Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Dagoussek

Bylo to strašně dlouhé, smutné, nostalgické, dojemné, dokonalé a dechderoucí. Skvělý nápad, ale něco mi tam chybělo, více štěstí či radost. Kdyby tam nebyl dědoušek, kterého uhodil sedmkrát blesk, tak se snad ani nezasměji. ()

JustMeeKatie

Podivuhodný případ Benjamina Buttona jsem poprvé viděla asi jako 11letá někdy v době, kdy film vyšel na DVD a doteď si pamatuju, jak jsem tímhle filmem byla uchvácená a během včerejšího znovu zhlédnutí jsem si uvědomila, že většinu děje si i po těch letech stále pamatuju - a uchvácení se rozhodně nevypařilo. Člověka asi nejvíc zarazí ta délka filmu. Když film trvá ke třem hodinám, kolikrát se stane, že divák v nudnějších momentech přestane vnímat. Ale u Benjamina nejsou žádná hluchá nebo nudná místa, příběh krásně plyne, je zajímavý a zábavný, takže když film skončí, ani vám nepřijde, že byl tak dlouhý. Pokud jde o herecké výkony, tak tam samozřejmě není o čem mluvit. Obsazení je víceméně hvězdné a všichni podali skvělé výkony! Jsem ráda, že do hlavní role by obsazen právě Brad Pitt, kterému tohle fakt sedlo a bylo trochu vtipné vidět ho jako stařečka. Cate byla jako vždy fantastická, nádherná a hrozně pěkně tančila (budu věřit tomu, že si taneční čísla odtancovala ona sama!), ačkoliv její postava mě tu a tam něčím lehce namíchla, ale to k celkovému ději prostě patří. A moc se mi líbili i Taraji P. Henson, Tilda Swinton a Jared Harris, kteří filmu krásně sekundovali. ()

P1tr

Benjamin Button a jeho zajímavý, neobvyklý život se na velkém plátně rozprostřely na téměř tři hodiny a ačkoliv se to může zdát příliš, příběh si vás udrží až do konce. Postavy si rychle oblíbíte, obzvláště Benjamina, ke kterému jsem si vybudoval jistý filmový vztah hned v jeho starobatolecí fázi. To je kličem k užití si snímku, neboť pokud by vám osudy postav byly ukradené, nemělo by žádný smysl putovat jejich životy. Já si tento základní předpoklad splnil a snímek plný citů a skvělých masek jsem si užil. ()

deckardx

Jsem ohrome nadsen, ze muj oblibenec zase stvoril skvely film... S takovymhle pocitem spokojenosti jsem naposledy odchazel z Temneho rytire... Fincher rozjizdi neuveritelny pribeh, jenz vas oslni a i pres svou delku ho budete chtit videt znovu.. Fincheruv perfekcionalisticky smysl pro filmovani tomuto snimku ohrome prospel a Pitt i Blanchetova se doslova predhaneji v tom, jak zaujmout divaka.. Je pastvou pro oko sledovat, jak se stava ze staricke tvare Brada Pitta nejdrive sarmatni sedesatnik, pak ctyricatnik a pak svarny mladik, ktery vytvari s Cate Blanchetovou nadherny par.. Me prosby byly vyslyseny a vznikl uchvatny film.. ()

Madlene

Fantastická záležitost, vřele doporučuji všem, kdo slzí i u Vzpomínek na Afriku... Tomuhle filmu pak musíte jakékoliv chyby odpustit, protože ten příběh je prostě úžasný. ()

Jigsaw88

Po zhlédnutí snad nekonečného filmu trvajícího 2h 46 minut, jsem přišel na to, že film je to celkem dobrý, ale příliš dlouhý. Navíc není až tak svělý jak všichni hodnotí. Scénář je určitě na 5 hvězdiček, ale samotné zpracování není nikterak skvělé. Hodnocení tohoto filmu odpovídají 3* za víc tento film nestojí. ()

Almásy

ten film ma krasne myslienky a deprimujucu pointu, ze nech sa snazite tak ako chcete, skoncite v plienkach alebo niekde v nemocnici kde sa stratite v dave. viete co je ale skoda? ze keby som toto vsetko nevedel zo sto dalsich a lepsich filmov, mal by na mna benjamin o to vacsi dopad. pribeh je jednoducho nepovodny a naozaj prirovnavanie s forrestom gumpom nie je odveci. venujme sa lepsim strankam. herci: uchvatna, genialna cate blanchett ako jenny, pardon daisy, nielen ze ako stara vyzera ako dvojca katherine hepburn, ale jej vykon a jej postava ma velmi chytila. brad vsadil na civilny afekt, benjamin povie nadhernu myslienku: ,,bez toho aby som vedel preco som zacal mladnut.. celkom sam" keby som na okamih videl na pittovi tento pocit, ma button u mna sto bodov. najviac ma vsak oslovila tilda swinton, ktora sa objavi na patnast minut, ale prave jej postava a jej pribeh ma najviac dostal a najviac dojal (zaverecna spomienka je krasna). celkovo to nejako zhodnotit? film je o vsetkom co vas v zivote stretne, lenze, heh, pomerne smutne je ze film vystihuje myslienka ktoru povie hlavny hrdina: ,,... iba navonok." pod povrchom sa skryva mnoho dier, rozhodne to nie je film, ktory ma v mojich ociach hodnotu 13tich oscarovych nominacii. ale zabity cas to nie je. PS: desplata by mali vyvazit za tuto hudbu zlatom ()

blixadovan

Film naštěstí má společného s tolikrát v souvislosti s tímto snímkem skloňovaným Forestem Gumpem pouze jméno scénáristy. Nejedná se však o lacinou patetickou americkou agitku, ale o skutečně strhující příběh. Ačkoliv skutečný...Skvělý nápad, který neposloužil nějaké hloupé komedii nebo hororu. Líbilo se mi to, že stárnutí/mládnutí Benjamina nebylo nějak moc rozebíráno, spíše sloužilo jako nosné pilíře pro stavbu příběhu. Masky byly skvělé, nejvíce mě překvapila změna Brada Pitta. Ne však ta role staříka, spíše ta ztvárňující mladého muže, on už žádným mladým mužem přece není. Omladit někoho je rozhodně těžší než opak. Celkově moc pěkné. ()

JančiBači

***/* Film je zbytočne dlhý.Po svižnom začiatku príbeh upadá do čoraz väčšej nudy.Skutočne dobrá je až posledná polhodinka, aj to vdaka Cate Blanchett. Celkovo ja to vidím ako Fincherov tah na Oscarovú bránku. No tvorcovia aj ked robia všetko preto, aby uspeli zabudli dat filmu to, čo m najviac chýba - srdce. David Fincher si určite na Oscara siahne, ale nie za tento film. Aj ked je v hlavnej ženskej kategorii silná 5-ka a ja dúfam, že Kate Winslet si zlatého plešivca konečne odnesie, viem si predstavit nomináciu aj pre Cate Blanchett. Tento film mi je dost podobný s dalšim filmom Brada Pitta - Zabitie Jesseho Jamesa ...Kopa nudy a až posledná polhodinka stojí za to. ()

Lenulinka

Pro mě osobně film, který mě letos dostal úplně nejvíc. Ani nedokážu popsat tu dávku emocí, co vyvolal. Určitě se k němu zase brzy a ráda vrátím. ()

LondonGirl

Takmer dokonalý film by bol dokonalým, ak by sa začiatok skrátil o polovicu. Bol dlhý a miestami nudný. Stojím si ale za tým, že Fincher je Boh medzi režisérmi, pretože toto bol jediný film, ktorý ma v kine rozplakal. ()

Sir-Filip

Je až neuvěřitelné jak se dá takřka bez děje natočit silný a přitom krásný film...Když se Vás někdo zeptá, o čem je? Vyloudíte ze sebe maximálně pár vět. Ani já bych ho nepopsal obsáhleji. Přesto si myslím, že je naprosto úžasný. Líbil se mi daleko více než oscary tolik oceněný Milionář...má jakési vnitřní kouzlo, které prostě nedokážu vyjadřit slovy, to se prostě musí vidět... Fincher opět ukázal, že skutečně umí. Natočit snímek bez přílišného důrazu na děj a uspět - dokáže jen málo režísérů!!! David to dokázal...... "ENJOY IT !!!" ()

sellsakul

Podivný prípad Benjamina Buttona + Gran Torino patria medzi moje top filmy v roku 2008. Jediné čo sa dá BB vytknúť je asi veľmi dlhá stopáž. Myslím, že by mu na kráse neubudlo, keby trval o 30min kratšie, ale aj tak dávam 5*. ()

Philoun1

Zajímavý příběh s originálním námětem dobrými herci a zkušeným režisérem, no mohlo z toho vyjít něco špatného? Na mě možná až trochu dlouhé, ale budiž. ()

Pecival

V první půlce jsem byl nadšen a v druhé ...... v té v zásadě taky :) Možná ke konci trochu prostříhat, ale mě ta stopáž ani hraní na city nevadilo a užíval jsem si to. Decentní výkon Pitta se mi líbil stejně jako klasicky ponurejší, melancholická Fincherova režije ( od kterého se mi jeho poslední tři kousky moc nelíbily takže si u mě zase zvedl reputaci). Je to v zásadě podle klasického schématu (kromě samozřejmě trochu netradiční původní myšlenky) a to: Dva se potkají a hledají k sobě cestu přes spoustu překážek, ale to velmi kvalitně natočeno po všech stránkách. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010