Rozsudky soudce Ooky (TV film)

• Československo

Hedvábí a slzy

(Československo)

Pohádka

Československo, 1988, 62 min

• trinan_kop

Čakám či češi natočia africkú rozprávku, kde budú hrať češi s tvárami nakrémovanými do čierna. Je to trapas, toto nieje japonská rozprávka, pretože vo feudálnom Japonsku neplatila "spravodlivosť pre všetkých" ako Donutil vraví v tomto paškvile. Tam mohol samuraj rozsekať roľníka, ktorý sa naňho škaredo pozrel, a nikto mu ani slovo nepovedal. Proste hlúposť. A ešte tie uniformy súdnych strážcov, úplný trapas - s realitou to malo spoločné asi toľko, čo simpsonovci s reálnym životom v USA.(10.8.2011)

Mám dilema. Pohádka krásná, se zdařilým příběhem, postrádající trapnost jiných televizních pohádek a navíc, Donutil s parukou... Nadruhou stranu ve svém věku něco o Japonsku vím a v téhle jedné hodině je tolik trestuhodných chyb, že mě až bolí oči. Ale co, pohádka by měla být primárně pro děti a ty nejspíš takové detaily nezajímají. Moudrost vítězí nad krásou ;)(8.1.2013)

Typická televizní pohádka z 80. let s rozpočtem 4 koruny 50, která se dopoledne natočila a odpoledne sestříhala. A to nelze přehlédnout. Napsané je to ale výborně a pohádka je kvalitní a chytrá. Umím si to dobře představit jako rozhlasovou hru. Vůbec nic by pohádka neztratila a aspoň by se ušetřily 2 koruny za tu hromadu papundeklu.(6.4.2015)

Toto je jedna z mála "krátkých, nedělních" pohádek na ČT, které jsem si oblíbil. Má hlavu a patu, připomíná mi příběhy o králi Šalomounovi zasazené do prostředí Dálného východu. Pravda, nejedná se o žádný převratný snímek, ale i starobylá japonská kimona a nepříliš propracované kulisy mají své kouzlo. Nemůžu si pomoct, pohádka mi přirostla k srdci, a proto dávám 5*.(21.10.2009)

Inteligentní pohádka, z níž i přes laciné studiové zpracování dýchá atmosféra orientu. Povedené barvité kostýmy a plejáda známých i méně známých brněnských herců, které známe třeba jen z dabingu. Donutila jakožto baviče moc nemusím, ale tady mu role rozvážného soudce sedla přímo na míru. Někdo by mohl namítat, že děj se straně vleče a mnohé scény jsou zbytečně rozvláčné, ale tak to má být, aby byla zachycena autenticita neuspěchaného období císařského Japonska. Jedna z nejlepších českých studiovek. 70%(10.1.2018)