Také máte pocit, že jste se narodili se smůlou v patách? Věřte, že v tom nejste sami a že nakonec najdete to pravé štěstí – stejně jako Filip, ten „největší smolař“ z naší pohádky. Filipa, kominického synka, od narození pronásleduje smůla. Jeho otec totiž chtěl přechytračit samotnou Štěstěnu, čímž na sebe a hlavně na svého synka přivolal její hněv. A aby toho nebylo málo, Filip se zamiluje do Štěstěniny dcery Haničky. Aby získal její lásku a zároveň se zbavil té proklaté smůly, vydává se do světa. Tam ho čeká osudové setkání s chorobným lhářem, který se prolhal tak daleko, že už ani nezná svoje jméno a říká si Kdokoliv. Kupodivu právě s pomocí tohoto povedeného kumpána pak svede Filip nerovný boj o svoji milovanou… Velkou výpravnou pohádku napsal podle námětu Mateje Mináče scenárista Marek Epstein. Režie se ujal zkušený režisér Jiří Strach, který do rolí smolaře Filipa a jeho milované Haničky obsadil Filipa Cíla a Martinu Zábranskou. Jako Kdokoliv se představí Ivan Trojan, jako Karlos Jiří Dvořák, Karlosovu matku hraje Jiřina Bohdalová a role Štěstěny byla svěřena Dagmar Havlové. V dalších rolích se pak můžete těšit na Ondřeje Vetchého, Lenku Vlasákovou, Oldřicha Navrátila či Josefa Somra. (Česká televize)

Kuny27

Jednou takhle o Vánocích se člověk nudí a pustí si film s výborným českým hercem Ivanem Trojanem. Filmové obsazení se mi velmi líbilo. Filip zahrál Filipa dost dobře. Hrátky s kamerou, hrátky s dějem, hrátky s jazykem, dost mě to uchvátilo. Občas zalhat a dostat pohlavek, jsou to parádní scény. Herci opravdu nezklamali. Z novějších pohádek hodnotím asi nejkladněji a proto velmi vysoké 4 velké hvězdy. ()

Billie777

Konečně nějaká nová česká pohádka, která stojí za to! Už jsem ani nevěřila, že by se mi mohlo něco takového poštěstit. Jiří Strach to umí. Děkuju Vám, pane režisére. Tohle bylo krásné pokoukání. Pohádka nejen pro děti ale rozhodně i pro dospělé. Spíše je to takový pohádkvý film. A hodně vtipný. Úžasně jsem se nasmála. Ivan Trojan byl prostě a jednoduše výborný. Filip Cíl je talent a z mladých herců určitě jeden z njelepších. Bavila mě i Jiřina Bohdalová a Jiří Dvořák a moc potěšila také bývalá paní prezidentová. Hrdinova milá, kterou hraje neokoukaná slovenka Martina Zábranská byla taková nemsatná-neslaná ale to je asi tím, že se ve filmu objevila sotva na pár minut. Jinak paráda! Troška ať jde se svými přiblbými kýčovitými "pohádkami" někam. Takhle se to dělá! ()

klukluka

Dlouho jsem měl pocit, že jsem ztratil schopnost najít si zalíbení v pohádkách. Pak jsem viděl Anděla Páně a na čas jsem se toho pocitu zase zbavil. Později mě znova přepadnul a zdálo se mi, že už je to definitivní. Dnes jsem se podíval na Šťastného smolaře. A díky tomu bezpečně vím, že se mi pohádka ještě pořád může líbit. Moc pěkné! :-) ()

Chipsonator

Velice sympatická pohádka, kterou táhne k pozitivnímu hodnocení Ivan Trojan, který si veškerý prostor krade sám pro sebe a vy se jen těšíte až se znovu objeví na scéně. I ostatní herci hrají dobře (potěší plejáda proláklých českých ksichtů), příběh je sympatický, stejně tak jako hlavní hrdina a jeho milá vyvolená je vážně kost ale Ivan tomu prostě vládne! Díky němu totiž příběh nenudí, několikrát se pousmějete a nakonec máte dobrý pocit z toho že jste se 97 minut nečuměli na nic, za co byste se měli stydět a bědovat že vám to ukradlo hodinu a půl života. 65% ()

klúčik

Výborné herecké obsadenie. No uvedomil som si , že pán režisér si obsadzuje skoro stále tých istých hercov. K filmu. Bohužiaľ je to len priemerný film. Škoda 60%. ()

LEATHERFAC

V porevoluční éře nejspíš první pohádka, která není úplně blbá, trapná, plná pitvořících se mizerně hrajících seriálových čudláků a hvězdiček. Herci jsou celkem uvěřitelní (tedy krom hlavního dua zamilovaných, nicméně jejich slabé herectví je ještě v únosné míře). Celkově to na staré pohádky nemá, ale v té záplavě současných pohádkových tragédií je tohle jako oáza na poušti. Takže za statečnost a za tu výbornou muziku zaokrouhluju nahoru... :o) ()

Finskej

Bez Ivana Trojana by to asi moc nešlo. Naštěstí tu ale Ivan Trojan je a z celé záležitosti udělal neuvěřitelnou jízdu s řadou velice vypečených hlášek. ()

Fary

Strach pohádky točit umí. Dal bych ****, ale asi si to ta pohádka nezaslouží. Je vtipná, pěkná a dá se i poslouchat, když na ni zrovna nekoukáte (při mytí nádobí). Škoda, že Štěstěnu hraje botoxová lady a její dcera vypadá poněkud rozvrkočeně. Trojan tomu dodává šmrnc a Filip Cíl je naštěstí taky sympaťák. Celkově je to i k zasmání, takže ***. ()

Perry-

Není to úplně klasická pohádka, ale spíše komedie... nicméně zábava skvělá, hlášky super ("Titul z Plzně" ultimátní). ()

eagle-eye

Strach podle očekávání nevyhořel a je to dobře. Sice pohádka ztrácí ke konci silně tempo a velkolepé finále se nekoná, přesto hlavně díky Trojanovi a jeho hláškám, se jedná o příjemnou a lehce nadprůměrnou TV podívanou. Marná sláva, jediný současný herec, držící si silný nadstandard snad v každém filmu. ()

Teg

Tak na tohle jsem se těšil z celých vánoc nejvíc. A jestli to dopadlo jak jsem čekal? Tak trochu. Jiří Strach opravdu natočil pohádku, která má vtip a laskavost vlastní jen jemu a Svěrákům. Bohužel tu někdo spackal scénář, a tak z relativně dobrého příběhu vznikne roztahaná historka, která bohužel postrádá jednodušší příběh, tak potřebný pro srozumitelnou pohádku a hlavně tah na branku... Myslím, že pro děti to moc nebude, ale dospělí se alespoň trochu pobaví ... pokud pominou téměř neexistující příběhovou linku, tak dostanou několik hezkých na sobě navazujících scének. ()

ti88na

No musím sa priznať, že to bolo sklamanie v porovnaní s Anjel páně. Hoci sa tu stretol rovnaký tím ľudí, rozprávke chýbala správna atmosféra a ľahkosť a čo je podstatné vtip. Pretože cez všetku snahu som sa vôbec nepobavila. Film na jedno pozretie a rýchle zabudnutie. Nezachránil to ani Ivan Trojan a aj nad neho herecky vynikol výborný Jiří Dvořák. ()

Lionheart

Příjemné pokoukáníčko, žádné trapné fórky a Bohdalová má po delší době nějakou celkem důstojnou roli. Samozřejmě všechny zastiňuje Ivan Trojan a Jiří Dvořák, ale mladí herci byli taky sympatičtí a epizodka u kováře/zubaře byla moc moc fajn. ()

nylo

Tak ono je to spíš pohádkový příběh/komedie než pohádka pro děti jako taková...vzpomínka na Veterány a LotrZub se mi nějak míhala v průběhu hlavou...první půlka se trochu táhla, ale Pernštejnské MonteCarlos pak nabralo lepší spád...navíc skvělé obsazení v čele s TROJANEM!!...prostě neklasická pohádka, která klade důraz na promyšlené vtípky, narážky a odkazy, ale tudíž se zřejmě moc nebude líbit divákovi, který má rád jednoduchost a svým způsobem klasiku (kterou si spousta lidí vykládá někdy jako vykrádku, nepůvodnost apod) a asi ani tak úplně dětem, protože směřuje do vyšších věkových a inteligenčních sfér.... prostě nelze srovnávat jablka s hruškami a já nepohrdnu obojím, pokud mě to něčím, někým nebo NĚJAK zaujme 70% ()

