V Sierra Leone zuří občanská válka o nadvládu nad diamantovými poli. Její obětí se stane i rodina rybáře Solomona. Při přepadení vesnice rebely z revoluční armády se jeho ženě a dětem podaří uprchnout, on je však zajat a skončí jako otrok v diamantovém nalezišti. Když objeví velký růžový diamant, pokusí se ho ukrýt, je však přistižen brutálním kapitánem Poisonem. Dřív než ho stihne Poison zabít, je naleziště napadeno vládními vojáky a oba muži skončí ve vězení. Je tu vězněn i protřelý pašerák Danny Archer, který zaslechne Poisona, jak Solomonovi vyhrožuje. Po propuštění se pokusí od Solomona diamant získat. Ten však všechny nabídky odmítá. Snaží se najít rodinu. Netuší, že jeho dvanáctiletý syn Dio byl rebely odvlečen a po tvrdém vymývání mozku vycvičen na dětského vojáka. Archer se seznámí s americkou novinářkou Maddy Bowenovou, která chce psát o obchodu s nelegálními diamanty. Dostanou se spolu do sporu kvůli jeho cynickým názorům, potom do města vtrhnou rebelové. Danny se dohodne s Maddy, že jí poskytne informace o pašování diamantů, když ona pomůže Solomonovi najít rodinu. Během cesty za diamantem se Danny pod vlivem Maddy i Solomona mění a nakonec slíbí, že nejen pomůže novinářce odhalit pozadí krvavého obchodu s diamanty, ale také najít a zachránit uneseného chlapce. (TV Nova)

wray

Skoro perfektne. A priznam sa ze ani neviem presne povedat co mi k tej dokonalosti chybalo. Je to jeden z tych americkych filmov "s posolstvom" a prekvapujuco - ani ma to moc nehnevalo. Zanrovo by som to zaradil asi najviac medzi "dobrodruzne" asi najma kvoli prostrediu, a tomu ze je to dalsi pribeh o putovani (je jasne co chce kto dosiahnut a postavy smeruju k tomu cielu. nie su tu nejake velke prekvapenia alebo dejove zvraty). Spolu s dobrodruzstvom je tu akcia (rozumej vybuchy, strelba a skoronesmrtelni hrdinovia), emocie (skor ako dosledok realisticky zobrazeneho nasilia), laska (no - take cosi :), a samozrejme happy end (ale s malym hacikom) - proste pekne vyvazeny film. A samozrejme - vyborne herecke vykony, pekne zabery (najma kvoli prostrediu), pomerne dobry spad aj ked to ma vyse 2 hodiny - jednoducho - skoro perfektny film. PS. diCaprio je naozaj velmi dobry... ()

laurence

Další akčňák, který se snaží svou tuctovost zachránit upozorněním na africký politicko-společenský problém. Pro mě nic nového. ()

Flamik

jeden z filmů které stojí za to zhlédnout. senzační Dicaprio, který se toulá Afrikou a porušuje snad všechny zákony - přesto ho většina lidí uznává jako velkého bosse a vy mu prostě musíte už od začátku fandit... ()

Pjotrik

I když DiCapriovi role drsňáků, většinou nevěřím, tady mě celkem přesvědčil. Film má dobrý spád i atmosféru. Asi se brzy znovu kouknu:) 80% ()

benqsiemens

Značně znepokojující snímek tenhle Krvavej šutrák, fakt děsivý podmínky vládnou ve světě hamižnosti a neúcty k lidskému životu. Je fajn, že se někdo o toto vůbec zajímá a filmy s touto problematikou točí, poněvadž je třeba si uvědomit, že bychom si neměli stěžovat na všelijaké pičoviny a trochu se zamyslet..... Výbornej výkon toho tmavýho Hounsoua, no a Leoš jako vždy excelentní frajírek. Fakt drsný! ()

Dana1926

Sierra Leone je známá jako naleziště diamantů. Málokoho, ale zajímá, že za krásou diamantů se skrývá utrpení tisíců lidí. Herecké obsazení v čele s Leonardem DiCapriem, ten tu podává strhující výkon (jeden z nejlepších výkonů jaké jsem u něj viděla) a nominace na Oskara to jen potvrzuje, zahambit se ale nenechal ani Djimon Hounsou který ztvárnil otce zoufale hledajícího svého syna úžasně. Dobře natočené akční scény a slušná hudba, která celek skvěle doplňovala. A nemůžu zapomenout zmínit závěrečnou scénu u které oko nezůstalo suché. Krvavý diamant je velmi emotivní a umí ve správný čas zaútočit na divákovi city a za celých 143 minut mě nepřestal nudit. Strhující, kruté a co je nejsmutněší bohužel pravda.. ()

veverysiak

Akcia na úrovni, vykreslenie divokého prostredia tiež, ale príbeh dosť banálny a prvoplánový, viaceré scény zbytočne natiahnuté a to bratovražedné besnenie v afrických končinách vo mne vyvoláva také divné pocity, že aj sebelepší film z takéhoto prostredia si jednoducho nedokážem vychutnať, takže 60%. ()

Horác

Vůbec jsem nečekal takhle závažný film o krutých věcech. Pokud by to postupně nesměřovalo k sentimentálnímu dojáku a mělo by to jiný konec, byl bych dokonce ochoten to zařadit mezi nejzásadnější filmy. Enormně silné téma a celkově povětšinou syrové pojetí i tak stačí na plnej kotel. ()

Mr. Movie

Vynikající Djimon Hounsou v přiliš dlouhém a tématicky rozeklaném snímku s hezkou poučkou na konec pro ty co po 143 minutách už zapoměli o čem to vlastně má být. 3,5* ()

Vozataj

Záběry ze slumů a nájezdů rebelů vyrovnávají jinak klišoidní příběh s happyendem, ale tak nějak, že se na to pěkně kouká... ()

bajahor

Zajímavý příběh (díky tomu, že se skutečně tyto hrůzy děly), dobrý DiCaprio, ostatní herci průměr. Ale já tak nemám ráda Jennifer Connellyovou!!! Ta mi pokazila celý film :-( ()

jirka.maso

Libo-li Dicapria na procházce džunglí? Krvavý diamant je takový dvouhodinový trip po jižní africe, snažící se působit holywoodštěji, než umírněnější hotel Rwanda. Na africkou přírodu se hezky dívá, nepochybně se příjemě dívá i na Jennifer Connelly. :) První polovina se docela vleče, postavy nám švenkují sem a tam, jak se režisérovi zamane. Zmateně se tu stříhá mezi záběry a tak sou postavy jednou ve vězení, rázem si to ale zase štrádují po ulici nebo pochodují džunglí jednou ve dne, tu zas v noci, jakoby režie zhasínala vypínačem. V divákovy tak roste pocit, že vzdálenosti v Africe nejsou menší než jeho ranní chůze pro rohlíky. Nebýt těch zdlouhavých scén a lepší výpravy je to špičkový film, takhle je pouze velmi dobrý. PS: Doporučuju vidět v originálním znění, jelikož černoch, který střída plynule češtinu s řečí afrického kmene, nepůsobí zrovna dvakrát věrohodně. ()

frolo

Na tomto filme som bol pred pár rokmi v kine, no až po včerajšom vzhliadnutí v televízii som sa rozhodol že ho patrične aj okomentujem. Už toľkokrát sme videli gýče typu ako sa mocné krajiny a mocnejší podnikatelia interesujú do cudzích vojen za dosiahnutím zisku. Tento štýl je viac menej otrepaný a neprináša nič nové. Ale mojou slabinou je obľúbenosť tohto žánru a preto mu udeľujem 5*. Hlavne za výkon vždy skvelého Leonarda a ešte lepšieho Djimona Hounsoua. Zábery na africký kontinent boli dych vyrážajúce a keď k tomu prirátame celkom realistické zábery detských vojakov dostaneme síce film, ktorý sme tu už mali, ktorý sa v niečom opakuje, ale vždy patrí k tomu najlepšiemu. ()

Honzad007

Během velké části filmu jsem jen zůstal v úžasu nad autentičností, přesností a kvalitou celého snímku. Hltal jsem každý záběr, užíval si mimořádných výkonů DiCapria s Hounsouem a říkal si, že se zase konečně po delší době divám na skvělé spojení politiky, lidskosti, zločinu, rodiny, morálky a citů. Film mě dokázal i přes velkou stopáž vtáhnout do sebe, nechal mě v napětí a v očekávání. Bohužel, závěrečné minuty plné typického hollywoodského patosu, hrdinského závěru, zbytečných řečí a ještě zbytečnějšího dovětku o pointě snímku a vítězství dobra nad zlem "vygradovéného" vyzdvihnutím hlavního afrického hrdiny a jeho příběhu, mě zasně trošku usadily na zem uvrhly film do nadprůměrné skupiny zábavných snímků, ovšem k jejich druhému zhlédnutí musí přijít opravdu nějaký nečekaný důvod. Škoda, mohli jsme se dočkat opravdu mistrovského díla. Takhle jsme se dočkali "pouze" famózního zážitku. ()

morwen

Tenhle film se rozhodně nesmírně povedl. Akční dokumentární drama. Tenhle film se může pyšnit hlavně hlavním hrdinou , kterého ztvárnil Leonardo DiCaprio.Není jako ostatní v podobných filmech.Vždy jsou 2 typy hlavních postav a to:Hodný... a zlý co se po čase změní na hodného.U tohohle se to nádherně střídalo.Což právě umocňovalo reálnost už tak dost reálného příběhu. ()

onemanga

Můžu se na to dívat po desáté a nikdy mne to nebude nudit. Tento film je prostě moje srdcovka, Leo, Jenny a Djimon v jednom filmu, to vše servírované Edwardem Zwickem, prostě pecka. Povedený casting, vyjmečně scénář běž běžných klišé, naprosto realisitcké vyobrazení situace v Africe. Klobouk dolů Eddie. 5/5 !!!! TIA ! ()

rey17

Výpravný vizuálně zajímavý thriler s dobrým tempem, napětím a občasným klišé (asi dvakrát mi to vadilo) a hollywoodským happyendem. Cítím to na 85-88%, ale z nějaké sentimentality musím dát 5* ()

dthwinter

Výborné. Opravdu výborné. Není toho moc, co lze ještě říct - nutno vidět. Co se týče formy, nenecházím jedinou chybu, všeho je tam tak akorát, jak si to představuju - akce, drama, dojemné chvíle, absolutní šok, lehký flirt,... Děj je jednoduchý a to je asi dobře, protože by mu málokdo věnoval pozornost. Morální stránku nehodnotím, to ať si každý přebere jak chce. Jen taková poznámka. Nějak si za poslední dobu nemůžu vybavit film, ve kterém by postava, kterou ztvární Leonardo, přežila, nebo to s ní alespoň dopadlo "dobře". 95 % ()

DansteR

"T.I.A. This is Africa."...a skutečně, něco takového by nemohlo pocházet odjinud. Výborný chdák Djimon, dojemně se snažící zachránit to co je mu nejdraží, Leonardo taky předvádí na co jsme zvyklí a krajinu a velmi inteligentní děj není potřeba něják rozebírat. Jen trochu škoda, že obvzlášť ten závěr není zmáknutý trochu dramatičtěji, ale jinak skvělý film o tom proč jsou některé věci v africe tak jak jsou. Jinak jestě nějáké to procento za Jennifer, také hraje výborně. 80% ()

RyxiraAmy

Z jinak průměrného akčního filmu se díky nastínění problémů a válečných konfliktů v Africe stal zajímavý snímek, který nemusí nutně přitahovat jen průměrného diváka. Spousta podobných filmů se vyznačuje tím, že chybí příběh, nějaká jasně vedoucí nit, která by jednání hrdinů dodávala smysl - nějaký jiný než vystřílet celý zásobník. Tady je cíl celou dobu jasně před očima; Djimon Hounsou touží zachránit svou rodinu a Leonardo chce diamant. Musím říct, že film mě oslovil - nebudu si ho sice pamatovat nějak závratně dlouho, ale za chvilku zamyšlení stojí. Lví podíl na tom mají i vynikající herecké výkony, obzvlášť pak Leonardo DiCaprio, který je jako sobecký a cynický pašerák diamantů prostě skvělý . Některé scény jsou vyloženě podařené - když Leonardo stahuje paviána nebo ve svém posledním výstupu mluví po telefonu s Jennifer. A do poslední chvíle přitom není jasné, na jakou stranu se vlastně postaví - jestli bude hájit své vlastní zájmy nebo pomůže z nezištných důvodů. Za konec bez zbytečných slz a citových výlevů pak velká pochvala. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Afrika byla dlouho poměrně málo využívaným místem pro děj hraných filmů. Až v posledních přibližně 15 letech vzrostl zájem filmařů o témata spojená především s turbulentními politickými změnami a… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (více)