Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

fiLLthe3DD

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů... Už trailer sliboval, že půjde o něco "nevídaného," avšak až konečné zhlédnutí mě utvrdilo v tom, že Planeta teror je horor, který nemá obdoby... Vizuálním stylem snímek připomíná italské zombí horory ze 70 a 80 let, dějově jej však převyšuje... Efekty jsou na velmi vysoké úrovni, nechutností je zde hned celá řada a co se akce týče, je to pojaté vskutku originálně... Herecké výkony jsou rovněž na vysoké úrovni... Ačkoliv má snímek spustu nelogických momentů, mohu jej v klidu doporučit - v rámci zombie hororu se nudit nebudete a a kčních sekvencí má film rovněž v rukávu několik... 100% ()

Soweek

Rodriguez je zpět se svými masovými krvavými orgiemi, na kterých se snad vyřádil ještě víc než v Od soumraku do úsvitu. V první řadě musím říct, že Rodriguezovi se povedlo nastolit pravou grindhousovou atmosféru těch starých hororů z sedmdesátých let. Odpovídají tomu zvláště efekty, které jsou provedeny na jedničku a přitom vzbuzují dojem, že jsou velmi zaostalé. Puchýřovití zombíci jsou doopravdy nechutní, podle mne zatím nejlépe zvládnutelní zombíci z kategorie "nemrtvých vzniklých na základě viru". Celý film opět očekávejte klasické drsné hlášky a černý humor, přesně jako v již zmiňovaném Od soumraku do úsvitu. Co se týče hereckého obsazení, hvězdami se to tu jen hemží, nejlépe svou práci odvedl místní "Doc" :-) Naprostá ignorace jakýchkoli fyzických zákonů se tu počítá do plusů, protože za a) grindhouse takový vždycky byl a za b) koho to sakra sere když si ten film užívá?:-) ()

Looser

Ok je to ultra cool píčovina, jasně byl tu feast, slighter, ale tohle je prostě jiná kategorie a člověk se u toho musí prostě smát. Fakt by mně zajímalo jak by tenhle film hodnotili lidi kdyby pod ním nebyli podepsaní tihle dva. Už delší dobu mam pocit, že žijí hlavně ze zašlé slávy. ()

Chise

To má styl! Krve sice bylo možná až příliš, ovšem stačí čtyřiadvacet hodin před filmem nejíst, a pak nemáte co zvracet. Takže takhle se to zvládnout dá. ()

bloodvomit

Dobrý náhul. Je tam v podstatě vše co potřebujete k zábavě. Hromady zombíků na kusy, střelba, občas vtipná hláška a ten týpek z Bar B Q nemá chybu ;o) Doporučuju! ()

cyberhawk

Suprova vec, pribeh je sice tvrdosijne becko, jak bylo zamerem rezisera, ale je krasne natocene a navic mi to kdoviproc pripomina legendarni Bad Taste :) ()

sedm.1

MASAKR!!!!!Dopadlo to přesně naopak než jsem čekal.Můj super oblíbenec Tarantino vytvořil nudnou podívanou,zatímco Rodriguez,který mi nikdy moc neříkal,svou část pojal jako poctu těm nejkrvavějším jízdám a vytvořil skutečně velkolepý megakrvavý koncert,plný těch nejlepších béčkových hlášek,postav a nesmyslných ujetostí,které by v normálním filmu byly naprosto imbecilní a k smíchu,zde to všechno ale společně tvoří proklatě vybroušený klenot!Od prvních vteřin je nasazena neuvěřitelná krvavá jízda,která nemá ani vteřinu oddychu a končetiny,hlavy a vnitřnosti lítají na všechny strany tou nejšílenější cestou,která jde.Naprosto dokonalý a úžasný brutální masakr,WOW!!!! ()

ne0

Chce to sice mít hranici zvrhlosti na míle vzdálené normálu v lidské populaci, ale pak je z toho opravdu skvělá a veselá podívaná. ()

ranp

Tohle není špatný film, bohužel ale musím dát o hvězdičku méně kvůli mnoha nechutným scénám. Možná je to jenom tím, že mám slabej žaludek. Hodnocení 55%. ()

mikulíšek

Ať o tomhle filmu budete říkat cokoliv, tak budete jedním okem pomrkávat, protože to nebude tak úplně pravda. A to je strašně fajn. Je to přesně to, co to má být ve vší své zvláštnosti, zvrácenosti a originální neoriginalitě. P.S.: Z čistě osobního souhkromého pohledu mě při prvním shlédnutí trochu mrzela absence klasických zombies, dnes už se na dívám jinak. ()

Firebug

--hodně podobny, ale poupravený komentář jako u Death Proof-- Konečně se mi po měsících hledání podařilo splašit HD verzi Gringhouse v takové podobě, v jaké běžel v amerických kinech (tedy v té originální a jediné správné) a náremně jsem si to užil. Možná se to ani nezdá, ale on je podstatně velký rozdíl v tom, sledujete-li každý snímek samostatně a následně se mrknete na pár fake trailerů z youtube, nebo se s velkým kýblem popcornu zavrtáte do křesla a necháte se unést do dob dávno minulých a prostě se bavíte tak, jak se v takovém správném brakovém kině sluší a jak to bylo původně autory zamýšleno. Já jsem kouzlu Grindhousu podlehl a na pár desítek minut jsem se jakoby ocitl úplně na jiném místě a v jíný čas. PARÁDA! Nikdy neodpustím českým distributorům, že mě ochudili o zážitek z kina. Oba dva kousky tohoto díla jsou o několik minut prostříhány, což zrychluje dynamiku vyprávění a oběma to jen prospívá. První je Planet Terror odkazující na řadu gore horrorů (nejde nevzpomenout na legendární kousky společnosti Troma) takovým způsobem, že se z toho může někomu udělat opravdu šoufl. Perfektně obsazení herci v čele Willisem, Brolinem, Andrewsem a Rodríguezem si své postavičky rozkošně užívají. Následuje Death Proof u kterého si od vší té krve, hnisu a vnitřností na chvilku krásně odpočinete totálně odzbrojeni charismem Zoë Bell. Na konci parádní automobilová honička a brečící Kurt Russell. No co víc si přát? Moje hodnocení patří Grindhousu jako celku. Hodnotit jen půlku filmového díla je ptákovina :-) ()

OughJay

Jestli si Tarantino Grindhouse v Autu zabiják vyjel, tak Rodriguez jde snad ještě dál... Tenhle chlapík v prolívání krve a počtu utrženejch či jinak oddělenejch končetin od těla (včetně hlav) vážně nemá konkurenci. Připočtěme geniální obsazení, kde jako alfa omega a femme fatale září Rose McGowan, a máme tu další perlu v žánru. Josh Brolin by si v roli maniaka nezadal s Normanem Batesem, Stacy Ferguson splnila svůj úkol nažhavit pánský publikum, z Bruce Willise v jeho cameu číší nevypočitatelnost a Jeff Fahey dělá nejlepší barbecue omáčku v Texasu. S příměsí kapky vlastní krve. Člověk béčka může mít rád a nemusí, od Tarantina a Rodriqueze je ale musí milovat. V moderní kinematografii neexistuje nic, co by bylo víc cool. Mimochodem, dlouho jsem neviděl větší nechutnost, než ten zombie sliz... El Wray: "So what are you going to do now?" Cherry Darling: "I'm going to be a stand-up comedian." El Wray: "You're not funny." ()

The Viper

Za mě velký palec nahoru, protože se mi to moc líbilo. Už jen že vše točené pod ''grindhouse'' má ten úžasný vzhled staré kamery. Scény většinou končí tak, jak další začíná (například.: rozražení dveří ve steak housu a následuje rozražení dveří v nemocnici). Nechutných scén je tu až až a malá role Tarantina pobaví. Freddy R. coby drsňák mi sedl a Rose McGowan zde byla sexy jako nikde jinde. Takže pokud jste fandy morbidní zábavy a dobré steakové omáčky tak vřele doporučuji. ()

Circumscriptor

Myslel som že tento film nebude až taká zlátanina ako Tarantinovo Auto zabijak, ale je to možno aj ešte horšie. Neviem či to bol zámer, ale je to absolútne nesympatický a hnusný film, akoby sa odohrával v inej dimenzii a nemá to ani hlavu, ani pätu. Slabých 50 %. ()

herr_carter

Úchylárna na druhou...když člověk sem tam přivře oko, tak se snad i něčemu zasměje, ale jinak se jedná o prvotřídní zvrácenost,co mohou podle mě ocenit fakt jen diváci se silnou poruchou osobnosti.................moje hodnocení = 2 z 10. ()

Sdoom

I na druhé zhlédnutí stále zábavná kravina plná nadsázky, krve, pěknejch bab a černého humoru. Rodriguez ve své nejlepší formě. (Blu-ray, orig.) ()

velkyvezir

Vezměte druhou polovinu filmu Od soumraku do úsvitu, roztáhněte ji do 90 minut a máte film Planeta Teror. Vojtěch Jasný asi nad tímto filmem kroutí hlavou, kolik násilí a krve v něm je, ale my, kteří jsme prozřeli tento bizarní humor, se skvěle pobavíme. Filmu se sice dá jistě vytknout vzhledem ke zmíněnému Soumraku jistá námětová nepůvodnost, ale budeme-li film považovat za jakýsi filmový úlet mezi klasickou Rodriguezovou tvorbou, rozhodně se pobavíme. Chválihodná je především účast slavných jmen - Willis a Cage:-) ()

Kracken

Je to ujetý a zábavný a taky......ujetý a rozhodně z toho jde cítit že si to Rodriguez užíval stejně jako Tarantino. ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)