darkrobyk

Zrcadlo, zrcadlo, kdo tu zemře? Zrcadla jsou oblíbená od doby, kdy je člověk vynalezl. Zajímavý pohled do historie zrcadel je v bonusech na DVD. A ve filmu? Byl by to telefonní seznam - královna ve Sněhurce, Alenka za zrcadlem, ve většině upířích filmů se v nich upíři nevidí, v Constantine chytá K.Reeves démony do zrcadla, v Legendě R.Scotta naopak z něho vystupuje ďábel / k nepoznání namaskovaný T.Curry/, zrcadla děsí v Poltergaistu III, předvídají budoucnost? a ukazují minulost? v H.Potterovi...a vůbec v řadě horrorů a mysteriozních filmů jsou na denním i nočním pořádku. Tak co nového vymyslet? Pravda, nic. Všechny příběhy byly již řečeny, jde jen o to, JAK je vyprávět znovu. A to se režisérovi daří, alespoň já jsem to tak prožíval. Dobrá atmosféra, hudba i výtvarné pojetí. A posedlost z K.Sutherlanda jen čišela. Pěkná, až vtipná pointa na závěr sice také není úplné nóvum ve filmu, ale zde sedí dokonale. Pro ty, co neviděli, nebudu prozrazovat raději ani filmy s podobným zakončením.....sečteno a podtrženo - příjemný večer s bubáky. A...pozor na zrcadla! ()

Hrabka

Velmi dobrý horor s podařeným dějem a velmi pikantním koncem. Geniální pointy patří mezi to nejlepší, co nám můžou horory nabídnout. Tady to není sice taková megabomba jako třeba u "Ti druzí", ale i tak závěrečná pointa nebo spíše zjištění zahřeje na srdci. Co se týče samotného děje, tak je taky hodně vydařený. Možná mohlo být více zrcadlových smrtí, ale i tak bylo téma zrcadel, naprosto úžasného hororového prvku, využito v dostatečné míře. Herci velmi dobří, atmosféra také. Horor na úrovni. 75% ()

juta

Tak jako horor je to slušný. Od začátku měl příjemnou atmosféru a celkem dobré lekačky. Rozplétačka chvílema malinko nudila, chvíli před koncem s jeptiškou jsem úplně nepochopil, jak tam vlastně figurovala, ale úplný závěr byl podle mého gusta. Jen mě tu zaráží, proč museli mít v domě v každém pokoji tolik zrcadel, místo kterých by se více hodil nějaký obrázek. ()

Arkos

Velice dobrý horor. Slušný příběh, napětí i atmosféra, k tomu bezchybný výkon Kiefera Sutherlanda. Velice se mně líbila venkovní kulisa vyhořelého nákupního centra. Těžko hledám nějaké mínusy, takže je prostě hledat nebudu. Dávám bez váhání 4 hvězdy. ()

hippyman

málokterý horor mě tak dostal, jako právě Mirrors... husí kůže mě prakticky neopustila, během filmu jsem dlouhé minuty zapomínal mrkat a v koupelně se asi do zrcadla hned tak nepodívám... už od úvodu je jasné, že tohle nebude žádné tisíckrát přetočené lekací béčko, a místo ztrácení tempa nabírá na obrátkách, aby se dostal do naprosto fenomenálního závěru. do toho perfektní hudba, skvělé zpracování a herecké obsazení, remake neremake, nezbývá než cifra třímístná: 100% ()

666teen

Malinkatý spoiler. Pan Aja je výtečný řezník (slečna ve vaně dává úsloví "Nemít uši, tak se směje kolem dokola" zcela nový rozměr), ale jen průměrný duchař (finální bitka s Essekerovou). Ale ten závěr mě potěšil, takže u mě dobrý. ()

