Byla příliš krásná, aby zemřela. Byla příliš divoká, aby žila. Nepřišlo mi to zas tak světové. Zpracování - střih některých záběrů - mě nějak zvlášť neoslovil. Skvělá hudba a výborné výkony Angeliny Jolie (popravdě nevím, co na ní všichni vidí - skvěle hraje, to ano - ale jako kráska mi nepřijde) a Elizabeth Mitchell pro mě zase nestačí na vyšší hodnocení. Zajímavý příběh, ale nudil mě více než Howard Hughes (Letec).(5.1.2011)

"Teď pracuj, žít můžeš později!" Tak to je odvážné tvrzení ve světě, kde si dámy neobdařené tělesným tukem z nudy přepudrovávají nosy koksem a narušují celistvost žil pravidelnými vpichy jehel. Mne tedy svět modelek, supermodelek ani topmodelek absolutně nevzrušuje, ale Giina poloha rozpustile svérázného provokatéra mne dost bavila. Dramatická část však bohužel dostala větší prostor než ta pohodová a patrně proto pro mne Gia představuje jen průměrný životopisný film.(29.4.2016)

Dalsi biografie v rade, ktera krome Angeliny neni nicim moc zajimava. Opet tu mame cestu na vrchol, drogy a pad, proste totalni predvidatelna klasika. Ja vim, je to podle skutecnejch udalosti, ale stejne. Tady je film navic prokladanej otravnejma rozhovorama, ktery popisujou Giu a cely si to hraje na lehce dokumentarni styl. Navic clovek ani moc nemuze Gie fandit, chova se jak krava, bere drogy a vsechno si zpusobila sama. Navic nizsi rozpocet je misty znat. Nicmene Cristofer si tohle vsechno nastesti vcas uvedomil a zachranil to obsazenim hlavni role. Co muze bejt totiz lepsiho, nez sexy Angelina Jolie hrajici sexy modelku, nemajici problem ukazat kozy a zadek. No a krome toho, ze se obcas slikne a obcas si da nejakou odvaznejsi scenu, tak taky velice slusne hraje a v zaveru da vzpomenout na Naruseni, u kteryho bych si tipnul, ze zkusenosti z tohohle filmu vyuzila. Slabsi 4*.(8.11.2009)

Jeden z najkrajších filmov. Koniec ma vážne prekvapil, i keď som od začiatku tušil, že to s tými drogami ani inak nemôže dopadnúť. Ale na druhú stranu ma to dosť prekvapilo. Giu zaraďujem k tomu najlepšiemu, čo Angelina Jolie vo svojej bohatej hereckej filmografií stvárnila. S námetom si poradila s nonšalanciou sebe vlastnou. Dokázala ma rozosmiať aj dojať, skrátka zapísať sa nezmazateľne do srdca. Navyše nám ukázala skoro všetko a s krásnou Elizabeth Mitchell natočila jednu z pre mňa najerotickejších filmových scén. Nádherná dráma. Doporučujem.(17.1.2015)

Angelina ma snad vsechno, Sexappeal ze byste s nim mohli denne doplnovat regaly v Tescu. Krasu, kterou kdyby videl DaVinci, odhodil by stetec a sel by delat radeji ridice autobusu do Dolniho Vrabčova. A navic v tomto snimku dokazala, ze umi i hrat. Co se tyce pribehu Gii Marii Curangi, takovych pribehu zname mnoho a jeste vic jich bylo zfilmovano a bohuzel i jeste bude. Ucebnicovy zivotni pribeh hloupe selske devecky, kterak k penezum prisla, avsak neunesla tu tihu slavy, penez a prace az jeji zivotni krivka nabyvala na sestupne tendenci. Ach ty zivote!!!! Spousta veci se mu prisuzuje, ale jsou to spise alibisticke kecy. Velevazeny soude to ja ne - to zivot!!!!!!!! Zivot je kruty a donutil me brat drogy, vykaslat se na kamarady. Ach jak smutne, velice smutne.(7.7.2008)

• - Faye Dunaway získala za svůj herecký výkon Zlatý glób. (Elisebah)

• - Angelina Jolie získala za svůj herecký výkon v titulní roli Zlatý glób. (Elisebah)

• - Ve filmu sice nikde vidět podobizna skutečné Gii M. Carangi není, nicméně na dvou verzích originálního plakátu k filmu je  její obličej zachycen. (dickens)