School Rumble

• Japonsko スクールランブル (více)
Japonsko, (2004–2006), 21 h 40 min (Minutáž: 25 min)

Série(2) / Epizody(52)

School Rumble je japonský anime seriál, který vznikl na motivy stejnojmenné 17-svazkové mangy mangaky Jina Kobayashiho. V seriálu nechybí romantické chvilky ani vtipné situace. Hlavní ženskou postavou je potrhlá středoškolačka Temna Tsukamoto, která není ničím výjimečná, ale má mnoho přátel. Zamiluje se do záhadného a podivného Oji Karakumy a snaží se mu všemožně dát najevo, co k němu cítí. Kenji Harima, obávaný školní delikvent, expert na boj zblízka, se zblázní do Tenmy, ačkoliv ona je zamilovaná do někoho jiného. Nechápavost a zabedněnost Tenmy a Kenjiho tak vede k nespočtu humorných nedorozumění. (Džejkop)

Recenze uživatele Palisander k tomuto seriálu (2)

School Rumble (2004)

Prakticky ktorákoľvek slečna by bola lepšia voľba ako Tenma, ale Harima usilovne dokazuje, že láska je naozaj slepá. Málokedy je hlavná ženská postava tak zbytočná ako v tomto seriáli. Zvlášť keď má takú milú sestru :-). ()

Nigakki (2006) (S02)

Tu už by som výrazne škrtal. Nemám nič proti absurdnému humoru, naopak, ale častí ktoré nijako s ničím nesúvisia bolo na mňa príliš. Seriál si nepredstavujem ako sadu bonusových epizód. Radšej by som bol, keby sme sa dejovo niekam posunuli. Napríklad keby sa Sawachika vydala ;-). Alebo čokoľvek. A vyvažovať otravnosť Tenmy pridaním ďalších zbytočných postáv, desu.. Nie práve šťastný nápad. Prezradím pointu keď poviem že..? Tak radšej nepoviem. // PS: Yakumo je tá najsladšia zlá čarodejnica akú si dokážem predstaviť. Som zakliaty :-). ()