poster

Příběhy ze Zeměmoří

 • Japonsko

  Gedo senki

 • Japonsko

  ゲド戦記

 • Velká Británie

  Tales from Earthsea

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2006, 115 min

Režie:

Goró Mijazaki

Předloha:

Ursula Kroeber Le Guin (kniha)

Scénář:

Keiko Niwa

Producenti:

Tošio Suzuki
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hem.m
  ****

  Anglický dabing byl naprosto perfektní, protože z hlasu Cob jsem měl nahnáno už hned od začátku. Již zmiňovaná záporná postava jménem Cob, o kterém nevíme zda je žena, či muž, i přesto mě podezřele přitahoval(a), je naprosto dokonale napsaná. Přesně takhle jsem si vždy představoval zápornou postavu, nekompromisní, krutou a ještě si pojistím vlastní výhru. Inu příběh je pohodový, zaujal, ještě k tomu s naprosto dokonalou hudbu a myšlenkou života a smrti. (Opravdu moc bych chtěl sehnat tento kousek v originále. A knihy jsem nečetl.)(17.3.2014)

 • strougy
  ***

  Na Gedo Senki jsem se celkem těšil, ale Goro mi nakonec způsobil mírné zklamání. Tisíckrát ohraný příběh nedokázal ničím výrazně obzvláštnit a hlavně mi chybělo více silných momentů podobných nádherné písni z přibližně poloviny filmu. Ale právě kvůli těmto několika scénám a solidní atmosféře bych Gora nezatracoval a pokud se dokáže poučit ze začátečnických chyb, tak se o budoucnost Ghibli studia nemusíme bát.(19.6.2007)

 • t_gon
  ****

  Celovečeráky se rapidně liší od seriálů, kde se na ploše cca 120 minut musí odvyprávět „komplexní“ a ucelený příběh s uvěřitelnými postavami, se kterými není problém se sžít a vlastně je i radost projít si s nimi celé dobrodružství. Ač dávám přednost rozsáhlejším sériím a filmy moc nevyhledávám, tak zde jsem byl rád za výjimku. Na chvíli se vžít do kůže mladého Arrena a projít si s ním strastiplnou cestu na jejíž konci leží záchrana kouzelného světa Zeměmoří bylo velice příjemné a „přirozené“. Lehce se pak hodnotí podobné kousky vysoce, když se hledá těžko nějaká chybka. Ta má spočívá v nevyužitém potenciálu fantasy prvku, který celý snímek odstartuje. Snad mohla úloha draků, proroctví a čarodějů dostat větší prostor, abych se nebránil absolutnímu počtu hvězd. Kdo ví, takhle třeba příště…(24.7.2007)

 • zelvopyr
  ****

  Po zdrcujících kritikách i řečech o nudě jsem byl připraven na nejhorší... Ale nebylo to nijak hrozné. Když budu srovnávat, takové třeba Neko no ongaeshi od stejného studia bylo o tři třídy horší. Uznávám, tam asi nebyly moc vysoké ambice a očekávání... Nicméně, musím říci, že Gedo senki přes ambiciozní představování už 2 roky před premiérou (teasery, trailery) slevil z přeplácanosti posledních filmů Miyazaki Hayaa -- kýčovitý Howl, skoro kýčovitá Čihiro... a teď takové uměřenější, volné vyprávěcí tempo... zklamání se nekoná.(26.7.2007)

 • dezorz
  ***

  Nie je Miyazaki ako Miyazaki. Chyba dusa otca Myazakiho, zostal len syn. Jeden zo svatej trojky je fakt malo. Kolaz vsetkeho, co sme od gibli zvyknuti a bohuzial aj kolaz vsetkeho mozneho z carodeja zememori. Kolaz, ktorej cielom je len masovo ulahodit, co je skoda, lebo Myazaki vedel aj viac a Carodej Zememori svojim fantasy prepojenim zapadneho krestanstva s vychodnym myslenim ma naviac tiez.(16.10.2007)

 • - Když Goro Miyazaki pracoval na tomto svém debutním snímku, bylo mu 39 let, tedy stejně jako jeho otci, když vytvořil svůj první snímek Lupin sansei: Cagliostro no shiro (1979). (Hromino)

 • - Spoiler: Arren (Jun'ichi Okada) v knižní předloze svého otce nezabil, ale byl jím vyslán za arcimágem. (La_Valette)

 • - Autorka původní literární předlohy přiznala, že byla filmovou adaptací zklamaná. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace