V Sierra Leone zuří občanská válka o nadvládu nad diamantovými poli. Její obětí se stane i rodina rybáře Solomona. Při přepadení vesnice rebely z revoluční armády se jeho ženě a dětem podaří uprchnout, on je však zajat a skončí jako otrok v diamantovém nalezišti. Když objeví velký růžový diamant, pokusí se ho ukrýt, je však přistižen brutálním kapitánem Poisonem. Dřív než ho stihne Poison zabít, je naleziště napadeno vládními vojáky a oba muži skončí ve vězení. Je tu vězněn i protřelý pašerák Danny Archer, který zaslechne Poisona, jak Solomonovi vyhrožuje. Po propuštění se pokusí od Solomona diamant získat. Ten však všechny nabídky odmítá. Snaží se najít rodinu. Netuší, že jeho dvanáctiletý syn Dio byl rebely odvlečen a po tvrdém vymývání mozku vycvičen na dětského vojáka. Archer se seznámí s americkou novinářkou Maddy Bowenovou, která chce psát o obchodu s nelegálními diamanty. Dostanou se spolu do sporu kvůli jeho cynickým názorům, potom do města vtrhnou rebelové. Danny se dohodne s Maddy, že jí poskytne informace o pašování diamantů, když ona pomůže Solomonovi najít rodinu. Během cesty za diamantem se Danny pod vlivem Maddy i Solomona mění a nakonec slíbí, že nejen pomůže novinářce odhalit pozadí krvavého obchodu s diamanty, ale také najít a zachránit uneseného chlapce. (TV Nova)

Jardys88

Proč mám pořád pocit, že vidím Di Capria jenom umírat. Už mě to moc nebaví jak se vždycky obětuje aby někdo mohl přežít. Dobrý film. Vcelku živě si dokážu představit jak se všechno skutečně děje a nejvíc na mě zapůsobily dětští vojáci. Zrůdný osud pro statisíce dětí a miliony lidí.... ()

Špinič

Podľa mňa najlepší zo súčasných filmov z africkou tématikou, t.j. z tria Hotel Rwanda, Posledný Škótsky kráľ toto je práve Krvavý diamant najlepší, aj napriek rozdielom v hodnoteniach. ()

aronofsky

Drahé/laciné béčko ve stylu "hon za diamantem". Jestli chtěl Zwick působivý a uvěřitelný film, tak se mu jeho záměr šeredně nepovedl. ()

lemoun

Takto dobře, realisticky propracovaný film jsem dlouho neviděl a náležitě jsem si ho užil. Leonardo DiCaprio opět nezklamal a pobavil. Viděl jsem to před 14dni a těšim se až to uvidím zase. Fakt je, že se na to rád dívát v teple obývacího pokoje, na vlastní kůži bych toto prostředí opravdu zažít nechtěl. Doporučuju !!! ()

Phoenixcq

Velice silný film, který ani chvíli nenudí. Místy je poměrně drsný, ale to je dobře, konec je také velice zdařilý. ()

AlBertzap

Nebylo to vůbec špatné... Dojemné, strhující, leč místy nudné a dookola se opakující. Můj skromný pocit je, že DiCaprio (jak říkává můj otec, vyblitý mukl :D) mi tam prostě nesedí. Každopádně hrát drsňáka umí:) A jinak celkově docela vydařený kousek nahlížející pod pokličku jedné z afrických zemí. ()

Koffe

Velmi dobré drama na ožehavé táma. Využívání přírodních bohatství západem, bez ohledu na prostředky a na následky tím způsobené. Přesto, že se civilizovaný svět tváří chápavě a obětavě tak se jeho druhá tvář neohlíží na nic a nikoho. Můj oblíbenec DiCaprio podává velmi dobrý výkon, do toho mu velmi zdárně sekunduje užásná Jennifer Connelly a pozoruhodně dobře hrající Hounsoun. Tento film rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

copstp

Můžete se mnou souhlasit,můžete mne nenávidět.Ale z pana DiCaprio nám vyrostl excelentní herec.K tomuto staršímu filmu jsem se dostal až nyní a vůbec nelituji že jsem se nenechal odradit.Musím říct že má drive.Přesně co je v popisku a ještě něco navíc.Akce?Ano.Dobrodružství?Jistě.Drama?Také.Thriller??Slušný.A to něco???To něco je právě ten moment,za který dávám onu hvězdičku navíc.A vůbec nevadí celkem dlouhá stopáž.Stále se něco děje a ten čas uteče opravdu velmi rychle. ()

lada32

Druhá polovina strhujíci.Vadil mi polopatismus jak pro malé děti,tak příznačný pro top filmy pojednávajíci o nějakém boláku na zemi.Aby to pochopil i ten nejhloupější z američanů. ()

