Nula od nuly pojde

• Velká Británie Big Nothing (více)

Charlie (David Schwimmer) napsal knihu, ale nikdo mu ji nechce vydat. Kvůli zajištění své rodiny musí přijmout podřadnou práci, z níž je však následně vyhozen kvůli špatné radě svého kolegy Guse (Simon Pegg). Oba rychle potřebují peníze, proto se rozhodnou zrealizovat Gusův plán a požadují od místního reverenda sto tisíc dolarů, jinak se veřejnost dozví o jeho internetových „choutkách“. Že plán nevyjde přesně podle plánu a po okolí města se začne povalovat hromada mrtvol, snad nemá cenu říkat. (oficiální text distributora)

lamps

Dokonalý příklad, že i smíšením komedie a thrilleru může vzniknout skvělý a zábavný film. Tvůrci do toho šli vyloženě po hlavě a nechali všechny postavy plavat v takových sra*kách( myšleno i doslovně), že se z toho nakonec dalo vyždímat možná i více, ale i tak je toho víc než dost. No jen považte, celkem jednoduchý plán na oloupení nadrženého reverenda se nádherně zvrtne, onen kněz se ukáže být protagátorem toho nejtvrdšího porna, jeho manželka je vraždící psychopat a její tajný milenec jakbysmet. To máme rázem zaděláno na pořádně ztřeštěný a vražedný příběh. A taky že ano. Big Nothing se sice nikdy neprokope do té první ligy, jeho příběh je možná až moc přeplácaný, chvílemi dost křečovitý a v konečném součtu nepřináší ani nic moc nového, ale pořád se jedná o královsky vtipný, přiměřeně morbidní a krásně plynulý snímek s výborným hereckým obsazením. Kdybych chtěl hledat chyby, určitě bych spoustu našel, ale to si tahle komedie prostě nezaslouží.. ()

Ai.ma

Zbytečné ale zajímavé info: Vychcánek Gus (Simon Pegg - jednotka příliš rychlého nasazení, Soumrak mrtvých) ,loser od rodiny Charlie ( David schwimmer - Ross z Přátel) a Miss poupě (Alice Eve) hnáni vidinou snadného zisku zatelefonují místnímu reverendovi a žádají prachy. Výměnou za to neřeknou, že se oddává choutkám u dětských porno stránek. Gusovo pravidlo číslo tři o vydírání a to: Nikdy neměň plán! ovšem poruší rozrušený Charlie, což má za následek, že reverend skončí v septiku. "Mám být klidný? Právě jsem utopil faráře v hromadě hnědých sraček!" Během následujích minut se tím pádem může roztočit kolotoč nepředvídaných, bizarních, komických i brutálních momentů, (NĚCO JAKO SPOILER: který mimo jiné obsahuje: 7 mrtvých lidí, dva masové vrahy na plátně, sekery v hlavě a propočítávání, za jak dlouho se člověk utopí v asfaltu. Jean-Baptiste Andrea už v Smrt přichází v bílem ukázal, že jak je mladý, tak je i svěží a originální, což dokazuje i v tomto snímku, který vyzařuje béčkovitostí a rozhodně neobsahuje nic, co by z něj udělalo kult či navýsost dobrý film, ale i přesto má takovou tu veselou auru brutality, která vás společně s humorem ("Proč jedem kurva tak pomalu? takhle dojedeme do minulosti") a občasnou technickou finesou vezme na příjemnou krvavou jízdu, která smrdí jako Fargo, ale je o něco černější a nenáročnější. těším se na jeho další film, tenhle režisér mi v současném nezávislém/mainstreamovém proudu sedí. 8/10 ()

Le_Chuck

Skôr také Little Something ... pod zub, navarené podľa nie moc originálneho receptu, ale talentovaným kuchtíkom. Jean-Baptiste Andrea pre tento krát sólo a nesklamal. Hlavne v atmosférických častiach (+ obľubený "google earth" záber na nočnú cestu) badať rukopis človeka, ktorého miesto je predsa len skôr v horore (vizuál celkovo na jedničku). Koniec koncov Big Nothing nie je zlý, je len snaživo priemerný s pár dobrými nápadmi a zaručene nemôže sklamať človeka, ktorý si chce na necelú hoďku a pol pri telke oddýchnuť. 65% ()

Vitason

Porno se pomalu stává otravným mechem na stromě jménem internet, do něhož zapouští svoje kořeny. To já na porno stránky nechodím, takže můj účet zkoušet nemusíte. Dobře, tak jednou mi tam nějaká naběhla, aniž bych o to stál:-) Nula od Nuly pojde je velice zdařilá černá komedie o dvou chlapících, kteří chtějí opustit peklo telefonní ústředny a tak začnou vydírat místního reverenda. Jenže, jak už to tak ve filmech chodí, nic nejde podle plánu a mrtvoly se kupí rychleji než v Total Recallu. Scénář je docela vynalézavý a nabízí spoustu morbidních situací, rozhovorů a navíc má pěkný závěr. David Schwimmer ukazuje, že umí zahrát i něco jiného než vztahového smolaře z Přátel a Simon Pegg je komediální jistota, takže se film honosí i dobrými hereckými výkony a příjemnou délkou. Nula od Nuly pojde je příjemná a svižná černá komedie ve stylu Mělkého hrobu, u které nemůžu udělat nic jiného, než ji doporučit. ()

Sarkastic

Spoléhal jsem na Simona a Davida, že mě pobaví a docela se jim to dařilo. Jako "buddy" komedie to funguje dobře, škoda jen, že nádech krimi (popř. thrilleru) ubírá na zábavnosti (je tu několik vtipných scének a hlášek, ta nejlepší je však vyčerpaná hned ze začátku). Postupně film přechází do vážna, což jsem nečekal, nemluvě o konci, který mi dost vyrazil dech. Přestože logických renonců zde nebylo zrovna pomálu, trochu nadhodnotím a dám 4*, protože Big Nothing je v mých očích opravdu svěžím a rozhodně nenudícím počinem (a Alice Eve by z fleku mohla hrát dvojnici Reese Witherspoon). ()

• Scéna s lentilkami je přímým odkazem na film Matrix (1999), kde Morfeus (Laurence Fishburne) nabízí Neovi (Keanu Reeves) také modrou a červenou pilulku, jakožto dvě možné varianty dalšího vývoje situace. (GordonCZ)
  • John Polito přijal roli ve filmu díky tomu, že scénář byl "to nezvrácenější, co kdy četl." (Othello)
  • Billy Asher musel po Francouzi Jeanu-Baptiste Andreovi „projet“ jeho scénář a upravit ho do anglicky srozumitelnější verze. (s.e.p.p)