Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Sany33

Keďže patrím medzi mladšiu generáciu, tým ale nechcem nikoho uraziť, boh chráň. Si myslím si že Disturbia je celkom dobre zvládnutý thriller pre adolescentov. Začiatok sa nesie v duchu klasického teenegerského filmu kedy mladý chalan prežíva veci, ktoré každý z nás prežíval v jeho veku. Až v druhej polovici filmu sa začína hrať na thriller, ktorým asi mal byť od začiatku, ale nevadí. Mne to v mojom momentálnom rozpoložení sadlo a preto tomu udeľujem 71%. ()

lykan9

Nevím, proč označení horor, ale jako thriller Disturbia funguje dobře. Dokonce se dá přežít i Shia LaBeouf. Trochu mě mrzí, že prakticky celý film se tváří spíše jako romantická komedie pro náctileté a až na konci se to pořádně rozjede. Avšak i ta ne moc děsivá část je zábavná a divák se nenudí. Konec je však úžasný a kdyby se tento film odehrával v tomto duchu, tak by měl mnohem vyšší hodnocení. ()

VanTom

Sledování podezřelých aktivit souseda účinně napíná a přičiněním démonického Davida Morsea i pořádně eskaluje, nicméně v celém svém průběhu nepřekvapí (možná rozsahem katakomb pod padouchovým domem). Také šmírování sošné Sarah Roemer v bikinách má něco do sebe, přičemž Shia LaBeouf vystřihává znuzeného puberťáka v domácím vězení na přesné hraně sympatičnosti / na zabití, tudíž teenagerská romance se hlásí o rovnocenné slovo. ()

cross

***1/2 - Odpočinkově odlehčený a nenáročný thriller, který se inteligentně většinu času tváří jenom jako romantická teen komedie s předzvěstí něčeho tajemného v pozdějších minutách filmu... Překvapivě, kombinace drsného thrilleru o psycho vrahovi s klasickou teen romantikou opravdu funguje, baví a navíc i díky hlavním hrdinům okouzluje... Skvělá hudba a celkově zvládnuté obě roviny vyprávění tak jen dodávají filmu na atraktivnosti, která třebaže není nějak dechberoucí, pořád vrchovatě dostačuje k zábavě na sobotní odpoledne... ()

blackJag

Řemeslně zručně odvedená práce, se sympatickými hrdiny, sexy dívčinou a předvídatelným průběhem. Vyzdvihuji zvláště pěkně natočenou úvodní bouračku. Jednoduše dobrá volba na odpočinkový večer. 65% ()

Ichabod

Skvěle odsýpající thriller, který vlastně z více jak poloviny je příjemnou komediíí o domácím vězení jednoho studenta. Kdyby v tomhle nehrál Shia tak je to asi o dost slabší, nicméně casting je velmi zdařilý celkově. Film je natočený velmi slušně a v podstatě není moc co vytknout. Scenář sice má semtam problém s logikou a třeba úmrtí otce se odbyde na ploše cca tří minut co se týče psychologie hlavní postavy, ale co?... Najednou mám na co koukat (právě se přistěhovala sousedka) a Shia má o zábavu postaráno a já s ním a do konce doběhneme oba ještě svěží dřív než se začne příliš přemýšlet. ()

MI-380

Okno do dvora a kromě toho spousta dalších oken, kterými se dá vstoupit do životů sousedů. Výborný rozjezd, dobře navozená školní atmosféra a pak po většinu filmu slušná gradace napětí. Sympatická trojice pozorovatelů, i když někdy doslova na zabití. 75%. ()

buLLiTT

Škoda pomalšieho a zbytočne moc romantického začiatku, ktorý dosť nudil ale ak vydržíte DISTRUBIA sa nádherne odmení, najmä posledná polhodinka bola takmer dokonalá... Je síce pravda že to bolo celé dosť predvídateľné ale tak, čert-to-ber. 85/100 ()

Dreadd

Tvůrci se nestyděli okopírovat Hitchcockovo Okno do dvora, na druhou stranu se jim podařilo příběh velmi dobře zasadit do současné doby a upravit pro mladší publikum, které stejně povětšinou již zmíněný film z 50. let nezná. David Morse jako záporák skvělý, ten se na slizské chlápky s mrtvolou v garáži perfektně hodí, Shia LaBeouf mi tady přišel mnohem sympatičtější než v Transformers. Příběh od druhé poloviny silně graduje a napětí si užijeme, jak se na pořádný thriller sluší a patří. ()

d@v3tranc3

Začátek filmu na mě působil velmi rozpačitě, ale každou minutou strávenou pozorováním života uvězněného studenta, který se svou partou pozoroval podezřelého souseda v roli Davida Morseho si mě film získával. A získal si mě natolik, že film Disturbia řadím mezi své top filmy. Shia Labeouf mě každou chvíli přesvědčoval, že se v blízké budoucnosti stane hereckým esem. Také nesmím opomenout výkon Davida Morse, opět se ukázalo že mu tyto záporné role sedí. Tento film mě nadchl svou hutnou atmosférou a dokonalou chemií mezi hlavními postavami. ()

Autogram

Atmosféra celkom slušná od začiatku, najskôr pohodová a ku koncu výborne napínavá aj keď všetko ide podľa očakávania. Nájde sa aj pár skoro hororových nechutností, ale nič mimoriadne. Hlavný pár, alebo trio, je sympatický, nechceme im priať, aby našli svojho masového vraha. ()

KASUGI

Nadějný námět, avšak totálně sprasený nelogickým chováním všech postav. Pořád jsem každou chvíli ty malé drobné nesmysly omlouval slovy: "No budiž... ale tak jo... hmm, no dejme tomu..." ale gradovalo to do tak obrovským facepalmů, že z nadějného thrilleru se vyklubala totální debilita. David Morse si domů vodí ženy, kde je vraždí. Šia Beowulf má zaracha a na zahradě pípák, že se nesmí vzdálit od domova, tak kouká do protějších oken dalekohledem, kde samozřejmě uvidí mord. Jenomže se nejedná o dva domečky kilák od sebe někde na samotě, kde by Beowulf dalekohledem záhlédl "něco" podezřelého na velkou dálku a ona nejistota by dávala smysl. Je to hustě osídlená čtvrť typická pro americké filmy, tedy barák vedle baráku, před zahradou chodník se silnicí a naproti zase barák vedle baráku. A Beowulf to má přímo proti oknu jasně a zřetelně. A Morse ani neřeší, že takhle za bílého dne může někdo křičící ženu slyšet, či vidět. Hrozně duté. Druhá zhovadilost spočívá v tom, že Morse nevraždí poprvé, ale už je to dlouho hledaný masový vrah a tady se dostáváme k tomu, co na spoustě amerických filmech úplně nesnáším a to je absence policejního vyšetřování. Rozuměj, mně nejde o to, abych další hodinu a půl čučel na detektivy a policajty, jak dělají svou práci, ale ten film to v jádru všeobecně úplně ignoruje - policie hledá masového vraha a v tv news oznamují, že boural a má naražený blatník. Šia to vidí, ohlásí  to policii, ale jako obvykle, Morse už má blatník opravený a policajti klasicky - jó pane, toho bláznivého kluka si nevšímejte, my jsme přece policajti z úplně jiného filmu, my nehledáme masového vraha a každou stopu, která by nás k němu zavedla, takže všechno, co nám tady teď i potom Šia oznámí, bereme jako bláznovinu mladého kluka haha hihi, tpč. Morseho sledovat nebudeme, ani si nevyžádáme povolení k prohlídce, ale hlavně, že jakmile Šia prekročí označenou hranici zákazu  a začne nám na stanici pípat signál, tak to jsme tvrďáci a mladého kluka - studenta zalehneme na zahradě jako největšího zločince a dáváme mu pouta, protože... protože co? Praštil by nás žákovskou knížkou? Mimochodem další věc, která mě sere na amerických filmech, ty nesmyslné nepřiměřené zásahy. Však jsem také smrt toho debílka policajta náležitě ohláškoval. Finále je už grandiózní wtf, kdy uprostřed noci proletí Beowulf oknem svého domu na zahradu, kde ho Morse chytne za nohu a Beowulf se snaží D_O_P_L_A_Z_I_T k tomu pípáku, co má na zahradě, aby to jako dalo signál policii a ta přijela... UF! Ono je hrozně těžké uprostřed noci v hustě obydlené čtvrti zavolat o pomoc. To nikoho nemůže vzbudit přece. Korunu tomu nasazuje Beowulfova kamarádka, která má utíkat pro pomoc a nějakým záhadným způsobem se vypaří a po celou dobu dlouhého finále se objeví až na úplném konci. Hledala signál v mobilu, nebo co tu celou dobu v hustě obydlené oblasti dělala? Když nepočítám finále, tak každý z těch kiksů by se dal sám o sobě omluvit, ale je to takový dlouhý řetězec drobných kiksů, že to v celku tvoří hroznou debilovinu. Je smutné, že taková Noc hrůzy, která má stejný koncept, akorát místo vraždícího soudeda je tu upír, je ve své podstatě reálnějším a uvěřitelnějším filmem, ač se jedná o nadpřirozený horor. () (méně) (více)

P1tr

Shia LaBeouf posiluje svoje Hollywoodské postavení v tomto moderním thrilleru, ve kterém není v první části nouze o humor ani pěkná děvčata, zatímco v druhé půlce se šlápne na plyn a těžko se napětím od filmu odtrhnete. ()

Pecival

První hodka filmu byla takova pohodová romance, nic zvláštního. Pak se sice cosi dělo, ale chyběla mi jakákoliv gradace napětí... proste najednou střich a kdosi kdesi běhal potmě a hodně se u toho lekal. Finále najednou přišlo tak rychle. Nebylo to špatné, prostě takovej průměr. Ale aspoň to nebylo trapné a to se taky cení v "teen" movies. A ten šikmookej maník mi byl dost sympatickej takže aspon neco pozitivního :) (ženská samozřejmě pěkná, ale už ste viděli podobnej film bez ultra fešný hlavní ženský ? :) ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007