blick

Určitě jeden z nejzajímavějších snímků které jsem měl tu čest vidět v poslední době. Chválím politický podtext a bylo tam i pár krásných chladných Hounsouových vtípků, které jsem v dannou chvíli určitě nečekal a docela mě přepadli. Příjemný Hounsouův a tradičně skvělý DiCapriův výkon. ()

filiperros

Tenhle film je fakt bomba. Vzhledem k tomu, že jsemho viděl pouze v angličtině nejspíš nesdílím názor některých, že se ve filmu jedná o klasická dojemná klišé. A je to možná proto, že v originále všechno vyzní mnohem uvěřitelněji. Hlavní trojice postav je skvěle postavená a jejich vztahy taky. Každý si jde za vlastním cílem a zpočátku je spojuje pouze to, že jeden potřebují využít druhého. Zároveň je supr, že během filmu nedojde k jednoznačnému a trapnému zvratu, po němž si hlavní hrdinové automaticky důvěřují a mohou se na sebe spolehnout. Mají pro šílenou akci, kterou prováděj skvělý složení - voják, který je provede vlečnou vřavou, domorodec, který ví kde co je, a novinářka, která pro ně dokáže zajistit dopravu, a hlavně to, že všechen ten krvavej byznys vyplave na povrch. Nejvíc mě ale dostalo, jak je vykreslené to TIA - This is Africa. To je fakt meganářez. No pity, no Mercy, No regret. Pravá válka s tim nejhorším co válka přináší. ZKrátka ten příběh je dobrej, protože nejde rovně. Různě se klikatí a pozastavuje, takže je pořád živej, i když jde jenom o jedno - vzít diamant vypadnout do bezpečného světa a ukázat mu co se děje. A to není málo. ()

Iviva

Příběh jihoafrického žoldáka Dannyho Archera (Leonardo DiCaprio) ze Zimbabwe a rybáře Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmene Mende je zasazen na počátek 90. let 20. století, kdy se v Sierra Leone odehrává krvavá občanská válka. Oba muži jsou sice Afričané, ale jejich původ a zázemí se naprosto liší. Osudy obou mužů spojí hledání vzácného růžového diamantu, který může podmínky jejich života navždy změnit... a nebo ukončit. Tento film lze chápat jako typicky dobrodružný film o honbě za pokladem, nebo mnohem hlouběji jako svědectví o utrpení domorodých afrických obyvatel, kteří strádají pod nátlakem „bílých“, kteří vidí Afriku pouze jako zdroj bohatství a tamější obyvatele jako otroky, a k tomu všemu se přidává zlo v podobě občanské války. Velice surový a drsný film se odehrává v překrásné africké krajině, možná že právě ona je tím posledním krásným, co Africe zbývá, škoda. Když už film nezaujme svým obsahem, tak africké scenerie jistě. ()

zekon

Další skvělý zásek režiséra Zwicka. Perfektním způsobem podá skutečnost a každý inteligentní divák si musí u tohoto snímku uvědomit, že je přece jen sakra dobře mít možnost toto sledovat někde v teple, klidu a ne tam někde v Africe. Uvědomit si jaké hodnoty kdo z lidí uznává a že ne každý si váží toho co má. Djimon Hounsou je skvělý herec a poprvé co mi nevadil DiCaprio. Excelentně dokreslená atmosféra hudbou, v tom musel mít prsty génius Zimmer, to není jinak možné, leda by byl Howard dvojče :) ()

FAxPR

dost rozvláčné i přes "poserte se z brutality" začátek.. pořád tomu chybí nějaké to tempo.. a asi taky trochu střízlivý pohled na hledání 1 chlapce a rodiny ve válce, ale to je asi hollywood :) dicaprio solidní snad jako vždy.. hudba opět recyklace všech výpravných epochálních arií.. ale jo, prostě nic lepšího, v téhle kategorii, asi zatím nebylo.. ()

J!b

Nádherné záběry obrovsky bohaté africké přírody jsou střídány pohledy na nesmyslné a nemilosrdné vraždění a ztrátu zbytků lidskosti. Tlupy dětských vojáků a naproti nim uhlazení obchodnící z Londýna. Mezi tím se s nadhledem pohybuje docela sympatický pašerák DiCaprio, ambiciosní novinářka a černý otrok hledající svou rodinu. Vcelku dobře řemeslně zvládnutá práce s názorem/zamyšlením. Něco ve světě je fuckt špatně! ()

Jarosh66

Pro někoho kruté, pro někoho dokonalé, pro někoho odporné. Pro mě vše v jednom. DiCaprio super, ten chlapík roste každým filmem. Hounsou také perfektní, neměl jsem moc šancí ho vidět hrát ( krom průměru v Never back down ), ale tady opravdu klobou dolů. Jinak filmově netřeba komentovat, scenérie a hudba také čupr. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Afrika byla dlouho poměrně málo využívaným místem pro děj hraných filmů. Až v posledních přibližně 15 letech vzrostl zájem filmařů o témata spojená především s turbulentními politickými změnami a… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (více)