Let číslo 93 aerolinek United Airlines startoval kvůli čekání na ranveji o něco později. Když letadlo dosáhlo letové výšky, už byly dostupné zprávy o unesených letadlech. Piloti dostali textovou zprávu: "Pozor na vpád do kokpitu, dvě letadla narazila do Světového obchodního centra." O chvilku později do kokpitu vtrhli únosci, z rádia se ozvalo dvakrát Mayday, pak se řízení zmocnil únosce. Pravděpodobným cílem letadla měl být důležitý objekt ve Washingtonu, spekuluje se o sídle Kongresu nebo Bílém domě. Pasažéři uneseného boeingu se telefonicky spojili s policií, linkou United Airlines i svými blízkými na zemi. Dozvěděli se o únosech letadel a jejich nárazech do budovy Světového obchodního centra. Podle rekonstrukce událostí se pak pasažéři odhodlali k odporu. (TV Nova)

Brandon

Důstojně a působivě natočený "dokument". Nesouhlasím se všemi těmi opěvnými ódami. Mě United 93 bohužel nechal víceméně chladným, žádné silné emoce (až na pár vyjímek a závěr), nic, co by mě vrazilo do sedadla, co by se mnou zamávalo. Autoři nedokázali na plátno přenést tu skutečnou hrůzu a děs, který se musel na palubě a vůbec v USA odehrávat. A ani rádoby dokumentární kamera tomu nepomohla. Celkové zklamání, čekal jsem natřískaných 5* :-( ()

LeG!oN

Jde o opravdu nesmírně realistický film-dokument. Snad ještě nikdy před tím sem nebyl tak napnutej i když sem věděl jak to dopadne. Velký podíl na tom měla i ruční kamera tzn různé zmatené pohyby, rychlé přeskakování na různé postavy apod. ()

creeper

ukazka precizniho zvladnuti rezie, v ramci orientace ve filmu i budovani napeti. ale jako o filmu roku bych o tom nemluvil. ()

Tomatáš

Film jen a jen o smutných věcech novodobých dějin této planety, ale musím o něm přesto prohlásit, že je to velký zážitek..Téměř dokument, který bere dech a jen člověk bez srdce by dokázal být klidný a neprožívat nervy, strach, smutek či bolest s herci..Super. ()

JohnSmith

Mám dojem,že už nikdy nesednu do letadla.Celý film a především jeho závěr dává zabrat takovým způsobem,že jestli to někdy pustí cestujícím v letadle,tak jim všichni vyskáčou i bez padáků ()

Natabar

Takto vypadá citlivé a přitom silné připomenutí 11. září, které nezklouzne do leciného patriotismu. To není film o útoku na Ameriku, ale o lidech, kteří zahynuli při jednom teroristickém útoku. Zase jsem si naplno připomenul, co jsem pocítil před lety při pohledu na TV záběry referující o tom, co se stalo. Těch 5* samozřejmě i za to, že mě to filmařsky nezklamalo. ()

dANo

Videl som najprv Flight 93 a až potom toto niekoľkonásobne vydarenejšie filmové (priam až dokumentaristické) stvárnenie situácie okolo únosu lietadla United Airlines 93 z 11/9/01. Priznám sa, trochu som sa obával, či z toho budem mať až taký pozitívny zážitok, ako asi väčšina, ktorá si nepokazila chuť na tento film omylným zhliadnutím tej sprznenej verzie, ale nebolo to tak a toto dielo vrele odporúčam aj tým, ktorí už videli FLIGHT 93 a myslia si, že UNITED 93 bude podobné, možno o trochu lepšie, ale nechce sa im to zase pozerať ďalšie 2 hodiny... Pozrite si to, je to úplne "iné kafé". ;o) ()

Tomesh

Maximálně reálná a surová ukázka jednoho šíleného činu. Při sledování člověk musí cítít mrazení vzádech a posledních 15 minut je asi největší hukot, který jsem kdy viděl. 100% realistické!!! Greengrass je nesmírně talentovaný režisér a dokazuje to každým dalším filmem. Nepouštějte si to předtím, než někam letíte nebo se taky může stát, že vás na palubu nedostanou ani párem volů. ()

Mihail123

Film bez chyby. Prežíval som celý film s nimi a bolo mi ich neskutočne ľúto. Perfektná réžia Paula Greengrassa, bez ktorého by tento film nebol takým aký je. ()

yeniczek

Tomuhle filmu jsme se dlouho vyhýbal.. Už jsem slyšel, že je to úžasně natočené, ale pořád nebyla nálada nechat si zkazit náladu.. Ale teď.. Tak mistrovsky natočený film jsem dlouho neviděl a asi ani dlouho neuvidím. Ještě po titulcích jsem seděl a zíral... ()

Aven

Greengrass je skvělý režisér, neboť zvládl natočit tenhle film bez všech těch idiotských proamerických proslovů a patetických scén. Ve výsledku film nemoralizuje, nezaujímá hodnotící stanovisko, není extra naplněn akcí či emocemi a přitom je zatraceně věrohodný. Něvěřím tomu, že všechno bylo tak, jak jsme se dozvěděli z médií, ale tenhle film jsem si užil, byť jsem z něj nebyl tak na hrušce jako většina zde hodnotících. ()

Nyck

Proč jsou z toho všichni tak unešení? První myšlenka, která mi bleskla hlavou po závěrečných titulkách. Všude jsem četl o výjimečném filmu s doslova gejzíry emocí. Buď jsem tedy viděl špatný film, o čemž pochybuji, nebo jsem podobný Dexterovi, o čemž pochybuji tak napůl (nikdy není nic jisté) a nebo mě prostě tenhle snímek tolik nezaujal. Jistě, lepší než céčkové únosy letadel a všeho možného, ale pro mě to byl jen hezky zpracovaný dokument s nehorázně nezáživným začátkem. Nic víc. ()

hroubek

Neuvěřitelně silný lidský příběh o jednom ze čtyř letadel, které byli uneseny 11. září. Největší síla filmu je v tom, že nám nic neukaze jen se o tom vedlejší postavy baví jako například právě jsme ztratily letadlo nad New Yorkem, nebo hrozící srážku dvou letadel sledovanou na radaru.Syrovost z toho snímku jen kape. ()

Narya89

Dva důvody, proč tento snímek tak moc působí - skutečné události a boj o holý život. Pohled na terorismus tak trochu z jiné stránky, přímo uvnitř letadla. Hodně se mi líbilo i doplnění o sledování událostí zpoza letectva a armády, které skvěle dokreslily celkovou atmosféru paniky a realističnosti. V situacích jako je tahle se ukázala lidská bezmocnost, ale zároveň neuvěřitelná touha po životě, která se naplno projeví až ve chvílích, kdy hrozí, že o něj přijdeme. Ačkoliv se konec dal předpokládat, doufala jsem a prožívala každou chvíli s letem č.93, a tak to má v ideálním případě vypadat. ()

Brain-D

Paul Greengrass a jeho pohled na 11.září 2001. Den, kdy Amerika zažila jednu z největších katastrof. Greengrass mě ze začátku bohužel nudil a svým zbrklým způsobem jako v "Bloody Sunday" jsem se opět malinko ztrácel. No, co ale přijde po zásahu druhého dvojčete, to už je to, co mě srazilo do kolen. Američani sražení do kolen pod vidinou náznaku pádu jejich Impérie. Vidina dvou budou WTC, na kterou se jen tak nezapomíná. Po té rozpoutané realistické drama v letadle, které nenechává člověka vydechnout. Nezbývá vám než otevřená pusa do kořán a takový hořký pocit, který jsem zažil v již zmiňovaném "Bloody Sunday". ()

Eleanor05

Nedokážu si představit, že by se tenhle snímek mohl někoho NEdotknout. Dnes už mě jen tak něco nerozbrečí, ale United 93 mě rozbrečel. Hned několikrát. A nebylo to proto, že by se jakkoli levně snažil, vzhledem k tématu, tlačit na city. Bylo to proto, že mám 11. září 2001 stále poměrně živě v paměti a proto, že je film United 93 výborně syrově natočen. Víc, než cokoli jiného sice působí zhruba do hodiny stopáže "jen" jako dokument, síla poslední třičtvrtě hodiny na vás ale udeří o to nelítostněji. Neskutečně strhující podívaná, i když se domnívám, že velkou míru dopadu na diváka má téma 11. září jako takového. To ale nic nemění na faktu, že je to výborný film a jeden z nejdůležitějších snímků počátku 21. století... ()

VanTom

Greengrassův dynamický pseudodokumentární styl perfektně sedí k rekonstrukci událostí z 11. září 2001. Počáteční zmatek z protichůdných střípků informací v různých dispečerských centrech (civilních i vojenských - armáda z něho vychází nejhůř, ta vůbec netušila, která bije) se postupně soustředí na dramatizaci dění z paluby 4. letadla, United 93. Mistrovské budování až nesnesitelného napětí podtrhuje dojem, že takhle se to celé doopravdy mohlo odehrát. ()

liuk

Greengrass rozhodně potěšil skutečností, že jeho snímek absolutně postráda patos, patriotismus a skrytou nenávist k Arabům. Čtení z Koránu na začátku dokonce evokovalo pocit, že je fanděno jim. Dalším skvělým kladem je obsazení skutečných vojáků, velitelů řidících středisek atp., kteří 11. zaří zažili. Stejně tak potěší zcela neznámí (ne)herci, nehrozí tedy porovnávaní s jejich dřívějšími rolemi atp. Svých úloh se i tak zhostili skvěle. Ale opravdu se mi příčí nazývat film "pravdivou rekonstrukcí" letu 93. Nikdo ho nepřežil, události se mohly odehrát úplně jinak než jsou světu prezentovány. Z tohoto pohledu mi přijdou hlavně scény ze zmíněného letu vyumělkovány a přikrášleny, tím ovšem nechci říct, že posledních pět minut není excelentních. Scény na zemi jsou zase podávány jak přes kopírák, různé instituce telefonují, že letí další letadlo..P.S.United 93 jsem viděl bez titulků, možná více dialogů než je záhodno jsem nepochytil, takže se na něj podívám určitě někdy znova a třeba mě překvapí. ()

Pupidyk

Může se zdát, že je první polovina filmu ucházející, ale Greengrass asi chtěl postupně navodit tíživou atmosféru ke snímku který s vámi na konci bude házet, jako letadlo v turbulencích. Když jsem seděl v poloprázdném kině, ve vypjatých scénách jsem mohl pozorovat jak se celý sál vlní jak hladina jezera v bouřce. Ten film vás tak tlačí, že nevydržíte klidně sedět v sedadle. Po odchodu z kina jsem měl trochu rozklepaná kolena a napadlo mně že by vůbec neškodilo, kdyby všechny podobné filmy podle skutečných událostí točil Greengrass... S Limou jsem zažíval stejný kardiační šok, akorát čelist mám vlastní. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

26.10.2014

Noční můra s DiCapriem

Noční můra s DiCapriem

12.09.2014

Britský režisér Paul Greengrass s oblibou rekonstruuje skutečné události. A po Krvavé neděli, Letu číslo 93 nebo loňském Kapitánu Phillipsovi si našel další projekt, s nímž se ohlédne do minulosti.… (více)

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión