markuc

Rozhodne zajimave tema, ktere ale nici Adam Sandler (vazne nechapu, proc ho do podobnych roli nekdo strka). Jeste dalsi velky nedostatek filmu je jeho delka - zbytecne natahovani, zbytecne sceny. K dobru lze pricist nekolik vtipnych momentu ("recepcni' v zubarske ordinaci je vtipna) a herecky vykon Dona Cheadleho (vyvazuje divneho Sandlera). Zbytek se mi jevi docela prumerny a rezijni pocin (jinak i herce) Mike Bindera docela slaby. ()

Gothar

Pocas celeho filmu som mal pocit, ze sa tento film snazi byt aj komediou, co mi tam vobec nesedelo. Ak drama, tak drama a nie nejaky mix. Adam Sandler ma tiez prijemne prekvapil, ale celkove hodnotenie kvoli nemu nezdvihnem, len si odviedol kvalitnu pracu. Dovolim si povedat, ze ak by bol film zbaveny tych komedialnych scen, tak by som ho ohodnotil o dost lepsie. ()

Honzíno

Zásah. Pět nula pro Bindera a partu skvělých herců. Možná se mýlím, ale místy mi přišla ta kamera nepříjemně digitální. To je jediné, co mi vadilo. Často až příliš těžce uvěřitelné.. ()

viperDavid

Hura za fantasticky herecky vykon Adama Sandlera, za fantastickou hudbu a za naprosto neuveritelne psychicky posazene tema. Zanechalo to ve me velmi emocionalni zazitek a nemuzu hodnotit jinak nez 5* ()

LiborGondek

Je vidět, že je Adam Sandler opravdu dobrý herec a nemusí hrát jen v přihlouplých komediích. Tato dramatická role psychouše a posttraumatickým šokem mu seděla jak prdel na nočník. Scénář je dobrý a tentokrát se nedivím ani vysokému hodnocení, film je to vskutku dobrý. I mě oslovil, bohužel to ale není nic, na co by se člověk musel dívat dvakrát. Potom už vás nudí. Zajímavé, ale je to taková jednorázová záležitost. 70% ()

Mr.Husts

Sandler by měl od svých obvyklých komediálních zhovadilostí zabloudit do dramatu častěji, protože nejenže zvládl roli perfektně, ale dokonce svým výkonem způsobil vlhkost v mých očích způsobenou čistě dojetím a ne trapností ke které má leckdy blíže. Ale ne, filmy kde hraje jsou většinou poměrně příjemné odlehčené komedie na sobotní nudný večer. Tohle je ovšem zcela o něčem jiném, hodně emočně silný sníměk, povinnost pro každého kdo má Sandlera za dřevěné pako béčkových hovadin. Budete koukat, co se v něm skrývá :) ()

Beky

Lepší než Štěstí na dosah-z části jde o velmi podobné téma, někdo je nadně a potřebuje pomoc...Smith si pomůže sám, Sandler má kamaráda!!! Zápletka se začne vyvíjet velmi rychle, hlavní dva aktéři neslezou z plátna a příběh je okořeněný o peprnou pod historku:)!! Všechny 3 zmiňované atributy jsou velký plus filmu!! Další věc, která se povedla je atmosféra!! Opravdu s našim hrdinou soucitíte a minimálně 2 scény vám vženou slzy do očí!!! Je opravdu velmi příjemné sledovat Sandlerův herecký rozsah!!! a kamarád v podání Cheadla je velice decentně zahraný s maximální přesností na nepřehrávání ve vypjatých scénách, kterých je ve filmu požehneně!!! Jediná věc která se mi nelíbila (pozor-spoiler!!!), je pohádání se s manželkou tesně před letem, ve kterém zahynula...to už mi přišlo trošku moc, odkaz na 11.9.2001 bohatě stačil!!!!...dávám lehce nadsazených 80%!! Jednou větou: Něco podobného už tady mnohokrát bylo, proto nedávám nejvyšší hodnocení, ale přesto film určitě doporučuju!! ()

Cushing

Slušně udělaný kus pásku. Místo to skříplo, místy to dojilo slzičky, ale příběh ok,navíc mi odtabuizoval několik tabu -- osobně mám z 11.09.01 cukatůru a vyhýbám se čemukoli, co to připomíná, ale tohle jsem dal. Na filmy o přátelství si nepotrpím, tenhle mě potěšil. Z Adama Sandlera se mi dosud dělalo ultrazle, a hle, tady vypadá jako mladej Dylan a hraje výýýborně. Zvláštní, pozitivní filmek. ()

_DAVE_

Důkaz že Adam Sandler není jen dobrý komik, ale umí i v dramatech. Strhující herecký výkon. PS: Shadow of the Colossus RULEZ ()

MiCM

Než sem viděl tenhle film, tak se nějakým velkým fanouškem Sandlera nebyl. Tady je ale vidět, že Adam Sandler je prostě špičkový herec s velkou potenciálem. Myslím, že za tu hlavní roli to bylo minimálně na oscara.. A film jako takový samozřejmě velmi dobrý.. ()

GrooveJump

Kdyby nebyla ta inkriminovaná rodina zabita během neštěstí ze dne 11.9, ale normálně při "běžné" letecké katastrofě, dal bych hnedle pět. Ale aby se toto neštěstí stalo v tento den, to film podle mého názoru rozhodně nepotřeboval. Nebyla by to až zas taková práce pro scénáristu to "zamaskovat". Potom by se z toho stal hnedle "obyčejný" nadstandartní, nezeávislý a letní film. Škoda toho Klišé, ale jinak good one. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Moje rada: co nejméně informací. Při první steči na mě mělo Volání o pomoc obrovskou výhodu. Nepřipraveného diváka - a využilo toho parádně, to postupné hodinové (!) objevování minulosti fungovalo. Na druhý pokus již člověk sleduje co bylo prvně tak úžasného, že to působilo toliko kompaktně a některé scény začnou šustit scénáristickým papírem. To ale nemění nic na skvělých výkonech ústřední dvojice (plus musím zmínit paní Smithovou, která je ve své vedlejší úloze skutečně excelentní) a pomalé, nevtíravé, přesto kvalitní režii "nějakého fušera" Bindera. Tu jednu hvězdu přece jenom ubírám, sic s těžkým srdcem. 80 % ()

mickyreed

Jedním slovem úžasné ... životní výkon Adama Sandlera ... v tomto filmu dokázal, že charakterní role mu také není cizí :) spolu s ním výborný Don Cheadle ... ()

lennyd

Alan (Don Cheadle) si na nepřízeň osudu nemůže stěžovat. Je velmi úspěšný zubař, má skvělou rodinu a celkově je se svým životem spokojený. Oproti tomu jeho spolužáka ze studií, Charlieho, osud nijak nešetřil. Celá jeho rodina zahynula při útocích 11. září, a on se od té doby životem jen potácí. Když se náhle jednoho dne potkají, rozhodne se Alan svému dávnému kamarádovi pomoci - ačkoliv ten o jakoukoliv pomoc nestojí. Alespoň z počátku.. Největším pozitivem tohoto filmu - samozřejmě kromě samotného příběhu, který má určitě tu správnou hloubku a rozhodně nutí diváka se trochu víc zamýšlet nad smyslem života, vesmíru a vůbec (jasně, 42) - je herecké obsazení. Od Dona Cheadleho jsem jiný než brilantní výkon neočekával - a hlavně je to pro mne jeden z velmi mála herců, který dokáže na obrazovce emoce nejen zahrát, ale prožít. Ale Adam Sandler se hodně odklonil od jeho obvyklých rolí a žánrů, a i když v tomto filmu taky není úplně normální, tak svoji roli taky zvládl bezvadně. A další herecká jména v menších rolích - Jada Pinkett Smith, Liv Tyler či Donal Sutherland pak už jen dokreslují příjemný pocit z celého filmu... ()

Pavlínka9

Bravurní ukázka nenásilného ztvárnění toho, jak ovlivnilo 11. září život jednoho člověka, který v daném letadle měl svoje nejbližší a jeho život se tímpádem neskutečně změnil. Adam Sandler v pro mě dost neobvyklé roli, kdy sám bojoval s minulostí a jeho uklidněním byla hudba. Don Cheadle tu u mě zabodoval, jako ve většině svých rolí a spíše jsem sympatizovala s ním, než s Charliem. "Kuřačka" v ordinaci byla zajímavá postava, která se postupně rozvinula do hlubších rozměrů, ale nikdo si nedokáže přesně přestavit, co hlavní hrdina prožíval...Je to silné, pěkné, ale pro mě prostě takové neúplné....Osobně si myslím, že jsem se v tom nenašla a je to pro mě zbytečně těžké a myslím si, že tomuto filmu přijdu na chuť až za pár let... ()

TerezD

Psychicky zdevastovaný hrdina, který prožívá neskutečný vnitřní boj se ztrátou nejbližší rodiny. Sandler mi do této charakteristiky moc nesedí, mám ho spojeného především s komediemi a to bude asi největší problém. První polovina byla hrozně zdlouhavá a nezajímavá, maličko se mi zavíraly oči, naštěstí druhá půlka vše zachránila. Oceňuji, že ve výsledku se nejednalo o silnou citovou vydíračku. Navíc hudba byla vážně povedená. ()

haj

Po delší době opět film, kterej mě mile překvapil a potěšil. Skvělý herecký výkony od obou hlavních představitelů a dojemný příběh, odlehčený spoustou vydařených vtipů, vytváří působivou kombinaci, u který jsem se výborně bavil, takže musim jít na 5*. ()