Rejže

I když patřím do generace 80+ pořád nevím, co ti dnešní diváci pořád hledají, že se nedokážou nasytit ani takto hezkou a lidskou pohádkou. Je to asi tím, že někteří hnidopichové se soustředí na to, aby nacházeli chyby i tam, kde můžou být klidně s přimhouřeným očkem přehlédnuty a nedokážou vnímat celou tu atmosféru výpravy filmu, vtip a šarm herců, u kterých si povšimnete, že konečně nehrají sami sebe. K tomu krásně laděná kamera pana Šece, o fous propracovanější hudba pana Jiráska a o další kousek vyzrálejší režie Jirky Stracha.... ()

Wishkah

Spíš než pohádku bych to klasifikoval jako pohádkový film, nebo pohádková komedie. Mě se to líbilo a bavil sem se. Do zlatého fondu české kinematografie se tenhle snímek nejspíš nezapíše, ale bylo to fajn. Kdo mě nejvíc bavil byl jednoznačně Ivan Trojan. ()

Matematicka

Jednoznačně nejde o pohádku, ale spíše o pohádkovou komedii pro dospělé. Naše malé holky na tomto filmu nezaujalo téměř nic, příběhu zatím neměly šanci porozumět... Hodnotím tedy z pohledu dospělého. S pohádkou má společné to, že "vše se v dobré obrátí", ovšem poměrně očekávaně a bez většího přispění hlavního hrdiny. (To bylo ale štěstí, že třikrát udělal někoho šťastným, aniž by se o to nějak snažil!) Jeho láska k dceři samotné Štěstěny nebyla o moc uvěřitelnější a stejně tak pro ni nic nemusel udělat. Pro mě osobně bylo zajímavé pouze "obrácení" dona Carlose, který zjistil, že ne vše zaplatit penězi... Rušil mě "vševědoucí vypravěč", byť v podání mého oblíbeného Ivana Trojana. Od filmu Jiřího Stracha jsem čekala víc, než jen komedii, která neurazí, s několika vtipnými hláškami při cestě kolem světa (Lurdy, Szeged,...). Zajímavé komentáře: Amper01, honajz, triatlet, bourec, Tuax, Agatha, quixote. ()

Asmodin

Skvělé herecké obsazení v čele s Ivanem Trojanem a Filipem Cílem, točeno v pěkném prostředí (skvělé záběry přírody), zajímavý děj naproti tomu: moderní počítačové prvky, a parodie na Monte Carlo. Nu člověk si nevybere, lepší než Anděl Páně to není. ()

bloodcountes

Krásný příběh, krásně zpracovaný, sem tam nějaké to moudro, sem tam nějaký ten vtípek a velmi vzácně (naštěstí) Trojanův šílený škleb (na mě to nezabírá, už jsem to v nějakým filmu viděla, ale asi se to lidem libí, když to bylo i v této pohádce). Havlovou nemůžu ani vidět, ale naštěstí tam nebyla moc. Bohdalová podala stařenu neskutečně věrně, bravo. Cílova cílovka nejsem, ale pobavila mě hláška " že měl být hodnou ženou a starostlivou matkou" to teda zabodovalo:))) Jiří Dvořák ty svoje padouchy prožívá, je to myslím česká jednička mezi padouchy:)) Nechápu, proč roli Haničky hraje slovenka, aby musela být dabována? Nemáme snad dost krásných českých hereček? Ale co, nebudu lamentovat, protože pohádka mě potěšila a pobavila a tedy splnila, co se od ní čekalo. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno