Zdá se, že v dnešním světě chce být slavný úplně každý. A díky celosvětovému fenoménu reality show se jím také doslova každý může stát. Režisér filmů Prci, prci, prcičky a Jak na věc uvádí film Hledáme Ydol v hlavní roli s Hughem Grantem, který jako Martin Tweed - zahořklý a sebestředný moderátor nesmírně populárního televizního programu Hledáme Ydol předvádí skvělý výkon. Tweed, který sám sebe nemůže vystát, uvádí na scénu velmi různorodé soutěžící. Je mezi nimi jižanská kráska Sally (Mandy Moore), sladká a svůdná před okem kamery, ale úplně jiná ve skutečnosti nebo Omer, neprůbojný soutěžící se zálibou v muzikálových melodiích. Finálová noc začíná, do křesla zvláštního porotce usedá prezident Spojených států a pódium zažije výbušnou show, na kterou národ nikdy nezapomene. (oficiální text distributora)

ajuska

Pokus o cynický pohled na vše, co hýbe americkým světem. Celý příběh je jaksi nesoudržný a působí spíše jako směs střípků všehochuti. Některé postavy měly být možná vtipné, ale místo toho jsou zoufale trapné a neživotné (zářivým příkladem za všechny je teroristův teplý bratranec). Linie s pomateným prezidentem působí po celou dobu hrozně nepatřičně, alespoň že to trochu zachránil ten závěr. Příběh zpěváka-teroristy je taky podivný, ale částečně určitě zaujme. Film jako celek tedy moc nefunguje, humor neoslovuje, závěrečné finále ale celkový dojem trochu vytahuje. ()

Rosaviva

Tak vám nebudu lhát, docela mě to zklamalo, nečekala jsem od toho nic zásadního, jen komedii o hledání nové americké superstar, mám k téhle reality show značnou slabost, ale tohle bylo... Naprosto přitažený za vlasy a kdyby se všechny 3 linie - prezident, iráčani, a soutěžící nakonec nepotkali při finále, připadala bych si jako když sleduju 3 nudný filmy. Tak dávám asi 3* pro Hugha Granta mám slabost.. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Scénář 5/10/// PLUS: oblíbení herci a (kdysi) pro mě oblíbené téma MÍNUS: ze kterého už jsem vyrostl, navíc tenhle film není o hudbě, o talentech nebo o příběhu, maximálně je o zkaženosti Ameriky, o zkaženosti těchto soutěží a o terorismu, který ve filmech prvního desetiletí prostě rezonoval/// Shrnutí: Hledáme Idol jsem považoval za romantický film o cestě za slávou. Dost jsem se mýlil. Je to komedie, která si napůl utahuje z terorizmu a pěveckých soutěží a vlastně to zvládá docela dobře a protože je to zároveň drama, tak tyto kategorie zároveň obžalovává a vlastně docela trefně. Zpracováno je to však dost průměrně, nemá to příběhovou osudovost a z části je ten film dnes už zastaralý./// Celkem 53%/// ()

DJ Obelix

Slabé 4*, na které je vytáhl až výborný konec. Film se místy neuvěřitelně táhne a výborné momenty jsou proloženy suchou vatou. Přitom potenciál v námětu rozhodně byl větší... ()

kingik

Podle mě je tato hořká komedie o lidech prahnoucích po krátkodobé slávě podhodnocena. Problém je v tom, že režisér Paul Weitz ji v prvé řadě prezentuje jako komedii a sociální vyznění odsunuje jakoby na druhou kolej respektive nabízí ho divákovi tak nesměle až je to škoda. V době reality show, které jsou už v současnosti na ústupu, však tomuto filmu nechybí odvaha pro kritiku společnosti a sebestředný, egoistický moderátor nakonec zaplatí za svoje manýry a postoje. Herci byli naprosto bezchybní, trio Grant, Quaid a Mandy Moore je tak silné, že je radost na ně pohledět. Je zde prostor pro komické, přepjaté a tragické situace. Lépe už to nešlo natočit a bylo to pro mě milé překvapení. ()

Legas

Slabší kousek Paula Weize, ale přesto stojí za vidění. Připadne mi docela odvážné si dělat v dnešní době srandu z teroristů. Weitz si naštěstí z obou stran. V tomhle filmu jsou snad téměř všichni pitomečkové. A to je problém číslo jedna. Narozdíl od Jak na věc, zde se setkáte pouze s chabými náčrty postav, čemuž odpovídají i mizerné herecké výkony všech přítomných, včetně mého oblíbeného Granta. Ten v podstatě "hraje" ZASE totéž - namistrovaného frajírka. Humor také není nijak závratně dobrý, srandovní je spíš samotná story, která je dosti šílené a svým způsobem originální. I když se nedá říct, že bych se nějak zvlášť královsky bavil, tak jsem se ani na chvíli nenudil. ()

gilmore_girl

Kupodivu me to fakt bavilo. Pritroubly prezident Dennis Quaid me kazdou chvili rozesmal, Hugh Grant se svymi kosilemi nemel chybu, priplesly Willem Dafoe a naivka Chris Klein taky potesili a jako bonus mamina Jennifer Coolidge. Vlastne nechapu hodnoceni 2 hvezdy a min, u me jsou to silne tri, temer ctyri! ()

WANDRWALL

Jedno shlédnutí a stačí. Proč neudělat i film z celosvětové reality show? Proč nezkusit vytáhnout z diváků prachy i přes film o reality show? Ano, je to první vlaštovka. ()

iamek odpad!

