Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Beatle

Tohle bylo to slavné povstání otroků v Egyptě, o kterém tak mluví ve Hvězdné bráně? :D Ne, teď vážně. Slyšela jsem na tenhle film jen samé nadávky a narážky a tak jsem čekala opravdu hrůzu, ale nakonec se mi těch 109minut před pc docela vyplatilo :)Pravda, jako člověk zabývající se histroií k tomu mám určité výhrady (otroci stavějící pyramidy, šavlozubí tygři kterých před 10.tis.lety bylo opravdu jen vééélmi pramálo), ale jinak si Emmerich zaslouží jednu obrovskou pochvalu za to, že datoval pyradmidy do roku 10.tis.př.n.l., což je velmi šlechetné a rovněž pravdivé (škoda, že když vyšlo na povrch, že Sfinga je 12tis. let stará, zastavili výzkum...).Jinak pěkný, nesložitý, hezky povyprávěný příběh, v němž se tak hezky potají schovávají podklady založené na lásce. Ostatně jsem ráda, že to tam nebylo vidět až tak moc...pak už by film asi opravdu stál za houby. A samozřejmě typicky Emmerichovský styl - když něco ničit tak v plné parádě - ať je tam u toho co nejvíce hrdinů - žena čekající na svého milovaného - heroická hudba - srdceryvný proslov..no prostě docela hezky natočená emmerichovina, kde naštěstí od ostatních filmů chybí ten typický americký patriotismus ;) ()

ravalah

Byl jsem tak negativne naladen, az jsem byl mile prevapen. Emmerich me normalne nijak neuchvacuje...spis nebavi. Ale tohle me docela bavilo. ()

Aven odpad!

Film s nejvíce WTF momenty, co jsem zatím viděl. Trapné řečičky Omara Shariffa jakožto vypravěče - hmmm, ok. Vymydlení a oholení pravěcí bojovníci, pro jistotu mluvící angličtinou - hehe, ale ok. Mrazivé, ledové hory a za rohem tropický prales - wtf? 10 000 př.n.l. a koně - wtf? 10 000 př.n.l. a lodě - Wtf??!! 10 000 př.n.l. a pyramidy - WTf!!!???? Pyramidy uprostřed pouště stavěné za pomocí mamutů - WTF!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????? Patetické a idiotské proslovy a zmrtvýchvstání hlavní hrdinky na konci - WTF WTF WTF?????!!!!!!!!!! A vůbec, pane Emmerichu - smíchat pravěk, starověk, Egypt, Sumer + x dalších historických prvků, zabalit to pitomým příběhěm s dialogy, které by mohly vést opice a ještě to celé naservírovat bez špetky nadhledu a s takovou režisérskou arogancí, to je tedy něco. A nezachrání to ani triky. A vůbec, s tímhle běžte do prdele! ()

sochy.zirafka

Přesun do doby chlupatých chobotnatců, homoušů z doby kamenné a Egypťanů (WTF?!) ani zmenšení dopadu činů postav Emmerichově velkofilmu nezachrání kožich. Nuda a ještě k tomu magořina. Alespoň teď vím, že pyramidy postavili mamuti... ()

Slider

Väčšinou len dosť zle natočené klišé bez akýchkoľvek nápadov, ale ten koniec ako 'záver Millerovej 300-vky prepísaný do happyendu', to už je naozaj moc. Aj na Emmericha. ()

Tomatáš

Hned mě napadlo srovnání s Apocalyptem. Bohužel ve vzájemném "souboji" je Emmerichův film zdaleka tím druhým v pořadí. Řadil bych ho spíše do kategorie pohádka-dobrodružný, kde by jistě obstál vedle Doby ledové, Pocahontas apod..;)Velké zklamání. ()

Compadre

Teda já kdybych od někoho vyfasoval takovej majlant, co musel stát tenhle film, tak se zdekuju na Havaj nebo kdyby mě někdo přeci jenom ukecal, at natočim film :) tak bych asi podplatil Tarantina nebo Spielbarga, aby mi pomoh a ještě by se celej biják obstojně zafinancoval...10 000 let př. n. l. je úplná šílenost. Pralidi všeho druhu, mamuti u pyramid, těžce přestřelená velikost všech zvířat (to opravdu bije do xichtu..)...no děs. Emmerichu, Emmerichu.. ()

MIGHTTREE

Zpracování na jedničku, takže kde je problém? No téměř ve všem ostatním. Nudný příběh, který nedokázal ani trochu využít prostředí a dobu.... Víc radši psát nebudu, ale je to škoda. ()

Imune

Pár pěkných efektů a modrooká Camilla Belle rozhodně nezachrání celý film, ve kterém jsem si díky vypravěčovi chvilama připadal jako na discovery channel. Ve zbytku jsem počítal zbývající minuty do konce. 40% ()

Natabar

To ale byla blbost. Ovšem vše trumfl novácký dabing - nechat dabovat chlapa kolem dvacítky asi o deset let mladším smradem nečekaně posune tento film do kategorie parodií. ()

jujec

Trochu dlouhavé, o trochu víc nepravědpodobné (obyvatelé hor se dostanou do údolí Nilu, kde je několikadenní pobyt na slunci nespálí, naopak i mamuti na přímém slunci pracují). Filmu bych spíš dal přívlastek "rodinný", případně "dětský", protože je to více pohádka než skutečnost. ()

VanTom

Vypulírovaní modelové a modelky si hrají na pravěk (což se projevuje tak, že moderní angličtinou nazývají věci divně - např. bílý déšť místo sníh). Pseudo-historické zasazení filmu velmi škodí, vždyť by se mohl klidně tvářit jako čiré fantasy, protože o sebemenší reálnosti či uvěřitelnosti se vůbec nedá mluvit. Jde prostě o uhlazenou, bezkrevnou (PG-13), chvílemi velkolepou dobrodružnou pohádku, dějově téměř shodnou s Apocalyptem (ale jeho intenzitě se ani na okamžik nepřibližující). ()

sskrblik

Dávám za pravdu, že některé efekty byly špatné, ale celkově to bylo fajn fantasy a skloubit několik světů dohromady nebylo na škodu. Žil někdo z nás před 10000 lety? Stejně naivně věříme vědcům a skutečnost mohla být jakákoliv, klidně tu mohly být vyspělé civilizace. Takže je tohle podle mě třeba brát s rezervou a potom si užijete vcelku příjemnej film. ()

blackJag

Byl jsem připraven na nejhorší, proto jsem vlastně ani nebyl zklamán. Mělo se to ale radši jmenovat třeba "Lovci mamutů", "Pán šelmy" nebo "Rozprava se šavlozubem". Původní název filmu zbytečně odkazuje ke skutečným dějinám naší planety a dost mu to ubližuje, protože o seriózní sondu do, v názvu zmíněné, doby nemůže jít ani omylem. Tak hlavně to natočil Emmerich a od toho se nedá čekat žádná intelektuální orgie, slušnou zábavu zvládnout však dokáže. Dialogy jsou sice hloupé, děj by snesl rychlejší tempo nebo lepší práci s načrtnutými motivy, ale zase mamuti byli uděláni krásně :-) 55% ()

Spock

Pro mě velká nafouklá bublina, která je umě stylizovaná do podoby velkolepého výpravného příběhu. Jednu hvězdičku bych nejraději věnoval tvůrcům vizuálních efektů, „herci“ a „příběh“ jsou přinejmenším k pousmání. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický