Rod Wilhernů byl proklet čarodějnicí, jejíž dcera kvůli jednomu z Wilhernů skočila z útesu. Čarodějnice vyřkla kletbu, že další holčička narozená v jejich rodu bude nositelkou prasečího obličeje a zbaví se ho jen tehdy, když se provdá za stejně urozeného muže. Až po několika generacích se v rodě Wilhernů narodila dcera Penelope a opravdu měla prasečí nos, který nešel chirurgicky upravit. Jessica Wilhernová svou dceru Penelopu celý život úzkostlivě chránila, a když dospěla, začala Jessica zvát urozené nápadníky, kteří nesměli opustit dům bez podepsané smlouvy o mlčenlivosti. Jedním z nápadníků byl i Edward Vanderman, který z domu uprchl bez podepsání mlčenlivosti a hned běžel na policejní stanici, kde se mu vysmáli. Edwardovo oznámení zaslechl novinář Lemon, který se kdysi snažil vyfotit Penelope, když byla ještě miminko. Edward se dá s novinářem do holportu a zjistí, že Max Campion je urozeného původu, ale propadl hráčské vášni. Lemon s Edwardem osloví muže, kterého považují za Maxe a nabídnou mu slušný finanční obnos za to, že půjde za Penelopou a tajně ji vyfotografuje. Max si Penelopu získal a sám k ní cítí náklonnost, i když ani po několika schůzkách stále neviděl její tvář. Když Max konečně uvidí Penelopu, neuteče, chce se jí dotknout, ale rychle ucukne, protože skrytý fotoaparát se zvednutím ruky spustil. Penelope si Maxovo ucuknutí vyloží špatně a uteče. Max fotoaparát rozbije, nechce Penelopu prodat novináři, ale odmítne si i Penelopu vzít za ženu. Penelope si myslí, že ji Max odmítl kvůli jejímu vzhledu, a uteče z domova s nosem schovaným pod šálou. Penelope poprvé za celý svůj život poznává obyčejné věci, jako je pití piva nebo jízda na skútru, a získává svou první kamarádku Annie. Když Penelope omdlela v baru, byla odvezena do nemocnice, ale odtud už odchází bez šály, s úsměvem odpovídá novinářům na otázky a získává si obyvatele města. Edward Vanderman, který se znemožnil tím, že popsal Penelopu jako stvůru s tesáky, je otcem donucen, aby požádal Penelopu o ruku. Penelope se sňatkem souhlasí, ale jen kvůli své matce, která je zlomením kletby posedlá... (TV Prima)

Alementina

Presny popis filmu - je to kouzelna moderni pohadka. A navic je kouzelne natocena. Jen meli Penelope udelat osklivejsi, me prisla pekna i s rypackem. ()

sonnak

Pěkně natočená pohádka s perfektními herci, která má ovšem problémy s gradací - dost silně cítit je to zejména na konci, který po slibném rozjezdu vyzní tak nějak do ztracena. I když je to lepší, než nějaký násilně vecpaný twist. Druhou chybičkou je, že McAvoy je dost upozaděnej, což vadí dost, protože je jako postava mnohem zábavnější než hlavní Penelope. ()

blackrain

Jedna upřímně pronesená věta zmůže daleko víc, než je zrušení prastaré rodové kletby, která sužovala rodinu po několik generací. Velmi milý pohádkový příběh. ()

ABLABLABLA

Naprosto skvělý film. Velice příjemné herecké obsazení. James McAvoy je jeden z mých oblíbených herců a Christina Ricci svou roli zahrála bravůrně. Námět se mi také líbil. Dívka, která má kvůli kletbě prasečí nosík a uši, to tu, pokud já vím, ještě nebylo. A zrežírováno to bylo velmi dobře. Barevné kontrasty a celý dům a veškeré scény vypadaly jako z pohádky. Podle mě to bylo natočeno právě takovým barevným pohádkovým stylem, i námět se dá řící, že byl trochu fantaskní, pohádkový. Vážně krásné toť dílko. ()

SarumanKo

Príjemný príbeh na dlhé zimné večery alebo nudné letné predpoludnia, prerozprávaný nenúteným, ľahkým tempom a so zaujímavým hereckým výberom. Hravé a farebné, nefascinuje, ale ani neurazí. (70%) ()

kaylin

Ani se mi o tomhle filmu nechce nic moc psát. Když zjistíte, co je zač hlavní hrdinka, dojde vám, o co vlastně půjde. Není to nic jiného než pohádka "O ošklivém káčátku". Je to hrozně předvídatelné, hrozně srdcebolné a hraje si na emoce, ale v konečném důsledku je to celkem dobře odvedená práce. Je zde snaha o vtip, nějaká ta snaha o celkem zajímavý příběh, ale pořád budete mít pocit, že je to jen něco, co už jste někde četli, co už jste někde viděli. Duši tomu dávají jen herci, kteří jsou prostě příjemní. Christina Ricci je prostě milá holka, i když "Zrůda" jí vykreslila i trochu jinak, je princeznovsky pěkná a nic na tom nezmění ani skutečnost, že má místo nosu rypáček. Taková drobná vada na kráse se zdá horší, než postižení, kterým trpěl John Merrick. Ve skutečnosti je Penelope celkem roztomilá a hon na čarodějnici, který je zde pořádán, je trochu přemrštěný. Ale tak film musí mít i nějakou jinou, než jen milostnou zápletku. Aby byla romantika romantikou, v americkém filmu se musí jeden z páru, většinou dívka, případně oba dva, zklamat ve svém mužnějším protějšku. Mužným protějškem je James McAvoy, což je příjemný herec, který nikdy úplně nezklame a já se na něj podruhé budu těšit jako na Profesora Xaviera. Tady má prostor hlavně zpočátku, pak už se všechno točí kolem "Penelope", která je hlavní postavou, káčátkem, z kterého se musí stát labuť. To se děje a příběh se uzavírá. Romantika se pak v závěru zdá docela zbytečná, ale tak přece by nemohla chybět, že? Na to jsou určitě pravidla a mohla by se platit i pokuta, že divák nedostal, co si přál. V Americe je možné všechno. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/deja-vu-fred-claus-oko-dravce-penelope.html ()

