Králové ro(c)ku

Kings Of Rock - Tenacious D

Králi ro(c)ku

Komedie / Hudební / Muzikál

USA / Německo, 2006, 90 min

Tenacious D rocks! JB a KG se u mě stali postupně hrdiny a idoly . Diky tomuto filmu sem objevil jejich kapelu. Film plný byt predvidatelnych zapletech , ale Jack Black je do role tak vžitý (hraje sám sebe) , že mu odpustíte i ten škleb navíc. Bezvadná camea Bena Stillera a Tima Robbinse ("Chyttě si mě :-D)". Film je plny skvěle hudby a dokazuje , že kapela Tenacious D je zručná kapela. Škoda, že film rychle uběhne. O to více se člověk těší na další shlédnutí. Dávám 5 hvězdiček i za toho Belzebosse :) . "Tits or Destiny?"(25.7.2007)

Prvých 10 minút dokonalých - Dio, Meat Loaf, rock'n'roll. Ale potom akoby sa niečo stalo, a tak zo zvyšku filmu stojí za to len dokonalý Ben Stiller strhávajúci na seba všetku pozornosť a záverečný monológ o Satanovi, ktorý mimochodom je v tomto filme dosť strašidelný. Soundtrack je takmer celý na akustikách - milujem akustiky, ale nie keď sa hrajú na rock'n'roll. That's fucking rock'n'roll? Myslím, že miestami to bolo len fucking ...(12.3.2008)

Šuster drž sa svojho kopyta. Jack Black je roker telom aj dušou, preto mu hudobné fimy tak sedia. A či už učí, alebo sa učí dá sa mu to uveriť o humore jemu vlastnom netreba ani hovoriť. Keď mu rola sadne tak svojou charizmou potiahne celú kvalitu filmu a tak sa dá celkom sledovať aj taký gumový herec ako Kyle Gass. Filmom sa tiahnu bravúrne texty piesní, ktoré vylepšujú nie veľmi vydarený scenár. Je škoda že sa film neubral viac tímto muzikálnejším smerom. U mňa ŠKOLU RO(c)KU tento film neprekonal ale dosť sa knej priblížil.(8.12.2009)

• CheGuevara

Rocková popkultura mě nikdy nebrala a doteď nerozeznám Kiss od Aerosmith (teda ty nejspíš jo, ale jinak je to bída), a proto se nikdo nemůže divit, že tenhle šálek kávy mi nijak zvlášť nechutnal. K tomu ještě plno nechutného a hrubozrného humoru. Tohle u mě nedělá dobrou komedii. Pánové sice nakopali Satanovi zadek, ale já se z nich na zadek rozhodně neposadil. To jsem jediný kdo Jacka Blacka považuje za neschopného komika? Asi jo. Zábavu jdu hledat raději jinam.(4.7.2007)

Jo tak jako bylo to dobrý, ale že bych z toho byl nějak na větvi? To se říct nedá. Začátek je parádní a fakt vtipný, ale tak někde v půlce se to změní v klišé které občas rozesměje, ale nic převratného . Hudbení ikony v cameo rolích překvapí a potěší ale i tak je to celkem málo. Bavil jsem se ale čekal jsem víc.(4.8.2011)

• - Soundtrack filmu vyšel na albu pod názvem ''Pick Of Destiny'' od Tenacious D, které vyšlo týden před uvedením filmu. Ve snímku také vystupují v různých rolích i slavní hudebníci, kteří se na albu podíleli, a to ve scénách, kde hraje právě hudba, kterou nahráli. (GreatestFan)

• - Název části expozice v muzeu - Guitarway to Heaven - je odkazem na píseň Led Zeppelin, "Stairway to Heaven". (zigot7)

• - Nalíčení Davida Grohla pro roli Satana trvalo sedm hodin. (SHI-SHA)