Králové ro(c)ku

Kings Of Rock - Tenacious D

Králi ro(c)ku

Komedie / Hudební / Muzikál

USA / Německo, 2006, 90 min

Hneď od začiatku ma ovládol skvelý meganárez v podaní hudobného sprievodu pesničiek skupiny Tenacious D. Keby som si pred premietnutím tohto filmu o ňom neistil niečo viac, doteraz neviem, že skupina Jack Black je súčasťou ozajstnej, reálnej skupiny Tenacious D. Záhada skvelého pocitu z pesničiek vo filme 'School of Rock' je teda vyriešená. Trošku ma zaskočilo zabrzdenie, ktoré spôsobilo zbytočné fantasy ladenie vedľajšieho príbehu o trsátku. Radšej by som bol, keby sa film zameral na reálnejší príbeh vzniku kapely. Hlášky sú ale ozdobou žánru a tie songy naozaj nemajú chybu. 80%.(24.5.2009)

Pánové by potřebovali trochu promazat vazelínou, občas jedou poněkud na sucho. Tato málo vtipná self-prezentace je dobrá jen díky skvělé muzice ústřední dvojice. Ani se mi nechce věřit, že Jack Black existuje v kapele Tenacious D, která je dle mého názoru zatraceně dobrá, ale "nikdo" ji nezná. Jakmile se ve filmu rozjede rock, tak to frčí, ale běda, jakmile na chvíli zmlkne!!(24.7.2007)

• CheGuevara

Rocková popkultura mě nikdy nebrala a doteď nerozeznám Kiss od Aerosmith (teda ty nejspíš jo, ale jinak je to bída), a proto se nikdo nemůže divit, že tenhle šálek kávy mi nijak zvlášť nechutnal. K tomu ještě plno nechutného a hrubozrného humoru. Tohle u mě nedělá dobrou komedii. Pánové sice nakopali Satanovi zadek, ale já se z nich na zadek rozhodně neposadil. To jsem jediný kdo Jacka Blacka považuje za neschopného komika? Asi jo. Zábavu jdu hledat raději jinam.(4.7.2007)

Úvodní čtvrthodinka je gejzír humoru, oslavy rocku, odkazů pro znalé a... a vůbec všeho. Jenže v tom je právě kámen úrazu. Začátek nasazuje laťku kvality tak vysoko, že nešla udržet. Což by až tak nevadilo, kdyby se to nepropadlo až do zoufale průměrné jízdy bez nápadů a vtipu. Nad vodou to drží jen ústřední "D" duo a hudební vsuvky, kterých je však zoufale pomálu. Lépe kdyby to tvůrci od začátku stylizovali do rockové opery než-li komedie. Když je nejhůře přijde jamovací závěr se Satanem a tam snímek dorockuje až do správně ujetého finiše. Jack Black dokazuje, že je rocker až do morku kostí a jeho charisma a velmi dobrý zpěv jsou po hříchu tím jediným co je nadstandardní po celou stopáž. Než to podruhé sledovat celé znovu je lépe pustit si výtečný soundtrack. Škoda přeškoda promarněné šance, jelikož film měl výrazně nakročeno k velkému kultu (nejen) pro rockem posedlé. Výsledek takový sice není, ale minimálně začátek jistě tohoto statusu dosáhne. A to není zase tak málo. ♫ Hodnocení písničkového OST: 5/5(15.2.2007)

Tak dobře sem se už dlouho nepobavil u žádnýho filmu. Samozřejmě dějově to je děsná blbost, ale jelikož je Jack Black neskutečnej mega kruťák, tak se vmžiku z blbýho příběhu stává neskutečně masakrující jízda. Krom toho ty písníčky jsou fakt pekelně drsný a hlavně super svižný a kupodivu i výborně od Blacka zazpívaný. Sice se pár slabších chvil najde, ale souboj se satanem je kulervoucí a to prostě musim nejak odměnit(18.3.2007)

• - Název části expozice v muzeu - Guitarway to Heaven - je odkazem na píseň Led Zeppelin, "Stairway to Heaven". (zigot7)

• - JB (Jack Black) pochází z katolické rodiny, jeho představitel Jack Black je přitom ve skutečnosti židovského původu. (GreatestFan)

• - Soundtrack filmu vyšel na albu pod názvem ''Pick Of Destiny'' od Tenacious D, které vyšlo týden před uvedením filmu. Ve snímku také vystupují v různých rolích i slavní hudebníci, kteří se na albu podíleli, a to ve scénách, kde hraje právě hudba, kterou nahráli. (GreatestFan)