Králové ro(c)ku

Kings Of Rock - Tenacious D

Králi ro(c)ku

Komedie / Hudební / Muzikál

USA / Německo, 2006, 90 min

Jo tak jako bylo to dobrý, ale že bych z toho byl nějak na větvi? To se říct nedá. Začátek je parádní a fakt vtipný, ale tak někde v půlce se to změní v klišé které občas rozesměje, ale nic převratného . Hudbení ikony v cameo rolích překvapí a potěší ale i tak je to celkem málo. Bavil jsem se ale čekal jsem víc.(4.8.2011)

JB (Jack Black) společně s KG (Kyle Gass) stvárnili hlavní role famozního a velmi úspěšného volného pokračování hudební komedie Králové ro(c)ku.Rock se stal hlavním zdrojem života obou hudebních protagonistů.Hudba byla složena z nejlepších hudebně světově známích lidí.Skupina Tenacious D nese úspěch od tohoto filmu po celém světě až do dnes.Ve filmu režiséra LiamaLynche (Sarah Silverman: Jesus is Magic) se mihe řada známích herců jako jsou například Tim Robbins,Ben Stiller,Colin Hanks další.Myslím si že i při nízkém rozpočtu se komedie vydařila na jedničku a taky si myslím že mylovníci Jacka Blacka si příjdou na své.Já v hodnocení dávám fantastických pět hvězdiček *****.(16.6.2007)

• CheGuevara

Rocková popkultura mě nikdy nebrala a doteď nerozeznám Kiss od Aerosmith (teda ty nejspíš jo, ale jinak je to bída), a proto se nikdo nemůže divit, že tenhle šálek kávy mi nijak zvlášť nechutnal. K tomu ještě plno nechutného a hrubozrného humoru. Tohle u mě nedělá dobrou komedii. Pánové sice nakopali Satanovi zadek, ale já se z nich na zadek rozhodně neposadil. To jsem jediný kdo Jacka Blacka považuje za neschopného komika? Asi jo. Zábavu jdu hledat raději jinam.(4.7.2007)

Opět mi kámoš přinesl film o kterém jsem neměl téměř ani potuchy a nejspíš budu muset kámošovi zítra poděkovat, protože jsem ztravil zhruba 90 minut velmi příiejmnou zábavou. Jack Black mně začíná čím dál tím více bavit a po King Kongovi mi dokázal, že je i zábavný. Dobře mu sekunduje Kyle Gass. Ovšem nejzábavnější byl Tim Robbins, ten když se tam objevil tak jsem se přistihl, že jsem se smál i nahlas. Docela mně zaujal konec, který je samozřejmně velmi debilní ale i tak mně pobavil, protože takový rockový battle je docela dobrá záležitost. Zajímavé je, že se mi líbila hudba ( přeci jen prosazuji jen Hip Hop ) ale to bylo asi především díky zdařilým textům. Také bych měl zmínit povedený soundtrack. Komedie, která určitě stojí za vidění!!(19.4.2007)

Škola rocku sa mi páčila podstatne viac, ale aj tu je mnoho dobrých vtipov, vďaka ktorým stojí film za pozretie. Zvlášť ak milujete rockovú a metalovú muziku. Honba za zázračným trsátkom je náročná, ale keď je niekto, tak tvrdý, že dokáže urobiť kliky s penisom, tak je na túto cestu pripravený. Kto neznáša Jacka Blacka a tvrdšiu muziku, nech sa filmu vyhne veľkým oblúkom.60%.(27.3.2012)

• - Skupina Tenacious D opravdu existuje, dodnes vydala dvě studiová alba. Mezi její fanoušky patří například Beck, Dave Grohl nebo kapela Pearl Jam. (zigot7)

• - Automobilová honička na konci filmu končí na místě (Long Beach v Kalifornii), kde Riggs a Murtaugh vyhodili do povětří čerpací stanici ve filmu Smrtonosná zbraň 4 (1998). (SHI-SHA)

• - Název části expozice v muzeu - Guitarway to Heaven - je odkazem na píseň Led Zeppelin, "Stairway to Heaven". (zigot7)