Krvavý diamant

Blood Diamond

Krvavý diamant

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 143 min

Výborný dobrodružný film se skvělým Leonardem DiCapriem a Jennifer Connelly. Edward Zwick dokázal po Posledním samurajovi , že je to výborný režisér a myslím, že v jeho dalším filmu Defiance se máme na co těšit. Velmi povedené zpracování občanské války v Sierra Leone. Jenom škoda neproměněných Oscarů.(28.10.2007)

Snímek možná sedí na dvou židlích, ale dělá to elegantně. Pokud by vás opravdu naštvalo, že je film aktuální, je vaše pozornost elegantně odvedena jinam a třeba ten fakt, že po sobě pašerák a novinářka hned neskočili, považuju za vynikající. Až na malý ždibínek absolutní spokojenost. Dojemné, heroické i vtipné. SVĚT SE HROUTÍ A MY VŠUDE SLYŠÍME JEN O AFÉŘE "KUŘBA-GATE."(15.10.2007)

Apeluje tento film aspoň minimálnym náznakom na ľudí, nelegálne obchody, stratu miliónov ľudských životov? Som presvedčená, že každý, kto venuje svoju pozornosť Krvavému diamantu, si uvedomí, že tieto vzácnosti ako sú diamanty - na ktoré ja - nežné pohlavie upieram obdivný pohľad vo vitrínke v obchode, si ceníme viac ako ľudský život. Samozrejme, vieme o tom aj v bežných životných situáciách, ale ligotavá žiara z drahokamu nám zatemní myseľ aj dušu, a preto nato jednoducho zabúdame. Edward Zwick dôveryhodne preukázal, že za ten luxus zaplatilo kvantum ľudských životov. Ústrední herci sú úžasní - všetci svoje role žijú, a však musím vyzdvihnúť skvelého Lea - nikdy by ma nenapadlo, že sladký cukrík Jack raz vyzreje na úlohu podobného razítka. Množstvo krásnych prírodných záberov, jednotlivé dojemné okamihy - najmä záverečný silný telefonát - povzbudené jemnou melancholickou hudbou a nakoniec aj dokonalé vyváženie s akčnou drastickosťou. Film, ktorý mi natrvalo utkvel v mysli.(7.9.2008)

Vláda chce, abyste volili. Říká, že budoucnost je ve vašich rukou. My jsme budoucnost, tak si bereme vaše ruce. Žádné ruce, žádné volby. ..... Veľmi dobre natočené atmosférické dobrodružstvo. Prostredie Afriky filmu veľmi napomáha, krásna vizuálna stránka, pár naozaj silných scén a neskutočný Djimon Hounsou (ostatní herci len priemer). Škoda toho nevyrovnaného tempa, keď dej pôsobí častokrát príliš rozvláčne..... Někdy si říkám, jestli nám Bůh odpustí, co jeden druhýmu děláme, ale když se rozhlídnu, tak je mi jasný, že Bůh musel tohle místo už dávno opustit.(13.9.2011)

Neuvěřitelně skvěle natočený příběh dvou mužů s odlišnými životními hodnotami. Obrazy vyvraždovaných vesnic dvanáctiletými chlapci omámenými drogami svých "šéfů", každý krok, který oba muži učiní k přiblížení se svým cílům a perfektní herecké výkony jejich protagonistů mi nejednou způsobily onu pověstnou husí kůži. Špičkové akční scény, syrové, drsné (zejména pak nálet vrtulníku v závěru filmu). Nejmrazivější "I´m Your Father!" od dob, kdy tuhle větu pronesl jeden lord na Bespinu. Djimon Hounson podal ohromující emotivní výkon a Leonardo DiCaprio (ač mi zpočátku jeho postava do příběhu příliš neseděla) se Hounsonovi v poslední třetině vyrovnal. Dojemné finále, které jsem kompletně sežral! V kompozici s výborným soundtrackem pro mě jeden z nejlepších snímků roku! 100 miliónů dolarů(rozpočet)/168 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(20.3.2007)