Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

divak84

Lepší tři hvězdy. Uvod a prostředek byl dobře švihnutý, uchylný, prostě rodriguezovský. vizuál dokonalost, spád, dynamika, schválně bečkový obal. konec však byl až moc překombinovaný a až moc tahaný do extremu. Prostě od te věznice (základny) mi to nepřišlo jako rodriguezova prace ale spíš tarantinovská (kterou nemám rád)... ale určitě top 3 v kategorii akční horory. Rozhodně, rozhodně daleko lepší než ultranudný auto zabiják..... ()

Rssa

Pořádný gore nářez, useknuté ruce, hlavy, vředy a další údy, spousta známých tváří ve vedlejších rolích, dějova stupidita (zábavná samozřejmě). Pořádný dárek pro milovníky filmu. Viděno až po Machetě. 80 % ()

Paity

Proboha co to bylo za ptákovinu. Jsem fanda šílence Tarantina, ale tohla byla ujeťárna (což by vůbec nevadilo) kombinovaná se snahou natočit seriózní horor. Výsledek je ale dost žalostný a člověku se chce často i smát. ()

Corpsegrinder

Jeden ze tří nejlepších filmů R. Rodrigueze (hned vedle OD SOUMRAKU + Fakulta) a zároveň asi ta nejlepší pocta trashovejm filmům. V mnoha ohledech zahnaný do extrému, ale pořád vtipný, narozdíl od naprosto trapný Mačety a podobně. Kdo chce krev, tak si zde užije. ()

Sayko

Co se nachází ve filmu: Barbecue, krev, sračky, vnitřnosti, mrtvá těla, živá těla, ožívající těla, zombie, každý 2 minuty minimálně čtyři klišé scény, badass hudba, badass herecký výkony, badass scény, ve kterých si říkáte: Co to k***a?!, zbraně, neomezená munice, některé hlavní postavy nesmrtelné a po filmu budete přemýšlet o tom, co jste to vlastně viděli. ()

F.W.Colqhoun

Missing reel. Sorry for the inconvenience. Theatre management. Double features never die, zpívají Camera Obscura a v časech Grindhouse měli vlastně ještě pravdu. Odmítám přistoupit na oddělené hodnocení projektu, přestože CSFD souhrnné nenabízí. Je to stejně nesmyslné jako porcovat Od soumraku do úsvitu, ostatně i Pulp Fiction by šlo rozstříhat na různě kvalitní segmenty. Mé hodnocení se vztahuje na celý Grindhouse a stejný text najdete u Deathproof. Rodriguezova, Tarantinova (& co.) hra na blbého a blbějšího vice versa funguje pouze pohromadě: Jako poučené a shovívavé pousmání nad dobami, kdy oba obdivovali ty, které už všichni zúčastnění (až na Eliho Rotha) profesionálně přerostli. S odstupem času kromě druhoplánově prvoplánové legrace stojí za pozornost rozdíly, jak si poctu představují. Zatímco Rodriguez, dojemně nadšený vším špatným, prostě natáčí špatný film, aniž by musel ustupovat ze svých obvyklých pozic, Tarantino ve svém špatném filmu schovává nějaký daleko lepší, a zároveň tak těší i švindluje. Milé bonusy: Rose McGowan roztahuje nohu / Do you like Ava Gardener? / Nicolas Cage as Fu Manchu. / Am I frighten you? Is it my scar? It's your car. Speciální bonus: POMO se domnívá, že slabinou Tarantinova segmentu boli dialógy :-) ()

Arach.No

Rozhodně mnohem lepší, než Death Proof. Planet Terror je přesně ten film, jaký jsem od Grindhousu očekával. Brutální akce se stupidní zápletkou, trošku nabobtnalým Brucem Willisem a zahnívajícím Quentinem Tarantinem. Kdo si rád užijě dokonale stupidní béčko, ten se královsky pobaví. Musím přiznat, že když Rose skočila 30 metrů z baráku a pak svou nohou střílela zombíky na parkovišti, musel sjem se smát a měl jsem chuť i zatleskat. Jeden z nejkrvavějších zážitků letošních prázdnin. ()

Here

Who can fly? Tak takovejhle nákop se nevidí moc často, jestli vůbec někdy. Hlášky lítaj jedna za druhou, mozky jsou všude. Best in Texas. Posledních 20 minut je jedna velká jízda bez zastávek až k titulkům, takže: Two against the world, honey. ()

Haymar

Po rozporuplném tarantinovském "zmrdi odolném kháru" jsem měl vážné obavy z druhého nášupu projektu grindhouse... Mé strachy se naštěstí ukázaly jako liché... Rodriguezovi se konečně opět povedlo dostat do filmu přesně to, co bylo skvělý na desperadovi (resp. od soumraku do usvitu) - a sice neuvěřitelnou dávku nadhledu, vyvážený poměr humoru/akce a především absenci oné hollywoodské pachuti... Nebýt tak neuvěřitelně debilního scénaře (což se ale u tohoto typu filmu tak nějak očekává), dal bych plný počet... Ovšem hovadský příběh a slabší dialogy vyvažuje skvělý casting, herecké výkony, neuvěřitelný drive (od začátku do konce), výborný nápady i scény (taková úchylárna jako noha-samopal, fakt hned tak někoho nenapadne haha). Bohužel tohle ale prostě není mainstreamová záležitost, takže se ten kasovní průser asi dal očekávat... fandové ale chrochtaj nadšením - CHRO CHRO !!! ()

Piškotka

Dlouho jsem se tak nezasmála trefným hláškám, pominu-li ty nesčetné záběry na gangrény, ulcerace a mokvající rány. Scény byly tak stupidní, ale každou chvíli komické. Zejména, když Cherry přišla o nohu. Mělo to grády a barevnost. Vydařená parodie. ()

ThomasL

Je to sice hovadina od začátku až do konce, ale dívalo se na to všudypřítomné střílení a stříkání krve kupodivu docela dobře. Béčko jak má být. ()

venom14

Grindhouse filmy mi sedí na míru.Extra se mi zde líbilo,že se Rodriguez nějak napárá s realitou a udělal si film po svém,hlavně zbraň místo nohy.Za zmínku stojí i vynikající černý humor. ()

Hyb_rid

Dokonalá pocta všem gore béčkovým akčňákům okořeněná neuvěřitelným nadhledem, prošpikovaná komickými scénkami, tvrďáckými hláškami, hnisem a krví cákající po hektolitrech. Je to takový whole package ... hvězdy kalibru Biehn/Willis, dokonalá Marley Shelton, sexy Rose McGowan, Freddy Rodríguez který nikdy nemine na mini biku :-)) ... a jako třešnička Tarantino, který ztratil koule jo a kde se tu sakra vzalo tolik blondýn s bouchačkama? Who cares man, people love blonde chicks with guns. Totálně šťavnatá gore jízda, kterou už mám několikrát za sebou a pořád se jí nemůžu nabažit! 100% ()

Abiosis

*KEĎ AJ STRATA NOHY PRÍDE VHOD* Tento film nemožno brať vážne a ani samotný autor to od diváka nechce. Natočil film, v ktorom je všetko pritiahnuté za vlasy, pretože chcel, aby všetko za vlasy pritiahnuté bolo. Nestrácajte s týmto filmom čas ak už dopredu viete, že nebudete schopní stráviť najmä nasledovné: pomaly sa vlečúcich zombíkov, kusy odtrhnutých častí tela lietajúcich navôkol a ženu so samopalom namiesto nohy. Ako pocta béčkovým filmom funguje dobre. Otázkou však zostáva, či je potrebné podobné filmy privádzať k životu. Objaví sa tu Willis a Tarantino, ale ani ich "šteky" ma nedokázali nadchnúť. Verdikt v 1 vete: Film presne taký ako klasický horor z osemdesiatych rokov, so všetkými špecifickými nezmyslami. 10.09.2010 ()

jasiska

Je dôvod prečo sa béčkové filmy sa volajú béčkové. A ja ich vôbec neobľubujem. Nelogický dej plný klišé a viac nechutností ako som bola schopná zniesť - tým sa vyznačovala aj Planéta Teror. Jediný dôvod, prečo dávam 2 hviezdičky ( napriek tomu, že som totálne znechutená) je, že autori si z toho očividne robili srandu a občas to svojím spôsobom aj bolo vtipné. ()

Prochy38

Nemůžu si pomoct, ale u mě teda více převládla trapnost nad genialitou. I když hranice, víme všichni, je hodně tenká. Zvykem u těchto filmů je navalit co nejvíc sexy holek, udělat co nejvíc totálně nechutných záběrů, nekonečno zásobníků, krve, drsnou hudbu a snad se to i chytne.... 3* snad za to, že je tu tuna známých osobností a hrají to fakt dobře. Ale samotnej film je taková slabá slátanina, že mě to snad ani nebavilo... A ta střílející noha? Nepropadl jsem tomu... Já měl teda ale asi 100 minutovou verzi... ()

Lionheart

Filmy se zombíkama nemám rád, ale tohle bylo nejen snesitelné, ale hlavně úmyslně převařené a vtipné. Ale na Tarantinova Stuntman Mikea to nemá ani náhodou. ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)