hygienik

Zdalo sa mi to na komédiu príliš málo vtipné. Nápad s človekom, o ktorom rozhoduje iný je originálny, ale celý film, sa podľa mňa nedá postaviť len na tom a na všeobecnom klišé o človeku, ktorý sa pod tlakom okolností vymanil z kolotoča životnej rutiny. Keby to malo hodinovú stopáž ok. Takto zbytočne rozťahaný hollywoodsky priemer. ()

Skip

Čekal jsem nějakou pitomou komedii, ale ono to bylo spíš drama, a to ještě k tomu velmi povedené. Nebo, lépe řečeno, film neuvěřitelně balancoval na hraně mezi těmito dvěma žánry. Velmi originální námět byl skvěle zpracován režisérem Forsterem a herci se dokázali popasovat se svými rolemi opravdu velmi dobře. Pro mě velké a velmi příjemné překvapení. ()

Dont

Netradiční komedie o příběhu daňového úředníka Harolda Cricka, kterému jeho nudný život převrátí naruby spisovatelka Karen Eiffel, která se zoufale snaží dokončit svoji knihu, a rebelující pekařka Ana Pascalová, která vzbudí jeho zájem. Není to ten druh komedie, kdy se budete od začátku do konce popadat smíchy za břicho, nicméně je to rozhodně pozornost zasluhující snímek, u kterého se nebudete nudit. Will Ferrell byl celkem ucházející, tyhle komediální polohy ještě poměrně zvládá, Maggie Gyllenhaal byla roztomilá, Dustin Hoffman a Emma Thompson herecky perfektní jako vždy. ()

Aleee89

Snímek mě zaujal svým vysokým hodnocením a popisem děje. Dostalo se mi velmi zajímavého propletence příběhů a hry s vyprávěním. Je to svěží, inteligentní, místy humorné, místy tragikomické až tragické, uvidíte výtečné herecké výkony. Hloubavá životní moudra střídají bizarní situace. A přesto mě tento nápaditý film nebavil tolik, jak jsem si představovala. ()

radektejkal

Nebylo to snad horší, dobré to ovšem také nebylo. Nápad celkem dobrý, ale zpracování formou romatické veselohry, mu nesedí. Nesedí až tak, že celý smysl "kritiky románu" se rozplývá ve směšných pasážích "záchrany románové postavy". Scénárista Helm převzal nápad od Miguela de Unamuna (román Nieble, Mlha - autor i román jsou považováni za pilíře španělské literatury, Edward Friedman ho řadí dokonce k románům jako je "Don Quijote" nebo "Lazarillo de Tormes"). Dalším společným rysem románu a filmu je ztráta a hladání "nové" matky (Acaso casándome volveré a tener madre - Možná bych sňatkem získal matku). Haroldu Crickovi se obé podaří, přežije svoji románovou smrt a získá skvělou náhradnici za matku, Augusto Pérezov hyne vlastní rukou. Diváci se radují, jen Dustin Hoffman je roztrpčen. ()

Tygrys

Dobrý Will Ferrell, jeho hezké fantasy hodinky a sexy tetování Maggie Gyllenhaal, to jsou nejspíš tři věcí, které si zapamatuju. ()

Mickalle

Příjemně orginální, nápadité, neuspěchané a rozumné, každý detail měl svůj důvod. Pobaví, poučí, zahraje na city :o). 100% U mě nejlepší film roku 2006. ()

wipeout

Naozaj svieži závan v inak neoriginalitou prekliateho žánru komédie. Aj keď treba uznať, že s I hearth Huckabees to porovnávať nejde. Divák hladný po inteligentnej zábave je ale schopný po dlhom pôste urobiť menšie kompromisy a odpustiť Stranger than fiction nejaké tie menšie chybičky. 3,5* ()

Parlay

Vzhledem ke zdejším komenářům plných superlativů jsem očekával cosi mimořádného, nicméně výsledný dojem byl nakonec velmi rozpačitý. Na komedii málo vtipné, v dramatické rovině nepřesvědčivé a jako kombinace obojího zmatečné a nevýrazné, nemohu si pomoci... Herci ale byli opravdu skvělí, zejména příjemně civilní Will Ferrell a i na malém prostoru dominující Dustin Hoffman. Možná jsem ovšem na snímek nebyl správně naladěn a v budoucnu ještě hvězdičku přidám... ()

Mikarda

Rýže/Růže - nejkrásnější moment z celého filmu :) Skvělá režie, scénář a hudba!!! Ferrell mi poprvé předvedl, že umí zahrát i něco jiného než debila a i když Maggie nemám ráda, tak si mě jako lehce pošahaná pekařka získala. Škoda, že film neskončil po té srážce s autobusem, to by byla vážně pecka! ()

Beagle

Nejsem milovník Willa Ferrella, vždycky na mě působil takovým ne právě sympatickým dojmem a tak jsem jeho filmy nějak míjela. Ale na Horší už to nebude mě nalákaly Emma Thompson, která je jedním slovem skvělá a taky Queen Latifah, kterou tak často ve filmu nevídáme - a díky bohu za ně! Film je vážně dobře obsazený, originální, zábavný, romantický a Will Ferrell má moji poklonu. Vřele doporučuju. ()

