School Rumble

• Japonsko スクールランブル (více)
Japonsko, (2004–2006), 21 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Série(2) / Epizody(52)

School Rumble je japonský anime seriál, který vznikl na motivy stejnojmenné 17-svazkové mangy mangaky Jina Kobayashiho. V seriálu nechybí romantické chvilky ani vtipné situace. Hlavní ženskou postavou je potrhlá středoškolačka Temna Tsukamoto, která není ničím výjimečná, ale má mnoho přátel. Zamiluje se do záhadného a podivného Oji Karakumy a snaží se mu všemožně dát najevo, co k němu cítí. Kenji Harima, obávaný školní delikvent, expert na boj zblízka, se zblázní do Tenmy, ačkoliv ona je zamilovaná do někoho jiného. Nechápavost a zabedněnost Tenmy a Kenjiho tak vede k nespočtu humorných nedorozumění. (Džejkop)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

School Rumble (2004)

Milé a bláznivé anime, ktoré je prvom rade vtipné a v druhom nápadité. Nenudí ani sekundu a celá porcia dielov odsýpa veľmi rýchlo až závratnou rýchlosťou. Vtipný štandard si drží celých dvadsaťšesť dielov a stále vymýšľa niečo nové. Plus na konci v poslednom diely som našiel svoju životnú filozofiu prečo s niekým vlastne byť. Nebudem prezrádzať presne o čo ide, ale je tam vyjadrený môj dlhodobý názor a v tomto ma School Rumble nesmierne prekvapilo (kto chce vedieť viac tak posledný diel 54 sekunda rozpráva Harima. Plus ďalšia nápoveda slnko je vo vode heh). Charaktery sú naozaj rôznorodé a zamiloval som si veľké množstvo charakterov nie len jeden. Konečne mi nevadili "hlúpe osoby", lepšie povedané postavy, ktorým to horšie myslí (zapaľuje). Ja si myslím, že mi nevadili lebo postavy Harima a Tenma mali hĺbku, inak povedané mali viac niečo do seba ako len ten vtipný základ. Takéto dve kvalitné postavy v komediálne zameranom anime sa "možno" hľadajú ťažšie o to viac, že zabezpečujú najviac vtipných situácii. Najviac ma očarila, ale Sawachika. Sawachika je možno najkomplexnejšia a najzaujímavejšia postava z celého anime (z prvej série) (pre mňa samozrejme). Ja mám totiž názor, že človeka ovplyvňuje úplne všetko a najviac rodinné zázemie (súrodenci atď). Tým myslím, že takto sa dá určiť pre koho je aký najideálnejší partner. Spôsob rozprávania príbehu je prekvapujúci, lebo nikdy neviete čo bude v ďalšom diely. Romantiky je málo, možno na koniec sú tam nejaké pokusy, ale aj to je potom odsunuté vtipnými scénami. School Rumble sa zameriava hlavne na vtipne a nápadité scénky (to som písal aj na začiatku ospravedlňujem sa). Jednotlivé postavy sú odvolávané či privolávané do deja v rôznych intervaloch tak je možné, že nejakého svojho obľúbenca chvíľu neuvidíte. Tiež počas príbehu pribudne veľké množstvo nových postáv, ale systém ich predstavovania funguje tak, že jednotlivé postavy sa nepletú a sú dostatočne výrazné. Čo je ešte dobre vymyslené, že predstavením nových charakterov sa mení názor, že kto by mal s kým byť (kto by mal koho milovať). Má to veru aj slušný a chytľavý opening. Už sa teším na pokračovanie School Rumble Nigakki. ()

Nigakki (2006) (S02)

Druhá séria School Rumble je v podstate dôstojným pokračovaním. Oproti prvej sérii však má veľké množstvo absolútne nezáživných dielov. Začína sa to veľmi sľubne súbojom so strelnými zbraňami a neskôr vytvorením basketbalového týmu. Čiže tieto prvé diely sú porovnateľné a veľmi kvalitné ako už spomínaná prvá séria. Chyba nastane potom, keď človek stále čaká na svojich obľúbených hrdinov a stálym kľučkovaním v deji a pridávaním zbytočných pasáží toto anime stráca kvalitu. Bez zbytočných pasáží by som neváhal zvýšiť hodnotenie. Vtipných situácii je dostatok a romantiky nedostatok. Oproti prvej sérii sú romantické situácie ešte viac dané do úzadia. Oddaľovanie nejakého vyznania už pôsobí príliš hlúpo a radšej sa zamilované osoby k tomu vôbec nemali dostať. Ako vždy dobré diely boli pre mňa tie kde sa vyskytovala Sawachika aj keď je smutné, že ona zostala nepochopená od ostatných. Dosť ma bavila ešte Lala svojím hlasom a to hlavne keď vyslovovala Ichijou. Yuu Kobayashi (som si našiel) dala hlas Lale a odviedla skvelú prácu kedže už len ten jej hlas je vtipný (dúfam, že na internete nie je chyba). Celkovo v celom anime je dosť cudzincov. Lala je Mexičanka, ďalej máme Britku, Američana a podobne. Tvorcovia však okrem už spomínanej Mexičanky menej využívali kultúrne rozdiely. Potešilo ma, že postavy lepšie chápu svoju situáciu a cítia vo svojom vnútri koho milujú, aj keď to nedajú skoro vôbec najavo. Celkové zakončenie tejto série keď tvorcovia namiesto romantiky skúsia zatnúť do živého súrodeneckou láskou vyšlo na výbornú. Aspoň pochopíme to ako sa Yakumo a Tenma navzájom vo všetkom dopĺňajú. Potom tu je ešte OVA Ichi Gakki Hoshuu čo si odporúčam pozrieť lebo v prvom diely sú nejaké doplnenia do deja. A nakoniec dvojdielne zakončenie San Gakki. Je mi to ľúto, že dávam také nízke hodnotenie, tak aspoň náplasť v podobe pol bodíka. (Hodnotenie 3,5). ()