Gumby

Zklamání. Příště nesmím číst okolní komentáře předem. Takhle jsem celý film čekal nějaké výraznější emocionální dojmy a ono nic. Pořád jen ty obvyklé filmové banality. Které na mne zde navíc působily tuplem vykalkulovaně a nevěrohodně. ()

zelda82

Chapu, ze to asi muselo skoncit hapyendem, jinak by se nesehnaly penize. Ale souhlasim s Dustinem Hoffmanem v tom, ze je to skoda. Jinak je to ale moc zajimavy kousek, na kterem me nejvic dostalo, ze Will Ferrell umi hrat, coz jsem po Noci v Roxbury a Jayovi a mlcenlivem Bobovi vazne necekal... ()

Ippolito

Horší už to nebude? Pravda pravdoucí, horší už to opravdu snad ani být nemůže. Tenhle film nefilm byl absolutně o ničem. Možná je zajímavý nápad natočit film o tom, jak spisovatelka píše knihu, přičemž její hlavní postava opravdu žije. Možná je i zajímavá myšlenka, která říká, že by člověk neměl zabřednout do stereotypního žití, ale žít, jako by každý den byl jeho posledním. Ale není to přeci jen trochu klišé, typický americký kýč? Přesně takhle na mě tenhle snímek působil. Nemůžu si pomoct, ale to pseudofilozofování o tom, jak být opravdu šťastný, co je skutečně správné apod., mě bytostně vytáčí. Mám ráda filmy, které vedou diváka k zamyšlení, které pokládají otázky, ne filmy, které na otázky odpovídají, vše zjednodušují a generalizují jako právě tento. ()

*Colorado

Originalita scénáře, to je hrozně prima věc, zvlášť když je podpořena i těmi "malými" věcmi okolo. Tady si to výborně sedlo s herci, kteří posunuli film o stupínek výš. Pobaví i dojme. ()

Napospas

Naprosté překvapení, ani jeden z hlavní čtveřice herců nepatří mezi mé nejoblíběnější, Maggie se mi v batmanovi dokonce nelíbila, ale tady jsou všichni úplně úžasní. Nechápu jak mi takový filmík mohl 4 roky utíkat. Nedokážu v něm najít nic, co by mi nesedělo a neznám dost superlativů, abych popsal vše, co mi na něm sedělo. Můžu jedině doporučit všem, kteří mají rádi kvalitní a ne úplně standartní hollywoodskou produkci. ()

zrz3k

300. film...byl skvělej. Neuvěřitelnej kontrast humoru a tragedie. Byl jsem hodně zvědavej na závěr, který mi přišel jaksi nevýrazný, za což jsem chtěl * ubrat. Ale na druhou stranu, filmů u kterých se doopravdy zasměju je málo, avšak tento mezi ně rozhodně patří. Výkony všech herců mně přišly dobré, Dustin Hoffman byl asi nejlepší. Není co víc dodat, poctivých 85%. ()

Rockerman

Velmi originální a nezvyklá komedie, která chvílemi trošku nudí, ale přesto zábavných scén je tam velká většina. Spisovatelka v každém svém románu svého hlavního hrdinu nechává zemřít. U Harolda Cricka ale neví, jak to udělat. Neví ale ani to, že Harold je skutečný, žije a navíc slyší hlas oné spisovatelky, jak komentuje jeho život. Originální nápad, sice zase s happy endem, ale ten tady tolik nevadí, naopak. ()

agassi68

Milý film na sledovanie s priateľkou. Zaujal ma len Hoffman a Gyllenhall so svojimi očami. Presladený koniec. U mňa priemer. ()

Ukubumbahoo

Vynikající nápad. Ve filmu je spousta situací ze života, někdy situace komické, jindy tragické až smutné. Někdy dokonce nevíte jestli hrdinu litovat, nebo se mu prostě smát. ()

drankeryth

Prijemne sledovanie filmu skor viac okorenene dramou ako komediou. Nasiel som tam par hlasiek ktore stali za zasmiatie. Relaxacny film na nedelne poobedie:) ()

fr3ak

Tohle mohlo být za čistých 5*, ale díky konci, který je typický pro debilní americké filmy dávám 4* a to s odřenýma ušima. ()

caroleen

Kdyby člověk shlédl prvních deset minut a pak musel odejít, asi by si z toho hlavu nelámal. Začátek je nenáročný, řekla bych až nudný. Pořád jsem čekala, co se z toho vyvrbí a sled tolika čísel mě docela unavil. Nicméně jsem si počkala a udělala jsem dobře! Takový příběh, jaký nám naservírovali by asi obyčejný člověk ani nevymyslel. I když je dost nepravděpodobné, že by se něco takového stalo, stejně jsem jim věřila každé slovo. Hvězdné obsazení, jaké bylo v tomhle filmu pozvedlo jeho úroveň ještě o něco výš. Jednoduše: kombinace nápaditého příběhu a hereckého zpracování dělá z tohoto filmu božský film, který doporučuji vidět. ()

Wargoo

Tento film je skvostom pohybujúcim sa na hrane komédie, a zároveň drámy. Neuveriteľne inteligentný scenár, ktorý dodáva filmu príjemnú atmosféru, je až príliš "jednoduchý"... je o živote, ktorý môže prežiť každý z nás, ale na druhej strane, chceli by sme byť hlavná postava v knihe, ktorá má umrieť ? Will Ferrell ma presvedčil, že komik dokáže zahrať drámu lepšie, než dramatik komédiu a postavu Harolda som mu zožral aj s navijákom. Maggie mi tu prišla neskutočne sexy, s tým jej tetovaním a odrovnaným prístupom k Haroldovi. Oveľa znesiteľnejšia rola pre ňu než v The Dark Knight. Je až neuveriteľné, aký dokáže byť film prostý, jednoduchý, založený len na charaktere postáv a pritom dokáže zaujať diváka v maximálnej možnej miere. Niečo ako Frost/Nixon. 5***** a 82,192% ()

Hapretor

Příšerná, opravdu příšerná nuda. Horší už to snad nemůže být. Viděl jsem to do poloviny stopáže. Dál jsem už nemoh. Jedna hvězda za nápad. Ty vole, to byl zase přehmat! ()

fuC_k

příběh v příběhu nemůže skončit, protože kdyby skončil, skončili by příběhy oba. kdo je vypravěčem a kdo není, není jednoduché, jelikož i vypravěč může být loutkou ve svém divadle, což se ukazuje de facto po celý čas. jaká je úloha, resp. pozice auditoria? rozhodně není pasivní, což obecenstvo dostává do pozice Ecova aktivního čtenáře, a když si nebude srát na podlahu nebo strkat hlavu do kýble s vodou, tak se aspoň zamyslí. ()

Illioplius

Strašné, preafektované herecké výkony hádam úplne všetkých hercov, logicky nedotiahnutá hlavná myšlienka a nesmierne trápne pokusy o humor. ()

Eeuanmainyaq

Velmi sladke. Naozaj velmi. Ale Will Farrell! Toho staci postavit len tak ku stene a je z toho vyborna komedia, ked nie je zrovna uprostred jacmenneho pola s plechovkou piva. ()

MickeyStuma

Velmi zajímavý snímek pohrávající si s realitou a fikcí. Postava románu zrovna píšící spisovatelkou skutečně žije a to přesně tak, jak je to literárně vyobrazeno. A ten z náhlých podivností De svém životě začne chodit k psychiatrovi. Trošku zmatek, trošku komedie, trošku mysteriózní drama. Příběh na přemýšlení, neboť na reální logiku se tu nikterak nehraje. A kdo tohle pochopí, snímek si blahodárně užije. ()

Evander

S hodnocením tohoto filmu mám trochu potíž. Má výborné herecké obsazení, originální zápletku, příjemný konec a v poslední třetině se mi celkově dost líbil. Bohužel první dvě třetiny filmu, jsem ho snad každou minutu chtěl vypnout. ()

Raziel_cz

Herecké pózy Willa Ferrella nemám moc rád. Ale tady byl naprosto dokonalý. Oni jsou tu ostatně dokonalí i všichni ostatní a úplně nejvíc dokonalá je Emma Thompson jako divná a vystresovaná a zlomená spisovatelka. Postmodernismus nikdy nebyl dojemnější. Tohle z vás vyrazí emoce, i když nechcete. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou