Andělé a panny

• Česko Decameron: Andělé a panny (více)

10 mladých Florenťanů si krátí dlouhou chvíli tím, že si vypráví dekadentní příběhy o lásce a pikantních milostných dobrodružstvích... (oficiální text distributora)

elizabeth_ba

K tomuhle filmu platí stejné hodnocení jako u Fantastické čtyřky, které se ale tentokrát týká Ruperta Frienda. A jen on je jediným důvodem, proč to není odpad. ()

slunicko2

Dekameron pro teenagery aneb Boccaccio by dostal infarkt. 1) Prci prci prcičky ve své x-té inkarnaci se mohou zařadit k nekonečné plejádě nudných, nenápaditých, lehce vulgárních pseudokomedií. A teď se na to podívejme z druhé strany. V rámci německých pornofilmů sedmdesátých let, z nichž bychom vystříhali všechny implicitní porno scény a nechali jen ten balast před a po, by tento produkt silně bodoval. Možná by mohla ČSFD přejít na komentování porno filmů... 2) Co je pak platný Tim Roth a řada pěkných kluků (pravda, i děvčat), když vrcholem děje je erotikou nabité dojení krávy? ()

ibeh

Tenhle film jsem viděla nedávno na ČT a musím říci, že dvě hvězdičky jsem mu dala jenom proto, že jsem se občas docela bavila /scéna dojení krávy, vše kolem ruského knížete nebo falešný kněz/. Kdyby ho tvůrci pojali jako absurdní erotickou komedii, udělali by lépe, takhle to byl pěkný mišmaš. Nesourodé kostýmy /partička kolem Tima jako v Matrixu/, nehodící se moderní hudba a nevyrovnaný děj i herecké výkony. Ke kvalitnímu zpracování Dekameronu to mělo hodně daleko. Fanynky Haydena prominou, ale nedokážu si představit, že by takové "nedochůdče" zvládlo péči o klášterní zahradu a k tomu ještě obhospodařilo zahrádky tamních jeptišek. Působil na mě dojmem, že co nejdříve zkolabuje. Ale proti gustu žádný dišputát. ()

lioncel

"Giovanni Boccaccio ... Známý cyklus Dekameron je považován za vrcholné Boccacciovo dílo. Vznikl mezi roky 1348 až 1353. Jedná se o soubor sta novel převážně s erotickým zaměřením. Příběhy jsou ve stejném poměru rozděleny do deseti dní (deka = deset; odtud také název cyklu). Své zážitky vypráví deset mladých lidí (7 žen a 3 muži), kteří utekli z města na venkov, aby se zachránili před morem, který vypukl ve Florencii roku 1348. Církev dílo odsoudila" … a jak se tak dívám okolo, i většina místních filmových znalců, ale - tak to já ne .. mně se to líbilo : správně naivní .. přitom vesele rozverné .. a v neposlední řadě i eroticky dráždivé .. mistr Giovanni by byl určitě spokojen .. ostatně, pro puritány to on určitě nenapsal .. a ještě musím dodat jeden důvod, proč mám pro toto dílo na věčné časy takovou slabost .. u ústní maturitní zkoušky z mateřského jazyka, na kterou jsem se nějak neměl čas se řádně připravit, jsem si vytáhl otázku číslo tři a hádejte, co to bylo (.. mimochodem, dostal jsem samozřejmě za 1) …. a ještě, jak je už mým místním zvykem : I Love You, Kate Groombridge … takže sečteno a potvrzeno, na just všem, dávám **** … ()

cariada

Střelená komedie o lásce a tak všelijak podobně. Některé scény jsou docela k popukání, viz, když dvě ženy se snaží utéct ze zajetí a donutí všechny muže si stáhnout kalhoty a poměřovat si mužství, aby věděli kdo jít první. Celkem slušná komedie. ()

Andre3000

Bylo to zajímavé a svěží, ale stěží to o něčem bylo. Hráli zde vynikajíci herci, ale jejich výkony nepřešli jejich stín. Scénky a humor byly opravdu zvláštního ražení a pořád sem si říkal, že mi asi uniká žánr toho filmu, či co. No hodně slabý průměr a Hayden nic moc. ()

Juto

Film vytvorený na pobavenie a u mňa boduje. Film má zmysel pre zábavu bez prílišnej hlúposti. 5,5/10 ()

O´Hara

Celkem vtipná komedie s pohlednou Mischou Barton a Haydenem Christensenem, kteří utvořili velmi sladěný pár. Navíc hudební kulisa tvořena moderními songy byla podle mého taky plusem... ()

KatanaCZ

Proč se to nikomu nelíbí? Jen těžko hledám příčinu. Obvykle mě tyhle typy filmů také moc neberou, ale WOW, tohle se opravdu povedlo! Přesně takhle si představuji romantický příběh z oné romantické doby. Příjemný, nekomplikovaný a vtipně podaný příběh, zábavný děj, dobrý hudební doprovod. Hayden Christensen je jako stvořený pro tuhle postavu, excelentní herecký výkon. A ty jeptišky...hmmm....Není to prostě žádná Johanka z Arku (což je vlastně dobře), ale skvělý relaxační film, na který se podívám klidně vícekrát. ()

Mrkvič

Taky nechápu, co se tu většině nelíbí. Mě to přišlo zábavný. Pěkný písničky, výborní herci a několik opravdu vtipných scén. Navíc se mi líbilo, že i v takové ptákovině se režisér Leland snaží většinu postav tak polidštit. K uvedenému obsahu. Nikdo nic nevypráví, není to žádný Dekameron. Ale jestli si mám představit příběh blížící se soft pornu s trochu košatější strukturou, tak jeto přesně takovýhle film. Navíc vtipný a docela roztomilý. ()

ecceHOMMO

Ani Mischa Barton to nedokázala. Že čo? Povzniesť tento film vyžšie. Jediné čo režisérovi vyšlo je moment kedy Mischa najskôr zaviaže Haydenovi oči a potom ho pobozká. ()

Guzo

Mno, kdyby tam sem tam nebyl alespoň nějaký vtip a všechny ty hezké jeptišky, byl by ten film úplně o ničem. Tohle se prostě nějak nepovedlo, třeba příště.. ()

P1tr

Poměrně ucházející oddychovka, která nijak zvlášť nerozesměje,ani nedojme, tudíž se zařazením do škatulky romantických komedií film zřejmě minula povoláním. Nicméně dobře hrajicí Tim Roth zastíní všechny kolem sebe a snímek zvedá do průměru. Ale ani Hayden není k zahození a člověk se ani nediví, že po Mische barton jede tolik chlapů. Ve výsledku nijak neurážející snímek, který se potácí ve vodách průměru. 50-60% ()

Soweek

Nefalšované psí lejno uprostřed chodníku, do kterého stejně šlápnete, tak nějak by se dal charakterizovat tento film. Odpad nedávám jedině z důvodu, že jsem film dokoukal do konce. ()

slovan1

Komedie s moderními prvky, zvláště hudbou což už ale bylo u Příběhu rytíře. Film je jasně zaměřen na vyprávěni vicero lidí, kteří řeší problém ztráty panictví. Každy po svém a s různymi nástrahami... :-) O ničem jiném film není ikdyž je sem zamotán boj o největší krásku (Mischa Barton). Scény z kláštera by se spiš hodily na scény z bordelu. To samé platí o šatech všech dívek ve filmu :-). Nejde o žádny zázrak ale i tak pro mě 3*. ()