V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

HenryIvan

Jeden z filmov, ktoré patria do klobúka tých, ktoré pozerám skoro úplne naslepo. Kráľovstvo je filmom, ktorý nenudí a to platí aj napriek tomu, že poriadnu akciu vidno na začiatku a potom hlavne na konci. Ide stále o citlivú tematiku. Natočené to je však obstojne, herci hrajú čo majú a síce občasný dialóg padá na úroveň sklennej vaty či cringu, vo výsledku ide o počin, ktorý nenudí a to je azda tá najväčšia a najpodstatnejšia pocta, ktorú takémuto filmu môžem zložiť ()

turbou

Myslim, ze nic podobne vynikajiciho tu nebylo od roku 2001, kdy jsme meli moznost sledovat The Black Hawk down. Akce nasleduje akci tak rychle, ze divak nema moznost ani na chvilku vydechnout. Libi se mi film o krestansko-muslimskem poblemu, ve kterem neni ani jedna strana pokladana za dobrou nebo zlou. Libi se mi film, ktery vystupuje z rady a neridi se soucasnymi politicko-kulturnimi "trendy", ktere dost casto ovlivnuji predevsim hollywoodskou produkci... Skveli herci, skvela akce, skvely film! ()

druhaveta

Berg sice k potenciálně tikající bombě tématu přistupuje oháknut do efektní kombinézy z mannovského second handu, ale vybaven pouze pižlavým žabikuchem triviálního děje a svázán připodělanou bezpečnostní směrnicí "hlavně moc nenakrknout Saúdy". ()

E lan

Malinké klišé ale jinak výborný scénář, který je umně zrežírovaný s citlivým výběrem herců (především na arabské straně). Závěrečná akční scéna stojí zato, v tom se Michael Mann nezapře. ()

Slavomír

AWESOME! Záver troška smrdí zadnými dvierkami, ale inak som spokojný. Kamera je vhodnou kombináciou statickej ( búračky ) a ručnej ( pozorovanie z diaľky, priama akcia ). Scény sú ohromne navrhnuté a mimoriadne sugestívne, či už ide o kráter po explózií a jeho okolie ( mňa osobne veľmi zaujal geniálne natočený doprovod Suburbanov vrtuľníkom ). Film otvárajú efektné a štýlové titulky zoznamujúce diváka jednoducho a pútavo s prvými spormi o "petrodoláre". Idylický piknik v Base1 zachytený v prvej minúte je prerušený šantením magorov prezlečených za pokicajtov. Dvojka Jamie Foxx a Ashraf Barhom je perfektná ! Do žánru by som pridal krimi, lebo až do dvoch tretím, je to hlavne o vyšetrovaní a zoznamovaní sa s odlišnou kultúrou, no po prepade na dialnici sa začína parádne peklo okorenené zápachom pušného prachu, lietajúcimi rozžeravenými nábojnicami, či semtexom s dávkou hrdzavých skrutiek a klincov. Po Bounovom Ultimáte asi najlepší akčný thriller roka. 4+ ()

sonoluca

Jestli už ani tímhle Berg nepřesvědčil všechny bezvěrce o svých kvalitách, tak už fakt nevím. Zmíňky o americkém patosu či nejhorším filmu roku 2007 u mě vyvolávají úsměv ()

Markinho

Dnešní svět je prostě jiný než dřív. Tento film Vám o tom podá dostatečné pojednání. Terorismus je v současnosti největší hrozba pro celou naši civilizaci. Nikdo neví, kde, kdy se objeví další útok. Film pojednává o příběhu amerických agentů, kteří zkoumají v Saudské arábii pachaptele teroristického útoku na softbalovém zápase. Skvělá kamera a reálné scény, při kterých se Vám zatají dech. Výborný film. A nemyslím si, že poslední věta celý film kazí. Naopak. ()

ER

Ožehavé téma současnosti,Jamie Foxx k tomu a režisér Světel páteční noci,tak na to jsem se těšil a zklamán jsem nebyl.Začátek v duchu politických thrillerů (skvělý mini dokument s řadou stěžejních záběrů,avšak vyžadující hodně pozornosti),pak hodně dramatická teroristická akce,vyšetřování a konec s varovným prstem .Vadu toto dílo ale má a to zbytečně roztřesená kamera ala Bourneovo ultimátum.kdy záběry detailů byly hůře rozpozpoznatelné a při zabírání víceméně statických scén při zahájení vyšetřování na místě činu to vypadá,že někdo za kamerou trpí úžehem. Paradoxně právě tady se mohlo docílit značné dramatičnosti (vlastně ani nepostřehnete,že vyšetřovací tým objevil něco velmi důležitého).Pak je jen otázka času,kdy přijde akční klišé (překvapení se zase nekoná,ale není se co divit,kdo by potom chodil do amerických kin,že?),které díky J.Garner nevyzní až tak špatně(oceňuji její snahu vypadat zděšeně).Finále filmu pak ukazuje,kudy se mohla táhnout dějová linka druhé poloviny filmu,jen škoda,že takových scén bylo jak šafránu-"Řekni mi,co ti to pošeptal?"Myslím si,že je to právě téma,které nakonec Bergovi svázalo ruce,aby natočil dramatičtější film (např.v duchu filmu Syriana),více těžící z protiamerické nálady v zemích "ropných šejků" a sáhl si na pátou hvězdičku. ()

Gardenboy

Strašne naivný akčný thriller, ktorý má viac logických dier a blbostí v sebe ako dobre vyzretý syr ementál. Keby aspoň z tých arabov nerobili totálnych dementov by sa to dalo ako tak odpustiť ... takto iba brainstormingová (američania the best of na svete) jednohubka nehodna ďalšieho pozretia. ()

zberatel

Velmi slusny triler na vaznu temu. Po bombovom utoku na americanov v saudskej arabii pri ktorej bol zabity priatel hl. hrdinu sa po stopach utocnikov vydava specialna jednotka ktora je rozhodnuta sa pomstit za kazdu cenu.Realisticka akcia,krasne exteriery a Foxx ktory to vsetko vedie vam predvedu ako sa riesia problemy v arabii po americky. ()

kwaicheng

Zajímavé aktuální téma. Nemuselo tam být tolik hrdinských keců doprovázených tklivou muzikou, ale jinak nemám nic proti. Že jsou teroristi ubožáci vím dávno. Až si budu s někým podávat ruku, prohlídnu si jeho prsty.. Jinak bych rád viděl, jak by se žilo tady v ČR, kdyby češi hovořili o svojí vlasti alespoň zpoloviny tak vlastenecky jako američani. Vlastně víc zapáleně by ani hovořit nemuseli, protože tak moc vlastenecky, jak o ní hovoří američané, to už je padlý na hlavu. ()

jda23

Jedine co je velke a neohrane na tomto filme je filozoficke zistenie na uplnom konci, inak sa dovtedy diali vsetky ostatne filmy s "americkymi" vetami. Ten zaver dost pomohol uz tak stratenemu. ()

RajAthen

Úvodní sekvence teroristického útoku bere svou realističností dech (tedy ne že bych někdy něco podobného zažil). Zbytek filmu má divákovi ukázat, že na všech stranách barikády se najdou slušní lidé a nemá smysl vidět černobíle. Nutno říci, že se mu to daří úspěšně. ()

Camarro14

Thriller s hutnou atmosférou, který Vás vtáhne a nepustí do poslední minuty (při závěrečné přestřelce se tají dech!). Skvělé herecké obsazení, jež za dohledu Michaela Manna vede perfektní Peter Berg, dodá filmu patřičnou šťávu a dokonalý hudební podkres vše umocní. Poslední věta mluví za vše! ()

markotter

SPOILER: Zlí arabáši pozabíjejí stovku lidí. Hodní amreikánci se vydají přes půl světa ukázat hodným arabášům, jak jsou šikovní, ale hodní ani zlí arabáši je tam nevidí rádi. Ale hodní amerikánci najdou všechny indicie a ještě si získají některé hodné arabáše na svojí stranu, dokonce mezi nimi vznikne přátelství. Při závěrečné přestřelce 4 hodní amerikánci plus 2 hodní arabáši postřílejí většinu zlých arabášů (asi tak 10 x víc). Nikomu se nic nestane, ale v posledních minutách poslední zlý arabáš zabije hlavního hodného arabáše. Hlavní amerikánec potom chodí dům od domu a vypráví, jaký byl ten hodný arabáš jeho přítel. Titulky. Hvězdička za závěrečnou přestřelku, která by v akčním filmu dokonale zapadla, takhle to byl jen výkřik do tmy. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)