Kdysi dávno žili v Evropě chudí, ale šťastní manželé, kteří se synem Fredem bydleli v útulném srubu uprostřed lesa. Když se jim narodil další syn, baculatý, usměvavý Nicholas, chtěl ho Fred milovat a chránit jako nejlepší starší bráška. Jenže jak chlapci rostli, dokonale ctnostný Nick obyčejného Freda ve všem zastínil a často mu svou dobrotou ublížil. Život v bratrově stínu nakonec změnil Fredovu velkorysou povahu ve vzdor, a tak opustil rodinu. Zatímco se z Nicka stal Santa Claus, který s rodiči a manželkou Annette řídí na Severním pólu hračkářské impérium, z Freda je bručoun. Bydlí v Chicagu, nemá rád Vánoce a s rodinou má společné jen to, že nestárne. A možná zanedlouho přijde o trpělivou přítelkyni Wandu. Poslední kapkou bude to, že místo oslav jejích narozenin skončil ve vězení. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, a tak nakonec Fred zavolá Nickovi a pokusí se z něj vymámit peníze na kauci a půjčku. Nade vše dobrý Nick téměř souhlasí, ale pak zasáhne jeho žena a přesvědčí ho, aby Fredovi peníze slíbil, pokud pomůže s přípravou rozvozu dárků. (TV Nova)

Wormboy

Paul Giamatti bol super...viacmenej ako vzdy, scena surodeneckej terapie rovnako uplne paradna, ale inak mi tento film v podstate nic ine neponukol, v celku ma nudil a nebyt dvoch spominanych obrovskych pozitiv (a ano, este aj Kevin Spacey bol viac nez dobry), hodnotenie by som dal aj nizsie. Takto slabych 2,5/5* ()

c.tucker

Jednoduchá zábava, kde opět exceluje ukecaný Vince Vaughn. Paul Giamatti je pefektní Santa, který je hodný jak nikdo jiný. Scéna s bratry slavných osobností jeko suprová. Sice očekávaný průběh, ale vánoční atmosféra v této předvánoční době potěší. ()

tom88

Trápnučká americká kravinka, pri ktorej by ma v kine určite vystrelo, DVD bohato stačí. Pre menšie deti to môže byť jeden z naj vianočných filmíkov, ale pre starších utrpenie. Vaughn je síce komediálny herec, ale byť ním, preorientoval by som sa už konečne iným filmovým smerom. Herecké obsadenie je tu dosť nabité a tým pádom aj z časti nevyužité. Je to taký iný Santovský príbeh. Je to síce pekne a draho natočené, rozpočet určite nebol najmenší, ale to z filmu nerobí kvalitný film. Kŕčovitosť nie je jediným mínusom, herci nezahrali bohvieako, réžia sa tiež nemá čím chváliť a celý scenár je len veľký žvást, ale niekomu sa to môže páčiť. 45% ()

tomeek

Pohodová vánoční komedie. Jediné, co mi vždycky zvedne tlak je, že si američani myslí, že Santa Claus nosí dárky po celém světě. Už by jim to mohl někdo vysvětlit. ()

sir-dave

Na vánoční svátky příjemná vánoční komedie se spousty známými tvářemi. Akorát zajímavé bylo, jak jel Santa objíždět celý svět se svou závěrečnou zásilku, že během jednoho večera, v jeden okamžik, byla noc na celé planetě :-) ()

URBAN

To bylo skvělý !!! Opravdu vánoční film jak má být s poučením , myšlenkou a překvapivě i dobrou zápletkou která byla sice prostá , ale líbivá a z těch hafu ostatních vánočních filmů aspon trochu něčím vyčnívá . ( 13.12.13/MAC ) ()

Tyny

Je to totální blbost, ale také se mi to jakž tak líbilo. Až na pár detailů. Třeba nechápu, jak si tam mohl zahrát, sice malinkou roli, ale zahrál, Kevin Spacey. To jsem byla poprvé velmi zaražená. Ale koneckonců, je to vánoční film, což jsou většinou filmy, které nestojí za nic. Takže tenhle mezi nimi i celkem vyniká, je to dokonce i vtipný, to by člověk neřekl. ()

Motinski

V rámci vianočných filmov celkom fajn. Príbeh je svieži a herci si to užívajú. Nič extra výnimočné, no zároveň príjemné na relax a dostatočne vtipné. Že by som ale film cielene vyhľadával v období sviatkov, tak to určite nie. Pravdepodobne o pár rokov zabudnem že niečo takéto existuje. ()

ecceHOMMO

Nádherné dve veci vo filme zaznejú: "Zlobivé deti nejsou .......dárek si zaslouží každý".......a inak skvelý Kevin Spacey.....presvečivý Vaughn...šarmantná Rachel Weisz......milý Santa ala Giamatti. ()

Mrkvič

Vince Vaughn nebyl zábavný snad v žádné své roli. Ukecaný je parádně a hází jednu sarkastickou hlášku za druhou, ale nijak extra zábavný to není. Ještě ale mnohem horší jsou ostatní postavy. DJ elf, elfí ochranka atd. Do toho ještě příšerné zvuky, které se snaží z rádoby zábavných scén udělat nějakou grotesku či co. Jediné dvě věci, co mě potěšily, byl Kevin Spacey, ale ten se na scéně bohužel nikdy moc neohřál, a Stephen Baldwin účastnící se terapie "žárlím na svého bratra". ()

Ryuuhei

Bez logiky, bez emocí, humor slabý, pointa taktéž... nápad zajímavý, pár postav docela sympatických, ale jinak taková blbost, bez které se příští Vánoce rozhodně obejdu. ()

T-pack

Zvláštní, jak Fred několikrát opakuje, že Santa je prakticky reklamní trik a žádnou slávu si nezaslouží. Přitom tenhle film není nic jinýho, než další variace na téma Santa Claus a jeho vánoční řádění. V mnoha ohledech je tenhle film vlastně strašně starej. Navíc nemůžu zapomenout na fakt, že příběh je o bráchovi Santy, kterej se menuje Fred... FRED u svatýho Mikuláše! A žije v New Yorku a má typické rysy postav Vince Vaughna. Scénárista je prostě blbej pošuk! Přesto jsou tam motivy téměř originální a určitě přilepšuju za trpaslíka Ludacrise. ()

terunka003

..pár vážně dobrých vtipů, ale americké klišé, a přátelé, vzpamatujte se v tom světě - ne do každého státu nosí dárky tlusťoch Santa Klaus! ()

VasaX

Další v jistém směru klasická komedie, spojená z různých klišé, tady kousek, támhle kousek, to cele na vlně vánoční atmosféry. Naštěstí to celé jaksi funguje, místy je to i zábavné, ale převážně neurazí a na závěr je pěkné morální ponaučení. Do televize na Svátky Vánoční jak dělané. ()

zdenny

Já prostě vánočnímu filmu nedám méně než tři hvězdičky. Vánoce miluji a proto vše, co se okolo nich točí, mám rád pro tu neopakovatelnou atmosféru. Mé dcery se dost nasmály a to je pro mě to nejkrásnější. Městečko na Severním pólu bylo úžasné - hlavně ty lucerničky. A ten poklidný, harmonický elfí životek... Začínám mít rád Vince Vaughna. PS: Není nad pohled na rozzářené děti, když vidí, a následně rozbalují, pod stromečkem dárečky. ()