Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

jopal

pozrete v r. 2009. Naprosto dokonale dielo, ktore ma uplne dostalo. Bal som sa stopaze, hovoriac si, ze pozriem na viackrat, ale nebolo treba, film ubehol neskutocne rychle, ani chvilu nenudil! A tym, ktorym sa to nepacilo, odkazujem: Pockajte, az otazka smrti nebude pre Vas az taka vzdialena... pozrete opat 26.12.23, opat plny pocet, i ked po druhom pozreti evidujem mierne zhorsenie deja v zavere. ()

Neuroxerus

Velice zajímavý příběh a i styl podání byl skvělý...řekl bych že do této role se Brad Pitt hodil, a že jí zvládl skvěle zahrát...Vyústění příběhu také bylo zajímavé, celým filmem sem pemýšlel jak asi zkončí jeho život...film dokazal mou pozornost udrzet celou dobu....a asi nejvíce mě pobavil stařík, který vyprávěl jak do něho 7x uhodil blesk... ()

djcremo

Majstrovsky natočený film zo zaujímavým príbehom, ale zbytočne tak dlhý a poniektoré scény mi tam prišli zbytočné. Hudba krásne dotvára príbeh, kamera nádherná, masky a vizuálne efekty perfektné. Brad Pitt bol tak zamaskovaný ako starec, že som si chvíľami nebol istý, či je to on. ()

gpx

Před pár lety jsem náhodou narazil na knihu s názvem Zpověď Maxe Tivoliho a po přečtení anotace jsem ji daroval své přítelkyni. Prvotní nápad s člověkem, který umládl k smrti mi přišel zajímavý, ale příběh už ne. Tenhle film, zdá se, stojí na hodně podobných základech a jde v první řadě o romantiku. Dodíval jsem to jen ze zvědavosti, jestli se hlavní hrdina na konci rozloží na spermie. ()

blekekeke

Je mi jedno, jak moc to bylo přeslazený. Jak moc se film vlekl. Jedno a to hlavní je jasný a důležitý, na závěr jsem posmrkal všechny kapesníky. ()

pierre9

Originálny námet spracovaný vyborným spôsobom. Ťažko niečo vyčítať, no bol to "len" príbeh, ktorý išiel od začiatku do konca po rovnej ceste... ()

HennessyVSOP

Velmi dobrý film, i když v žánru, kteý zrovna nemám příliš oblíbený. Brad Pitt odvádí nadprůměrný výkon a mám takový pocit, že Benjamin Button je asi jeho životní role. Cate Blanchett je skvělá jako vždy. Příběh nenudí, je plný velmi citlivého humoru. David Fincher opět ukázal, že točit filmy umí a mě jen nezbývá než smeknout nad velmi pozoruhodným filmem. 100% ()

vancho

Originálny scenáristický nápad. Film, ktorý donúti človeka uvažovať o chode a zmysle života. Vynikajúci Brad Pitt a Cate Blanchett. Nádherne vykreslená atmosféra New Orleans a iných miest. Vtipný režijný nápad s vložením príhod s bleskmi. Predsa však tomu filmu niečo chýba do 5*, i keď neviem presne definovať, že čo. Rozhodne film udrží po celý čas človeka v napätí a konečný dojem je príjemný. ()

Griswold

Hezky natočené, ale stejně jako u Social Network mi přijde že David Fincher těm filmům prostě neumí vtisknout duši. Všechno tam vypadá hezky, ale k čemu to když mi tam sou ty postavy ukradený. Jinak první půlka se mi docela líbila to musim uznat, pak už mi to přišlo opravdu nudné. Aspoň že tem Brad Pitt mi přijde film od filmu lepší. Jinak ale tak 50-60%. ()

Wallwyman

Nebudu se tady vypisovat... proč taky. Pitta nijak zvlášt nemusím, do doby, než jsem ho viděl tady, tak jsem ho ještě neviděl hrát nikoho, jen sám sebe. Ale tady, nutno podotknout, že s Blanchett je skvělej. ()

FOndra

Úžasný příběh. Rozhodně jedna z nejlepších Pittových rolí .... Snad u žádného filmu jsem nebyl na konci tak dojatý ! ()

Enzo555

What the heck? Veľké, precítené, do južanského voskového papiera zabalené nič. Dve hviezdičky za dve hviezdičky v očiach pani herečky Cate Blanchett ()

milhouse86

Viacerí Benjamina Buttona prirovnávajú k Forrestovi Gumpovi, tak sa v niečom pridám aj. Zatiaľ čo Gump napriek svojej dĺžke vôbec nenudí a na konci som bol smutný, že už skončil, Button mi prišiel príliš dlhý a chvíľami som sa nudil. Pozitívne veci písali už viacerí, ja len dodám, čo mi vadilo. V mnohých veciach používa staré známe klišé, ktoré tu vyzneli príliš gýčovo (napr. žena na smrteľnej posteli, ktorá sa vracia vo svojich spomienkach do minulosti). Film svojím pomalým tempom plynie do cieľa očakávaným smerom a neponúka nič navyše, niečo, čo by prekvapilo alebo vyrazilo dych. Niektoré premeny sa maskérom naozaj podarili - napr. 20 ročný Pitt, ale väčšina bola strašne umelá, to by som v takto ambicióznom filme naozaj nečakal. Oskar za make-up je jedno z ďalších faux-pas americkej filmovej akadémie. Film, ktorý chce patriť k naozaj veľkým filmom a preto na to ide príliš umelo podľa osvedčených receptov. Tento lacný postup na mňa už viac krát zafungoval, no toto mi nechutilo. ()

Muf911

Vskutku velmi podivuhodný životní příběh v relativně dlouhé dvouapůlhodinové stopáži. Film, od kterého jsem nevěděl, co čekat a který mi přišel pod ruku náhodou, mě velice překvapil a hodně oslovil. Příběh člověka, který se narodí jako starý a postupem času mládne, sice nezní jako atraktivní námět, ale tvůrcům se podařilo vytvořit velice lidský pohled na život na pozadí této hříčky přírody. Ve filmu je mnoho zajímavých vedlejších postav, každá je svým způsobem kouzelná. Autoři si pohráli všelijakými detaily, jako jsou například hodiny na nádraží v New Orleans, které jsou pozpátku po celou dobu Benjaminova života, až je nakonec nezávisle na jeho konci života sundají a uloží ve skladu, kde si pro ně přijde Katrina. Nebo velice dobře namaskovaní a vybraní herci ztvárňující hlavní postavy po celý jejich život. Obzvlášť Brad Pitt byl skvěle nalíčen jednak coby vetchý stařec, tak asi sedmnáctiletý mladík, který vedle stárnoucí ženy Cate Blanchett vypadal skutečně snad o čtyřicet let mladší. Dávám plné hodnocení, v mém žebříčku se řadí někam trochu pod Forresta Gumpa. ()

odstin_modre

Jednotlive sceny splacane dohromady rozhazujici klise sem, klise tam. Ze zacatku jsem si rikal, ze takhle by mel vypadat mainstreamovej film, ale je mi spatne jen z pomysleni na to, jak se tenhle film snazi byt neutralni a i pres otevrenost ke kontroverznim tematum stejne rekne, ze konzervativni cesta je ta spravna cesta.. ()

Mathyen

vynikající film, co víc dodat... celé dvě a půl hodiny jsem zíral na dokonalou práci scénáristů, maskérů, grafiků a herců, kteří podávají až ikonické výkony. Dojemné jako něžná melodie hladící po srdci tak mrazivě až vstává husí kůže po celém těle. Fincherovo Best a Forest Gump má bratra... ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010