Příjemná pohádka, která nesrší třeskutým vtipem a naštěstí ani Trošku kostýmním a vypravěčským megalomanstvím a kupodivu ani "romanticko-uměleckým" pojetím náročného diváka ne-komerční České televize. Odrostlejší dětský divák při ní zřejmě nebude přímo výskat nadšením - příliš málo kouzel, přesto se Strachovi podařilo vyrobit pohádku kouzlem nabitou, kouzlem mírným, jemným a poklidným..díky.(1.1.2013)

Slušný pokus o něco trochu propracovanějšího, bohužel jej sráží několik podstatných chyb. Například opět nesjednocená výprava - vidět v jednom záběru motorku, klobouky z počátku 20. století, Dvořáka v barokním ohozu a zbrojnoše v brnění je opravdu něco otřesného. Dále bych se obešel bez mnoha zbytečných minirolí známých herců, výsledkem je vždy nevyužitost a zbytečné odvádění pozornosti. A ještě mě hrozně bilo do uší a očí předabování Haničky. Nebylo by pro příště jednodušší a logičtější vybrat představitelku, která to nepotřebuje? Jinak jak říkám, bylo vidět, že si na tom dal Strach docela záležet, jako celek to rozhodně nepůsobilo odflákle, ale do zlaté pokladnice českých pohádek se to opět nezapíše.(25.12.2012)

• flanker.27

Je mi líto, ale málem jsem to ani nedokoukal. Tak nesympatickej děj a pitomej scénář nezachrání ani technická zručnost. Nějaké dobro a zlo, morální ponaučení nebo alespoň zajímavej příběh, nic takovýho. Příšerně napsaný postavy a výprava míchá několik různejch období, což nesnáším i v pohádce (motorka versus kostýmy tak někdy z počátku 19. století). Krom toho prvky jako zbavení dcery cti, kasino Monte Carlos a podobně? V pohádce, ve které přitom chybí v podstatě cokoli co by se dalo aspoň trochu nazývat romantikou a kde se "hrdinova" milá objeví sotva na nějakých 10 minut? Bez atmosféry, naprosto nepohádkové a velmi zdlouhavé. Včerejší měsíčci tedy nebyli veledílo, ale proti tomuhle byli ještě zlatí (přesněji méně špatní).(25.12.2012)

• Enšpígl

Nikdy nepochopím zdejší pahovada, který už po oprvní minutě utíkaj hodnotit, jako kdyby snad na ně v posteli čekala v posteli nažhavený ženský uragán. Pravdou však zůstává, že na filmu mě bavila jedině postava Ivana Trojana a to až do společné scény s Bohdalkou, pak už jsem šel zapálit frantíka a dát ho k televizi a pokusil se celou "slavnou" pohádku vykouřit. Jirka Strach pošle golfistovi kopii a po přečtení golfistovi poslední koment věty mám pocit že jsem v kanceláři PR pracovníků ČT, fakt Chocholoušek by se na csfd smlsnul. Ještě k tý pohádce, krom mýho zelenobílýho miláška Ivánka Trojánka fungovala ještě obrazová složka a krása Haničky, tu bych chytnul klidně i za něco jinýho než jen za ruku. Nic no, žádnej zázrak se nekonal, jdu si dát chlebíčky a vínečko. Jinak ukázat Perštejn a natáčet na nádvoří hradu v Ledči nad Sázavou...že by Jirka Strachů v létě podnikal stejný výlety jako já ?(25.12.2012)

O kousek lepší než letošních Dvanáct měsíčků. Je to i filmovější a zase podstatně méně pohádkovější. Tohle už nebyla moc pohádka. Krom štěstěny v tom není nějaký výraznější pohádkový motic. A zrovna ta štěstěna, to bylo jen divadelní představení, které do toho vůbec nepasovalo,nehledě na ten prkenný projev. Trojana nemám moc v oblibě, ale zde si mě získal. Jeho postava sedmilháře byla perfektní a celé to na něm stojí. Bez něj by ty dojmy byly výrazně horší to jeho lhaní, lháním byla bezvadná. Každopádně ta část, kdy obrazově projedou celým světem byla hodně zbytečná a taky mi to ořišlo spíše trapné v okamžiku o Lurdách atd. Motiv s třináctkou byl zase příliš přehnaný. Kousky s rakvemi to bylo taky pohádkově drsné. Převoz přes řeku nesmysl a takových věcí spousta. Ale i tak bylo to docela zábavné a mírně nad průměrné na to co je v poslední době k vidění. 6/10(26.12.2012)

• - Natáčení probíhalo také v hamru v Dobřívě. (jecmen2)

• - Josef Somr, který ztvárnil obchodníka s rakvemi, prožil pouze dva dny natáčení v Ledči nad Sázavou. (Cucina_Rc)

• - Hlavní hrdinka, původnem ze Slovenska, byla předabována Ivanou Korolovou.  (..Lucas..)