Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

AnanAss

Už jako malý capart miloval Jack Black metal, pro který však jeho pobožná rodinka neměla žádné pochopení. A zatímco rodičům se nejspíš zjevují obrázky svatých na zvlhlé omítce, k Jackovi promlouvá sám Ronnie J. Dio z plakátu a vyzve ho, že jediné co má šířit do světa je rocková hudba. Uteče proto z domova a na své pouti narazí na neméně nadaného muzikanta, se kterým se společně vydá, přes tvrdý trénink zahrnující nejen kytarové sóla, ale i frajerské skluzy a speciální druh posilovacích kliků, získat magické Trsátko osudu a stvořit ten nejnadupanější song na světě. Black a jeho kapela Tenacious D si umí udělat prdel sama ze sebe, texty i hudba jsou super, camea a narážky na filmy pobaví (Loaf, Stiller, Pomeranč, zhoubičkované Dysneyovky) a samotné finále s ďábelským Grohlem je bezkonkurenční. Pokud rádi tvrdší humor a pořádně ohulené kytary a bicí, není co řešit. ■ AnanAss‘s Score: 8/10 ■ ()

salamandrr

Ze začátku je to docela slušná Jack Blackovka, ale pak se to pomalu zvrhne a závěr s bitvou je fakt hroznej, to jack black psal zkouřenej ne?... škola rocku byla mnohem lepší ()

raelz

Zajímavé.. čím déle uplynulo od mého posledního shlédnutí Tenacious D, tim více si uvědomuji, jak moc kultovní film tohle je. Stále ale dávám za čtyři, hvězdičky měním jen po shlédnutí, ne z nostalgie. Konec konců, kult nemusí nutně být perfektní, musí být kultovní :) ()

Filmárik

Zo začiatku som to tipoval tak na odpad ale tak po 30tich minútach sa film začne konečne rozbiehať a naberať na gagoch a tempe.Síce sa jedná so stránky scenára o megablbosť ale zábavnú.Komu sa páčila Škola rocku a Hej kámo kde mám fáro,tomu sa pravdepodobne bude páčiť aj Tenacious D. ()

Stefan_M

Bavil som sa viac ako pri Skole Rocku. Hlavne kvoli lepsim pesnickam. Odporucam rockerom. Stoji to za pozretie. 3* za film + 1* za hudbu. Alebo naopak? ;o) ()

Yancl

Bez nějakého zbytečného přemýšlení by se dalo říct, že se jedná o vcelku povedenou komedii s rockovým podtextem a báječným J.Blackem. Tenhle komik dokáže rozpumpovat i nudné pasáže a svými gagy povětšinu táhne celý film. Dokonce se dokáže i velice sympaticky rozezpívat a člověk by až nevěřil, jak mu to jde:) Příběhová stránka je dost přitroublá, místy nelogická a nevytváří nějak dobrý dojem. Holt - průměrná komedie s famózním Blackem a "hardcore" hudbou. [62%] ()

bolf!k

Pro mě, společně s Moulin Rouge, nejlepší muzikál všech dob. Tomu říkám oslava Rock´n´Rollu :) I´m the Devil, I love Metal!! 90% ()

sumperacek

Oceňuji pěkné melodie a některé nápady, ale jinak mi film připadal poměrně přeplácaný a často až příliš velká laciná parodie. ()

darkreider

Lepšie tri za masívny rockový nárez. EDIT: Fu*k it! Dávam 4*, záverečný rockový battle s diablom za to stojí. A po uležaní v hlave mám veľmi vtieravý pocit, že ten film má osobitý šmrnc aj keď zdanlivo pôsobí príliš teenagerovsky. ()

parabellum

Poctivá hudební komedie kterou by měl vidět každej rocker ( pro rockery jasná povinnost). Jack Black s K. Gassem tvoří perfektní, sympatickou dvojci, která málokdy začne nudit. Ulítlý děj, vynikající rocková hudba (texty nemaj vážně chybu) a příjemná délka. Škoda, že místy králové rocku ztrácí trochu na spádu ale to jim zase po chviličku hned odpustíte:)) ()

longercz

Nesnáším operu, nechodím na muzikály, i přes to, že mám rád Tima Burtona, nemám rád jeho hudební filmy, Pomáda mi nic neříká a hudba v televizi stojí za hovno, a tak i když příběh za moc nestojí, Tenacious D je snad první hudební film, kterej bych vydržel jenom poslouchat i bez obrazu....I'M THE DEVIL, I LOVE METAL ! ! ! ()

cerbygerby

Na tenhle film jsem se těšil jen kvůli Blackovi a musím říct že kdyby tam nehrál, film by mě asi nebavil a rozhodoval bych se mezi 2-3*, ale vzhledem k skvělému výkonu Blacka musím přidat nejméně jednu hvězdu, protože to co tam předváděl, to bylo něco neskutečnýho..takže nakonec jsem se rozhodl dát 4*, ale jsou takové slabší. ()

Jeand´Boa

Na starně jedné je to hrozná blbost, ve které jsou prvky, které bych jinde proklínal a vypichoval jako ničící film...na straně druhé je to protkané sympatickou muzikou a za výbornou rockovou verzi klasické hudby a za vydařená camea musím přimhouřit oči... ()

LojZza

Jack Black a Kyle Gass maji kapelu Tenacious D a vydali uz nekolik desek. To je fakt. Film o fiktivnich osudech teto kapely je prinejlepsim zmateny a nezajimavy. To je taky fakt. Co mu ale nemuzu uprit, je pritomnost prvotridniho soundtracku. (hned uvodni scena o tom jak se JB vydal do L.A. je paradni). Nastesti hudba vyplnuje vetsinu uz tak plytkeho deje. A hlavne genialni Tim Robbins. ()

Bukec.T

Parádní komedie se skvělým Tenacious D. Pro každého fanouška rockové hudby tu je perfektní soundtrack který je na celém filmu nejlepší a pro ostatní je tu skvělá, vtipná komedie kterou můžu vidět klidně 100x a stejně mě neomrzí ()

cure

Od ro(c)kerov pre ro(c)kerov. Muzikál a bláznivá komédia v jednom. A to naviac s dobrým nápadom a výbornou muzikou rovno od hlavných hrdinov. Vedľajšie úlohy Bena Stillera, Tima Robbinsa a Davida Grohla (Nirvana) sú chuťovkami. 80% ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf