poster

Krvavý diamant

 • USA

  Blood Diamond

 • Německo

  Blood Diamond

 • Slovensko

  Krvavý diamant

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 143 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lavran
  *****

  Jako pět filmů v jednom. Edward Zwick (a ostatně i Leo a JNH) nám zraje jako prvotřídní archivní vínko, co do barvy, čirosti a aroma. Našlapaností svého posledního kasaštyku vysmívá trucovité výhonky ráže Slz slunce do pozice spráskaného psa, co komicky poulí zraky a vozí se po vlastní zablešené oháňce. Krvavý diamant je zacílená a precizní stylová kombinatorika se záměrně populistickou fabulí, nedostižná ve své (politické) gramotnosti a (audio)vizuální ódě na radost. Představa dalších možných Zwickových angažmá u mě vyvolává blaženou rezonanci!(16.7.2007)

 • Superpero
  *****

  Jeden z vrcholů mezi dobrodružnými filmy. Vůbec jsem nečekal, že mě to bude emocionálně dostávat, ale akce přitom nebude ochuzena ani o píď. Herecky také více než solidní. Nejvíc mě uhranul Djimon Hounsou, vždycky hraje namakaný ranaře, ale tady jsem mu roli zkrachovalýho poraženýho rybáře žral i s chlupama. Ovšem nesmíte čekat naprostou pocornovou oddechovku, chvílemi je to dost drsná podívaná, což není od věci, dodává to na uvěřitelnosti. Mrzí mě komerční neúspěch tohoto filmu, i protože je to taková ta poctivá oldschool filmařina, bez viditelnejch kompovejch zásahů atd.(23.3.2007)

 • Lateef
  *****

  Neuvěřitelně skvěle natočený příběh dvou mužů s odlišnými životními hodnotami. Obrazy vyvraždovaných vesnic dvanáctiletými chlapci omámenými drogami svých "šéfů", každý krok, který oba muži učiní k přiblížení se svým cílům a perfektní herecké výkony jejich protagonistů mi nejednou způsobily onu pověstnou husí kůži. Špičkové akční scény, syrové, drsné (zejména pak nálet vrtulníku v závěru filmu). Nejmrazivější "I´m Your Father!" od dob, kdy tuhle větu pronesl jeden lord na Bespinu. Djimon Hounson podal ohromující emotivní výkon a Leonardo DiCaprio (ač mi zpočátku jeho postava do příběhu příliš neseděla) se Hounsonovi v poslední třetině vyrovnal. Dojemné finále, které jsem kompletně sežral! V kompozici s výborným soundtrackem pro mě jeden z nejlepších snímků roku! 100 miliónů dolarů(rozpočet)/168 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(20.3.2007)

 • Gilmour93
  ***

  Na bohem zapomenutém světadíle zvaném Afrika by neměl AK čtyřicet sedmičku nosit nikdo, kdo váží méně, než ona.. Jako by si v mainstreamu jinak obratně pádlující Zwick nemohl vybrat, zdali diváky šokovat, bavit a nebo jen něco málo vydělat po kinosálech světa při šíření osvěty za nákup certifikovaných diamantů nepotřísněných krví. To třeba já jsem si je v rámci vlastního osvícení odpustil na dnešní snídani i včerejší oběd.. A Leova přirozenost v roli žoldáckého drsňáka, kterému příkoří na nevinných otevřelo oči a zavřelo kapsy? Ano! A já jsem jaderný fyzik, co po nocích plete s oblibou svetry s motivem Santa Clause - Hounsou ho svou buldočí úsporností totiž zcela zválcoval. Jak tak nad tím přemýšlím, opravuji svůj úvodní výrok. Na bohem zapomenutém světadíle zvaném Afrika by neměl AK čtyřicet sedmičku nosit nikdo..(14.2.2011)

 • Dever
  ****

  Soundtrack James Newton Howard: 1. Blood Diamond Titles - James Newton Howard ,2. Crossing the Bridge - James Newton Howard ,3. Village Attack - James Newton Howard ,4. Ruf Kidnaps Dia - James Newton Howard ,5. Archer Solomon Hike ,6. Maddy & Archer ,7. Solomon Finds Family ,8. Fall of Freetown ,9. Did You Bury It? ,10. Archer Sells Diamond ,11. Goodbyes ,12. Your Son is Gone ,13. Diamond Mine Bombed ,14. Solomon's Helping Hand ,15. G8 Conference ,16. Solomon & Archer Escape ,17. I Can Carry You ,18. Your Mother Loves You ,19. Thought I'd Never Call? ,20. London ,21. Solomon Vandy ,22. Ankala (as used in the film Blood Diamond), song ,23. Baai (as used in the film Blood Diamond), song ,24. When Da Dawgs Come Out to Play (Album Version) (As used in the film Blo ,(19.5.2011)

 • - Zbraň, kterou Danny Archer používá na konci filmu, je Heckler & Koch USP. (Hejtmy)

 • - Snímek získal pět nominací na Oscara, ale nakonec neuspěl ani Leonardo DiCaprio v hlavní, ani Djimon Hounsou ve vedlejší roli. Pro DiCapria to byla třetí neproměněná nominace po filmech Co žere Gilberta Grapea (1993) a Letec (2004). (imro)

 • - V jedné scéně pije Danny Archer (Leonardo DiCaprio) palmové víno z plastové láhve, když ji ale podává Maddy Bowenové (Jennifer Connelly), je najednou na láhvi červené víčko. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace