Reklama

Reklama

VOD (1)

V Sierra Leone zuří občanská válka o nadvládu nad diamantovými poli. Její obětí se stane i rodina rybáře Solomona. Při přepadení vesnice rebely z revoluční armády se jeho ženě a dětem podaří uprchnout, on je však zajat a skončí jako otrok v diamantovém nalezišti. Když objeví velký růžový diamant, pokusí se ho ukrýt, je však přistižen brutálním kapitánem Poisonem. Dřív než ho stihne Poison zabít, je naleziště napadeno vládními vojáky a oba muži skončí ve vězení. Je tu vězněn i protřelý pašerák Danny Archer, který zaslechne Poisona, jak Solomonovi vyhrožuje. Po propuštění se pokusí od Solomona diamant získat. Ten však všechny nabídky odmítá. Snaží se najít rodinu. Netuší, že jeho dvanáctiletý syn Dio byl rebely odvlečen a po tvrdém vymývání mozku vycvičen na dětského vojáka. Archer se seznámí s americkou novinářkou Maddy Bowenovou, která chce psát o obchodu s nelegálními diamanty. Dostanou se spolu do sporu kvůli jeho cynickým názorům, potom do města vtrhnou rebelové. Danny se dohodne s Maddy, že jí poskytne informace o pašování diamantů, když ona pomůže Solomonovi najít rodinu. Během cesty za diamantem se Danny pod vlivem Maddy i Solomona mění a nakonec slíbí, že nejen pomůže novinářce odhalit pozadí krvavého obchodu s diamanty, ale také najít a zachránit uneseného chlapce. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 077)

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Nic naplat. Edward Zwick prostě umí. A Ať je motiv hledání rodiny jakkoliv provařený, ať je konec jakkoliv klišé... Celek je emotivně velmi vypjatý, bravůrně natočený, s krásnou hudbou, a celkově, byť rozohodně slabší, než zcela mistrovský Poslední Samuraj, naprosto fascinující a strhující. Djimon Hounsou se definitivně řadí mezí hereckou elitu, Jennifer má poměně málo prostoru, Leonardo DiCaprio však ukazuje, že opravdu umí hrát (jeho špulení tlamičky ve Skryté Identitě mi přeci jen příliš nesedlo, tady mi sice občas lezlo nanervy jeho "Hhh?" , ale celkově je to přesně to, co nám ukázal už v Gangách New Yorku a v geniálním Letci) a když se k tomu přidá nádherná kamera....Jsou to vemi dobré 4 hvězdičky ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Leonardo hrál dobře (k tomu se vrátím), příběh ale drhne. Jakoby se scénárista ani nepokusil vymyslet něco nového, proč taky, že? Takže se zde dočkáme mnohých scén, při kterých jsem měl nutkání říct "Tohle už jsem někde viděl". Ale na druhou stranu musím vyzdvihnout kameru, střih a hudbu. Ta poslední opravdu potěšila, hlavně při závěrečných titulcích. A teď k Leovi: Myslím, že by měl větší šanci na Oscara spíše za film Skrytá identita (samozřejmě z téhož roku). Tady mi přišel takový nijaký, v Identitě ale válel. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby jej nominovali za Identitu. ()

Reklama

RHK 

všechny recenze uživatele

Celosvětově divácky úspěšný film. Akční vojensko - dobrodružný thriller o pašování diamantů z prostředí občanské války v Sierra Leone bravurně režírovaný Edwardem Zwickem (Poslední samuraj, Legenda o vášni, Stav obležení). Nádherná kamera - přírodní scény skoro jako ze Vzpomínek na Afriku, bojové scény téměř jako ze Zachraňte vojína Ryana. Ve filmu je až příliš mnoho násilných scén, ale to asi k dnešnímu filmu patří. Trochu mi vadila v závěru filmu i přeměna Solomona Vandyho z rybáře toužícího prodat co nejlépe svůj obří diamant na bojovníka za ochranu světa před krvavými diamanty, patrně bylo potřeba vysvětlit natvrdlým americkým konzumentům některé věci jasněji. Trailer: http://www.csfd.cz/film/223266-krvavy-diamant-blood-diamond/videa/ ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně skvěle natočený příběh dvou mužů s odlišnými životními hodnotami. Obrazy vyvraždovaných vesnic dvanáctiletými chlapci omámenými drogami svých "šéfů", každý krok, který oba muži učiní k přiblížení se svým cílům a perfektní herecké výkony jejich protagonistů mi nejednou způsobily onu pověstnou husí kůži. Špičkové akční scény, syrové, drsné (zejména pak nálet vrtulníku v závěru filmu). Nejmrazivější "I´m Your Father!" od dob, kdy tuhle větu pronesl jeden lord na Bespinu. Djimon Hounson podal ohromující emotivní výkon a Leonardo DiCaprio (ač mi zpočátku jeho postava do příběhu příliš neseděla) se Hounsonovi v poslední třetině vyrovnal. Dojemné finále, které jsem kompletně sežral! V kompozici s výborným soundtrackem pro mě jeden z nejlepších snímků roku! 100 miliónů dolarů(rozpočet)/168 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Rafinované, svěží a akční drama v dobrodružném obale. BLOOD DIAMONT Vás strhne. Herecký diamant DiCaprio je výborný a zaslouženě patří k mým top5 nejoblíbenějším hercům. Herec, který je na vrcholu v Hollywoodu. DiCaprio si zaslouží Oscara a moc mu to přeji. BLOOD DIAMONT je v závěru strhující. Dynamický, dobrodružný, strhující drama, který představuje drsný život, který stále pokračuje. Během BLOOD DIAMONT jsem měl vzpomínky na Město bohů. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (21)

  • V Sierra Leone sa jazdí vpravo, ale pretože sa film natáčal hlavne v Juhoafrické republike a Mozambiku, všetky auta jazdia vľavo. (ČSFD)
  • Když Danny Archer (Leonardo DiCaprio) dorazí na letiště v Jihoafrické republice, tak před vstupem stojí dvě ženy – jde o DiCapriovu matku a babičku. (don corleone)
  • Zbraň, kterou Danny Archer (Leonardo DiCaprio) používá na konci filmu, je Heckler & Koch USP. (Zdroj: ČSFD)

Související novinky

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Afrika byla dlouho poměrně málo využívaným místem pro děj hraných filmů. Až v posledních přibližně 15 letech vzrostl zájem filmařů o témata spojená především s turbulentními politickými změnami a… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (více)

Reklama

Reklama