Zdá se, že v dnešním světě chce být slavný úplně každý. A díky celosvětovému fenoménu reality show se jím také doslova každý může stát. Režisér filmů Prci, prci, prcičky a Jak na věc uvádí film Hledáme Ydol v hlavní roli s Hughem Grantem, který jako Martin Tweed - zahořklý a sebestředný moderátor nesmírně populárního televizního programu Hledáme Ydol předvádí skvělý výkon. Tweed, který sám sebe nemůže vystát, uvádí na scénu velmi různorodé soutěžící. Je mezi nimi jižanská kráska Sally (Mandy Moore), sladká a svůdná před okem kamery, ale úplně jiná ve skutečnosti nebo Omer, neprůbojný soutěžící se zálibou v muzikálových melodiích. Finálová noc začíná, do křesla zvláštního porotce usedá prezident Spojených států a pódium zažije výbušnou show, na kterou národ nikdy nezapomene. (oficiální text distributora)

Mrkvič

Z tohohle filmu si ani po druhém shlédnutí nevybavím nic, než posledních 15 minut. Lehce retardovaný americký prezident v podání Dennise Quaida nebo naivně zamilovaný Chris Klein, k tomu hlášky jako "vyhodím to tu do vzduchu bombou, kterou jsem našel na záchodě. Postě neskutečná prdel. Aspoň teda ten konec. ()

plechulka

Docela zábavná "blbůstka" do které se "nechali ukecat" Dennis Quaid (americký prezident v depresi), Willem Dafoe (jeho poradce S PLEŠÍ !) a Hugh Grant, jehož postava v tomto filmu je směsí postavy z MUSIC & LYRICS a reálného SIMONA Nevímjakdál, který mám soustavně obohacuje život dalšími a dalšími variacemi na tyto soutěže....Hugh vypadá, jako že se dobře baví..... ()

Dado

Na jednej strane je tu jednoznačne vynikajúci nápad parodovať čo najviac vecí, ktoré sú dnes "in", bohužiaľ na strane druhej je tých skutočne vydarených vtipov tak málo, že spomienky na ne a teda aj na celý film sa divákovi v hlave príliš dlho neudržia. (40%) ()

TO

Satira o soutěžících, porotcích a moderátorech. To je podobné jako Krása na zabití, akorát že místo Miss je tady Superstar. Nic moc film, takový nudnější, mezi **a***. Krása na zabití byla mnohem lepší. ()

-dRaGoN-

Hrozná slátanina, aneb jak američané vidí sami sebe. Nápad a obsah by celkem odpovídali ale zpracování je na hrozné úrovni (i když nejsou vlastně i drazí američané...?) Aspoň že několik scén je vtipných :) ()

majxik

Místama blbost a místama více než povedená komedie v pěkném obalu. Ve výsledku je to průměrná komedie s Hugh Grantem. ()

Aven

Je pravda, že tenhle film výborným způsobem šije do pokrytectví soutěžících v různých superstar, konkrétně do držení se za ruce a výroku typu: Já to dělám pro radost, tady Pepa si to zaslouží víc, lol:). Ohledně Mandy Moore jsou možné jen dvě teorie: 1) je opravdu tak vypatlaná povrchní slepice, kterou hraje nebo 2) je nejlepší herečka co znám:) Tu ženskou sem měl chuť zabít po prvních 3 větách. ()

Brain-D

Je to film z velmi slaboučkým scénářem, ale zas je tady takový jemný humor, který potěší. Z postav zaujme max. poradce prezidenta v podání skvělého Williema Dafoe) ()

Master19

Nojo, kvalitní parodie potřebuje tahouna. Tím nebude Oz ani Stifflerova máma, nebude to ani nikdo z ostatních a rozhodně to nebude Grant Hudge... ()

blackJag

Spojit v jednom satirickém tématu dva tak odlišné světy, jako je ten terorismu a televizního showbizu, je slušný nápad, který ale pravděpodobně dojel na tu skutečnost, že míří na mnoho terčů naráz. I když i tak šlo dopadnout na úrodnou půdu, sám jsem toho příkladem, a kdyby se ještě víc zatlačilo na pilu, mohl jsem hodnotit ještě výš. Líbí se mi, že Grant pravděpodobně natrvalo konvertoval z představitelů nesmělých romantiků na cynické hláškaře, protože tahle poloha mu sedí (jakkoliv bych mu nepřál ani tuto škatulku) a Mandy Moorová si zase s chutí vystřihla blonďatou bezcitnou bitch, která je pro svůj cíl ochotná obětovat cokoliv (a velmi trefně střílí do vlastních řad). Nenudil jsem se, smál jsem se a ve finále jsem byl rád, že si zhrzený Chris Klein nenechal svůj úmysl rozmluvit :-) 80% ()

klima777

Čistě subjektivně, či spíše pocitově: Kříženec mezi Wag the Dog a Zoolander. Občas se zasmějete, občas budete v rozpacích a většinou vám to bude upřímně jedno. Satira? Takové filmové nedochůdče. ()

mkubalikova

Tenhle film měl slušný potenciál (téma, herci), ale chtělo jiný scénář a režiji. Jo, Hugh Grant je fakt hodně podobný Cowellovi. 50% ()

P1tr

Poměrně sterilní a nudné. Netroufám si odhadnout, co tímto snímkem chtěl režisér říci. Jako komedie to není dostatečně vtipné a jako sonda do duše asociálního prezidenta to není dostatečně dramatické. ()

giovanni3

Tak už dle názvu jsem očekával blbost a to se potvrdilo. Jako kombinace ,,Superstar,,+,,Problémy na blízkém východě,, je velice špatná. Herci jsou mizerní, vtipy povětšinou předvídatelné. Jako parodie na ty různé ,,soutěže,, se to fakt nepovedlo tak snad někdy příště.. Slabá 1z5 ()

tommy187

Priemerný film, na klasický americký motív. Hugh Grant podal pomerne solídny výkon, ale Dennis Quaid sa mi nepáčila. Celkovo vo filmoch, kde hrá Grant zvykne režisér nasadiť nejakú béčkovú herečku, ktorá mu to celé pokazí. Ale aj tak, réžia bola nevýrazná a pointa ..., typický americký resp. holywoodský motív. Bohužiaľ je už otrepaný, nedá sa nič robiť. ()

ethos

No co sa tyka filmu az neuveritelne trapny,aby som vysvetlil tieto dve hviezdy su za Granta keby tam nebol bol by to jasny odpad. Co sa tyka posolstva tak tento film je absolutny brutalny hmus proste svinsto. Narazam na ten koniec ako sa ten vojak zabil pretoze ho podvazala a cele to malo vyzniet ako vtip. Tak to je uz co!!!!! Sally to je ako ta baba tak ta ani nemala ziadne vycitky svedomia ani na sekundu a na koniec sa stal super slavnou moderatorku tej sutaze. No proste svinsto. Fuj, fuj a este raz fuj. ()

ZkuKol

Dennis Quaid, William Dafoe a především Hugh Grant jsou hlavními tahouny a dodavateli kvality=zábavy v této průměrné a nepříliš originální společenské satiře. Je až překvapivé, že v příběhu s tolika liniemi a postavami, který má navíc jen něco přes 100min., se najde tolik hluchých, zbytečných a hlavně nudných míst. ()

femme fatale

Je to zvláštní, ale nejsem si jistá, jaké mám dát hodnocení, ve filmu jsem našla prvku hlubšího potenciálu, ale jak si se nepodařilo zachytit a dopadlo to jako průměrná slátanina, i když světlé momenty byly, ale i ty černější. ()

sedm.1

Hledáme Ydol je bezesrandy otřesným filmem.To,že neni ani trochu zábavný a že většina jinak skvělých herců tu ze sebe dělá totální idioty,to by se možná dalo ještě kousnout,ale že mě bude doslova urážet svou tupostí,hloupostí a neuvěřitelnou naivitou,to vážně nekoušu.Celé je to jeden velký praštěný blábol,kde jakákoliv inteligentní dějová linie dostala dovolenou,za celý film neni jediná zábavná situace,scéna či alespoň dialog,Dennis Quaid tu hraje nejtupějšího a nejotravnějšího prezidenta všech dob,Hugh Grant musel dostat hodně mizerný honorář,neboť se svou rolí doslova pronudil,Mandy Moore byla hnusná jak flusanec na zdi,prostě peklo.A závěrečné finále je pak už jen totální urážkou všeho,co se dá vůbec snést.Možná,že tímto projektem chtěli autoři říct naprosto něco jiného,možná že to bylo myšleno jako satira,možná to měla být i kritika,ale já v Hledáme Ydol prostě objevil jen velký smrdutý hovno.Paul Weitz prostě natočil šíleně nudnou ptákovinu,ve které jsem nenašel jeden jediný klad či pozitivum.Bída a utrpení! ()