Reklama

Reklama

VOD (1)

V Sierra Leone zuří občanská válka o nadvládu nad diamantovými poli. Její obětí se stane i rodina rybáře Solomona. Při přepadení vesnice rebely z revoluční armády se jeho ženě a dětem podaří uprchnout, on je však zajat a skončí jako otrok v diamantovém nalezišti. Když objeví velký růžový diamant, pokusí se ho ukrýt, je však přistižen brutálním kapitánem Poisonem. Dřív než ho stihne Poison zabít, je naleziště napadeno vládními vojáky a oba muži skončí ve vězení. Je tu vězněn i protřelý pašerák Danny Archer, který zaslechne Poisona, jak Solomonovi vyhrožuje. Po propuštění se pokusí od Solomona diamant získat. Ten však všechny nabídky odmítá. Snaží se najít rodinu. Netuší, že jeho dvanáctiletý syn Dio byl rebely odvlečen a po tvrdém vymývání mozku vycvičen na dětského vojáka. Archer se seznámí s americkou novinářkou Maddy Bowenovou, která chce psát o obchodu s nelegálními diamanty. Dostanou se spolu do sporu kvůli jeho cynickým názorům, potom do města vtrhnou rebelové. Danny se dohodne s Maddy, že jí poskytne informace o pašování diamantů, když ona pomůže Solomonovi najít rodinu. Během cesty za diamantem se Danny pod vlivem Maddy i Solomona mění a nakonec slíbí, že nejen pomůže novinářce odhalit pozadí krvavého obchodu s diamanty, ale také najít a zachránit uneseného chlapce. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 082)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Leonardo hrál dobře (k tomu se vrátím), příběh ale drhne. Jakoby se scénárista ani nepokusil vymyslet něco nového, proč taky, že? Takže se zde dočkáme mnohých scén, při kterých jsem měl nutkání říct "Tohle už jsem někde viděl". Ale na druhou stranu musím vyzdvihnout kameru, střih a hudbu. Ta poslední opravdu potěšila, hlavně při závěrečných titulcích. A teď k Leovi: Myslím, že by měl větší šanci na Oscara spíše za film Skrytá identita (samozřejmě z téhož roku). Tady mi přišel takový nijaký, v Identitě ale válel. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby jej nominovali za Identitu. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Co se dějové struktury týče pečlivě budovaná, inteligentní i dostatečně akční pecka (Zwick tyto kombinace zvládá dokonale viz Samuraj), která zaujme nejen vytříbeným vizuálem a výtečnou razancí akčních scén, ale i prvotřídními hereckými výkony, což je v řekněme lehce dobrodružném filmu věc věru nevídaná. Akce je sice chvílemi vcelku nepřehledná, ale svou velkolepostí a strhující syrovostí bezpečně rozproudí krev většině mainstreamověji laděným divákům. Není v tom žádná věda, politika je zde načrtnuta jen tak zběžně, aby se příliš nepletla do příběhu o (ne)napravitelném pašerákovi a starostlivém otci. Nejlepší na celém filmu je vztah DiCapria a Connelly - dlouho jsem něco tak sugestivního neviděl. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Současný trendy proud – obžaloba nekalých obchodů s honosnými cíli, pokud možno zasazená do vlastní krví sužované Afriky – se zde smíchal v poměrně inteligentní podívanou, která sice nemá těžkotonážní myšlenku Hotelu Rwanda, ani není tak nekompromisní jako Nepohodlný, ale oproti tomu je fantasticky natočený (běh ulicemi, či závěrečná čistka patří k akčním vrcholům roku), i přes mainstreamovější pojetí stále vnímavý k dané problematice a v neposlední řadě životně zahraný. Ne snad ani od DiCapria, od něhož se to už tak trochu čeká, ale od fenomenálního Djimona Hounsoua, s nímž divák sdílí nepřebernou škálu emocí smutkem počínaje, přes smích až po nelítostný vztek. Je to právě on, kdo celý film táhne a bez nějž by celá tato perfektně vyblýskaná pecka byla poloviční. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Áno, ten film má určité nedostatky - celý príbeh je v podstate klišé, tempo v druhej polovici občas pokrivkáva a aj zopár jalovostí sa v dialógoch stihne vyskytnúť. ALE: Takýto epický príbeh, ktorý rovnako dobre funguje v akčnej i v myšlienkovej rovine, navyše podľa pôvodného scenára, je v súčasnom Hollywoode taká vzácnosť, že je to v podstate najlepší americký film minimálne uplynulého roka. Leo je skvelý (a konečne vyzerá ako dospelý chlap, takže mu to bourneovské strieľanie čiernych rebelov naozaj veríte) a Djimon snáď ešte lepší. Pre mňa ako priaznivca veľkých, tradične komponovaných dobrodružných drám najlepšia americká produkcia od Kráľovstva nebeského a Posledného samuraja. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Vizuálně vytříbená podívaná, která by v lidech chtěla probudit ono příslovečné mrazení v zádech. Bohužel ukázat v dnešní době už nestačí, takže se "chladná páteř" nekoná. Chce to víc. A takové trailery v tom byli lepší (jeden z nich bych dokonce zařadil do zlatého trailerového fondu). I tak Zwik odvedl perfektní práci. Už dlouho jsem neviděl tak nádherně natočené scenérie (lokace, příroda). Po herecké stránce smekám před skvělým Hounsouem, nádhernou Jennifer Connelly a obzvláště před DiCapriem, který mě hodně mile překvapil. Jsou to poctivé 4 hvězdy a pokud se Edward Zwick bude ubírat takovým směrem rozhodně si jeho snímky nenechám ujít. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (23)

  • Ve filmu má Leonardo DiCaprio (Danny Archer) na rameni tetování buvola s dvěma překříženými šipkami – tento znak je emblémem 32. praporu Armády Jihoafrické republiky. (Zdroj: ČSFD)
  • Od negativního obrazu, který film vytváří o diamantovém průmyslu, se ještě před premiérou distancovali celostránkovými inzeráty v amerických médiích zástupci firem dovážejících drahé kameny i z „konfliktních zemí“. (imro)
  • Všechna letadla a vrtulníky ve filmu jsou z ruské produkce, některé z nich upravené armádou Sierra Leone. (don corleone)

Související novinky

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Afrika byla dlouho poměrně málo využívaným místem pro děj hraných filmů. Až v posledních přibližně 15 letech vzrostl zájem filmařů o témata spojená především s turbulentními politickými změnami a… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (více)

Reklama

Reklama