Film dánské režisérky Susanne Bier (Bratři) byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film a patří k tomu nejlepšímu, co nám současná skandinávská kinematografie může nabídnout. Hrdinou filmu je charismatický a talentovaný dánský herec Mads Mikkelsen (Casino Royal) pracující v indickém sirotčinci, který zoufale potřebuje finanční prostředky. Ty se nabízejí z rodného Dánska, země, kterou nechal daleko za sebou. Životní situace, které ho tam čekají, změní obchodní cestu v dramatickou, bolestnou zkoušku pro všechny zúčastněné. (oficiální text distributora)

jafuska

další ze severských filmů, které mě moc nenadchly, vždycky to bylo divně natočené a toto není výjimka, sice zajímavý příběh, ale to je vše, každýmu je jasný, že v Indii je velká chudoba a je potřeba pomoc, ale mohlo to být natočeno daleko lépe, takhle jsem se na to podívala, ale rychle zapomenu ()

mauinka

Tak tohle je film plný emocí.Moc se mi líbil Rolf Lassgard v roli Jorgena Hanssona ,některé scény jsou zahrané tak ,že je to skoro neudýchatelné.Prostě zase jeden výborný dánský film. Nebýt konce o rozhodování indického chlapce ,který mi přišel opravdu neuvěřitelný bylo by to jasných 5*. ()

Enehy

After the Wedding je působivě vytvořená kompilace vyrovnávání se s různými životními situacemi - se znovu objevenou starou láskou, se zjištěním, že máte dceru a především s blížící se smrtí. Vše je zabaleno v takové atmosféře, jak to umějí udělat snad jen seveřani. Relativně pomalu plynoucí děj je tak emociálně nabitý, že vás nenechá vydechnout. Navíc tyto emoce, obzvláště v podání Rolfa Lassgårda a Julie Ølgaard, působí tak přirozeně, že se do nich můžete ponořit a ozkoušet si ten pocit na vlastní kůži. After the Wedding je nádherný film o opravdové lásce a neuvěřitelném nesobectví. ()

boombang

Mads je borec, to říkám už poněkolikáté. I v této dánské variaci na velmi křehké vztahy aj. (tj. jako by 150 dílů seriálu tohoto typu bylo smrsknuto do dvou hodin). Ale jakkoliv jsem byl ze začátku překvapován, tak by mi nebylo proti srsti být na konci překvapen ještě víc. Jinými slovy: (pozor SPOILER!) zápletku s potomkem bych obrátil naruby, aby se ukázalo, že to vlastně potomek není. Nebo tak nějak. To by bylo teprve dánské psycho (něco ve stylu Rodinné oslavy). Takhle to byl skoro úplný happyend - ale stejně mne svým humanizmem potěšil. ()

gicous

Dovolím si jedno malé přirovnání. Ve stejný den jako Po svatbě jsem viděl také Still Mine. Film o starci, který se rozhodne postavit dům. V podstatě nicotný film o ničem zvláštním. Bylo v něm ale o mnoho víc skutečných emocí než v tomto dánském dramatu. Všichni ti sirotci, nevěry, smrt, zapřené otcovství, křivdy, odpuštění, prozření působí tak prvoplánově a agresivně. Útočnost, se kterou se Bierová snaží ve všech svých filmech dostat do srdcí diváků je na považenou. Už jen to množství citových motivů by vystačilo na tři čtyři celovečerní dramata a ještě by zbylo. Ale Bierové to nestačí. Přidává k tomu ještě detaily do tváří herců, na jejich oči, ústa nebo ruce. Umocňuje, zesiluje, za každou cenu chce diváka uzemnit a donutit k slzám nebo emočnímu sepjetí s hlavními hrdiny. Vzhledem k vysokému hodnocení se to ve většině připadů podařilo. Nicméně u mně to nefungovalo, nefunguje a zřejmě ani nikdy fungovat nebude. Po svatbě je prázdnotou čpící film, jež jsem sledoval bez sebemenšího citového vztahu k hrdinům. 3/10 ()

kubilov

Zdrcen. Jiný stav mě po dokoukání tohoto vynikajícího DÁNSKÉHO dramatu nenapadl, jsem emocionálně zdrcen. Zemi původu jsem vypíchl, protože žádný jiný národ nemá předpoklady k vytváření podobných emocionálně perfektních dramat, které se správnému divákovi zaryjí pod kůži až nepříjemně snadno. A po shlédnutí tohoto snímku nemůžu dát než za pravdu těm, kteří tvrdí, že Po svatbě patří mezi to úplně nejlepší, co kdy v této severoevropské zemi vzniklo. Nejlepší dánský všech dob, Mads Mikkelsen, zde opět předvádí jedno ze svých hereckých galapředstavení, ve kterém mu však velice zdatně sekunduje také výborný Rolf Lassgard. Výkony obou hlavních herců jsou navíc ještě umocněny zejména díky skvělému scénáři, pečlivě dávkovaným emocím a bezchybné detailní režii. Dánsko tomuto jednomu filmovému odvětví bezpečně a pevnou rukou vládne a podle výsledné práce se není čemu divit. ()

MyrnaAlec

Dlouhé a nevěrohodné. Takového zbohatlíka, který mi zasponzoruje luxusní život s bývalým partnerem, bych taky ráda potkala. ()

SAINTS

Film Po svadbe zaujme civilnym herectvom a dynamickym spôsobom ručneho snimania scen.Kamera zvyšuje emocialne vypätie okamihov.Ked su postavy prekvapene alebo rozpoltene.Filmu sa celkom dobre podarilo vyhnut citovenu vydieraniu.Po svadbe je každopadne dobry klubovy film. ()

adamix

Plnohodnotný film, ktorý si vďaka súhre emócií, vynikajúcim hereckým výkonom a prekvapivej zápletke získa každého citovo vyspelého diváka. Myšlienkovo veľmi silná dráma, ktorá odhaľuje fakt že rodina je hlavným zmyslom našej existencie. U mňa 5*. ()

spekul

Vynikající film, nejen díky hereckým výkonům (pro mě především Rolf Lassgård). Po svatbě totiž mimo jiné zachycuje Indii a Dánsko jako příklady států zcela odlišné socioekonomické vyspělosti. Kontrast je obvzláště patrný v krátké scéně, kdy pokojská provádí Mikkelsena po hotelovém pokoji a chrlí na něj návod, jak používat ubytovacích vymožeností „západního“ světa. Ano, točené třeba na efekt, ale pro mě stejně maximálně působivé a výstižné. ()

Biggles

Hezky film, urcite jeden z nejlepsich, co jsem letos videl. Severska kinematografie se nezaprela. Lehka inspirace dogmatem. Na druhou stranu strihaci se pomerne vyradili. Scenar sice na muj vkus trochu deravy, ale vynikajici herecke vykony me nenechaly usnout (ikdyz jsem sel na film po vycerpavajicim pracovnim tydnu v patek od 21 jen proto, abych dorazil predplatne do kina :) ). ()

ugly_joe

Nádherne spracovaný príbeh krutej severskej filmovej školy. Perfekný scenár, výborné herecké výkony, realistická kamera. Čo viac si človek može priať. Po zhliadnutí takéhoto filmu si mnohe iné prehodíte z poličky Dráma do šuflíku Melodráma. ()

kominik18

Mám slabost pro severské filmy, ale myslím, že v tomto případě si film plné hodnocená zaslouží. Příběh o životním rozhodnutí. Vše zahráno bez afektu, a zbytečného sentimentu. Vždy vynikající Mads Mikkelsen v hlavní roli. Je to krásný lidský film ()

elanista1

Troska roztahany, dost smutny film so skvelymi hercami /Mads Mikkelsen najviac, pochopitelne..ale aj zvysni dvaja-traja hlavni vyborne sekunduju/, s krasnymi a uveritelnymi ludskymi vztahmi, a s potencialom vyvolat slzy, ale ja som neplakal, takze len uznanlive 3. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky