Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

Kubi21

Uf. To bylo teda něco. Zplozenec pekla se zmítá v partnerské krizi. V práci taky nemá moc úspěchů a chtějí mu přidělit nového dohlížejícího agenta. Nějaký paňáca se rozhodl, že zničí svět lidí. A k tomu je Liz v tom. Tady se krásně mícha vše v jeden hutný a dobře fungující celek. Jsem z toho stále ještě odvařený a toho Červenýho prostě miluji. ()

gicous

Del Toro je nadaný filmař, který umí dát srdce a duši všem těm monstrům, příšerám a bytostem z jiných světů, jenž vystupují v jeho filmech. Ať už to byl Blade 2, Faunův labyrint, první Hellboy nebo teďka jeho pokračování vždycky byly ty bytosti součástí příběhu. Dokázaly ve mě vzbudit soucit, lítost, opovržení, nenávist nebo sympatie. Zlatá armáda není výjimka. Dobře se mi na ni koukalo a díky tomu, že to Del Toro celé posunul směrem k žánru fantasy, na mě Hellboy 2 působil neotřele a zábavně. Akční scény měly švih a dobré tempo, všechno to bylo velkolepé, hudba burácela jako hrom, a Hellboy trousil suché hlášky až se mu od huby prášilo. Nejvíce se mi líbilo celé ladění filmu, které se posouvá někde mezi komiks a už zmiňovanou fantasy. Pro fantasy mluví celá propracovaná mytologie v příběhu a pro komiks naopak zase postava Hellboye a jeho kumpanů. Del Toro znovu nezklamal a zachovává si vysoký standard. ()

Renie42

Červený ďábel zas ukázal, že umí vystrčit ty svoje upilovaný rohy. Příběh pěkný, akční, sem tam vtipná scénka. A Hellboy a Abe úplně na krupici, tak to jsem řvala smíchy. ()

maoc

Asi plavu proti proudu, ale pro mě tohle byla tuctově trapná popcornovka s jediným plusem - opravdu pěkným stylingem různých tvorů, netvorů a příšer. ()

Cashville

Akčná rozprávka s pestrým obludáriom na ktorú bolo radosť sa pozerať. Jednotka ma nejako nenadchla, takže som vôbec nepočítal, že dvojka by mohla byť lepšia. Stalo sa. ()

kubas369

Toro je přesně moje krevní skupina ten chlap má nekonečnou a hlavně hravou fantasii která mě neuvěřitelně baví. Každičký záběr dovedený k dokonalosti ale už to není Faunův labyrint ten může být jen jeden, přesto na plnou pálku to s přehledem stačí. A co ještě říci: Ron Perlman lepší Hellboy nemohl být. ()

Uberlord

Na rozdíl od jedničky, je tu místo i pro zamyšlení, což je pro mě plus. Spousta úžasných potvor a potvůrek na trolím trhu také potěší oko a stejně jako v jedničce, tak ani tady nechybí dobré hlášky. Guillermovi se povedlo natočit skutečně vynikající a vcelku vtipné, pokračování už tak skvělé jedničky. Jako záporák se zde objeví princ Nuada jenž se snaží oživit zlatou armádu neporazitelných.... No, je se na co koukat ;o) skvělej film. ()

J*A*M*B*O

Podľa mňa Guillermo del Toro je dobrý v točení takých filmoch(sci-fi, fantasy), ale ak beriem na ohľad celkový dojem, tak bolo to také podivuhodné. Mal som proste zmiešané pocity lebo sa to snažilo byť rozprávkou a popritom ešte to malo byť aj niečo ako film pre dospelých. Proste to bolo celé divné. Dávam 6/10 bodov. ()

anyonecek

Akce zde už nebylo tolik jako v 1. dílu, naopak tu bylo o dost více zápletek ve vztazích mezi hlavními hrdiny, ale pořád to mělo ten správnej říz. Nový záporák princ Nuada a jeho dvojče sestra mi perfektně sedli a během filmu jsem si je hned zamiloval. Příběh zase žádnej zbytečně komplikovanej, ale skvěle zpracovanej, efekty nebyly přehnaný a opět tomu všemu panovala ta správná Torova atmosféra. ()

MaxForValue

Film, ktorý nahrádza obsah formou. Typické klišé (kontrast Hellboy / ľudský svet) nahrádza obsahovú prázdnotu. Del Torovi nemožno uprieť fantáziu, schopnosť vytvoriť úplne nový fikčný svet, ale to je tak všetko. Lepšie než jednička, no stále sklamanie. 3*- ()

BadAs

bez pochyb pro mne nejlepší film guilerma del tora....má to příběh .-) dostane z vás emoce a svět elfu je tak kouzelný..střetnete zpoustu bytostí ze světa pohádek.-) krásný soundtrack a hellboy jako vždy drsné hlášky a je simpaták,řeší svuj vztah s lis která prochází krizí .-) a hvezdicka nahoru za prince nuadu to je bad ass jak má být.) a bojuje zkvěle a trolí trh je supervtipný .-) a pak krasna a jemna nuadova sestra .-) smrt a zlatá armáda .-) ()

helrohir

Pokračovanie Hellboya má bližšie k výpravnému fantasy než typickému komixovému filmu, čo však beriem ako veľké plus. Nové dimenzie fantasy sveta umožnili del Torovi vytvoriť celú škálu príšer a bytostí rôznych veľkostí a tvarov. Vizuálne efekty sú úžasné, najmä scéna s elementálom vyráža dych, choreografia súbojov je zvládnutá dokonale, postava samotného Hellboya je rovnako cool ako v jednotke a Nuada je "skvelý" záporák. Keďže moja jediná väčšia výčitka k jednotke sa vzťahovala na odfláknuté finále, v tomto prípade sme dostali hneď dvojitú porciu (boj so Zlatou armádou a súboj Hellboya a Nuadu), takže v podstate nemám filmu čo vytknúť a tým pádom nevidím dôvod nedať plný počet hviezd. ()

kubilov

"Hezké dítě. Nejsem dítě, jsem nádor." Hodnotit Hellboye vzhledem k ostatním komiksovým žánrovkám nebo vzhledem k prvnímu, velmi povedenému, dílu? Protože kdybych měl hodnotit druhý díl příběhů o dobrosrdečném synu pekel podobně jako další komiksárny, asi by kvůli nepříliš atraktivnímu záporákovi, méně hláškám a zvláštní zápletce spadl do kategorie 3*, jenže ve srovnání s prvním dílem Hellboye nám del Toro nabízí další rozšíření poněkud nešťastného přijmutí červené stvůry veřejností, (ne)vyřešení problému ohnivé Liz a novou poněkud záhadnou postavu zkouřeného Johanna Krausse. Červený bráchanec zeleného Hulka si mě získal i napodruhé. ()

Joedas

Pro mě se jedná o značné zlepšení. Zdá se mi, že del Torovi tohle prostě sedlo více. Asi je to tím, že se to žánrově blíží k pohádce a ty jak moc dobře víme, tenhle tlusťoch prostě umí. ()

Hawaj

Splácanina s hezkejma efektama. Nedovařenej scénář, kdy návaznost logiky jednání jednotlivých postav je místy až amatérská. Škoda chtěl jsem se bavit víc. ()

george82

Propracovanost postav je fajn, ale nejvíc mě dostalo vyobrazení smrti. Tam se del Toro překonal. Trochu tam vidím prvky Faunova labyrintu. Dějově je to už horší, ale komiks prostě umí vystačit i s málem. ()

SAINTS

V druhom dieli si Hellboy kladie otazku či je viac človekom alebo demonom.Hellboy 2 je zaujimavy,vtipny a režiserske vymysli ho robia krajšim rozprakovejšim.Vizualna stranka filmu patri medzi to najlepšie.Cekovo ma dvojka bavila ovela viac ako jednotka aj ked film doplaca na priliš jednoduchi scenar. ()

mrclTV

Dvojka, ako to už tradične u pokračovaní býva, ma bavila o niečo menej. Ani Hellboy už nie je taký vtipný ako predtým (celý čas len "crappuje"), akcie a efektov sa síce pridalo, ale taktiež aj zbytočnej vaty - postranná zápletka o výjdení Hellboya z anonymity na verejnosť je dosť slabo spracovaná a podobne by sa to dalo povedať aj o hlavnom príbehu. Zlatá armáda je typický film, ktorý bol vytvorený iba z ekomonických dôvodov. Taží z celkom vydarenej prvotiny - preto nalejme do toho peniaze, nejak to natočme a dúfajme, že nám to opäť prinesie bubáčiky. A zatiaľ čo prvý film ma bavil približne dve tretiny jeho dĺžky, dvojka ma nebavila vlastne po celý čas. Finále by sa síce dalo označiť ako efektné steampunkové nebo (čo tiež môžem), ale hodnotenie neposúva vyššie. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)