V Sierra Leone zuří občanská válka o nadvládu nad diamantovými poli. Její obětí se stane i rodina rybáře Solomona. Při přepadení vesnice rebely z revoluční armády se jeho ženě a dětem podaří uprchnout, on je však zajat a skončí jako otrok v diamantovém nalezišti. Když objeví velký růžový diamant, pokusí se ho ukrýt, je však přistižen brutálním kapitánem Poisonem. Dřív než ho stihne Poison zabít, je naleziště napadeno vládními vojáky a oba muži skončí ve vězení. Je tu vězněn i protřelý pašerák Danny Archer, který zaslechne Poisona, jak Solomonovi vyhrožuje. Po propuštění se pokusí od Solomona diamant získat. Ten však všechny nabídky odmítá. Snaží se najít rodinu. Netuší, že jeho dvanáctiletý syn Dio byl rebely odvlečen a po tvrdém vymývání mozku vycvičen na dětského vojáka. Archer se seznámí s americkou novinářkou Maddy Bowenovou, která chce psát o obchodu s nelegálními diamanty. Dostanou se spolu do sporu kvůli jeho cynickým názorům, potom do města vtrhnou rebelové. Danny se dohodne s Maddy, že jí poskytne informace o pašování diamantů, když ona pomůže Solomonovi najít rodinu. Během cesty za diamantem se Danny pod vlivem Maddy i Solomona mění a nakonec slíbí, že nejen pomůže novinářce odhalit pozadí krvavého obchodu s diamanty, ale také najít a zachránit uneseného chlapce. (TV Nova)

L_Into

Film je namíchán z poctivých ingrediencí, bohužel ale v nesprávném množství a výsledek je nemastný neslaný kočkopes. Tématu není co vytknout, technicky je film zpracovaný skvěle, cože se projeví především v akčních scénách, a herci si dali záležet. DiCaprio mě začíná přesvědčovat, že bych ho měla mít hodně ráda. Snažil se i Howard, jehož soundtrack má ten správný feeling a dokázal podpořit atmosféru scén. Bohužel se ale nešetřilo se spoustou klišé, ať už v příběhu nebo dialozích. Film by chtěl být tak trochu vším - akční podívanou, romanticky laděným dramatem, alarmujícícm voláním našeho Západního svědomí. Místo toho je jen nepříliš povedenou parafrází Hotelu Rwanda. ()

Majushko_za

Podľa mňa najlepší Leov herecký výkon(azda ešte film The Departed). Realisticky zobrazená situácia v Afrických krajinách,skvelé herecké výkony,celkom slušný záver filmu a napäté scény robia z tohto filmu skutočne zaujímavú podívanú.:) ()

onevoice

Sierra Leone chudobná krajina s veľkým náleziskom diamantov sa stáva bojovým peklom. A to je raj pre pašeráka diamantov Lea. Už to nie je ten mladík s Titanicu ale jeden fantastický herec, ktorý dokáže zahrať akúkoľkvek rolu. Hlavne ako hrdina akčných filmov mi reže najviac. Vynikajúci je aj Hounsou, ktorý veľmi presvedčivo stvárnil úlohu otca hľadajúceho svojho syna. Pri niektorých scénach ma až zamrazilo čoho všetkého je schopný človek urobiť pre peniaze. Smutné sú hlavne scény ako učia deti ako sa stať vojakom. Konečne film, ktorý ukázal čo všetko stojí za tým pokiaľ sa diamanty dostanú na svetový trh a z rozmaru boháčov skončia na krku ich rozmaznaných partneriek.. ()

LEOM

Akce od začátku do konce. Pro mě neuvěřitelný výkon DiCapria pro mě osobně asi jeho nejlepší film a zbytek ansámblu mu víc než dobře sekunduje. Soukromá tragédie na pozadí historických událostí bývá většinou už solidní základ pro dobrý film. V tomhle případě bych řekl že se z toho povedlo vytřískat ještě trochu víc - ve filmu není hluché místo a jste vtaženi do děje celou dobu, bezva počin... ()

RADX1

Komentářů je tu vcelku dost. Takže to vezmu jen krátce - to kdyby někdo stál o můj názor. :-) Přijde mi to jako naprosto šílený komerčný film který se z diváka snad snaží udělat hlupáka a svým pojetím vlézt do zadku pokud možno co nejvíce lidem. Na tom by ještě nemuselo být nic hrozného kdyby to nebylo přesně takovým "velkoamerickým" stylem který nesnáším. Nějaké ty bodíky přesto dávám - dobrodružno, hezká výprava, dobře zahráno. ()

Michalinkaa

Vynikající film, s vynikajícím Leonardem, který ukazuje něco, co většina z nás ani vidět nechce. Každopádně chytne za srdce každého, komu třetí svět není lhostejný. ()

Brain32

Slušný film, který čerpá z bohem opuštěného afrického prostředí, kde má diamant větší cenu než 1000 lidských životů. Po vizuální stránce dokonalé, akorát mě občas vadily ty klasické uplakané scény, klišé a happy end. ()

KristKrist

Ačkoliv na filmy typy Krvavý diamant moc nejsem,tak se mi to velmi líbilo,Skvělý příběh inspirovaný skutečnými událostmi,skvělé herecké výkony,skvělá hudba. ()

Dr.Kepler

tenhle film mě velice zaujal... jak hereckými výkony... tak tím tématem, po shlédnutí takového druhu filmu si vlastně uvědomíte, jak vaše problémy a starosti jsou malicherné.. a jak si vlastně spokojeně žijeme... proto nelze dát jiné hodnocení než (9/10) ()

oleg121

Rozporuplný film. Vsádza na vyše 100 minút ukecanej a nič neprinášajúcej stopáže, kde je možné oceniť len nádherné exteriéry, aby sa v poslednej polhodine zmenil na stopercentné a priam dokonalé divácke blaho, s nádherným morálnym posolstvom a s uspokojujúcim (no v žiadnom prípade vynikajúcim) záverom. Tŕňom v oku je najmä neustále prítomná rozvláčnosť a poväčšine aj sebazhadzujúce dialógy. Divák sám vidí, že to tam skutočne nie je ľahké, tak prečo o tom donekonečna rozprávať bez viditeľnejšieho posunu deja? DiCaprio pre mňa tentoraz len nemastný neslaný a na konci som naozaj nemal potrebu roniť slzy, hoci to popis sľuboval. ()

Verdolin

DiCaprio je pro mě pořád větší a větší herec... dobrý film, zajímavý vedlejší příběhový linie, nenudila jsem se ani chvíli a stále chce člověk vědět jak to bude dál, takže pro mě pět hvězdiček... ()

+sfinx+

Jak DiCapria nemusím, tak bych mu dal za tento výkon snad i metál. Ze škatulky pojmenované "drzý prcek" velmi rázně vyletěl a rovnou si vysloužil označení "akční hrdina". Vše působilo velmi autenticky (jak by taky ne, když by se vedle akce a thrilleru dalo psát i 'dokument') a nikdy jsem se nenudil. Vzpomínal jsem na Slzy slunce a musel jsem uznat, že se jim tento film snadno vyrovná. A vzhledem k tomu, že film bavil i při absenci větších bitev a hektolitrů krve a přitom působil snad ještě brutálněji, klidně bych jej zařadil i o trochu výš. ()

andydufrsn

Celkem slušná podívaná na africkou realitu (teda alespoň takhle si já africkou realitu na základě přečtení několika dokumentů a reportáží představuju). ()

Widlicka4

Hollywoodský filmový spektákl z reálné historie Afriky s Leonardem v hlavní roli, to zavání rovnou průserem. Tím spíše, když scénárista evidentně má nutkavou potřebu vměstnat do dvou hodin všechno o sierraleonské válce (krvavé diamanty jako zdroj rebelů, jejich pašování do Libérie, s nimi spojený kimberleyský proces, násilím budovaná atmosféra strachu, problematika dětských vojáků a jejich poválečné repatriace, jihoafričtí žoldnéři suplující roli domácí armády, všehoschopní cyničtí bílí dobrodruzi bažící po rychlém zbohatnutí, problematická role západních novinářů a další). Nemohu se zbavit dojmu, že (spoiler) kdyby se Danny choval takhle, tak by ho odstřelili mnohem dříve, jenže to by pak nemohl pomoci černému příteli dostat diamant do Evropy a zachránit syna, že? (konec spoileru). Celkově z toho ale tvůrci vychází poměrně se ctí, film drží vcelku solidně pohromadě a ani tam není tolik dějových blbostí, jak bych čekal. ()

TeeToTaller

Atmosféra občanské války v Sierra Leona kompenzovaná obrázky krásné africké přírody a podkreslená tématickou hudbou snese tu nejpřísnější kritiku. K tomu přidejme děj, který má spád, myšlenku nesoucí poselství a výborně hrající hlavní aktéry. Dostaneme směsici různých faktorů, které nám během 143 minut připraví takovou filmovou parádu.... No, nemůžu se dočkat dalších projekcí. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Afrika byla dlouho poměrně málo využívaným místem pro děj hraných filmů. Až v posledních přibližně 15 letech vzrostl zájem filmařů o témata spojená především s turbulentními politickými změnami a… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (více)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (více)