Noc v muzeu

Night at the Museum

Noc v múzeu

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 104 min

Cekal jsme, ze tenhle film bude desna kravina, coz se potvrdilo, ale nastesti to byla skvele zabavna kravina. Musi se preckat zhruba 15 minut na zacatku, nez Stiller zacne hlidat v muzeu, ale pak nastane spravne hustej chaos, vsichni pobihaj, vyrvavaj a Stillerovi se kazdou chvili neco stane. A potesi pidi (doslova) role Owena Wilsona a Stevea Coogana. Bohuzel do tohohle vyvadeni s obcas velmi vtipnym napadem (Attila a Ceciluv trest, praclovek a ohen, stary hlidaci atd.) obcas tvurci rvou nejaky ty citovy sceny, ve kterejch vetsinou vystupuje Stilleruv syn a ty nudi. Co se tyce triku, tak ty jsou celkem slusny, rezie je svizna a hudba je velkolepa. A ackoliv je scenar vymastenej, tak samotnej napad je docela originalni. Ale musim rict, ze Stiller tu je krapet krecovitej, nejvetsi krutak tu je Wilson a hned za nim krutej dedek Mickey Rooney. Takze shrnuto se jedna o zabavnou, vetsinou lehce predvidatelnou kravinu s par nudnejma a par velmi vtipnejma momentama.(19.1.2007)

• Olafa

Možná lehce nadprůměrné co se triků týče, podprůměrné co do příběhu a humoru, avšak nadprůměrně mnoho klišoidních situací (dokonce i ta hudba byla jako z parodie na Hollywoodský patos!!). Opravdu jednoduchá rodinná komedie, kterou si rozhodně spíše užijí děti. Ben Stiller je tak absolutně anti-černohumorný, až mu to nesluší, avšak např. Ricky Gervais nebo Steve Coogan byli v rámci možností velmi dobří. Když už se na to chcete podívat, tak NIC neočekávejte, jinak budete jen zklamaní.(17.4.2010)

Oproti ostatním komentujícím musím říct, že já se bavil skvěle, zejména u závěrečné naháněčky. Stiller + Wilson jsou prostě správná dvojka a R. Williams coby Rooswelt byl také skvělý. 65%(2.4.2011)

• mine.slayer

Pro děti naprosto skvělá podívaná i když s vulgarismy je to spíš dospělácká komedie tak nevím. Dá se na to koukat ale jen jednou.(16.8.2012)

Hravé. Jistá podoba s Jumanji tam je...nemluvě o Williamsovi.(30.9.2012)

Úvod nic moc, stejně jako typická americká zápletka (o ničem). Na druhou stranu nutno dodat, že ačkoli je film výplod fantazie, mladší diváky a koneckonců i lidí středního věku může bavit. Stejně jako mne. Nenásilnou a nenáročnou formou se dozvídáme alespoň částečně osud některých světových a převážně amerických hrdinů, ať už to je Attila, Sekadjavea nebo kovboj v podání perfektního Owena Wilsona. Pobavil jsem se, zaujal mne i výkon Stillera, který hrává většinou ve filmech hodnocením podobných tomuto, ale pokaždé si dokáže udělat jakýsi nadhled a hrát svou roli věrohodně. Většinou. Zápletka je pochopitelně zajímavá. Nevím ale k jakému žánru film přiřadit, svou humornou stránkou nemůže být komedie (ano, párkrát jsem se zasmál ale rozhodně ne tak často jako u "pravých" komedií), dále akce tam až tak moc není. Fantasy by to mohlo být, ale hodně hodně hodně lehké, nedá se to ani v nejmenším srovnávat s Pánem Prstenů a tomu podobným (nemám na mysli kvalitu, ale dosažení fantasy žánru). Jako dobrodružný žánr beru filmy typu Robinson Crusoe, Patriot, Indiana Jones,... Příjemný film, který ale není nic světoborného. 65%(19.1.2013)

• Mark1983

tohle nemusim(10.6.2013)

• Warapeidza

Nejsem cílovka tohoto snímku, koukal jsem na něj v podstatě náhodně v TV, jelikož zrovna nebylo co jiného na práci a nechtěl jsem hlavu zatěžovat ničím jiným, složitějším... Z příběhu vyleze rodinná selanka o špatném tatínkovi, který nakonec našel svoje dobré já a získal si srdce svého syna. To vše na pozadí kýčovitého příběhu z muzea, ve kterém v noci všechny exponáty ožívají. Nepřišlo mi to ani nijak extra vtipné, šanci na zajímavé dialogy mezi různými vzájemně souvisejícími/nesouvisejícími/protikladnými postavami se nepodařilo proměnit a i celá příběhová linie jako taková je hodně slaboduchá. Takže z toho je bohužel jenom barevný cirkus, který v mém případě hodně rychle omrzel.(5.3.2014)

Pekny film urceny pro mladsi publikum u ktereho se nebudou nudit ani rodice. Teda, pokud nekdo ceka akcni film ve stylu Indiana Jonese bude zklamany. Ale pokud to hodnotite jako rodiny film na vykendove odpoledne, za ty 4 hvezdy to stoji.(19.2.2015)

Ujetá a originální komedie. Takové zaměstnání bych bral všema deseti.:-)(20.5.2015)

• wewe64

Já toho Stillera fak nesnášim(1.9.2016)

Vizuálne pekné,herecky priemerne zahrané avšak ten originálny koncept vyzdvihuje túto komédiu na lepší priemer. Popcronová vecička,ktorá nenudí :)(15.9.2016)

Viděla jsem několikrát a super film. Výborná oddychovka, super triky a výborní herci. Nemám co vytknout. Pět hvězdiček.(28.6.2018)

60% | 6/10(30.12.2018)

/75%/(8.1.2019)

Jedna z tých rodinných komédii, ktorá vás pobaví, ale nijako výnimočná nie je. Jednoduchý dej, jemný a slušný humor, milé postavičky. Deťom sa to bude zrejme páčiť, aj pre dospelých sa to hodí ako oddychovka.(10.8.2019)

• silmariel

bylo by to na jednu hvezdu ale druhou pridavam za historii:D ne vazne, tenhle film je opravdu jen pro deti. Jedno klise za druhym.(28.1.2007)

Tento film nebol jednoznačne slabý, alebo dobrý. Dá sa povedať, zo začiatku je to pekná nuda, potom príde večer a pomaly ma to začína baviť, ale ešte som úplne nezabudol na ten príšerný začiatok, začne ráno a ja sa bojím, že zaspím. Vizuálne to je samozrejme bomba, ale narýchlo splácaný scenár, nezachráni ani prelet dinosaurím bruchom. A tým sa dostávam k hlavnému nedostatku. Tým je príbeh, alebo skôr akási vata na vyplnenie obdobia medzi bláznivými nočnými jazdami. Práve v noci sa film začína film... Nebezpeční mamuti, nosorožci, neandrtálci, ale aj malí Rímania a kovboji ožívajú a z múzea sa stane cirkus. Z posledných riadkov sa dá správne vyčítať, že film je určený skôr pre malé publikum, čo sa týka vtipu, akcie, aj obsadenia. Podľa môjho názoru sa teba film hodí pre deti, menej pre dospelích, ale aj tak odporúčam len na jedno pozretie.(5.6.2007)

Slušná rodinná komedie. Ben Stiller a Robin Williams jsou fajn, Owen Wilson je doslova masér...digitální triky slušný, akorát to občas celkem dost nudí. Jinak ale docela dobrej film.(26.8.2007)

• Prehistar_

Přišel jsem, viděl jsem, odešel jsem. Tento film mě vůbec nezaujal.(1.2.2009)

Vhodné maximálně pro děti. Slabší 3*.(18.2.2009)