Klasický pohádkový muzikál z roku 1970. V hlavních rolích Catherine Deneuve, Jean Marais a Delphine Seyrig. Umírající královna si od krále vyžádá slib, že se ožení pouze s půvabnější ženou než je ona sama. V celém království však vyniká nad královninu krásu jen její vlastní dcera. Princezna se tedy rozhodne ze zámku uprchnout v oslí kůži, která její krásu zakrývá. (oficiální text distributora)

Braddy

Poněkud zmodernizovaná pohádka o princezně, která utekla ze zámku v oslí kůži. Jean Marais jako král, Catherine Deneuve jako princezna v oslí kůži. Hodná víla trpí migrénami, nakonec se tam objeví i helikoptéra. Hlavně mi utkvěla v paměti ta ošklivá ženská z vesnice, co plivala žáby. Brrr! ()

MaMitti

Ubrala bych trochu pompy a barokních manýrů, přidala bych trochu dynamiky a bylo by to perfektní. No a ten vrtulník...ten byl fakt tragickej, to se mohla víla trochu krotit :-))). ()

arcticsky

Nezvykle pojatá pohádka s krásnou vílou (Delphine Seyrig) a Catherine D v roli princezny - dcery krále v podání Jeana Maraise, které hrozí incestní sňatek. Vše v zajímavých kostýmech, kulisách a barvách. ()

MrKrahujec

O něco přece jen lepší film, než napovídá průměr zdejšího hodnocení. Pravda, má své mouchy (nepříliš charismatický princ, dosti úděsné použití plastikových kýčovitých jelínků a girland v interiérech), ale zrovna to, co je mu zde nejčastěji vytýkáno, tedy přítomnost helikoptéry v závěru pohádky, je v ději dokonce opakovaně vysvětleno (napřed král a potom i sama víla několikrát zdůrazňuje vílinu schopnost znát věci budoucí - tedy logicky i helikoptéru) a souvisí to ostatně i s královou recitací veršů Jeana Cocteaua, tedy rovněž nepatřičně "budoucího" autora. Barevné odlišení obou království je možná trochu převzato ze Zeffireliho Romea a Julie, ale mě nijak proncipiálně nevadí. Jako nesporná studnice inspirace pro pozdější projekty (dle mého soudu rovněž i pro Tři oříšky pro Popelku) to nakonec na toto hodnocení vydá. ()

TerkaM

Jako malá jsem tuhle pohádku hltala a byla jsem z ní nadšená, a to to myslím celé namluvila Taťjana Medvecká. Pamatuji si na úžasné kostýmy, trůn v podobě vycpané kočky, pečení koláče ve chlívě a barvy. ()

Lenka0pf

Má nejoblíbenější pohádka, kterou jsem zhlédla nesčetněkrát a pokaždé mě okouzlila. :) A i když s odstupem chápu, proč se babičce nelíbila (je lehce výstřední), je to pohádka a v pohádkách je přece možné vše. ()

yarca

opulentní záležitost! jako zjara jsem hleděla na vílu v helikoptéře a překrásnou catherine deneuve, hrající na piáno nebo co ty bylo za hudební nástroj...chtělo by to vidět zas... ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie