Králové ro(c)ku

Kings Of Rock - Tenacious D

Králi ro(c)ku

Komedie / Hudební / Muzikál

USA / Německo, 2006, 90 min

Tenacious D jsou nejlepší rocková kapela současnosti a vezmeme-li v potaz, že ROCK je nejlepší hudební žánr, tak jsou "D" logicky nejlepší současná kapela. Nerad bych přeháněl. Jejich první celovečerní film je nehorázný nářez, dělá si prdel ze všeho a ze všech, pyšní se nevídanou náloží cameí, hudebních a filmových odkazů a po každém jeho zhlédnutí mě vlna entuziasmu nakopne do koulí a já nově nabytým sopránem spustím: Long ass fuckin' time ago in a town called Kickapoo.... Vy, nevinní sektaři, pohoršení ptákokliky a slovíčkem "fuck" v každé větě, popadněte důtky a vymrskejte ze sebe toho zasranýho antikrista, který na vás parazituje od závěrečného zúčtování se Satanem a jestli opravdu nedokážete ocenit smršť nadsázky, politicky nekorektního humoru a nejnadupanějšího soundtracku vůbec, tak je to s vámi nezdravě v pořádku a od rolexek a šesticiferné měsíční mzdy vás nezachrání ani zamordování Arabáče. PS.: Jejich nejnovější album, Rize of the Fenix, je snad ještě lepší než to předešlé,(8.6.2012)

Šuster drž sa svojho kopyta. Jack Black je roker telom aj dušou, preto mu hudobné fimy tak sedia. A či už učí, alebo sa učí dá sa mu to uveriť o humore jemu vlastnom netreba ani hovoriť. Keď mu rola sadne tak svojou charizmou potiahne celú kvalitu filmu a tak sa dá celkom sledovať aj taký gumový herec ako Kyle Gass. Filmom sa tiahnu bravúrne texty piesní, ktoré vylepšujú nie veľmi vydarený scenár. Je škoda že sa film neubral viac tímto muzikálnejším smerom. U mňa ŠKOLU RO(c)KU tento film neprekonal ale dosť sa knej priblížil.(8.12.2009)

Jacka Blacka jsem až do tohohle filmu považoval za idiota. Neprávem. Tohle je hodně povedená hudební komedie. Ne, že bych se pořád tlemil, ale tak nějak jsem se celou dobu usmíval a bavilo mě to. A třeba laskavý dialog o tom, že ďábel je v každém z nás, v srdci, mě odrovnal. Když se k tomu přidají ještě camea Bena Stillera (luxusní převlek!), Meatloafa a hlavně Tima Robbinse, je z toho asi nejpovedenější hudební komedie, co jsem viděl.(6.10.2007)

JB (Jack Black) společně s KG (Kyle Gass) stvárnili hlavní role famozního a velmi úspěšného volného pokračování hudební komedie Králové ro(c)ku.Rock se stal hlavním zdrojem života obou hudebních protagonistů.Hudba byla složena z nejlepších hudebně světově známích lidí.Skupina Tenacious D nese úspěch od tohoto filmu po celém světě až do dnes.Ve filmu režiséra LiamaLynche (Sarah Silverman: Jesus is Magic) se mihe řada známích herců jako jsou například Tim Robbins,Ben Stiller,Colin Hanks další.Myslím si že i při nízkém rozpočtu se komedie vydařila na jedničku a taky si myslím že mylovníci Jacka Blacka si příjdou na své.Já v hodnocení dávám fantastických pět hvězdiček *****.(16.6.2007)

Sakra nářez, samé cameo (ať už hudební, nebo herecké, jako u geniální roličky Bena Stillera), výborné, ujeté písničky, skvělé narážky (jakožto obdivovatel mechanickýho pomeranče sem byl v sedmém nebi). Ale.... Mezi skvostným začátkem a koncem byla sem tam relativně nudnější pasáž, které by pomohlo víc písniček, které dodávají celému filmu náboj, rozhodně to ani tak není špatná část, jen nedosahuje kvalit začátku a kulervoucího konce. " I´m the devil, i love metal!! "(16.3.2013)

• - Ve scéně, kdy JB (Jack Black) poslouchá, jak KG (Kyle Gass) hraje na kytaru, je možné si všimnout, že za ním projde dvakrát stejná dvojice. (Fifan)

• - Z filmu bola vystrihnutá takmer päťminútová scéna, kedy JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) nakupujú v armyshope výbavu pre krádež "Pick of Destiny". Počas tejto scény odznela aj pesnička "The Government Totally Sucks", ktorá sa však na albume so soundtrackmi objavila. (Lukoh)

• - JB (Jack Black) pochází z katolické rodiny, jeho představitel Jack Black je přitom ve skutečnosti židovského původu. (GreatestFan)