Králové ro(c)ku

Kings Of Rock - Tenacious D

Králi ro(c)ku

Komedie / Hudební / Muzikál

USA / Německo, 2006, 90 min

Jo tak jako bylo to dobrý, ale že bych z toho byl nějak na větvi? To se říct nedá. Začátek je parádní a fakt vtipný, ale tak někde v půlce se to změní v klišé které občas rozesměje, ale nic převratného . Hudbení ikony v cameo rolích překvapí a potěší ale i tak je to celkem málo. Bavil jsem se ale čekal jsem víc.(4.8.2011)

Je pravda, že se film drží určitých klasických a provařených schémat, ale styl, jakým je děj podán, je naprosto výborný a machrovský. Snímek nakopnula nějaká muskulaturní múza, protože jeho rozjezd přirovnávám k onomu pověstnému naskočení do rozjetého rychlíku - úvodních patnáct minut je prostě senzačních a můžou za to nejen hlasivky a perfektní komediální, v krátké době po sobě již druhý(po Nacho Libre), výstup Jacka Blacka, ale i nápady scénáristů s několika výbornými odkazy. Když se pak film jen na malou chvilku zklidní, ukáže se na scéně šoumen Ben Stiller a dokáže během svého několikaminutového monologu podat svoji roli vtipně i tajemně zároveň. Kostra filmu pak sklouzne k oněm zmiňovaných klišovitých scénám, ale stejně je to všechno vtipné a o nějaké nudě nemůže být ani řeč. A těšte se na konec, protože možná přijde i Satan... Velice příjemný film, který mě zaujal svým neobyčejným hudebním pojetím a výborným výkonem Jacka Blacka...20 miliónů dolarů(rozpočet)/13 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(23.2.2007)

Snažil jsem se na filmu hledět hlavně na pozitivní stránku, což ostatně dělám skoro vždy, ale tohle až moc zavánělo průměrem. Samozřejmě, spousta fórků byla dobrá, ale děj byl hrozně jednoduchej, vážně jsem čekal něco složitějšího. Takže milovníkům Rocku doporučuji, lidem, kteří nevědí kdo je třeba Ronnie James Dio důrazně doporučuji, aby se tomuto filmu vyhlnuli. Škoda převeliká, že se film zaměřuje jen na rock (a hard rock) a ne třeba už heavy metal, ke kterému by příběh o satanovi seděl víc. Filmem se mihne několik názvů kapel, ale ve skutečnosti se pořád opakují ty samé: The Who, Black Sabbath, Dio, Led Zeppelin a AC/DC. Slabší 4****.(4.8.2008)

Úvodní čtvrthodinka je gejzír humoru, oslavy rocku, odkazů pro znalé a... a vůbec všeho. Jenže v tom je právě kámen úrazu. Začátek nasazuje laťku kvality tak vysoko, že nešla udržet. Což by až tak nevadilo, kdyby se to nepropadlo až do zoufale průměrné jízdy bez nápadů a vtipu. Nad vodou to drží jen ústřední "D" duo a hudební vsuvky, kterých je však zoufale pomálu. Lépe kdyby to tvůrci od začátku stylizovali do rockové opery než-li komedie. Když je nejhůře přijde jamovací závěr se Satanem a tam snímek dorockuje až do správně ujetého finiše. Jack Black dokazuje, že je rocker až do morku kostí a jeho charisma a velmi dobrý zpěv jsou po hříchu tím jediným co je nadstandardní po celou stopáž. Než to podruhé sledovat celé znovu je lépe pustit si výtečný soundtrack. Škoda přeškoda promarněné šance, jelikož film měl výrazně nakročeno k velkému kultu (nejen) pro rockem posedlé. Výsledek takový sice není, ale minimálně začátek jistě tohoto statusu dosáhne. A to není zase tak málo. ♫ Hodnocení písničkového OST: 5/5(15.2.2007)

Tak po Škole rocku, příchází Jack Black s další dávkou rocku, ale v tomto případě se nás snaží pořádně opít. Po Škole jsem se na další rock těšil, ale nyní po jeho shlédnutí jsem na rozpacích. Jo hudba je dobrá, ale jenom to, zde není tak melodická jako u svého staršího brášky a Jacku, ten příběh, no hrůza. Ještě, že umíš tak dobře zpívat. škoda přeškoda, není to víc jak na 55%(11.6.2007)

• - Roli Satana si zahrál Dave Grohl, bubeník Nirvany, nyní frontman Foo Fighters. (zigot7)

• - Scéna, kdy JB (Jack Black) přespává na lavičce v parku a je přepaden skupinkou maskovaných mužů, odkazuje na film Mechanický pomeranč (1971). Hlavní postavy takto přepadaly, okrádaly a znásilňovaly. (Prochy38)

• - Skupina Tenacious D opravdu existuje, dodnes vydala dvě studiová alba. Mezi její fanoušky patří například Beck, Dave Grohl nebo kapela Pearl Jam. (zigot7)