Zdá se, že v dnešním světě chce být slavný úplně každý. A díky celosvětovému fenoménu reality show se jím také doslova každý může stát. Režisér filmů Prci, prci, prcičky a Jak na věc uvádí film Hledáme Ydol v hlavní roli s Hughem Grantem, který jako Martin Tweed - zahořklý a sebestředný moderátor nesmírně populárního televizního programu Hledáme Ydol předvádí skvělý výkon. Tweed, který sám sebe nemůže vystát, uvádí na scénu velmi různorodé soutěžící. Je mezi nimi jižanská kráska Sally (Mandy Moore), sladká a svůdná před okem kamery, ale úplně jiná ve skutečnosti nebo Omer, neprůbojný soutěžící se zálibou v muzikálových melodiích. Finálová noc začíná, do křesla zvláštního porotce usedá prezident Spojených států a pódium zažije výbušnou show, na kterou národ nikdy nezapomene. (oficiální text distributora)

balba

Režisér snímku Paul Weitz opět nezklamal.Na Prcičky to nemá , ale i tak Vás komedie mile překvapí a pobaví.H.Grantovi byla role šitá na míru , byl perfektní. ()

Chen

Zábavná společensko-politická satira říznutá teenagerovskou komedií. A překvapivě to funguje a pobaví. Plno narážek a utahování si ze všeho možného nepobaví každého, ale mě docela slušně. ()

lekr

Jeden z mála filmů s Hugh Grantem, na který se dá koukat, ale celkově to na mě působilo hodně přehnaně a místy až trapně. Kdyby tvůrci přidali více situační komiky, vystřihly některé Grantovy scény a naopak více zapojily Dennise Quaida v roli natvrdlého prezidenta, určitě by to dopadlo lépe. Slabé tři hvězdičky. ()

Aljak

Podľa mňa celkom vydarené a od filmu s hodnotením 46% som myslel, že to bude väčší prepadák. Dosť dobrá vystihnutá podstata takýchto talentových súťaží, kde často nejde ani tak o samotný talent, ale o to celé pozadie účinkujúcich. Čím viac trýzne v živote zažili, tým sa dokážu aj lepšie predať. Možno by sa dalo na prvý pohľad povedať, že to celé bola len paródia - ale asi nemá ďaleko od pravdy. Druhá dejová línia o uvedomelom prezidentovi ma však až tak nebavila, aj keď pre nasledujúce "vyvrcholenie" to bolo potrebné, no nemuselo to byť až v takom rozsahu. A čo bolo ešte na škodu, tak určite, že v tom nebolo viacej sarkazmu, ktorý by dokázal ešte viac zvýrazniť to pozadie show plné umelých senzácií. Ale aj tak celkom fajn, aj keď trošku predvídateľné - ale tomu sa v tomto žánri dá asi ťažko vyhnúť. ()

marcek

I když mám Hugh Granta a Mandy Moore hodně rád, nebyla tahle rádoby komedie nic moc. Zdá se mi, že Mandy má pořád filmy o tom samým - aby tam ukázala, že umí zpívat. Je to už několikátý film - ale mi to víme :) ()

Elyssea

Špatný scénář + nudná režie. Nemít Hugh Grant takový šarm, nedokoukala bych to. Hledáme Ydol má být parodií, ovšem parodie bývají vtipné. Ydol je blbý. Hezký pokus, který skončil výbuchem. ()

baaaja

Tak tohle byla nejhorší rádoby komedie, kterou jsem v poslední době viděla. Postrádá nějakej děj, vtip nebo aspoň originalitu. Navíc ta scéna, kdy Sallyin přítel ověšený bombou zničehonic obrátí a místo výhružek se dá do sladkého zpěvu, který američany uplně chytil za srdce, byla fakt směšná a trapná. ()

Crawler-D

Satira na americkou politiku (aneb už víme, odkud se braly všechny ty "bushismy" - byl to špatný příjem do sluchátka), zároveň i satira na televizní pořady umožňující splnit si sny a najít skutečně talenty (chci lidi, kteří mě budou bavit sledovat, tj. nejde o talenty, ale o divnost, což všichni víme díky Hvězdné pěchotě), satira na propagovaný model lásky, válečného hrdinství atd. Na JEDEN film je to snaha převelká, tudíž nikdo nestojí v centru pozornosti, nikdo není skutečně propracovaný a závěrečné spletení a zapletení osudů je jen vyčpělým dojezdem. ()

Wormboy

Velmi zaujimavy film. Hugh Grant je klasicky vyborny a ako sarmantny hajzlik plne ovlada obrazovku,teda ked je na nej.Rovnako velku pochvalu mam pre cim dalej sympatickejsieho Dennisa Quaida,ktory ako "osvieteny" americky prezident je tiez velmi slusny.K Dafoemu sa vyjadrovat netreba:)Namet je v celku originalny,ale celkovo mi to pripada by akosi umele,sterilne.Akoby postavy by boli len karikatury bez vlastneho zivota nasadene do celuloidoveho sveta. 3,5/5* ()

BUD-SFIS

Kdeze je nejaky dej nebo co to ma byt. Hledel jsem na to a nic jineho mne nenapadlo, nez ze to muze byt parodie na americkou superstar ale proste slabe. Jedine pozitivum byl vykon Granta, ktery jako vzdy dobry. ()

czejny

Parodie na americkou politiku a na všelijaké přiblblé reality show. Ale, co je nejdůležitější? Že se to dalo docela dobře sledovat. Pěkná satira s bezchybně tupým prezidentem Dennisem Quaidem a bezpáteřním moderátorem Hughem Grantem. Některé záběry perfektně poukazují na to, čeho jsou schopni lidé kvůli svému snu, kvůli lásce, kvůli penězům. Tento výtvor nás může maximálně vést k zamyšlení, jestli to, co jsme viděli, nemůže být skutečností (když Američani jsou schopni věřit tomu co viděli ve filmu Hostel :). Na závěr snad jen můžeme doufat, že to, co jsme viděli ve filmu je pouze a jen politická satira, která se nemůže stát skutečností. (kdo ví, co se děje v zákulisí politickém či zábavním...) ()

misulka03

U dělat parodii z věcí co se dějí kolem nás a denně nás ovlivňují byl skvělý nápad. Vybrat Granta do role baviče a Mandy Moore do role hvězdy - super, tomu nemám co vytknout. Ale přesto je pro mě film obrovským zklamáním. Parodie, při které se nudíte, to nejde moc dohromady. Bohužel, domnívám se, že paul Weitz nezvládl svoji roli. ()

otík

Americká blbůstka o tom, jak americký showbyznys je hloupý. Nevím, co chtěl tento film parodovat dříve. Zda amerického prezidenta, nebo americké soutěže, nebo teroristy, .... ? Prostě mám v tom guláš. Film ničím výrazně nezaujme, nechytne za srdce, pár scén je sice úsměvných, ale to nestačí. Hloupost na jedno podívání. Hudba: Stephen Trask ()

tomeek

Tento film jsem viděl jenom proto, že se mi ještě nechtělo spát. Ani nevím proč jsem se díval až do konce. Mrcha po zásluze nepotrestána, naopak si ještě polepší, scénář někdo asi napsal v letadle na záchodě... Strašně laciné. Nechápu, co tam dělá Hugh a Dafoe. ()

Slavníkovec

Myšlenka dobrá, ale bohužel nemohu dát více než 2*, jelikož tomuto filmu chyběla atmosféra, plynulost, možná i lepší zápletka a to nemluvím o tom, že film už tak chudý na zábavnější pasáže plné vtipů často ztrácí svoje kouzlo předvídatelností a a špatným pojetím některých scén. ()

A.Beech

Vynikajúci Dennis Quaid ako americký prezident v komédií, s pár svetlými okamihmi, ktorá ako celok nestojí za veľa. ()