Králové ro(c)ku

Kings Of Rock - Tenacious D

Králi ro(c)ku

Komedie / Hudební / Muzikál

USA / Německo, 2006, 90 min

Takový lepší průměr. Kluci z Tenacious D vypráví svůj příběh o tom, jak se potkali a rozhodli se být slavní samozřejmě dost zveličeně tak, aby to bylo zábavné a musím říct, že občas se jim to vyvedlo (Ďábel, skluz v muzeu..). Jenomže k tomu přidali i dost trapného a fekálního humoru, který tomu dost škodí (mysli pérem, scéna na wc,..).Chvílemi je to dost nuda a zabaví spíše hudební čísla, i když co si budeme nalhávat, jejich písničky jsou o ničem. Nejlepší byl jednoznačně konec se Satanem, který je naprosto bez chybičky a jeho song byl na celém filmu nejlepší. Prostě film, od kterého nelze čekat víc, než že se trochu zasmějete. A pokud jste fanoušci metalu/rocku jako já, tak je to příjemný bonus navíc. Ale musím říct, že jsem čekala něco originálnějšího, tohle není zase tak odlišné od filmů jako Dude,where's my car? nebo Harold & Kumar Go to White Castle..Škoda.(24.8.2012)

• Dale

Kým nezačali titulky, tak to vyzeralo veľmi sľubne, ale potom sa z toho stala nezábavná (nezasmial som sa ani raz) komédia bez deja, ktorú držali pokope len rockové pecky Jacka Blacka, čo je na film dosť málo. Zvlášť, keď tento žáner je mi blízky ako Georgeovi Bushovi svetový mier. Avšak ten, pre koho je takáto hudba jeho šálkom kávy, si určite príde na svoje a zrejme mu nebude vadiť ani absencia príbehu.(22.7.2007)

• CheGuevara

Rocková popkultura mě nikdy nebrala a doteď nerozeznám Kiss od Aerosmith (teda ty nejspíš jo, ale jinak je to bída), a proto se nikdo nemůže divit, že tenhle šálek kávy mi nijak zvlášť nechutnal. K tomu ještě plno nechutného a hrubozrného humoru. Tohle u mě nedělá dobrou komedii. Pánové sice nakopali Satanovi zadek, ale já se z nich na zadek rozhodně neposadil. To jsem jediný kdo Jacka Blacka považuje za neschopného komika? Asi jo. Zábavu jdu hledat raději jinam.(4.7.2007)

Je mi to fakt líto, ale přestože mé srdce - co se hudby týče - leží v podobných končinách jako srdce Tenacious D a jejich humor mi není proti srsti (jejich kratší scénky mám dokonce moc rád), tímhle filmem mě rozhodně nepotěšili. KG je sice dobrý kytarista, ale jako komik a herec přesvědčivý není, reiže je sice nadšenecká, ale v mnoha scénech zbytečně bizardní (Jackův lysohlávkový úlet) a malé roličky Tima Robbinse a Bena Stillera výsledek moc nevylepší. Jack Black je potom tím nejsilnějším prvkem filmu, se svými grimasy a nadšením mnohé zachraňuje - svůj výkon ze Školy rocku však nepřekonává... Třetí hvězdu přihazuju spíš ze sympatie. 50%(9.4.2007)

Pánové by potřebovali trochu promazat vazelínou, občas jedou poněkud na sucho. Tato málo vtipná self-prezentace je dobrá jen díky skvělé muzice ústřední dvojice. Ani se mi nechce věřit, že Jack Black existuje v kapele Tenacious D, která je dle mého názoru zatraceně dobrá, ale "nikdo" ji nezná. Jakmile se ve filmu rozjede rock, tak to frčí, ale běda, jakmile na chvíli zmlkne!!(24.7.2007)

• - Z filmu bola vystrihnutá takmer päťminútová scéna, kedy JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) nakupujú v armyshope výbavu pre krádež "Pick of Destiny". Počas tejto scény odznela aj pesnička "The Government Totally Sucks", ktorá sa však na albume so soundtrackmi objavila. (Lukoh)

• - JB (Jack Black) pochází z katolické rodiny, jeho představitel Jack Black je přitom ve skutečnosti židovského původu. (GreatestFan)

• - Skupina Tenacious D opravdu existuje, dodnes vydala dvě studiová alba. Mezi její fanoušky patří například Beck, Dave Grohl nebo kapela Pearl Jam. (zigot7)