Carlossss

Jsem mile překvapen. Věděl jsem, že nastala éra, kdy se skalní komikové vydávají na tenký led existenčních dramatů, ale skoro vždy mě svým výkonem dostanou na kolena... Tentokrát tato nelehká úloha, překvapit mě, zůstala na Willu Ferrellovi! A Ferrell se rozbíhá, Ferrel běží, Ferrell nepadá, Ferrell fantasticky skóruje, ale trochu si posírá celkový dojem závěrečnou křečí plnou patosu a sladkých řečí... ano, mluvím o nezvládnutém závěru, který sráží Stranger Than Fiction ze škatulky Drama do kategorie Romantická komedie s prvky napětí. Škoda... ()

Fíla

Velice dobře a přesvědčivě skloubená tragická komedie. Dosud nejlepší film Willa Ferrella. Je vidět, že neumí hrát jen blbce. Souhlasím s tím názorem, že takových filmů by mělo být určitě více. Všeho moc škodí, ale tady toho bylo zobrazeno tak akorát. 9/10 ()

donvitoso

milé překvapní, ledově ostrý ferrell byl výborný, k tomu si přičtěme kouzelnou maggie a jako vždy skvělé hoffmana a thompson plus velmi originální scénář se spoustou inteligentních nápadů... tohle prostě nemohlo dopadnout špatně! :) lepší 4* ()

berusche

Komediální tendence mi bohužel unikla. A to zcela. Zaznamenala jsem sice nějaké drobné pokusy o to, abych se smála, ale nemohu říct, že bych se teda vyloženě pobavila. Ať už vlivem ústřední dvojice, která mě díky pro mě nestravitelnému ksichtu Ferrella či neoblibě Gyllenhaal nebavila, či kvůli závěru, který jsem paradoxně neočekávala v takové míře jako happy end. Průměr si tady zaslouží, a to bez debat, Emma Thompson, stejně jako scénář je vážně zajímavý. Ale jako celek mě to neoslovilo. ()

easaque

Co ze zajímavého námětu dokázal vytřískat Marc Forster? Takový netradiční a svěží příběh napůl říznutý hollywoodskými standardy. Dívat se na to dá i chvilkami dobře bavit, ale ve výsledku spíš mrzí, protože potenciál to mělo mnohem větší. V době vzniku byla vizuální stránka a hrátky v obrazu docela progresivní, ale dnes už to nikoho nezaujme. Takže smůla, ale na tři hvězdičky to naštěstí (pro film) u mě ještě má. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Při pohledu na kombinaci "USA-Romantická komedie/rok vzniku 2000+" mě přepadají mdloby a vždycky si k tomu filmu vytvořím určitý odpor, i kdyby měl přes 90%. Tenhle typ filmů je většinou (a přinejlepším) těžký průměr sázící buď na fekální humor nebo gagy, které mě osobně přijdou těžce nevtipné nebo stupidní. A mám to tak napříč procenty, takže nevěřím už ničemu. Tady mě ale zarazilo, kolik z mých oblíbených uživatelů z toho je nadšených a dokonce jeden z nich, který hodnotí dost přísně, tomuhle dal plný počet a vychvaluje to do nebes. A to mě donutilo tomu dát aspoň šanci a teď jsem rozhodně rád, že jsem to udělal. Ono se to zpočátku nezdá a taky je to další z komedií typu "osud máme ve svých rukou jenom my sami a není ničím předem předurčen", což není zrovna originální, ale fascinující je, jak inteligentní to nakonec je a jak to svůj originální nápad umí skvěle využít. Zpočátku nadhodí několik prvků, které tam jen jsou a člověk nechápe proč, ale vše do sebe tak krásně zapadne, že jsem tomu až nemohl uvěřit. A ačkoli mi přišlo, že to komedie moc není a že se to občas dost pere s dramatickými momenty, finále mě přesvědčilo o tom, jak to celé bylo krásně vystavěné a že to tomu vůbec nemohu vyčítat. Až se divím, že to je z USA a ne z Velké Británie, kde bych něco takhle vedeného čekal spíš - některé humorné scény totiž stojí na trapných situacích, které se Haroldovi dějí a on sám si jejich trapnost uvědomí až když je pozdě, což je vyloženě britský styl a la Peep Show, jen ne tak cynický. Mě to ale sedlo dokonale, až mě zaráží, jak moc, ale ano, užil jsem si to, bavil jsem se, nenudil, určitě bych se na to podíval znova, natočené i zahrané je to skvělé a nevidím důvod proč nedat plný počet. Tenhle film si ho zaslouží. Jen nechápu, že něco takového natočil Marc Forster, od kterého jsem doposud viděl jen typické americké šedé průměry, ale třeba ve svých začátcích měl skutečně co říct... Slabých 5* ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou