Ambiciózní Karolina studuje vysokou školu, pracuje jako redaktorka módního časopisu a jako lektorka v kurzech nonverbální komunikace. Její uspořádaný život nečekaně naruší vztah s poněkud egocentrickým burziánem Alexem, který jí přináší řadu hořkých zklamání. Alex je sice pozorný, ale myslí především na sebe a všímá si spíš svých kamarádů než Karoliny. Vztah, plný nejistoty, zklamání a znovu probouzených nadějí, vyvádí Karolinu stále víc z rovnováhy a vyčerpává ji. Přesto dává Alexovi přednost před pozorností nesmělého Honzíka. Když o několik měsíců později zjistí, že Alex žije s mnohem starší Patricií, opustí ho a rozhodne se být stejná potvora, jako jsou podle jejího názoru muži. Nezávislá, sobecká bestie, která bude kosit chlapy. Vyspí se s čerstvě ovdovělým pianistou i přízemním farmářem Markem, flirtuje s duševně nevyrovnaným ministrem Jarmilem Dobrým, ale když to zkusí na Honzíka, zklamaný mladík ji odmítne. Zdá se, že ani jako bestie nebude mít Karolina štěstí. A tak když se po čase znovu ozve Alex, neodolá a přijme jeho nabídku k sňatku. Vzápětí ji však čeká další hořké zklamání. (TV Nova)

dezorz

Film, ktory balansuje medzi prisernym a priemernym. Nevie sa rozhodnut, ci je to psycho drama ci blazniva komedia. Bohuzial, nakoniec je to len blaznive psycho. ()

Elyssea odpad!

Totální stupidita a odpornost v jednom. Roden mi zde působí mrazení v zádech (je neskutečně odporný) a další mražení mám ze scénáře. Něco tak otřesného se hnedtak nevidí. Že si nějaká žena nechá líbit takové zacházení od partnera bych pochopila. Ale mé zdání, že se druhá půlka přehoupne do nějaké zábavné msty mužům (naivně jsem si myslela, že by mohlo jít o komedii a ne pseudodrama) mi bylo vzato a rozcupováno na kousky. Ona bestiální část, kdy se hrdinka mstí totiž absolutně nevyšla. Jeden ji využil po smrti manželky, druhý se nápadně podobal Rodenově roli. A Vašut je ten nejodpornější ministr, jakého jsem v životě viděla (onoho páva dosmrti nezapomenu a vůbec mě to netěší). Tohle není můj šálek kávy. Tohle ani není káva. Tohle je navoněná voda z kaluže. ()

Flaxik

Jsem kráva jsem kráva, musím se přestat chovat jako kráva. Musím udělat nějakou změnu, mám to, začnu se chovat jako kolosální kráva. Jé ono to nevyšlo, já jsem ale kráva. Konec filmu. Nebýt Vašuta (Mě snad ta politika začíná srát...Co já budu dělat?), letí do odpadu. S dvojitým spláchnutím. ()

cubajz

nějak jsem nepochopil, co tím chtěl básník říci - ten film je prostě jen o píchání s každým, kdo se namane a hledat v tom nějakou nešťastnou lásku nebo něco podobného podle mě vůbec nemá cenu... ()

DruidKarel

Co vlastně o tomhle filmu říct? Je to film, který je napěchovaný rádobyhvězdami a jejich epizodními roličkami. Danica Jurčová je super sexy žena a hlavně i docela schopná jako herečka. Celý film je o vztazích a sexu jedné dámy, která vlastně ani neví co chce. Roden je fajn, Vašut taky, Matonoha taky, ale Etzler je jako osika - nepřirozenej a na prd. 3* za jinak poměrně povedenej film, který je spíše jako Román pro ženy určen opravdu hlavně ženám. 3* ()

tomtomtoma

Nedivím se, že Irena Pavlásková sáhla po knižní předloze Barbary Nesvadbové. Je osvěžující v normalitě všedního dne. Označení filmu za romantické drama je mírně zavádějící, z tohoto žánru se vymyká svou nadsázkou a kontrastem bizarnosti s obvyklostí. Z pohledu ženy se vším, co k tomuto statutu patří. Občas se přirozená návaznost nepatrně zadrhne, ale nezastaví tu záplavu drobných absurdit a úchylek, které obzvláštňují život a jeho vnímání. Průměrnost, obyčejnost, všednost je zaměnitelná, nudná a poddajná. Naproti tomu extravagance, rozpolcenost, snaha unikat z běžnosti, touha po neobvyklostech a bezelstná otevřenost jsou prvky, které povznesou život a jeho přijímání do vyšších obrátek prožitků a hloubky smyslnosti i smysluplnosti. V nadsázce i v jízlivém odhalování nitra opravdovosti. Hlavní postavou decentně zvráceného příběhu absurdní romantiky je mladá psycholožka Karolína (šarmantní Danica Jurčová s hlasem Andrey Elsnerové, jako puberťačka Soňa Pfeiferová, jako mladší Andrea Nováková a jako nejmenší Hana Hendrychová) na své životní pouti za štěstím. Putování ji natrvalo poznamenává do té doby neznámými pocity, aby se jí následně rozpadl obvyklý partnerský model do přívalu jemné dekadence a vichru života v nejroztodivnějších polohách vášní, citů, rozkoše a uspokojení. V takové dávce a intenzitě, že odlišnost je nakonec vnímána za životní nutnost, která křičí společně se svým opojením: žiji, cítím, prožívám a co je víc! Zvláštní kategorií jsou muži. Nejméně uchopitelným je Alex (dobrý Karel Roden, jako mladší Lukáš Vacek a jako nejmenší Vladimír Veber), citlivý a inteligentní muž, poznamenaný přísnou katolickou výchovou strachem a odmítnutím běžných životních standardů. Nejvíce bezprostředním je český ministr Jarmil (velmi dobrý Marek Vašut) se srozumitelně pojmenovaným vlastním světem i touhou po úniku ze svazující tíže společensky angažované osoby. Největším suverénem je zemědělec Marek (příjemný Tomáš Matonoha), milovník zvířat, neznající kompromis. Nejutrápenější je Honzík (sympatický Kryštof Hádek) se stydlivou nevyzrálostí, která mu nedává prostor pro vyjádření. Za pozornost stojí i truchlící pianista (velmi zajímavý Miroslav Etzler) a roztěkaný bazénový zachránce Petr (sympatický Lukáš Jůza). Z dalších rolí: nejlepší Karolínina kamarádka Sabina (dobrá Jitka Čvančarová), uhlazený homosexuál Tomáš (sympatický Petr Vondráček), dobrosrdečný Karolínin otec (příjemný Michal Dočolomanský s hlasem Ladislava Županiče), Karolínina radící maminka (zajímavá Eva Sitteová s hlasem Dagmar Čárové) a babička (Kamila Moučková), Alexova nevídaně obětavá ošetřovatelka Patricie (velmi zajímavá Dana Homolová, jako mladá půvabná Jana Bernášková), či jedinou jistotu zuřivě bránící ministrova sekretářka Alena (Petra Lustigová). Není to dílo dokonalé, ani přehnaně dramatické. Je o životě a absurditách, které život zpříjemňují. Má svůj styl, se kterým si hraje a dobírá a odhaluje jednu z mnoha tváří skutečnosti a přímého prožívání. ()

zette

Tohle je skutecne trapna zalezitost ( jeste, ze jsem chlap, jinak bych se za damy Pavlaskova-Nesvadbova musel stydet ). Ona Karolina byla skutecne naivni pipinka a jeji chovani netreba komentovat. Jako mnohym z Vas i mne film hodne pripominal Roman pro zeny, ten je vsak mnohem lepsi. Film je plny chyb ( treba Roden chce hodit kosili do auta, spadne mu do more a v dalsim zaberu ji ma na sobe a suchou, ze neuplavala je vec jina:-) ), neprirozenych scen ( takhle by se cerstvy vdovec asi nechoval, kdyz Karoline oznamuje manzelcinu smrt ) a trapnosti ( Vasut v pavim munduru- to byl vykon doslova picusalni ). Roden je taky nejprecenovanejsi cesky herec ( tady nebo v Bathory ci v Tajnostech zahral prumernou tuzku ). Dve hvezdy ale davam, protoze jsem se fakt nenudil a na jedno podivani to staci. Vicekrat ale ani nahodou. ()

Fallen_One

Kýhošlaka...ten film tak neuvěřitelně překrucuje realitu až to neni hezký. Co hezký, odporný. Prý je to údajně kniha - co to psalo za feministku? Co cítíme z filmu - muži jsou na hraní a nemůžeme brát vztah s nimi vážně. A rady matky hlavní hrdinky? Na pěst. Jestli tenhle film některá z vás bere vážně, tak lituji vaše přítele :-) Ale věřím, že to berete pouze a jen jako film a ne výplod zvrácené reality. Z vizuálního hlediska to ale špatný neni to ne. To jen děj a scénář. Nj holt, předloha... Na druhou stranu chápu že se to ženám líbí. Ty dvě hvězdy jsou za Rodena, Vašuta a za Jurčový zadek ;-) ()

gabin(a) odpad!

Uááá, to je hovadina!!!Ubohý scénář, trapní úplně všichni herci, škoda času! Normálně mě reklamy ve filmech děsně štvou, ale tady byly vysvobozením! Když už jsem začala pochybovat, že vůbec byly a že hydratace pokožky či gel pro intimní hygienu splynuly s filmem, objevil se slizký afroameričan na koni páchnoucí Old Spice a já ho vypla, aniž bych počkala do konce reklamní pauzy natož toho blábolu, který nezachránil ani vždy tolik opěvovaný Karel Roden. Jo, a nejlepší zvonek pronesený ukňouranou unylou pro mě naštěstí neznámou nejspíš slovenskou herečkou: "Proč mi to děláš? Proč mě tak mučíš?" Samo o sobě nic, ale já jsem slyšela Bruna Ferrariho ve Zvířeti: "Co mi to dělááátéééé? Proč mě mučííítééé?! Mít prachy a čas na hovadiny, natočím superparodii s Bárou Nesvadbovou v hlavní roli! ()

pufina

Český film, což u mě znamená - nic nečekat, a tak žádné zklamání. Pár super momentů a dobří herci, ale to film nezachránilo. ()

Juto

Je to film o ceste mladej ženy za objavovaním samej seba prostredníctvom série vzťahov s mnohými rôznymi typmi mužov. 5/10 ()

c.tucker

Už jako první věc mi neseděla, představitelka hlavní postavy Danica Jurčová - nebýt ji asi bych přidal hvězdu. Další věci byli takové nedotažené a odbyté. Sice zde byli dobří herci, ale nepředvedli nějak převratné výkony. Rozuzlení bylo velmi krátkozraké, ale co jiného jsem mohl nakonec čekat. Jediné co bych asi vyzvednul byla věta: I slepice jsou na tom lépe než ženy. ()

okkac

Nebudu lhát a řeknu, že jsem u toho trpěl jak zvíře. Ještě, že jsem za to kino platit nemusel, jinak bych toho ještě několik dní litoval. Jedna hvězdička je za slušnou kameru F.A.Brabce. ()

Radiq odpad!

Asi tak po 3 minutách filmu mi bylo úplně přesně jasný, jakej a o čem bude celej film. Ten je prošpikovanej samejma stupidníma lidma (většinou snobama), kteří nejsou vůbec přirození a ani mluva není normální, ani zvuk mluvení, protože je to celý jakýsi předabovaný, což působí dost strašně. V čele se snobáckou pipkou v hlavní roli, která není v téhle roli ani přitažlivá, ani nepůsobí inteligentně (i když samotnou herečku nepovažuji za špatnou). Rodenova role je stejně stupidní a čumím, že do toho vůbec šel. A když už někdo promluví, tak je to taková pičocina, že se to nedá poslouchat. A všechny situace ve filmu jsou taky naprosto debilní. Ženskejm se to možná může líbit (tím nepodceňuji jejich inteligenci, ale beru obecně v úvahu jejich slabost pro tenhle typ filmů), ale ... no škoda slov... Hej ne, sorry, půlka filmu a končím, to se nedá... ()

otík

Naprosto trapný a ubohý obraz ženy, kterou její milý tak zneužíval, až ji totálně zblbnul. Vždyť i konec jen svědčí o tom, jak se hlavní hrdinka totálně zmagořila. Jedna hvězda pouze za úsměvného Vašuta, za poslední film pana Dočolomanského (bohužel předabovaného) a za hezkou, ale dabingem zcela zmršenou Danicu Jurčovou. ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble