Mumie se musí zbavit svého prokletí! Při rekonstrukci Louvru je objeven sarkofág se vzácně zachovanou mumií. Odborníci, pod vedením Gleny Spencerové, začnou mumií okamžitě zkoumat a pomohou tak uvolnit fantoma, který se začne v noci procházet po Louvru… cosi hledá. Při stavebních pracích provalí stavbaři díru do domu v těsné blízkosti paláce. Právě v něm zemřela babička Lisy, její jediný blízký člověk. Lisa se dírou dostává v noci do Louvru a setkává se s Belphegorem – Fantomem Louvru, o kterém kolují nejrůznější zvěsti již od roku 1935. Tehdy profesor Desfontaines přivezl z Egypta mumii, která ho stála život. Skeptický ředitel Louvru zprvu odmítá věřit báchorkám očividných svědků – nočních hlídačů, z nichž někteří „na příkaz“ Belphegora zemřou, ale nakonec povolá bývalého policejního inspektora Verlaca, který již před lety vyšetřoval řádění Fantoma Louvru. On, na rozdíl, od ředitele ví, že Fantom Louvru existuje a že o cosi usiluje. Dokud to nezíská, nebude v chodbách Louvru bezpečno... Francouzský film Bélphegor: Fantom Louvru byl inspirován němým filmem režiséra Henriho Desfontainese Belphégor z roku 1925 a slavným stejnojmenným seriálem z roku 1965. Režisér Jean-Paul Salomé obsadil do hlavní role Lisy, do níž se Fantom Louvru vtěluje, krásnou Sophii Marceauovou, a do role jejího partnera Frédérica Diefenthala, známého ze série komedií Taxi. V úloze penzionovaného komisaře se setkáme s charismatickým Michelem Serraultem. (Česká televize)

BOURQUE

Ukážka toho, ako by nemal vyzerať „dobrodružný“/mysteriózny film. Je vidieť, že režisér všetko sadil na krásu S. Marceau. Tá je samozrejme krásna a aj z hereckej stránky odviedla kus práce, ale toto ani ona nedokázal zachrániť. Osobné hodnotenie: 54% (*) ()

MickeyStuma

Nejslavnější muzeum a v něm tajemná postava. Námět by nebyl špatný, jen kdyby se poněkud podivně nezpracoval. Sophie Marceau je tu sympatická jako v každém jiném filmu, ale omšelý scénář ji nedává pořádně ve své roli vyniknout. Speciální efekty snad dělali nezkušení studenti někde ve škole, jinak to na dobu vzniku snad není ani možné. Francouzští tvůrci se zřejmě chtěli tímto přiblížit Hollywoodu, ale prostě se jim nějak nezdařilo. Menší rozpočet? Nebo nezkušenost? Těžko říct. Každopádně vznikl snímek hodný tak leda pro televizi, kde se uplatní daleko více. ()

asfalt odpad!

Pri tomto budem nekompromisný. Unudil som sa takmer na smrť. Ospravedlňujem sa za tvrdé slovo, ale bola to ozaj poriadna sračka. ()

helraiser

Opravdu jsem se na to těšil a byl jsem podle toho odměněn- obrovské zklamání. Film beze špetky napětí o atmosféře nemůže být vůbec žádná řeč. Rozhodně nemám v plánu se na to ještě někdy kouknout. Ruce pryč ()

Gardenboy odpad!

Nech sa na mna nikto nehneva, bola to toálna zlátanina bez pointy, bez kvalitnej réžie, ani Marceauová to nezachránila. V tom filme snáď ona bola to jediné čo na tom bolo dobré. Inak ten fantom to ako čo bolo? Nijake efekty, nijaké napätie, nič....Budem prísny, tomuto nemôžem dať nič iné ako odpad! Jeden z najhorších filmov aké som kedy videl, pričom ma na DVD nalákal fakt skvelo premakaný trailer (alebo skor teaser) ... ten však klame. Film ani z ďaleka nemá taký spát, ako ukážka.... ()

Zevon odpad!

Opravdový, nefalšovaný šmejd. Fantom, v oprášené rekvizitě z "Muže se železnou maskou", v krepdešínovém prostěradle, obarveném na černo, předtím vytaženém krávě z řiti, se snaží dostat na druhý břeh podsvětí, aby došel pokoje a neskončil přitom v chřtánu požírače :-) Kopa hovadin, na nich postavené dialogy a triky z komunistických scifi filmů. Nejvíc mě nasralo, že tam nebyl můj favorit, honící si triko v podobných šlágrech, Casper Van Dien. Ani ten odpad není tudíž na sto procent, no hnus. ()

Acrobat odpad!

sophie, nemozem na teba zabudnut, ale nabuduce sa porad so mnou do akeho filmu ANO a do akeho NIE. Toto je pripad kedy NIE. ()

playboy_05

zaujal mě název, tak sem si řekl že se na film mrknu...a to byla velká chyba! nuda nuda a zase jenom nuda, fakt horor za všechny prachy...když se někdo podívá Belphegorovi do očí tak ho z toho klepne pepka a umře?...to snad ne...1* za Sophii...jinak to byl děs ()

mac000

Škoda mrhat talentem krásné Sophie Marceau. Ani ona ani Michel Serrault nemohou zachránit slabý scénář o ničem. A ošizen se cití i divák, jenž si vybral film hlavně podle těchto dvou jmen ()

Sir Ludvig odpad!

Ano, dal som sa zlákať účasťou Soprhie Marceau a v televíznom programe nálepkou mystický thriller. Nebudem vymenúvať prečo je tento film zlý. Napokon, každý aspoň MINIMÁLNE súdny divák ho označí ako "totálnu sračku". Naozaj, toto je prvý film, ktorý neodporúčam pozerať úplne každému. Neverím, že existuje divák, ktorý by hodinu a pol venovanú tomuto filmu nepokladal za úplne stratený čas. To už radšej potom hľadieť do steny... ....ČO MA ALE NA TOMTO FILME ZAUJALO, JE HODNOTENIE CINEMY - 60 PERCENT, RÁD BY SOM VEDEL ZA ČO A AKO TO OBHÁJILI...ALE KAŠAŤ NA TO - POMO SA PRIDAL BRILANTNÝM VýROKOM - "toto je najhorší francúzky film aký som kedy videl" - má to znamenať, že všetky francúzke filmy majú automaticky aspoň 60 percent? -----------Nech je ako je, ak ste to nevideli, vo vlastnom záujme nestrácajte s týmto snímkom čas - nie je totiž natoľko zlý, aby stál za vašu pozornosť. Je to iba priemerný trapas..... ()

Fanak

Ne že by to nebyla blbost, ale docela se mi to jako oddechový televizní film líbilo. Rozhodně zábavnější podívaná než "bratříček" Fantom Paříže. Nápad se strašidlem v muzeu je výborný a Sophie Marceauové to velmi sluší. ()