Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

hudryhudry

Co si představíte pod pojmem "Grindhouse" = "Dům mlýnků"? Mně se před očima zjeví obraz neuvěřitelně tupého béčka plného zoombieků a krve. A to bohužel / bohudík Rodriguezova část odváženého projektu Grindhouse, Planet Terror splňuje na 100%. Jako ve správném béčku jsou hlavními záporáky nechutní zombíci (zmutovaní lidé) s vředy v ksichtě, kteří požírají lidi, mezi tím běhá hrstka přeživších, těch "odvážných", kteří hloupé zombíky kosí jak zemědělec obilí. To vše podkresluje slušná hudba, množství filmových (záměrných) chyb (nejvíc mě dostala chybějící část - missing reel - režisér jednoduše nevěděl, jak všechny hrdiny dostat na jedno místo, a tak prostě napsal chybějící kotouč a v dalším záběru už byli všichni schromážděni), ale to je asi tak vše. Robert podle mě trošku přepískl v některých částech, které byli už neúnosné - např. smrt mladého chlapečka. Můj oblíbenec Bruce film také moc nepozvedl, mihl se v něm jen na pár sekund a nebýt krásné Rose McGonovan, nebylo by se ve filmu moc na co dívat. I když vím, že žánrově a tedy i svým zpracováním tento film naprosto sedí, nemůžu se ubránit srovnání s Tarantinovým Death Proof, který má s tímto snímkem společné snad jen jméno Grindhouse a občasné filmové chybky. Mě se ta Quentinova část líbila stokrát víc. Dlouhé rozhovory mezi krásnými ženami, nadupaná auta a charismatický záporák se s tímto úmyslně hrůzným béčkem nemohou srovnávat. Snad natočí Macheta, to by mohl být opravdu zajímavý film :-) 2,5* ()

uzzi

Pro někoho kdo není fanouškem pokleslých filmu vznikajících v dobách kdy Amerika byla ještě zemí kurevsky drsných chlápků v propocených tričkách s trochou pomády ve vlasech, špinavých barů, zdrogovaných květinkových dětí, celkové nasranosti i nespoutanosti, neholených klínů a nekorektnosti, bla bla, konec desky....kde jsem to skončil? Jo tak fanoušci. Fanoušky má na světě každá blbost, každá doba, cokoliv co lze popsat. Udělat zrovna poctu bečkovým šitům z těchto let je asi cool, pod nánosem doby se ale neskrývá nic než sračka, ty sračky jsou však neuvěřitelně zábavné a plné krve a slov ze kterých rudnou prdele a nabíhají úsměvy. Rodriguez tohle všechno vzal a hodil do mixéru - výsledek je to zábavný. O nějakém ději nemá cenu mluvit, ovšem zbytek plní očekávání. Fanouškem výše uvedeného nejsem, přesto jsem se bavil. Pokud chtěl režisér vytvořit zábavnou sračku, odkazující na sračky s kupou krvavých sraček - tak gratuluji, nemá to chybu. Rodriguez od dob Desperada či Od soumraku do úsvitu, konečně ukázal, že má sílu natočit totální výplach a přitom bavit sebe tebe i tu děvku tamhle u baru. ()

Han22

Brutální nonstop řežba, která nemá jedinou chybu. Tuna a tuna skvělých hlášek, scének a pomrkávání - tohle je jenom film. Na rozdíl od totálně nudného a ukecaného Auta zabiják od kamaráda Tarantina je Rodriguezova úleťárna naprosto strhující. I když je to v podstatě komedilní béčko, nemůžu jinak. ()

Kanibal

Velká stylovka plná krve, pukajících vředů, hořících těl a výbuchů... a i když jsem neočekával mnoho, nepřišlo skoro nic. Tenhle film se mě nedotknul. Je to jako kopice historek o lidech, kteří jsou vám ukradení. Takže za styl, akci, nápady a řekněme i herce plný počet bodů, za filmový prožitek však musím srazit až na tři hvězdy. ()

Pavlík

13. 01. 2009 (17.); hodně ostře krvelačný – Robert lepší Quentina, nechutný aftový jazyk, dokonalé ,,A" to as není. ()

Losik

Super maso, nechutný, slizký, krvavý....Výborně jsem se bavil! Skvělá hnusná zábava. Zavzpomínal jsem si na Braindead, kderý byl ale o chloupek vtipnější. Jen Tarantino se trochu vyrovnal vtipným zombíkům, když chtěl dát Cherry wood:). ()

bari68

Film, ktorému Rodruguez s Tarantinom vzdávajú chválu.Obsahuje vlastne všetko , čo béčko musí mať: menej deja-viac akcie,pekné ženy s veľkými kozami, hektolitre krvi a čierny humor.Škoda len, že táto zábava je len povrchná a tento žáner širokej verejnosti menej vďačný. ()

killjezor

Ikdyž mám Rodrigueze raději než Tarantina, ikdyž mám Béčkové filmy děsně rád, ikdyž vím, že je to pocta grindhousovým kinům, pocta právě béčkovým hororům, tak mě velmi zklamalo. Těch cool hlášek je až moc, těch rádoby pseudointeligentních keců je až moc, hrdinských gest, záchran v poslední chvíli. Všechno tohle sráží ten film hodně dolů. Přitom výběr herců, kamera, režije, všechno super, bohužel celkový dojem je jenom nuda. ()

honzii

Díky ti, Rodriguezi, že se v tvém filmu kecalo o mnoho méně než v tom Tarantinovo. Skvěle jsem si tuhle zombie vyvražďovačku užil. ()

marekkkkkk

Tak tohle jsem opravdu potreboval, oddychová krvavá jízda, u které můžů vypnout mozek. Narozdíl od Auta zabiják jsem se bavil. ()

Ondra16

To byl zas jednou paskvil. Co se týče stylu i příběhu už natočil Rodriguez lepší filmy, ale když si uvědomím to nádherné zpracování a celkovou (možná až přehnanou) brutalitu, tak si říkám, že to bylo vlastně dost dobrý. ()

BluT

Druhej Grindhouse se mi líbil o něco víc a celou dobu jsem se těšil na tu kočku z plakátu s kvérem místo nohy. Škoda, že přišla až na konci, ale rozjela to parádně. Nebyl to stoprocentní zážitek, ale rozhodně solidní krvavý "béčko", který se fakt musí vidět. Nejvíc mě asi dostávaly šumivý efekty, pokaženej obraz a hlavně hláška "další část chybí", dost hustý, Rodriguezi. Jakoby zombie zápletka byla asi o něco slabší než osamělej kaskadér v Autu Zabiják, ale celkový podání se mi líbilo víc. Taky mě dostal Bruce Willis, nejvíc jsem ho tam nečekal a krutý bylo jak házel furt jeden a ten samej "drsnej" ksicht. To je frajer. ()

Herráček

Pocta Béčku to byla... Se vším všudy... Možná ani ne pocta... Spíš takový samotný béčko s něčím navrch... Rodriguez si tam procpal pár vtipnejch momentů a to se cení... Ale zombárny prostě nemám rád... ()

Ivusha

Planet Terror se mi líbila mnohem víc než Tarantinům příspěvek do Grindhouse. Byla to lahůdka, úchylnost a pitomost zároveň. Prostě skvělá pocta 'žánru':-))) ()

BlackTom

Poslednou dobou som plával špinavou brečkou tých najhorších hororových výtvorov, najstupídnejších béčok a stopercentných kultoviek, takže keď som dostal do rúk Planet Terror, mal som naozaj blízko ku kolapsu. Ale predsa a hlavne kvôli Tarantinovej polke, ktorú som videl už dávnejšie, som sa rozhodol, že sa nato mrknem. Veru, dámy a páni, neoľutoval som. Planet Terror je to najkrvavejšie, najhnusnejšie a najzábavnejšie svinstvo, v ktorom som kedy mal (pri tom množstve ostatných zbytočných sračiek) možnosť plávať. A keby len plávať - kľudne by som sa v tom aj utopil! Je tu ohromné množstvo úžasných miniroličiek (mariňák Tarantino, policajt Savini), vyšperkovaných hlášok ("Byl k hovnu jako papežovi kondómy..."), drsných úloh (Naveen Andrews - biochemik, ktorý vyzerá skôr ako kolumbijský díler a militantný izraelita; Freddy Rodríguez ako Wray The Zombie Slayer) a taktiež nesmierne efektných scén a scénok (fuckujúce babysitterky, milovanie s drevenou nohou, zlomené zápästie, kecy okolo barbecue...). Takisto návraty béčkových hrdinov ako Jeff Trávnikár Fahey a Michael Biehn nenechali moje "béčkové" srdce chladným. Dávno som sa tak nevydesil, nezasmial a nezapočúval do hudby (od Graeme Revella) ako pri tomto Rodriguezovom počine. Apokalyptický svet tohto texaského magora naozaj stojí zato. Ja sám vás ochotne privítam s M-16 pri jeho bránach. 100% ***** P.S.: Mal to byť krátky a výstižný komentár, ale bohužiaľ som si pustil hubu na špacír. Snáď som až tak nespoileroval, a ak áno, dúfam, že vás to navodí k zhliadnutiu. :) ()

korndaddy

Tady se s krví nešetřilo. Vlastě co se divím. Jako bych to nečekal. Rodriguez a film bez krve? to je jako Hitler bez knírku. Prostě hromada mozků, střev, zvracení, utrhanejch ruk a všech možnejch údů. K tomu Tarantinovo leprou se topořící lofas a Willisovo obrovská bublající hlava. Masakr se vším všudy, ale na 4 nebo 5 hvězd asi ne. ()

Mistickzz

To bola teda poriadna ptákovina, ktorú mohla pripraviť len dvojica Rodriguez a Tarantino. Chápem, že im to ľudia žerú, krv, sexi ženy (aj keď bez jednej nohy), zombie, streľba, smrť Josha Brolina, no na mňa tam bolo až moc krvi, nechutného slizu a nelogických blbostí a ku koncu ma to už fakt nebavilo. Grindhouse: Machete: 75%, v blízkej budúcnosti pozriem Grindhouse: Auto zabijak a Grindhouse: Planeta teror: 62% ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)