Mikita

Milá pohádka se skvělým hereckým obsazením a mrchou matkou, která je horší, jak tisíc čarodějnic. Vše bylo kouzelné a mile přehrávané (reakce na Penelope, která byla roztomila i s divným nosánkem), což mělo posloužit odhalení vlastní sebeúcty a také pravé lásky. V prvním bodě byl účel splněn, Penelope se naučí mít ráda sebe samu a přitom odhalí i slabiny společnosti. Co se týče romance, přišlo mi, že láska je odsunuta trochu na druhou kolej a nebylo ji věnováno tolik pozornosti, aby působila dostatečně osudově. ()

slunicko2

Víte, jakou roli hraje ve filmu čemeřice východní? 1) Pohádkovou nadsázku vcelku beru, ale ten rypáček mi nepřišel tak hrozný, aby kvůli němu nápadníci proskakovali zavřeným oknem. 2) Porovnávání s Burtonem, jehož se tu dopouštějí mnozí komentátoři i "komentátoři", nechápu. 3) Jasné poselství pohádky je sděleno nepříliš duchaplnou formou. 4) Ještě že tu hrají 27letý James McAvoy (gambler Max) a 26letý tehdy ještě heterosexuální Simon Woods (Edward Vanderman III.). Díky nim přidávám jednu celou hvězdičku. ()

01Zuzana10

podivne spracovana rozpravka. co na to povedat..? vadilo mi priliz caste PC efekty. Velmi ma potesila Reese W. - aka tu bola zlata! :D a .. jo, jasne, James McAvoy :D .. uuuf. vzdy som na makko z polodlhych vlasacov. Christine ohromne svedcali milucke kostymy co mala na sebe.. celkovo... jednoduche, v podstate mile :) ()

swed

Ideální lék na špatnou náladu. Roztomilá Christina Ricci je hlavním důvodem, proč věnovat této novodobé pohádce pozornost, ale ani ostatní herci se neztratí - obecně se dá hovořit o velmi dobrém castingu všech zúčastněných. Sem tam nějaké to klišé je vyváženo originálním námětem a svěží režií. V konkurenci současné produkce se jedná o nadstandartně milou podívanou (vůbec bych se nezlobil, kdyby se podobných filmů točilo více). 8/10 ()

dawe04

Ospalou, sem tam příjemnou pohádku oživila Reese Witherspoon v netypické roli. To je asi jediné, co jsi z Penelope pamatuji... ()

Lucjen

Vážne pekné. Už dávno som videla upútavku, hodnotenie čsfd veľmi prekvapilo, ale rozhodla som sa pozrieť si to. Možno ma ovplyvnili názory iných, no naozaj to nie je zlé. McAvoy bol fakt sexy, Ricci celkom sympatická. Milé a nie také stokrátvidené ako som čakala. Určite si ho pozriem aj druhý raz. 24.12. pozerám znovu. Cez Vianoce to má ešte väčšie čaro. Myslím, že som našla ďalšiu stálicu spomedzi vianočných filmov. ()

gegina31

První zpracování, které jsem viděla a naprosto skvělý. Úžasný McAvoy, úžasná Ricci. Vtipně natočený. V části kdy Edward Vaderman mluví s novinářem v autě a za oknem si představuje Penelope, se pokaždé šíleně leknu. :-) A to vím, co mě čeká :-) ()

Skip

Ono to bylo takové rozporuplné. Pro někoho totální kravina, pro jiné dobrý film. Musím říct, že jsem v tom viděl obojí. Ale bylo to natočené tak, že pozitiva převažovala nad negativy, takže jsem koukal až do konce, i když jsem se několikrát přistihl, jak si říkám, proč na to vůbec koukám. Suma sumárum je to lehce nadprůměrný film s jistým poselstvím, o které ale stejně každý ví, jenže ho nikdy nikdo nebude plně brát v potaz. ()

Vědma

Roztomile trhlá pohádka, o dívce, která byla prý hnusná (což nebyla, rypáček byl spíš roztomilý, chápu, že dívku s takovým nosem asi hoši nechtějí za ženu, ale skákat kvůli tomu z okna?) a nikdo ji nechtěl vysvobodit. Nechápu co to je dnes za prince, dřív je neodradiĺo od vysvobozování prakticky nic. Souhlasím s Kleopatrou, že obsazení mužských rolí bylo naprosto vynikající - od McAvoye,který mi typově i herecky hrozně pripomíná Vláďu Dlouhého, přes Petra Dinklage až ke štěku Rusella Branda. A ten barman se mi líbil taky. ()

Mickalle

Píšete si to do svého pirátského deníčku ? ...LOL :D...Fajn komedie,která citově ani humorově nevydírá,nikam nespěchá, prostě přijde a odejde a zanechá 4 hvězdičkovej dojem :D ()

Parlay

Pohádková dokonalost v moderním hávu. Ohromně milý snímek, který potěší zejména hereckým obsazením (Christininy kukadla jsou plná emocí, James McAvoy je jako vždy dokonale přesvědčivý a roličky Catherine O’Hara a Petera Dinklagea jsou taktéž zahrány s bravurou), nemálo vtipnými okamžiky a hřejivě příjemným závěrečným vyústěním. Snímek přímo vybízející k tomu se stát osobní „srdcovkou“… ()