Klasická stupidní americká " komedie " s nesympatickým obsazením a vlastně ani jeden herec se hercem nazvat nedá. Tak mizerně zahraný film dlouho nepamatuju. Žánr komedie ? Ani náhodou. Zasmál jsem se možná tak nad dementností scénáře a odvaze to vůbec natočit. ()

Necrotongue

Jsou chvíle, kdy od filmu očekávám jen velmi málo, a je přímo tragické, když dostanu ještě méně. American Dreamz je přesně takovým snímkem. Absolutně netuším, jak je možné, že se zde vyskytuje tolik známých jmen. Kecám, je mi to jasné. Scénář byl po celou dobu jedním velkým špatným, obsahoval humor, kterému se mi nechtělo smát, a jak příběh (he, he... příběh...), tak postavy mi byly od počátku do konce úplně ukradené. Byl to typ filmu, jež by raději neměl opustit území Spojených států, protože právě tam by mohl najít větší množství fanoušků. Hvězdička hlavně za masky, bo Willem Dafoe:-) / Poučení: Bez kvalitního scénáře nemají ani známí herci co předvést. ()

spaceboyCZ

Kazdy zna soutez zvanou SuperStar, v jinych zemich pod jmenem Idol. Tohle je film o teto soutezi, zadny dokument, ale klasicka americka komedie berouci si na paskal jak poradatele, tak samotne ucinkujici. Necekejte neco noveho, je to klasicka komedialni skola 90. let, nekterym scenam se zasmejete, ale ze byste se aspon pulku filmu valeli smichy po zemi, to nehrozi. Vtipy jsou jednoduche a zrejme ty nejlepsi patri samotnemu prezidentu USA, ktery je svyma grimasama az napadne podobny Bushi Jr. V roli poradatele se objevi Hugh Grant, v roli radoby budouci zpevacky Mandy Moore (je to ve tvari sakra hezka holka), dale jeste uvidime Kevina Kleina. Dal bych 2*, ale ma to celkem prekvapivy konec a prezidentovy grimasy a la Bush jsou skvele, takze 3* ()

UncleG

Kolkolem povedená sociální satira, která semele kdesi cosi a místo nekompromisní sžíravosti nebo cynického rýpání spíš rozdává jen takové veselé šťouchance. Závěrečná čtvrthodina ve mě ale vyvolala ten správný pocit nekonečnýho zmaru nad ubohostí té lidské chátry v osidlech "veřejného života". ()

numi

Podle jmen za kamerou brutálně nevyužitý potenciál, ale výsledek přesto neurazí. Chtělo to především přidat ke Grantovi charismatičtějšího ženského sidekicka. A přepsat scénář... Dva a půl. ()

slunicko2

Parodie na Bushe, islamisty, soutěž Superstar a práci v televizi v jednom. Režisér a scénárista Paul Weitz zkarikoval, co se dalo. Legrace je to k popukání, ale nikdo nepukne, bohužel ani tvůrci. Nebavil jsem se, ani jsem se nenudil...což je vlastně podivné vzhledem k celkové brakové úrovni filmu. Za pár týdnů se kouknu znovu a pak uvidím... ()

Desperado

Vzhľadom k tomu, kdo sa na tejto komédii podieľal, či už za kamerou alebo pred kamerou, som z celkového výsledku sklamaný. Zvučné a ostrieľané mená lákali na konečne vkusnú satirickú komédiu, ale po zhliadnutí som mal veľmi zmiešané pocity. Nemilo prekvapený som bol aj z hereckých výkonov, kde napr. Dennis Quaid parodoval skôr estrádneho komika, ktorý paroduje prezidenta najmocnejšej krajiny, než samotného prezidenta a rozhorčený som bol aj z Mandy Moore, ktorá len opäť dokazuje, že najlepšie zahrá Mandy Moore. Najuveriteľnejšou postavou, ktorá sa ani nehrá, že prejde akýmsi zázračne naprogramovaným vývojom, bola postava znudeného moderátora a hviezdy show, v podaní Hugha Granta. Tvorcom sa možno podarilo do filmu dostať všetko, čo chceli, ale obávam sa, že veľa z toho, čo chceli povedať sa cestou k divákovi akosi vytratilo. Ukázať na niečo prstom a povedať k tomu vtipnú no zároveň aj trpko pravdivú poznámku, je ako sa už neraz ukázalo, pre filmárov ťažké sústo. Problémom je, tak ako aj v tejto komédii, že filmári nevedia ako z dobre nahodenej mozaiky rôznorodých a v skutočnosti reálnych, avšak do seba vôbec nezapadajúcich hrdinov, dostať akési logické a pre diváka prijateľné vyústenie v podobe pointy, ktorá sa mi nevysmeje po dvoch hodinách do xichtu s tým, že to takto tvorcovia vidia a ja im to mám zožrať aj s navijákom. Pretože tá záverečná katarzia bola ako šplechnutie do tváre 100 ročným vínom. ()

wipeout

Zo začiatku to ešte nevyzeralo na nijakú tragédiu. Svižný úvod, nadsázka, humor, ktorému nie je sväté nič nevinímajúc prezidenta USA, teroristov či rabínov. Lenže postupne som zisťoval, že to čo navonok vyzeralo lákavo je prehnité skrz naskrz instantnosťou, stupídnym prvoplánovým humorom a nedotiahnutosťou jednotlivých častí scenáru. A tá snaha o zdramatizovanie konca smrťou z ejdných postáv bola úbohá. Snaha zviesť sa na všetkom čo by sa teoreticky dalo z momentálneho aktuálneho diania využit na natočenie štiplavej komédie tu vyšla riadne mimo. ()

lioncel

prokletí současné domácí televizní tvorby u jedné z našich komerčních stanic : zjištění, že ve světě existují a frčí reality show .. zjištění, že u nás frčí také .. .. Hugh Grant se tím sice dobře živý, ale nadšený tím humbukem okolo také jako já rozhodně není .. vcelku dobrá podívaná ... ()