Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

3n3my

Dobre zvládnutá post-apokalyptická akcia, na ktorej si cením najmä jej priamočiarosť. Počas celého filmu som totiž vôbec neriešil scenár, čo sa mi darí len málokedy. Žánrový a herecký mix je do pohody, vytkol by som snáď gradáciu a stopáž - chcelo to aspoň o 10 minút viac. Inak výborný popcornový film, akých by som si do roka prial minimálne jednu desiatku. ()

ivet.ka

Na Kazatele jsem se vypravila s nadšením. Moje nálada trochu opadla v aule kina, když jsem zjistila, že musím jít na formát 3D, který zrovna nemusím. Ještě štěstí, že to bylo v originálním znění. Některé hlášky bych v dabingu asi nerozdýchala. První minuty filmu jsem byla docela unesená vizuálem a celkovým nápadem nadvlády Církve. Prostě taková podobná myšlenka jako v 1984 nebo 451° Fahrenheita. Jen s partou krvelačných upírů. A jedním superupírem. A jedním požehnaným Kazatelem, v jehož rukou je spása lidstva. To prostředí, ve kterém se příběh odehrává je fajn. Jen ten příšerný scénář to kazí. Efekty jsou skvělé, to přiznávám. Ale právě proto, že jsem od filmu očekávala i zajímavý příběh, odcházela jsem z kina dost zklamaná. Paul Bettany slušný, vizuální zpracování opravdu povedené. Ale jinak je to obyčejné pseudohororové akční béčko. Neposlala bych na to ani svou tchyni... Přečtěte si celou recenzi. ()

okkac

Tak nečekal jsem to, ale slušně jsem se pobavil. Moc se líbil svět, ve kterém se to odehrávalo. Na rozpočet povedené triky a kamera. Což nezastírá tupé dialogy a primitivní příběh, ale bavilo mne to o stupeň více, než Legie, které jsem dal 2*. Proto teď 3*. ()

bartias

Adaptace ne moc povedeného komiksu je zhruba na stejné úrovni jako předchozí hororové sci-fi dua Stewart-Bettany. Na začátku slibuje zábavné guilty pleasure, na konci prakticky uspí. Kazatel má lákavě béčkovou vizuální podobu a atmosféru postapokalyptického westernu. Akci ale viditelně zabíjí nižší rozpočet. Paul Bettany je nevýrazný, Cam Gigandet až moc plakátový, Maggie Q bez emocí. Snad jen na Karla Urbana je radost pohledět. Jenže ani on coby záporák nemá co hrát. ()

sir-dave

76 minutový akčňák likvidující upíry, který by se víc uplatnil v 90. letech s Arnoldem v hlavní roli. Stewartová Legie ještě ušla, Kazatel už tápe. Bettany je stále tvrďák, parťák Gigandet příliš nezaostává.. ()

Radiq

Kvuli tomu, že tam hrál Paul Bettany, mi přišlo, že jsem něco podobnýho už viděl, a taky že jo (Legie), akorát nebojujou proti digitálním andělům, ale upírům. Svým křesťanským vyznáním mi zas připomínal albína v Šifře mistra Leonarda. Ten film za to nemuže, ale mě to prostě vadilo. Ostatně, když se na to zkusím mrknout objektivně, tak to stejně nic revolučního nebylo. Jenom na mě vyskočil první digitální upír, bylo mi jasný, že takovej bude celej film. Dobrý byly motorky, ti upíři až na tu digitálnost taky (docela), ale jinak je to dost jednoduchá a blbá filmová vykydaná hnojová lejno. PS: jo teď vidim, že Legii natáčel stejnej režisér, tak to se není co divit - asi oba filmy točili na jeden zátah nebo co... ()

otík

Něco jako Solomon Kane, jen s upíry a super rychlými motorkami. Krátký, nadupaný a spolehlivě akční filmeček s hororovými postavami, bez náznaku slitování, bez humoru a podobných serepetiček. Prostě pořádná akční jízda s podařenou výpravou, drsným Bettanym a slušným Urbanem. Co víc si může akční fanda přát, než vypnout mozek od každodenních starostí a nechat se chvíli unášet na vlnách bitek, stříleček a pořádně drsným hrdinou. ()

Nivenx

Při shlédnutí trailerů a ukázek z filmu jsem si řekl, že to musí být bomba a na film jsem se těšil. Nakonec jsem si film sehnal a pustil. Už od začátku se film odehrává ve silné temné atmosféře a to mu drží až do konce. Kazatel je béčko jak vyšité jako například (Underworld nebo Soudce Dredd) ale s velice dobrými triky a docela vydařenými hereckými výkony. 55% ()

Sabrewulf

No ty vole, co to bylo? Postapo western sci-fi fantasy akční horor? Proč tam nepřidali ještě muzikál a romantiku? Slátanina obřích rozměrů. Scéna s hozením dvou kamenů, aby se od nich mohl Bettany odrazit = absolutní WTF. ()

SeanLSD

O LÉGiǏ, ktorú chovám v mimoriadnej obľube (asi jediný), sa písalo, že je to také strašné béčko, že to od takého typu odvyknuté publikum ani nezvládlo a jednohlasne ten film odpísalo, ale mne do tohoto popisu sedí KAZATEĽ ďaleko pádnejšie. Všetko je tu také rýchle, samozrejmé a zľahka nahodené, že to nič iné ako jednohubka ani byť nemôže. Je to nerozpracovaný námet, miešajúci postapo, religio a vampyro, antiutópiu s westernom do instantnej pudingovej zmesi. Na to, akú absurdnú mytológiu tento rozpohybovaný chlapčenský komiks má, sa rejža absolútne nepostaral o atmosféru, empatiu alebo dramatizáciu... žiadne vtiahnutie, žiadne prepojenie s postavami, žiadny pôžitok zo zaujímavého sveta... - len rýchlo frk frk frk, jedna atrakcia za druhou, plné efektov a treskutých nereálností, skratkovité až hrôza, s postavami v póze, ktoré ani fajn herci nedokážu naplniť životom a hláškami, ktoré trhajú uši... akoby sme sa rýchlo ponáhľali k záveru, nech už je to radšej za nami - chvalabohu! Takže béčkovitosť z toho trčí na sto honov. Pozerateľné to je, ak má človek rád také blboviny.. - ale ultimátnu zbraň v podobe kňaza s krížom vytetovaným na ksichte treba vedieť predať inak. ()

griph odpad!

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Sorry jako, ale co je tohle za hovno? Týpek má počmaraný čelo, snad jako nějaká parodie na pana Pottra - akorát náboženský. Do toho, aby to nebyl klasickej píčus, tak mu musí ukrást jeho malou pitku. Doslova jí ukradnou "upíři", takový upíry jsem ještě neviděl, vypadalo to spíš jak nějaký zvadnutý čůráci, jediný co se dalo brát jako část upíra byly ty zubáky. Ještě k tomu hlavní upír je nějakej vymrdanej kovboj, ten upír se nějak zasekl asi v čase, ale pozor něco musím uznat, má svůj vlak jako spravnej cirkusák, protože téhle film nic jinýho než cirkus není, dokonce se tam odehrává i velké finále, po kterém se na konci ještě pochválí své sektě. Po boku nějakej píčus, kterému upiloval náboje, který stejně pak střílel jen do střechy, kokot, protože jinak to odvedl sám s tím gumerankem. Fakt nevím, a to vozítko, trojkolka čí co to bylo.. už jen to, že je mohl kovboj dávno sejmout a místo toho čumí jak se k němu doslova plazí ta šikmoočka, střihač byl asi fakt čůrák. Nevím jak vy, ale mi to vozítko přišlo, jak takový to, co maj důchodci a jezdí na tom po supermarketu, když jsou zrovna slevy v Kauflandu. :) ()

Doudis19

Zase tak zlé to nebylo, určitě mírný postup vzhůru po zvláštní Legii. V podstatě tvůrci dělají tytéž chyby. Dialogy opravdu rvou uši, zpomalovaček až přehaně mnoho a střihač byl bezpochyby nejvytíženějším mužem štábu (to není pochvala). Jinak se však jedná až o překvapivě kvalitní post apokaliptický béčko, s více než áčkovými triky a Urbanem v roli zatraceně kvalitního záporáka. Bohužel tímto tempem se od Stewarta dočkáme opravdového hitu někdy běhěm následujících dvaceti až třiceti let. ()

Vecko99

Béčkové akční sci-fi, které neurazí, ale ani nenadchne. Čekal jsem víc, ale i tak to byla příjemná podívaná. ()

filmmovier

Krásná, temná, gotická atmosféra, rychlé tempo celého filmu, podoba upírů, dokonce i příběh. To vše je pro tento film plus, dokonce i stopáž, kdyby to bylo delší, nejspíš by to dopadlo o hodně hůř. Krásný zážitek z toho mám. ()

Estrellita

Tomuhle se říká nevyužitý potenciál. Všechno bylo docela fajn... ale víc ani ťuk. Na základech dobrého nápadu a slušného vizuálního provedení vznikl šedý průměr, za což může převážně zbrklý režisér. Dala bych 2*, ale jedna věc mě tak potěšila, že jednu přidám: Konečně se objevil film, ve kterém upíři nevypadají jako lidi s tunou světlého make-upu na obličeji... :) ()

oveckaoa odpad!

Od režiséra filmu Legie. Už tato věta mluví za vše. Neskutečná sračka, která se tváří že se nehorázně cool což není. Asi tak jako kdyby Steven Seagal zmlátil tisíc lidí a řekl Vám že je to reálné taková je to blbost :-). Zatímco Legie byla aspoň v 1 scéně vtipná (ta babka) tady jde vše na vážnou notu čímž si to podkopává pod sebou hrob. ()

arbitr

Těžko být zklamaný, když od takového filmu divák nic nečeká, ale tohle je opravdu moc moc hloupý film. A vůbec ho neomlouvá, že je béčkový. A taková vize lidsko-upíří budoucnosti to mohla být. Nejhorší byl ten kafemlýnek: "Příčit se církvi, znamená příčit se Bohu". Nejlepší hudba a trocha té akce. ()

DivX

Můžu říct, že jsem to i docela čekal. Trailer vypadal hodně v klidu a tvářil se, že film bude mít šmrnc. Nestalo se… Nápad byl perfektní ale něco tomu chybělo. Další věc byla ta ohraná pohádka. Někdo hlavnímu hrdinovi zabije rodinu, ten se chce pomstít ale společnost ve které je, mu to nedovolí (tady např. Církev). Tak uteče, všechno vyřeší, zabije pár „upírů“ a vrátí se jako frajer. Na konci pronese nějakou trapnou hlášku a film končí. Tenhle film letěl tak rychle jak vlak v poslední scéně… Myslím si, že Van Helsing by čuměl! 40% ()

Mrkvič odpad!

Tak od tohohle režiséra už asi nikdy nic víc. Na začátku jsem sice chvíli doufal, protože animovaný úvod byl fajn, a začátek plný satirických naráček taky vypadal slibně, ale zbytek byl už jen utrpení. Akce by možná ještě šla, ale jinak si z filmu budu pamatovat už jen to věčné "zradíš církev, zradíš boha", "ať je Bůh s tebou", "tu sílu máme od Boha" a další pánbíčkářský slinty. K tomu ještě několik do očí bijících rozuzlení a nenápaditou šeď rádoby westernového, fantasy a scifi prostředí, a je z toho film s naprosto nulovou hodnotou. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku