Také máte pocit, že jste se narodili se smůlou v patách? Věřte, že v tom nejste sami a že nakonec najdete to pravé štěstí – stejně jako Filip, ten „největší smolař“ z naší pohádky. Filipa, kominického synka, od narození pronásleduje smůla. Jeho otec totiž chtěl přechytračit samotnou Štěstěnu, čímž na sebe a hlavně na svého synka přivolal její hněv. A aby toho nebylo málo, Filip se zamiluje do Štěstěniny dcery Haničky. Aby získal její lásku a zároveň se zbavil té proklaté smůly, vydává se do světa. Tam ho čeká osudové setkání s chorobným lhářem, který se prolhal tak daleko, že už ani nezná svoje jméno a říká si Kdokoliv. Kupodivu právě s pomocí tohoto povedeného kumpána pak svede Filip nerovný boj o svoji milovanou… Velkou výpravnou pohádku napsal podle námětu Mateje Mináče scenárista Marek Epstein. Režie se ujal zkušený režisér Jiří Strach, který do rolí smolaře Filipa a jeho milované Haničky obsadil Filipa Cíla a Martinu Zábranskou. Jako Kdokoliv se představí Ivan Trojan, jako Karlos Jiří Dvořák, Karlosovu matku hraje Jiřina Bohdalová a role Štěstěny byla svěřena Dagmar Havlové. V dalších rolích se pak můžete těšit na Ondřeje Vetchého, Lenku Vlasákovou, Oldřicha Navrátila či Josefa Somra. (Česká televize)

hekla

Trio Strach-Trojan-Dvořák je zárukou kvality, vtipu a dobré myšlenky, tato pohádka ani jedno nepostrá, také díky scénáři Marka Epsteina. Skvělí jsou i Filip Cíl, Jiřina Bohdalová a Dagmar Havlová a celková atmosféra pohádky. ()

mig21

Jirka Strach, Marek Epstein - tvůrčí tým snů... Herecké obsazení v čele s nejlepším hercem současnosti Ivanem Trojanem, svižný a vtipný děj, krásná Hanička = 85% pro novou vánoční pohádku ;-) ()

Arcipes

Hezké, ale příliš to stojí na Trojanovi. Trochu přeťáplá výprava, trochu moc střelené, ale v rámci možností velmi stravitelné. 3/5 ()

walkingdead

Dobrý příběh, i docela slušně natočený a zahraný, s pár dobrými fóry (i když třeba ten s titulem koupeným v Plzni už není tak aktuální). Dvořák v roli záporáka nijak zvlášť nezaujal, Trojan potvrdil svůj standard a Hanička byla pěkná. ()

dzberry

Poctivá česká pohádka is dead. Už dlouhá léta. Šťastný smolař to jen a jen potvrdil. Začátek vypadal nadějně, pak se to rozplizlo v klasický pokus o ultravelevtipnou "taškařici" a pak zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Proč musí být v každé druhé pohádce umocňovány fórky křikem, aktuálními společenskými narážkami (plzeňská práva) apod.? Zeměpis mimochodem taky nic moc (cesta skrze celý svět mořenemoře tam a zpět...). Chjo. Ani Trojan (byť se snažil) to nezachránil. Lepší dvě, horší tři... ()

Kubi21

Není to něco na zůstání úplně hin, ale jako podpora příjemné vánoční nálady funguje dokonale. Povedená pohádka s výbornými herci a zajímavým příběhem, který přeci jenom ke konci ztrácí dech a myslím si, že každý musel rozuzlení uhádnout už hodně dopředu. A laciná hra na konci o život, tak to si tvůrci mohli odpustit. Zbytečně nebrnkat na hrdinskou a vážnou notu a nechat příběh v milé, střelené a lehce absurdní rovině, tak by to bylo za plný počet. ()

lolaloka

Velmi neobvyklá pohádka a mě moc bavila. Jediný, kdo mě rušil, byla Bohdalka. Tady bych si představovala nějakou milejší osůbku. Pohádkovou babičku s bílýma dlouhýma vlasama a smutnýma modrýma očima. Je fakt, že se to chvílemi vleklo, ale to je asi vše, co mohu vytknout. Po výtvarné stránce 1 s *. Herci podávali velmi dobré výkony, talentovaný F. Cíl konečně dostal prostor.... a černý humor okořenil pohádku na tu správnou chuť. ()

eges

Kdyby tato pohádka byla štědrovečerní a Dvanáct měsíčků vysílali na Boží hod, hned by byl svět sluníčkovější... ()

transbeskyd

Těšil jsem se o to víc, že jsem v létě okouněl u jednoho z natáčení, ale..Nápad zajímavý a už osvědčený Strachův model s protikladnými parťáky baví, ale na první dobrou to u mě, ale hlavně u mých dětí tentokrát narozdíl třeba od Anděla páně nefungovalo, což by pohádka měla. Připadá mi, že to trpí nešvary většiny "moderních pohádek" - asi až přílišná snaha mít pokud možno originální a zajímavou zápletku komplikuje děj a nepomáhá ani ta spooousta herců vesměs věhlasných jmen. ()

epoh

Je mi líto, ale tohle se teda opravdu nepovedlo. Prazvláštní "rozblemc" mezi pohádkou a pohádkovým příběhem, tempo zpomaleného šneka, k uzoufání nudná hlavní hrdinka, botoxová Štěstěna, doslovná hudba. Čekal jsem lehkost a humor, dostalo se mi těžkosti s jen pár vydařenými vtípky. A to mám jinak Strachovy věci opravdu rád. ()

pekas

Strach opět nezklamal! Jeho režijní kousky mi sedí a v tomto případě se nabízí jasná paralela k Andělu páně. Nejen že hlavní hrdinové jsou stejní, ale i laskavý humor a na ten se dívám opravdu moc rád. ČT se letošní Štědrý den a 1. svátek vánoční opravdu podařil. Do třetice všeho dobrého se jim sice vůbec nepovedlo, ale to už je jiná kapitola. Šťastného smolaře jsem jistě neviděl naposledy. 90% ()

stone

Už to prostě neumíme. Kdeže jsou "čerti, se kterými nejsou žerty"., kdeže je "frňákovník"? Pohádka, to přece není příběh naplněný absurditami. A že jich tady bylo..... ()

petisek

Jiří Strach je český televízny kráľ! Krásna múdra rozprávka s neuveriteľným hereckým obsadením - opäť raz geniálny Ivan Trojan, krásna Hanička (ach tie Slovenky :) a výborný záporák Jiří Dvořák. Rozprávka pri ktorej sa ani dospelí nebudú nudiť. ()

B.Jay

Pohádka - žánr, který by měl pohladit po duši, navodit sváteční atmosféru, rozzářit oči nedočkavostí a radostí. Žánr, který nás vtáhne do kouzelného světa, který nám umožní odprostit se od reality..Nic! Bez nápadu, bez scénáře, bez jediné sympatické postavy...hodinu jsem čekal na rozjezd, dával jsem jí šanci. Nepřišlo NIC. - bez urážky, ale stále stejný výkon pana Trojana mě už neohromí. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno