Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

hroubek

Oslavování slasher horroru a amputovaných končetin.Rodriguez je pro mě člověk, který zfilmoval Sin City,předvedl drsnýho Banderase a Clooneyho a když jsem se dozvěděl, že chystá dvojfilm se svým věrným kumpánem Tarantinonem.Tarantinova půlka byla trochu moc ukecana tady se jede na něco jiného na spoustu vystřílených nábojů,hromadu mrtvol a ošklivých bublajících boláků.Nekopromisní film jako jeho fiktivní trailery.Nedoporučuju všem co se děla blbě s pokleslé zábavy a pro všechny ostatní zkuste si udělat večer s Grindhouse oba filmy zasebou tak jak to mělo být původně. ()

Wade

Geniálně šílený film, který je v několika aspektech opravdu perfektní a zároveň nechápající. Rodriguez natočil film ke kterému si napsal scénář (no napsal těžko říct kde ho vyhrabal protože je geniálně šílený) a ke všemu se ještě podílel na hudbě. V roce 2007 se stvořilo umělecké dílo, které je nabité spoustou perfektních nápadů. Film ,který se bude líbit spoustě divákům, ale jen málo kdo ho bude považovat za to co skutečně je a to za uměl.dílo. Možná, že ani sám Rodriguez neví pořádně co natočil. 100% ()

hejsahopsa

Velice prekvapujici a pusobivy snimek. Vzdy, kdyz si myslite, ze mate nejvetsi picovinu za sebou, tak prijde dalsi a jeste vetsi. Ackoliv tak trochu z popisu filmu a z csfd.cz vite o co pujde, troufam si rict, ze tohle jste necekali. ()

pursulus

Souložení do zadku.¬         Dokážu oceniti takové "Machete" pana R. Rodrigueze, snímek, v němž se snoubí blábolení, nadšený idealismus, nadsázka, vtip a živost podání s obscénností a nechutnostmi; avšak totéž v "Planetě teroru" ve mně vyvolává pouze nepříjemné pocity zmarněného času. Překročí-li se totiž určitá mez, zůstane výše uvedená komposice, ale vyprázdněná, bez křehkého sepětí součinnosti blábolu a smyslu, a zůstane pouze manýristická kravina s krví a násilím. Nemá-li tvůrce díla cit pro tuto mez, nemají ji ani diváci, jsouce vtáhnuti do zámezní hovadiny jako moucha do pavučiny.¬                 Překročení meze v "Planetě teror" je obdobou zámeznosti snímku R. Zombieho "Vyvrženci pekla" — nechutné polopornografie, bezúčelné, vyprázdněné, zdánlivě "masité" a silné, leč doopravdy konvenční, takové souložení do zadku v pornostudiu.¬                 Docela směšné se mi pak jevilo to, že snímek zapracovává postupy, kterých je použito ve výborném snímku Q. Tarantina "Pulp fiction". Tady ovšem jsou nefunkční. Míním, že i souložení do zadku musí míti svou kvalitu a své místo.¬                 Zajímavé, podnětné opoznámkování s celkovým pohledem na tzv. sloh "splatterpunk": uživ. gudaulin. ()

lykan9

Robert Rodriguez opět zaválel. Planeta Teror je taková konina až je dokonalá. Přesně se držel hesla natáčím céčkový film se vším všudy. Ani na chvíli jsem nebyl zbaven pocitu, že se jedná o horor ze začátku 80 let. Nemluvě o tom, že to bylo i perverzně vtipné. Přesně pro tuto ujetost je u mě Rodriguez v top režisérech a scénáristech. Moc bych si přál pokračování!!! ()

VanTom

V našlapané akční "zombie" invazní řežbě (všeuměl) Rodriguez nesundává prst ze spouště kulometu přidělaného na pahýl striptérčiny nohy a láduje ho tunou hlášek, nápadů, hnisu, utržených končetin či rozprsknutých hlav. Srdeční "exploitation grindhouse" pochopil a vybalancoval přesně na té hraně, kdy jsou všechny ty ujeté / úchylné šílenosti přes míru ještě zábavné – stejně jako projekční kazy jetého kinofilmu. ()

Spock

Horor? Spíše pořádná řežba, střižená pár vtipnými scénami a hláškami. Musel jsme se na to po chvíli dívat tak trochu z nadhledem. Krev teče proudem a nechutná monstra umírají po desítkách a lidé také. Děs a hrůza se šíří všude kolem, teď trochu nadsazuji, všude kole se šíří spíše „pohoda“ z dobře odvedené práce. Film se dle mého názoru povedl velmi dobře a nebýt pár slabších okamžiků uvažoval bych o vyšším hodnocení. Každopádně dívka s puškou místo nohy, má mé sympatie, stejně jako barman v místní putice. Rada před sledováním filmu, neberte ho vážně, užijete si ho tak mnohem víc. ()

ABCD Marta

Už úvodní trailer na film Machete ukázal, v jakém duchu Planeta Teroru bude. Hektolitry krve, vtipné dialogy, černý humor, (ne)očekávané zvraty, sympatické postavy a prosťoučký příběh v béčkovém provedení, které má styl a šťávu. A přesně takhle jsem si to představoval! ()

KASUGI

Pocta "béčkám" 70tých let toho nejhrubšího kalibru. Krve jak z mašíka + genitální nechutnosti + mé oblíbené téma zombíci + úmyslně slátaný scénář + Rodriguezovi oblíbení herečtí "štěkaři" = Super úlet. I když nelze srovnávat nebe a dudy, tedy Planet Terror a Death Proof, můžu podotknout alespoň to, že Rodriguezův počin mi po tom Tarantinovském naprosto spravil chuť a zvedl náladu. ()

Právnička odpad!

Nejdou mi do hlavy ta vysoká hodnocení. Kam se to hrabe na Cin city. Byla to totální, nechutná a drastická hovadina bez špetky humoru. Nechápu, jak se takového filmy mohou někomu líbít. A bohužel se nemohu zbavit dojmu, že mnoho z Vás, milí spolukomentátoři, pěje chválu na tento "skvost" jen a jen pro to, že je to od známého režiséra. Jenže to kvalitu bohužel nezaručuje! Prostě děs běs!!! ()

Jacob23

Whau-Rodriguez to tentokrat rozjel a smetl Tarantina na plne care.Pupustil uzdu sve fantazii ale tentokrat z toho nebyli Spy Kids,ale neco trochu odlisneho a ve svem zanru dotazeneho na vrchol.Uz jen skvely zacatecni trailer ukaze v jakem duchu se poveze cely film.Spousta odkazu na zname filmy,vyborna sic moc podobna hudba se Sin City.Rodriguez si asi natocil film ktery cely zivot chtel delat-a dopadlo to skvele(whau ty 2 kocicky)85% ()

Ichabod

Tak tohle mne velice velice zklamalo. Kdyz to srovnam s Death proof od Tarantina tak tady jsem malem usnul. Davam dve hvezdicky protoze Death proof se mi v podstate dost libil ale myslim ze Planet terror by mela mit tak hodinu coz SE verze velice pretahnula a vybuchy i cakance slizu zacnou po padesati minutach nudit. Z vizualniho hlediska je urcite par zaberu perlou ale tento film ja radim zabavnosti nekam vedle tretiho dilu Spy kids. ____ Hodnoceni za trailer Machete je **** a na film se velice tesim. ()

davidek

Dlouho jsem se tak nepobavil u hororu jak teď. Fakt jsem ěnkolikrát vybuchl smíchy. Pořádnej nátěr od Rodriguese. ()

-ELFKA-

Na Planetu Teror musí byť divák tak trochu filmovo uletený. Možno sa to zdá divné, že sa človek smeje na toľkých nechutnostiach a litroch krvi, ale tu to inak nejde. Absurdita zaváňa v každej scéne a tak sa môžme naplno odpútať od reality a bez hanby sa zasmiať na všetkých tých hovadinách:-) ()

Ravi

Naleštěná ptákovina, která útočí na nejzvířečtější stránky naší povahy. A dost se to daří. Ale co se mě týče, je "Planeta teror" naivní stupiditou s ubohým scénářem, prakticky žádnými hereckými výkony, bez nápadu - zkrátka mišmaš všeho možného i nemožného v krvavém kabátku pro široké masy. Jedno tomu ale upřít nemůžu. Je to skvělá zábava s dobrou hudbou a parodujícími prvky. Když se Rodriguez a Tarantino do něčeho pustí, je to zkrátka buď kult nebo hovadina. Hmm ... 35% = 2/5 ()

Guzo

Po Tarantinově katastrofě jsem neměl pražádnou chuť pokračovat v Grindhousu.. Leč ukázalo se, že Rodriguez odvedl špičkovou práci - hláškami prošpikovaný horor skrz naskrz natočený s takovým nadhledem a osobitým stylem, že to se jen tak nevidí. Navíc vše je doplněno skvěle zvolenou hudbou a dobrými herci, kteří všichni zahráli, co se od nich očekávalo. Pro mě moc milé překvapení. ()

Kurikmoon

Ďalší film, kde sa striekajúcou krvou, hnisom, všakovakými úchylkami a lietajúcimi končatinami nešetrí. Komu sa to vyslovne prieči, neodporúčam. Film, kde človeka občas strhá. Film založený na efektoch s tým spojenými. Ale človek rozhodne pri tomto nezaspí. Aj napriek nie práve výpravnému príbehu. Zaujímavejšia je skôr zamlčaná minulosť niektorých postáv. Ale k nej sa nedostanete, pretože na to vo filme nie je miesto. ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)