Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

sahe

Už vím co mi ten příběh připomněl... naší českou dobře známou Arabelu... jak je tam ten ostrov (nepamatuju si zrovna ten název) a životní etapu tam mají obráceně - jako zde... a nakonec se změní v motýli... on zde ale umře jako mimino, jinak myslím, že stejné, ne? :-) Ale masky jako zde OK. ()

swe

Mysteriozní potemnělou atmosféru umí Ficher navodit dokonale, ale celé je to jaksi chladné a, jakkoliv to bude znít divně, obsahově nevýrazné. Navíc scénárista Eric Roth místy vykrádá své vlastní dílo - Forresta Gumpa. Doufám, že si David tímto filmem jen odběhl pro oscara (kterého nezískal:( a dál se bude věnovat už jen tématům, které z něj udělaly legendu.... Hodně slabé čtyři hvězdy ()

dANo

Fincherova réžia, Pitt a Blanchet v hlavných rolách, či 13 nominácií (medzi nimi aj scenár) na Oscara ma navodili na nejaké úžasné, nezabudnuteľné dielo, ale priznám sa, že moje pocity pri sledovaní tohoto 2 a 3/4 hodiny trvajúceho filmu boli dosť chladné... Pochváliť sa dá len technická stránka filmu, ktorá (okrem tej stopáže) je fakt obdivuhodná. Herecké obsadenie a výkony nesklamali, aj keď Cate Blanchet a jej postava ma teda až tak nezaujali. Ostáva mi len pochváliť nápad s tým, že sa oproti pôvodnej poviedkovej predlohy zmenil psychický vývoj Benjamina (v predlohe sa narodí s rozumom starého človeka a umiera ako dieťa, kdežto vo filme je to naopak), ale aj tak som v scenári čakal viac, ako prekvapenia typu "on je môj otec?!", či "nikdy si mi nehovorila, že si tancovala..." (v prípade tohto mi to príde ako veľká chyba, keďže mladá Caroline predsa tiež chodila tancovať k svojej mame). Pravdupovediac, budem veľmi prekvapený, keď tento podivný prípad dostane Oscara za najepší film... ()

Tomatáš

Suuuper!!!Tak po dlouhé době jsem opět nelitoval, že jsem šel do kina!Zdejší hodnocení kupodivu naprosto sedí a ani já nemám proč, šetřit superlativy. Zcela se ztotožňuji s Bossem321!!Po všech stránkách mohu doporučit a těším se, až se na tento skvost opět podívám.. ()

Vodou

.ánavošuteryv ej kat uobes amas ej žydk, ádalm yksnitěd a árats ykcizyf ej žydk, etevk ykcereh, ? attiP adarB avatsop A .tuonhelops ežůmen udvarpo ecome ývs an es kěvolČ .unarh seřp ža ydkěn uodj éretk, imanécs imínlátnemitnes yněnáhod kap uosj yT . ecome yvokávid íjípo méhonm v umlif otohot tsolanokod ákcinhceT. ()

Timak

Hodně zajímavý film. Musím říct, že mě to dostalo. Cate naprosto ohromující, Brad skvělý. Ale přesto mi tam něco chybělo. Něco do dokonalosti. Něco, co nechybělo v Sedm nebo v Hře. Ale Klub rváčů jsem taky musel vidět 2x, aby se mi zalíbil, tak to asi bude stejné i s Benjaminem - ale ne hned, musí to uzrát. Zatím tedy jen good night Benjamin ... Dodatek Tak ta doba uzrála po 8 letech - a ne, není to lepší - je to úchvatné. Musel jsem zvednout hodnocení, protože Cate a Brad jsou asi na vrcholu. Prostě super film. ()

Antek

Starosvětsky natočená (i když s tím se dá polemizovat, neboť Fincher využil nejmodernější počítačové techniky) plakátová romance, které ovšem chybí ona pověstná osudovost. I když romantickému filmu zrovna neholduji, jsem vděčným divákem -- a když se na plátně odehrávají velké emoce, osudová setkání a selhání, rád podlehnu (Anglického pacienta dokonce považuji za jeden z nejlepších snímků, které jsem kdy viděl). Ovšem onen pocit se při sledování Buttonova příběhu nedostavil; zbyl jenom chlad, krásné (ale neživé) obrázky a výborné herecké výkony. Na film jednoho z nejnadanějších režisérů současnosti poněku málo ... paradoxně se tak jeho nejambicióznější film stal jeho nejnudnějším. ()

nevermore

Film má velký, ale nenaplněný potenciál. Neboli nápad dobrej, ale provedení pokulhává. Čekal jsem opravdu víc, místy jsem se nudil a stopáž 166 minut je přehnaná, k tomu opět (jako snad již téměř) všude spousta mouder a chytrých životních "pravd" a uslzený konec. Ne nedivím se, že to nepobralo ty nejvyšší Oskary. ()

JohnSmith

Hodně silný film s takovou dávkou příjemné romantiky,jakou bych u Finchera opravdu nečekal. Trochu mi sice vadila stopáž a místy je film opravdu roztahaný,ale jak Pitt tak Blanchettová podávají naprosto perfektní výkony. Vynikající práci odvedli i maskéři a trikaři, ikdyž mi ke konci filmu přišel Pitt i Blanchettová nějací voskoví. Přiznám se,že jsem uronil i slzu, kdy již Daisy v pokročilém věku chová naposledy Bena, který je mimčo.No Davide,dostals mě. ()

sskrblik

Pěkný film, jen mohl být od začátku rychlejší tempo. Protože zhruba v půlce filmu se začne konečně něco dít. Jinak velice zajímavý námět i zpracování. Pitt si zahrál opět jednu ze svých větších rolí. Na závěr chci řici, že Button mě připomíná Joe Blacka nemůžu si pomoci. ()

Brain-D

Nádhera :) Velmi pěkný a smutný film. Je to o člověku, který se narodí starý a začne mládnout -naopak oproti normálním lidem. ()

Nyck

Velmi pěkný příběh "převráceného" muže. Klaním se před maskéry, to musely být opravdu desítky hodin těžké práce. Příběh zdařilý, nejsem jediný, komu připomínal Forresta Gumpa. Jen se trochu méně zabývá pouze hlavním hrdinou a více si všímá i okolí a změn v něm. Jako celku. ()

Danny F.

Překrásný příběh, vizuál dokonalý a perfektní herecké výkony, avšak to vše podkopává trochu nudnější děj, který doráží nepřiměřeně dlouhá stopáž. Škoda. 85% ()

MIGHTTREE

Námět už sám o sobě stačí na průměrný film, ale když k tomu přidáte skvělé herce, měnící se scény a lokace, tak tu máme nadprůměrnou až perfektní práci. Emoce jsou zde vypuštěny a vydávají se k nám neuvěřitelnou rychlostí a silou. Málo kdo dokáže celý film shlédnout bez patrných změn na jeho momentální náladě. Uznávám mohl jsem dát o jednu hvězdu víc, ale nedám. Nejsem zrovna velký romantik a přece mám své chvíle temna. Film se mi líbil, ale trvalý dojem neudeřil tam kam měl. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010