Cappuccino

Mohol by som Mirrors podrobnejšie analyzovať a kritizovať väčšie či menšie nedostatky, ale mne sa jednoducho a skrátka nechce. Aja ma opäť dostal skvelou atmosférou, účinnými lakačkami a syrovou brutalitou (scéna vo vani le bravissimo), v ktorej je skutočným majstrom. ()

Ruut

Příšerný scénář a uplně za vlasy přitažené finále co bortí vše předtím vyřčené + skvělá režie mistra atmosfery Alexyndra Aja. Takže se dá vlastně s trochou nadsázky říct že jde o standardní počin tohoto tvurce. Dalo by se donekonečna popisovat všechny možné neduhy zrcadel - např. nesympatický Sutherland v hlavní roly, tuctová zápletka o strašidelném domě, další remake japonské duchařiny, hodně přestřelené finále bortící budovanou atmosferu, jenže ... Jenže je tu Aja a když už nic jiného tak tenhle člověk umí opravdu skvěle pracovat s atmosférou. Hlavně interiéry obrovského vyhořelého obchoďáku, kde se vše odehrává, působí majestátně a zároveň maximalně děsivě. Na velkém plátn piplačka rekvizitářů vynikne opravdu dobře. Aja se celkem dobře popral i s japonským modelem pátrací duchařiny a v rámci možností servíruje zajímavou vlastní variaci na zlé vlasatice posedlé démonem. Jen tempo by mohlo být rychlejší. ()

-OverLord-

Ačkoli se jedná o docela solidní horor s hutnou atmosférou, je tady maličko nevyužitej potenciál. Hlavně příběh by potřeboval trošku víc rozebrat. Ale jinak docela svižná jízda s překvapivým koncem. ()

Sysel_CZ

Na Mirrors není z mého hlediska co nemít rád, proto mě ani nepřekvapuje, že se tu nikomu nelíbí. Všechno má atmosféru i tajemný smysl, bohužel je tu pár lekaček, ale jinak se filmu daří navodit i strach - což je u amerických hororů vzácné. Pocit tajemna je umocněný závěrem, který je takřka klasický - neboli výborný. Kiefer táhne v podstatě celý film na svých bedrech, a já myslím, že v této roli rozhodně nezešedl - bubu scény bubózní, nechutné scény nechutné, lidské scény zlidštěné a chování lidské. Pět pětkovatých hvězdiček je víc než na místě. P.S.: Až teďka jsem zjistil, že je to remake filmu, který jsem kdysi viděl - byl tak nevýrazný, že mi vyšuměl z hlavy. Ale už asi vím, odkud vane vítr dvou hvězdiček :) ()

Chlupis

Ze Zrcadel by se dalo vypsat mraky poznámek, protože na filmové subžánry a styly je to snímek opravdu více než bohatý, co však Ajovi podráží nohy, je absolutně tragicky pospojovaný scénář, kde je sice jasně určené, co všechno má obsáhnout (a volby to nejsou rozhodně špatné), k fungujícímu celku se to však ne a ne dohrabat. ()

Allien.9

Nakonec za tři, ale nutno podotknouti, že je to ten typ filmu, který zhlédnete a za hodinu si z něho nevybavíte nic, než pár nejsilnějších scén (ano, mluvím o trhání čelisti). Nápad špatný není - zrcadla ve mně ostatně budí respekt odjakživa - přesto nefunguje ani z poloviny tak, jak by mohl. Některé scény jsou sice "fajn", většina z nich ale spadá do šedého průměru, a dokonce i závěr, který mohl za jistých okolností vzbudit příjemné "wow", vyvolal spíše "hmm, dobrej konec... jdu spát". ()

misterz

Vynikajúci horor, ktorý mi toho veľa na oddych veru nedal. Stále napínavé, stále dusné a stále desivé. Atmosféra bola od začiatku až do konca tiesnivá a dokázala navodiť príjemné, mysteriózne tajomno. Je veľmi málo hororov, kde by bol dej tak zaujímavý a celková pointa mala hlavu aj pätu. Je tu síce niekoľko vecí, ktorým som celkom neporozumel, ako napr. tá s topiacim sa chlapcom pod podlahou, ale to je len taká malá chybička krásy. Záver bol úžasný, presne podľa mojich predstáv. Opäť sa mi potvrdilo, že horory so zrkadlami sú pre mňa tie nejdesivejšie. A tento som si užil aj po obsahovej stránke. 85/100 ()

Satan

Výhodou Zrcadel je skvělá technická stránka filmu - kamera (úvodní titulky velmi stylové), střih, zvuk, hudba a samozřejmě Kiefer jakožto ustrašený Jack Bauer, který film táhne neskutečnou silou vpřed a právě díky němu mi ani absence klasických hororových scén (až na 1-2 obchůzky s haprující baterkou) nijak nevadila a spíše mě upoutala vyšetřovací část filmu. Aja se totiž (jako vždy) snaží své dílo vpasovat do nějakého logického rámce a přestože je to vždycky o hubu, tady se to dalo spolknout (ne jako nechvalně známý šokující twist v Haute Tension). Zrcadla hlavně v první půlce dobře gradují, mají pečlivě vybudovanou atmosféru, ale ke konci to vyústí dost odvařeně a chladně, byť všechno hoří co má peří. Hodně velké plus je pak za závěrečnou pointu, která tak tak přehoupla hodnocení na misku vah se 4*. Pevně věřím, že Aja dostajíc nějaký dobrý scénář, máme se nač těšit. [Přesná stopáž: 107 min] ()

2-Xtreme

Čo sa klišé týka tak film neprichádza s ničím novým, obzvlášť scény, ktoré sú vidno vo všetkých japonsko-korejsko-amerických ducharčinách s temným zlom. Scenár má tiež nejaké tie diery, ale aspoň Aja nenatočil remake ako si väčšina myslí. Tí čo videli Into the Mirror(50%) vedia, že Alex sa len inšpiroval a priniesol vlastný scenár i keď rovnako nie moc úžasný. Film Mirrors ukázal, že Kiefer je stále cool a že okrem Jacka Bauera vie hrať aj niečo iné :) ďalej ukázal, že Aja právom patrí medzi tých najlepších hororových režisérov súčasnosti a že jeho štýlu gore sa momentálne nik nevyrovná. Ako som spomínal scenár nie je bohvieaký(ale kto to išiel pozerať s tým, že čakal dobrý scenár?), ale filmársky je to zvládnuté perfektne. Skvelá hudba od Javiera Navarreteho(El Laberinto del fauno), slušné herecké výkony, nezabudnuteľné gore scény, ktoré vyzerajú ozaj skvelo a celkovo efekty sú jedným z najväčších kladov filmu... a samozrejme Mirrors je dôkaz toho, že aj obyčajná ducharčina môže byť dobrá. Film treba zhliadnuť v noci, sám a vychutnať si nervy drásajúcu atmosféru. Suma sumáru: toto nie je pravý Aja. Takýto štýl "vážneho hororu" mu nesedí. Nech sa na takéto veci vykašle a let´s go to Piranha :) PS: Na filme The Hills Have Eyes(2006) sa mi nepáčilo len to, ako Big Bob horel na strome, trápne CGI bilo do očí. v Mirrors je scéna s popáleninami jedna z najlepších! 70% ()

Javert

Paráda. Na tenhle film jsem šel jen kvůli tomu, že to natočil režisér The Hills Have Eyes, což se mi dost líbilo. A musím říct, že mě to dost překvapilo. Ze zdánlivě nezajímavého námětu tvůrci vytřískali co se dalo. Klišovité lekačky ovšem fungovaly na výbornou také. K tomu všemu povedená hudba (nebyla při začátečních titulkách podobná The Exorcist??) a tradičně Ajovské scény. Jediné, k čemu bych měl výhrady, byl divný konec... ()