Let číslo 93 aerolinek United Airlines startoval kvůli čekání na ranveji o něco později. Když letadlo dosáhlo letové výšky, už byly dostupné zprávy o unesených letadlech. Piloti dostali textovou zprávu: "Pozor na vpád do kokpitu, dvě letadla narazila do Světového obchodního centra." O chvilku později do kokpitu vtrhli únosci, z rádia se ozvalo dvakrát Mayday, pak se řízení zmocnil únosce. Pravděpodobným cílem letadla měl být důležitý objekt ve Washingtonu, spekuluje se o sídle Kongresu nebo Bílém domě. Pasažéři uneseného boeingu se telefonicky spojili s policií, linkou United Airlines i svými blízkými na zemi. Dozvěděli se o únosech letadel a jejich nárazech do budovy Světového obchodního centra. Podle rekonstrukce událostí se pak pasažéři odhodlali k odporu. (TV Nova)

d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2006 - Nesúťažný výber ◘◘◘◘ to už ani nie je film, ale priam dokument v priamom prenose..... nebudete sa vedieť odtrhnúť od spádu a gradácie tohto filmu .....pre mňa dôležitú úlohu zohrávajú aj osobné zážitky z 11sep2001 - existuje vôbec niekto, kto si nepamätá, čo robil v ten osudný deň?? pristátie na Mesiaci som nezažil, ja som zažil toto! (žiadny sarkazmus alebo cynizmus v tom nehľadajte.... toto bola jedna z dvoch najväčších mediálnych udalostí za posledných 50 rokov) ()

maverick10

Jednim slovem uzasne. Lepsi ucteni pamatky obetem teroristickeho utoku z 11.zari, nez tento snimek ani nejde. Jsem moc rad ze nam tam Paul Greengrass nemaval americkou vlajkou pred kamerou a nedohanel onemene divaky k vyumelkovanym slzam. Tohle byl realisticky snimek, ktery nastavil zrcadlo udalostem z 11.zari. Z americke armady udelal neschopne cinove vojacky. Takze ja davam 95%, protoze mi tam trosinku chybela muzika ktera by tento snimek pozvedla jeste o trochu nahoru. ()

Kate...

Snímek, který mě psychicky vyčerpal, neskutečně moc. Konec byl šílený, dech se na chvíli zastavil, mozek to nedal... Jeden z filmů, který bych nemusela vidět častěji. ()

Valsadora

Opravdu skvělý film a k tomu podle skutečné události,což tomu dodává ještě větší zážitek.Prolínání záběrů přímo z letadla a z letecké ústředny tomu dodaly šmrnc,protože do děje nevstupovaly žádné jiné záběry a tím pádem byl děj jednoduchý,ale od začátku do konce plně nabitý. 10/10* bez pochyby:-) ()

ilemas

Přes tak vysoké hodmocení jsem čekal od toho víc, film mě docela nudil a nevím, zda ještě jednu hvězdičku neubrat. O 11. září by se dal natočit výborný nervy drásající film s perfektními efekty, nemyslím akční sračku, ale nějaké hodnotné drama s výborným hereckým obsazením, aspoň tříhodinové drama něco jako Titanik. Třeba se jednou dočkáme. ()

Taninaca

No...ty tři hvězdičky za strhující závěr, který byl vážně dechberoucí. Ale jinak mě docela překvapuje tak vysoké hodnocení. A také to, že mnoho lidí v souvislosti s tímto snímkem zmiňuje slovo dokumentární...přitom je celý založený na domněnkách. Kdyby se film netýkal tak smutně proslulého data, dala bych ještě o stupínek vyšší hodnocení. Ale oceňuji, že z tohoto téma neudělal režisér, až na pár výjimek, proamerickou a patriotickou záležitost. Kdoví, jak to tehdy všechno bylo... ()

mikinhoo

Asi jediný film, který výborně zachycuje události 11.září 2001. Paul Greengrass to vymaloval k dokonalosti (samozřejmě to asi neplatí pro příslušníky letových dispečerů a jim podobným), ale normální divák se stejně jako já může podívat do zákulisí letových dispečerů a podívat se, jak to tak chodí a dřív chodilo. Nikdo moc neví, co se stalo toho 11.září, ale tahle partička lidí v United 93 si zaslouží plné uznání a velký obdiv nad svou odvahou. ()

balba

Velice dobře zpracovaný film.V některých okamžicích mi to připadá jak kdyby to bylo skutečné.Musím přiznat ,že při shlédnutí tohoto filmu mi běhá mráz po zádech. ()

Hees

Veľmi dobre komentáre sú tu k tomuto filmu.Najviac sa mi páčil taký kratučký od tohoto ženy Galadriel.Ale teraz prejdem k hlavnému: Prvá hodina ma tak neskutočne nudila, že som ju pozeral viac krát.Teda začínal som to pozerať asi 5 krát.Ale čo potom príde v druhej polovici taká neskutočná gradácia a skvelé napätie to bolo super. ()

Vyhy

Velmi zajímavé, napínavé a strhující. Zase je hrozné to, že se to takhle nějak stalo. Což ale neklesá kvalita filmu. Takové to sleduji jen jednou, pak na ně nemám po psychické stránce odvahu - ikdyž film není nějak drsně vykreslen, ale možnost pravděpodobnosti, že to takhle bylo je hrozná. ()

Jonash87

Opravdu skvěle vyvedený polo-dokumentární film! Žádný kýč, žádná známá tvář v hlavní či vedlejších rolích, žádná vata, prostě jen realistické ztvárnění 11. září 2001. Má to atmosféru, běhá vám při tom mráz po zádech a hltáte snímek po snímku, ačkoliv většina z vás ví, jak to celé dopadne. Konec je pak natočen vkusně a poslední desítky sekund zakončí už jen mluvený komentář, což se v onu chvíli hodí asi nejvíce. Za mě 90 %. ()

Martin741

Podla mna najlepsie podany obraz o 11. septemberi podal v tomto filme reziser Paul Greengrass /Bournuv Mytus, Bourneovo Ultimatum/. . A este vysoko vyzdvihujem aj verziu Alejandra G. Inarritu. Film sa rozbieha len pozvolna, aby postupne zhustla atmosfera a na zaver vygradoval v brutalny extrem. 95 % ()

Wiikii

Tento snímek je neuvěřitelný ZFILMOVANÝ příběh u kterého jsem byl přikován od začátku do konce a především u toho konce, kdy lidé se v poslední naději pokouší znovu převzít letadlo, a kdy jsem se doslova třásl jak tato scéna byla adrenalínová a smutná zárověň protože každý ví jak to skončilo.. Pamatuji si ty okamžiky kdy tato zpráva obletěla svět a já viděl záběry z dvojčat. strašné..... Hodnocení - 95% (5*) ()

zbyshek

Mnoho filmů bylo natočeno na toto téma. Je to samozřejmé, jelikož tato událost je nejtragičtější událostí tohoto tisíciletí. Samozřejmě američané si z toho udělali hrdinské příběhy jako ve filmu World Trade Center, který mimochodem byl úplný propadák. Zato tento film, dlouho mě takto žádný jiný film nedostal. Chvíli po shlédnutí jsem jen seděl a koukal na titulky a přemýšlel, jak se toto vlastně mohlo stát. Skvěle natočeno. Bez žádných servítek. Paul Greengrass prostě umí. ()

johny89

Neuvěřitelně silný film o skutečné události. Po zhlédnutí mě akorát napadá, že ani trochu nedokáži pochopit jakýkoliv motiv, pro tento čin. Když vznikla jiná katastrofa - 2. světová válka, jistý motiv to mělo. Zde je to jen kvůli slepé důvěře v jednu starou a netolerantní knížku? ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

26.10.2014

Noční můra s DiCapriem

Noční můra s DiCapriem

12.09.2014

Britský režisér Paul Greengrass s oblibou rekonstruuje skutečné události. A po Krvavé neděli, Letu číslo 93 nebo loňském Kapitánu Phillipsovi si našel další projekt, s nímž se ohlédne do minulosti.… (více)

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión