Telefonuje si vaše třináctiletá dcera s někým, koho neznáte? Pozor, aby nešlo o vraha! V oboře letohrádku Hvězda je objevena již druhá oběť sexuálního devianta. Olina (A. Krejčíková), spolužačka zavražděné třináctileté dívky, má tajemství: telefonuje jí neznámý muž a zastřeným hlasem s ní probírá její pubertální bolístky. Olina se cítí osamělá. Rázná matka (V. Cibulková) ji svou majetnickou láskou dusí, i její tatínek (M. Etzler) má co dělat, aby ženinu lásku unesl. Matka pojme podezření, že neznámý telefonující je totožný s vrahem. Jenže to, co zprvu vypadalo jako zbytečná starost, přerůstá v opravdovou bitvu o záchranu dcery. V matčině minulosti je totiž cosi, co vzbuzuje strach… (Česká televize)

Herman

Aktuální téma v době mobilů, internetu apod. Avšak zpracování nevalné, určitě z toho šlo vytěžit víc a hlavně to udělat líp. ()

mira.l

Něco bylo lepší(jako třeba výkon A. Krejčíkové), něco horší (jako třeba ten podivný konec a celkově poněkud amatérsky působí provedení jinak celkem zajímavého tématu), takže celkově bych to viděl na dvě a hlavně díky Anetě ro vytáhnu na takové průměrné tři *. ()

Amonasr

Ne příliš věrohodně napsaná detektivka, navíc plná přehrávání a neuměle či křečovitě navozených situací. A nechybí ani obvyklý nešvar českých televizních filmů – mizerné nazvučení, kdy příliš hlasitá hudba často překrývá nedbalou artikulaci herců. ()

Pitryx

Nebylo to nejhorší, jen ten příběh měli nechat běžet na tom základním příběhu, a necestovat někam do minulosti matky hlavní hrdinky. Možná to přidalo příběhu na hloubce, ale pro mne to byla jen zbytečné odbočování od hlavní linie a zdržování děje. Herci byli skvělí, ale stopáž se mně zdála zbytečně dlouhá. Občas bylo v ději hlucho. Ty komediální prvky, asi nechtěné, zbytečně shazovaly psychologický podtext. Podívat a zapomenout. ()

Hrabovo

Silné téma, slabé zpracování. A pak opravdu zcela, ale zcela neuvěřitelné dějiště rozuzlení. Ještě jsem neviděla šampionku závodu v běhu, která neumí běhat!... ()

ostravak30

Zastřený hlas jako detektivka, ve které nám tvůrci nabízejí několik možných holohlavých pachatelů. Hned zpočátku musím říct, že mi chování matky jako hysterické nepřišlo. Když se v okolí znásilňuje a třináctiletá dcera si s někým, ani neví s kým, telefonuje, tak to pardon, ale do normálnosti to má daleko. Vlastně celé je to prezentované tak, že matka majetnickou láskou dceru dusí. No nevím, kde kdo viděl to dušení, ale zpočátku jsem nic proti normálu nepozoroval. Na druhé straně poté, kdy se stala vražda a dcera se stále chovala jako hloupá nána, se z Cibulkové stala bláznivá hysterka. Herečka, jinak velmi dobrá, přehrávala, vše působilo spíše afektovaně. Tvůrci ani pořádně nezapracovali na napětí, protože dramatická hudba hrála prakticky neustále, takže nebyly rozlišené běžné situace a opravdová dramata. Mě osobně pak překvapilo, jak měla mít Olina natrénováno a v kopci už nemohla. Nebo to celé bylo naplánováno i s dcerou? V tom případě škoda, že se to divák nedozvěděl. Vůbec se kriminalisté chovali podivně. I po oznámení matky a hodinových telefonátech s cizincem se policie ani nepokusila telefon vysledovat nebo se ve vyšetřování vydat jiným směrem. Hlavně, že se málem nechali svést třináctiletou školačkou a to přímo ve škole navíc při výslechu. Matčin skok přes zábradlí a běh za autem, když policisté sedí nedaleko, pak už doslova připomíná frašku. Proč šla matka za svým násilníkem ví asi jen ona sama. A závěr? Místo dramatického napínavého konce je nám servírováno hodně nemastné a neslané zakončení. ()

Tominni

Všechny si za to můžou samy......televizní film (detektivka) na téma oběti znásilnění a vražd. Paradoxně mi tentokrát úplně nesedla Vilma Cibulková, ale jinak to vlastně celkem šlo. ()

Lish84

Tvůrci by si měli hlavně ujasnit žánr. Krimi thriller s příměsí rodinného dramatu - to se dá akceptovat. Ale když na scénu vstoupí Jiřina Bohdalová, je z toho najednou bláznivá komedie... Co se týče kriminální zápletky, není těžké odhadnout pachatele předem - bohužel hodně předem, už někdy v 1/3 filmu. Ne že bych byl tak dobrý detektiv, ale tvůrci velmi nešikovně použijí postupy podobných zahraničních filmů. Sice se pak snaží diváka zviklat pár scénami a záběry, ale aranžují je velmi okatě až trapně. ()

vooddoo

Televizní film, který zpočátku určitě zaujme svým tématém. Zpracování je však už poněkud horší. Bylo tam na mě moc věcí, které se míchaly dohromady. Ne že bych se ztrácela v ději, ale tvůrci tam chtěli zahrnout moc věcí najednou. Například scéna s bezdomovcem ve sklepě byla úplně zbytečná. Jinak herci docela ušli - dobrá byla hysterická Cibulková. :-) No a závěr s maratonem - je jasné, co se tam stane, ale netušila jsem až do poslední chvíle, kdo. Takže jsem z toho byla docela překvapená. I tak to budou "jen" ***, protože se z toho podle mě dalo vytěžit mnohem více. ()

dmatejek777

Příběh je zajímavý, hlavní herecká dvojice také není špatná. Co špatné je, je zvláštní režie. Hlavně ze začátku jsou scény sestřihány zvláštně a zmatečně. Délka hodinu a půl je taky zbytečná. Vše se zbytečně natahovalo, a postrádalo to spád a dynamiku. Párkrát jsem se však skvěle zasmál :D . Slabé stránky završuje nulová atmosféra postrádající tísnivost, či pocit strachu. Jako nenáročný film před spaním to je ale v pohodě. ()

Triathlet

Nevím, přišlo mi to hodně jednoduché až hloupé...Kdo je vrah jsem poznal hned, i když se filmaři velmi okatě a trapně snažili svést pozornost na někoho jiného, jak to už známe ze zahraničních béčkových krimifilmů. Scéna s Jiřinou Bohdalovou a pepřákem mě donutila k hysterickému smíchu, což mi přišlo celkem nevhodné, když se film snaží vystupovat jako krimi vypovídající o jednom z dnešních nebezpečných fenoménů. Potěšila mě jenom Vilma Cibulková, která se dobře vžila do role pološílené a starostlivé matky...Jinak kolik si myslíte, že bylo té holce?:))) ()

Leila75

Jak jednodušše vyřešit zápletku,to degradovalo tento snímek na dno,vcelu slušné herecké výkony,zvlášť pak hlavní mladé hrdinky,ale nemastný a neakční policejní tým,který zcela vklidu, jako by vyšetřuje brutální vraždu, nedělá opravdu dobrou reklamu policii ČR.Jak je vidět každý sobotní večer na ČT1,není jednoduché natočit kvalitní krimi film... ()