Zdá se, že v dnešním světě chce být slavný úplně každý. A díky celosvětovému fenoménu reality show se jím také doslova každý může stát. Režisér filmů Prci, prci, prcičky a Jak na věc uvádí film Hledáme Ydol v hlavní roli s Hughem Grantem, který jako Martin Tweed - zahořklý a sebestředný moderátor nesmírně populárního televizního programu Hledáme Ydol předvádí skvělý výkon. Tweed, který sám sebe nemůže vystát, uvádí na scénu velmi různorodé soutěžící. Je mezi nimi jižanská kráska Sally (Mandy Moore), sladká a svůdná před okem kamery, ale úplně jiná ve skutečnosti nebo Omer, neprůbojný soutěžící se zálibou v muzikálových melodiích. Finálová noc začíná, do křesla zvláštního porotce usedá prezident Spojených států a pódium zažije výbušnou show, na kterou národ nikdy nezapomene. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Celosvětově populární pěvecká soutěž a k tomu současné americké problémy a stanoviska. Vznikl tak podivný paskvil, který měl asi pobavit, ale nějak se nezdařilo. Scény s oné soutěže jsou tak nudné, že opravdu kdyby to tak vypadalo, na sledovanosti by pořad prohrál na celé čáře. V porotě prezident USA. Zřejmá parodie na něj spíše hraničí až s trapností a že se tam objeví i teroristé a nálož sebevražedného atentátníka už snad ani překvapit nemůže. Tvůrci zkrátka krapet přestřelili a vytvořilo dílo, které po shlédnutí upadne okamžitě v zapomnění. Nu což, není každý den posvícení. ()

salamandrr

No je to špatný, vtip nikde, zápletka nikde, prostě špaténka. Idea parodie soutěže pěveckých talentů je dobrá, ale i já bych napsal kvalitnější scénář ()

chrispe

Grante! Čemu si se to zaprodal. Jasně, nejspíš to má být reakce/parodie na všechny Superstar, Faktory v první řadě a na spoustu dalších věcí v řadách dalších... ale když to zpracování není vůbec ono. Nelíbilo se mi to. ()

E lan

Je to opravdu divný film, rádoby originální a přitom mu schází promyšlený scénář. Sem tam jsou silnější chvilky, ale vcelku to působí tak nějak neuspořádaně a ne moc vtipně. Ať už hlavní herci dělají co chtějí, z břečky to bohužel nevyhrabou. Naprosto špatný mi pak přijde konec. Doteď nevím co si o tom mám myslet... ()

sigf07

Při fenoménu, jakým jsou reality show po celém světě a mediálním šílenství okolo nich, bylo jen otázkou času, kdy se objeví v hledáčku filmařů a dočká se parodického zpracování. A je jen dobře, že to dopadlo takhle. Lehce ujetý humor filmu svědčí a v podstatě jde o příjemnou podívanou se zábavným Hughem Grantem, roztomilou mrchou Mandy Moorovou a zmateným Quaidem. Přesto se najdou i slabší a hodně slabé momenty, kdy je humor až příliš podbízivý a děj příliš "americký" (hlavně když dojde na filosofování na téma "co se bude?" a "má to nějaký smysl?"), což dojem z filmu docela kazí. ()

VeeDee

Vcelku vyvedená parodie na reality show, amerického prezidenta a teroristy... v rámci kategorie odpočinkových filmů má odvážný nápaditý scénář. ()

fojtas

po dlouhe dobe film, kdy me preskoceni na druhe cd prekvapilo, protoze jsem ho jeste necekal..bavil jsem se vice nez u jinych podobnych nesmyslu ()

Judy24

Čekala jsem od toho filmu něco úplně jiného - rádoby romanticko-dramatickou blbost a dostala jsem parodii na všechno, z čeho si snad jde v Americe dělat srandu. Neříkám, že se mi to vyloženě nelíbilo, ale působilo to na mě prostě tak nějak...levně, Mandy Moore byla tak příšerná (záměr?), až mi bylo špatně a vůbec jsem nepochopila, co tam dělal Hugh Grant. Na druhou stranu - jak často vidíte Američany dělat ze sebe pitomce tolika způsoby najednou? ()

blondynka1

Pěkně cynická podívaná a Denis Quaid je dokonalým Bushem mladším. Hugh Grant je taky mnohem lepší jako parchant než jako zmatené jehně v dřívějších dobách. ()

LukeSharp

Je tady opět velmi nepříjemný trend poslední doby kdy první půlka je vynikající a ta druhá už docela nudná.I tak je to ale docela slušná komedie,ale především role Dennise Quaida jako amerického prezidenta byla fantastická a taky jsem byl ''omerizován'' a překvapivě mě zaujal i Hugh Grant,kterého nemám moc v oblibě.Celkem rozpačitý dojem na mě nechala Mandy Moore,která se celým filmem potulovala jako takové nevýrazné prase i když role takové mrchy ji asi sedla,ona na to i vypadá(viz nevýrazné prase).Jinak dobrý zasmát jsem se zasmál,účel to splnilo,ale je to spíše lepší průměrák za 60% ()

Fanak

TAk nevím, zda si více užije fanoušek soutěže SuperStar nebo její odpůrce. Film totiž sice místy vtipně paroduje tuhle mediální masáž pro široké vrstvy (skvostná je scéna, kdy bez ohledu na šílené události před kamerou diváci na pokyn režie berou do ruky mobil a dychtivě hlasují pro svého favorita), místy ovšem ztrácí dech a nebýt výborných herců (zvláště Hugh Granta a Dennise Quaida), asi bych se většinu času bavil přibližně jako u 257. série San Marino hledá SuperStar. ()

epoh

Po předchozích Weitzových filmech Jak na věc a V dobré společnosti jsem se na tenhle biják strašně těšil. A o to víc jsem byl zklamán. Možná kdyby se ten film natočil s loutkama ve stylu Team America, šlo by to, ale takhle dávám ty tři hvězdičky vlastně jen proto, že nechci dávat dvě tolika šikovnejm lidem pohromadě ()

jafuska

Hugh Grant herec který mě bohužel nemůže moc oslnit, není to zrovna nejlepší herec, hraje spíš v průměrných filmech a toto není žádná výjimka, bohužel, ale dalo se na to dívat, ale zde hraje arogantního člověka, ale vše se pak změní, proč? to se nechte překvapit ()

Mykhaluu

Sice jsem odbíhal k počítači vytvářet nový oddíl a zkoušet novou metodu zálohování, ale co jsem stihl vidět, tak v neděli večer prostě běžela capinka, která si na nic nehrála a sranda to rozhodně byla! Lehce satiricky si udělali prču z plno věcí... Některé jdou normálně mimo mě, jiné mě zajímají i v reálu a bylo fajn je odlečit... ()

Renie42

Parodie na Americký idol či počeštěnou superstar. No bylo to takové průměrné, ale některé scény se mi líbily. Prostě a jednoduše mi to kazila herečka jménem Mandy Moore. Nesympatická a její role z ní dělala hroznou blbku (pardon za to slovo, ale nechci být sprostější). Možná kdyby zvolili lepší herečku, tak by tam ta hvězda navíc být mohla. ()