Jesus Camp

(festivalový název)
  • USA Jesus Camp

V Americe existuje stále sílící evangelická komunita, jejímž hlavním cílem není ani tak přivést Boha na zem, ale spíše vrátit celou zemi Bohu. Věří, že je třeba, aby konzervativní křesťané převzali vládu a podřídili ji vlastním pravidlům. Kromě politického programu se tato organizace zaměřuje i na výchovu dětí a nových členů. Nejenže jsou vlastní potomci často vyučováni doma, ale navštěvují i skupiny a tábory, kde je jim vštěpován jediný správný názor na svět. Není možné zůstat chladným pozorovatelem této mozaiky neotřesitelných pravd, vyprázdněných hesel a emocionálně vypjatých projevů. Před divákem se rozvíjí pásmo zachycující víru a její projevy, které bývají tradičně spojovány s pozitivními hodnotami. Zde však přerůstají ve fanatismus. Film ukazuje, jak je dětem odebírána svoboda volby, jak jsou násilně izolovány uprostřed jednoznačných tvrzení, pravidel a názorů, o nichž se nediskutuje. Tvůrci se do tématu pustili s neobyčejnou statečností a pevně se začlenili do uzavřené komunity, aby naplno odhalili neznámou a temnou stranu náboženské organizace. (oficiální text distributora)

Angelino

Obrovská zmiešanosť pocitov. Najskôr nechuť, potom strach, že také niečo môže byť možné, potom hnev a nakoniec rezignovaný smiech. Čistá demagógia, kde vlastné potreby a často túžbu po moci a možnosti manipulovať ľuďmi skrývame za tretiu osobu (mňa pri tom napadla paralela s "Boss of it all"). Netreba zdôvodňovať, to nie my, to ON nás chce aby sme boli takí, to ON nám hovorí aby sme urobili toto. Mňa len prekvapuje, že ľudia môžu byť takí slepí, že môžu prestať myslieť. A vlastne ma to ani neprekvapuje, len ma vždy veľmi mrzí keď niečo také vidím. A vybrať si deti je tá "najlepšia" cesta. Sú veľmi formovateľné. To, čo tento film ukazuje je nebezpečné. A o nebezpečných veciach pre spoločnosť treba točiť filmy... ()

Daae

Dobrý dokumentární film, u kterého si můžete bohatě zanadávat, politovat chudáky ubrečené děti, které údajně zhřešily, protože si přečetly Harryho Pottera, a ocenit svou vlastní duchovní svobodu, která vám dává možnost rozpoznat opravdové zlo dnešního světa. ()

Standito

God bless America and only America! Amerika je jediný boží národ! Nebudem na takýchto fanatikov bezmedzne nadávať ako ostatní užívatelia, na to je dokument príliš jednostranný. Čo však neznamená, že som nemal chuť tej zakomplexovanej tlustoprdke vraziť jednu medzi oči. Ale treba si uvedomiť, že takéto veci sa dejú nie vinou takýchto manipulátorov, ale hlúpych rodičov, ktorí svoje deti nechajú zmanipulovať dobrovoľne. ()

Foxhound#1 odpad!

Ten kdo se směje postavě Neda Flanderse v Simpsonových rázem vystřízlíví, jelikož tento dokument ukazuje, že to není sranda a bohužel krutá realita současné Ameriky a takových lidí tam žijí miliony. Miliony tupých oveček následující stopadesátikilovou kombinaci Neda Flanderse a Hitlera. Definitivně mě to utvrdilo ve víru v sama sebe a akta X (ano, pravda je tam venku ...), náboženství je to největší zlo co může existovat. Je mi líto těch děcek, co denodenně dostávají mozkový klystýr a těm sračkách plně věří. Obsahově je ten dokument za 5* za to, jak odkrývá krutou pravdu o fanatickém náboženství. Mě je z něj tak špatně že mu dám takové hodnocení, které koresponduje s mým názorem na celou tuto "víru". ()

Hyb_rid odpad!

Prakticky nemám co bych dodal ke komentáři kiddo. Informační hodnota tohoto 'dokumentu' je 0 takže jediné sympatie co ode mě obdrží jsou ty za upozornění na problém. ()

KM Phoenix

Fanatismus je špatný ať už se týká jakéhokoliv náboženství nebo ideologie. A je jště horší když se zaměřuje na ty nejslabší a bezbranné jako v tomto případě. Navíc je to prováděno skupinou dospělých z nichž všichni vypadají tak deviantně, že ani kdyby byli poslédní na světě tak bych jim děti nesvěřil. Jejich protihlas v podobě rozhlasového hlasatele je také méně než adekvátní a působí v dokumentu hodně nedodělaně a nedomyšleně. Tak jsme svědky zdánlivě nekonečné plejády dětské (nejen) glosolálie, kritice černokněžníka Harryho Pottera, modlení se za power pointovou prezentaci, kolektivního jančení ve jménu JC (čti džej sí), apod. To horší co je také všudy přítomné je totální brainwashing dětí za množstvím různých účelů, kritika vlády, odpor proti evoluci, demonstrace proti potratům, atd. Smutné je že to není jenom malá sekta v nějakém zapadákově, ale masivní hnutí, v bohužel, momentálně nejmocnější zemi světa. Další věc co je dost děsivá, že se s tím nijak neschovávají, natož aby se za to styděli. ()

bidja

Další z celé řady dokumentů mapující lidské hobby. Zde mě zcela překvapila sebejistota malých holčiček či upřímné extáze chlapečků. Také přednášející dáma by hustá. Je vidět, že vysílač si své médium vždy najde. ()

Illy

Důkaz toho jak jakákoliv víra hnaná do extrému může být nebezpečná. Stejně jako třeba u islámu se tu křiví myšlení dětí už v útlém věku. Všichni věřící budeme spaseni, nehledě na nikoho okolo. Někdy jsem rád že žiju v najateističtější zemi světa:-) Tady jen tak některá sekta růžky nevystrčí, a když tak členy spočítáme na prstech. (viz. Parsdebil Immanuel - či jak si řikal) Nic proti žádnému náboženství, ale nesmí obtěžovat a už vůbec ne ohrožovat nikoho jiného. Howq. ()

Perfo

Jakýkoliv náboženský fundamentalismus je odporný, kor když malým dětem vtloukají do hlavy věci, které nemají s vírou a bohem nic společného. Všimněte si, že kdykoliv "páni a paní osvícení", kteří kážou jaký je bůh úžasný, svoje osobní postoje a názory schovánají za ježíšovo jméno. To, že děti trpí demencí svých rodičů, kteří jim jěště k vymytí mozku pomáhají a povzbuzují se, mi příjde opravdu absurdní. Paní, která vede Camp ze začátku něco mele o tom, že nevěřící si nedokážou odpustit jídlo, nedokážou se postít a sama vypadá jak vorvaň a jěště to s výhružným pohledem říká smrtelně vážně do tváří dětí, které jí evidentně nestíhají, ale snaží se :D. V další částí jsou kázání o míru a pokoře a najednou, hola hop, se začně říkat něco o božím boji o boží válce. Že by středověk? Ke konci říkají, že Tento křestanský fundamentalismus nemá nic společného s politikou a před tím všichni blahorodili pana bývalého prezidenta Bushe jaký to je skvělí politik, že pomáhá víře a bohu, že je to boží člověk. Koho asi bude volit dospělí člověk, když mu tohle v dětství vtloukali do palice? Prý "vy jste ti, kteří tvoří dějiny" ale zapoměli dodat, že oni jsou ti, kteří s nimi manipulují. Tento dokument je protkán tímto druhem ironie a protiřečení. (záběr) 8mi letté dítě se svíjí na zemi v křečích, v tváří je celé červené, brečí a to všechno z víry a božího dotyku? ( je tam těchto věcí více). Celkově jsem zhnusený z toho, jak jsou někteří lidé hloupí a nechají se ovlivnovat dalšími hloupými, jěště k tomu fanatiky. Co se týče dokumentu samého. Po obsahové stránce absolutní vrchol, po stránce formální to šlo udělat lépe. Dokument, který určitě nenechá nikoho chladným. ()

Furmi

Harry Potter je stelesnenie diabla. George Bush je boží prorok ktorý povedie Ameriku k lepším zajtrajškom. My necvičíme deti k ničomu ako to robia moslimovia (bojujte, veďte boje proti potratom ktoré si mimochodom vyžiadali životy potratových doktorov a kopisko spálených kliník ktoré podpálili takýto fanatici). Toľko hlúposti na jednom mieste som snáď ešte ani nevidel. Týto ľudia robia to isté čo moslimovia, využívajú deckú naivnú myseľ a cvičia si vojsko, ochotné v mene božom zrobiť čokoľvek. Fanatizmus je otrasná vec v každom jej smere nielen náboženskom. Niekedy až neverím čím všetkým je dnešný svet prehnitý. 80%. P.S. Jesus Camp online + CZ titulky : http://chibis.overstream.net/swf/player/oplx?oid=n1e3lvraaasm&noplay=1 ()

Maslord

"Jesus is comming soon", nepocul som to uz niekde... asi s South Park-u. Americania si velmi radi privlastnuju veci, nielen hmotne ako nerastne suroviny ale aj "Boha", Homerovho najoblubenejsieho imaginarneho kamarata. No kazdopadne, vedel by som tie deti asi pekne rozplakat keby som im povedal pravdu. ()

Aluminium

Nemám slov. Čakala som všeličo, ale to čo som videla, predstihlo všetky moje očakávania. Ako môže tá...tá pani toto robiť, tým úbohým deťom. Radšej sa o Becky nejdem rozpisovať, lebo by to mohlo porušiť základy zdvorilej konverzácie. Ja len dúfam, že sa nájde niekto, kto tú osobu zastaví. Jedinný vtipný moment v tomto dokumente bol, ako Becky odsudzovala Harry Potter-a k trestu smrti. ()

Pavlinenka

Tenhle dokument mě naprosto šokoval a naštval. Je to film o příšerném fanatismu. Zpolitizovaná dětská evangelická armáda bojující za Ameriku. Nejradši bych tyhle „kazatele“ a rodiče těch dětí nakopala...vy víte kam! Tohle není víra,to je naprosté vymývání mozků!!!! Těmhle lidem chybí zdravý rozum! Naprosto mě rozzuřily záběry, kdy „kazatelka“ vykládá dětem, jak strašně jsou hříšné a jak se musí očistit. Přitom se tam hroutí a pláčou pětileté děti. Kdo jiný je přece z náboženského hlediska bez hříchu než děti??? A přece nikdo normální by nechtěl nějaké dítě rozplakat!!!!!! Vážně film o fanaticsmu, který by mělo shlédnout co nejvíce lidí. A btw. z té malé holčičky s mikádem mám vážně trochu strach! ()

KOZEL84

Harry Potter je černokněžník a měl by být odsouzen k smrti (WTF).''Pane Ježíši posvět' tuto kouli aby zasáhla všechny kuželky.Koule přikazuji ti...''.Prásk to vedle do žlabu (to sem málem umřel smíchy).Pak tam rozbíjí hrnky a nevím proč u toho brečí,ječí a skáčou jak banda dementů (což sou).George Bush prej je náš spasitel (tak to potěš řit').Jejich hlavoun (nebo co to bylo) hudruje na buzíky dokud se neprovalí,že sám je.A celou dobu tam žvatle sračky vyžraná špína (''lidé se odklonili od boha a sou líní a tlustí''.WTF ty tlustá děvko???),kterou by měl někdo polít benzínem a zapálit.Já bych ji ani nepochcal abych jí pomohl.Druhou polovinu už sem jen tak proskákal,protože tohle normální člověk nevydrží sledovat.Na konci k mému zděšení nebyl žádný titulek,že to někdo zarazil a všem těm vymrdancům sociálka odebrala jejich psychicky devastované děti.Že se toto děje někde v Africe nebo Asii.Tam je to prostě v piči ti lidi.Lost.Ale v civilizovaném státě??!No hnus hnusoucí odporný a ještě tisíckrát hnus!!!! ()

JohnBruk

Velmi dobře spracovaný dokument. Co se týče této tematiky - podoby křesťanství a víry nového věku, patří mezi ty lepší. Je to dokument, který opravdu předkládá mnoho vážných zamyšlení. Jak může být něco jako víra spojováno s nacionalismem ? Je možné víru opravdu ordinovat nevinným dětem jako povinný lék a soustavně naprogramovávát ? Kam až může zajít skupinové přesvědčení o dobré věci ? Je víra věc, která natírá svět na černobílo ?... a mnoho dalších. Osobně mně tento dokument zapadá do mozaiky dnešních událostí a vlastně i historie. Všechno učení lze ve skupině lidí zneužít ke špatnému..Soudit, ale lidi podle skupiny nemůžeme, protože pak už je to jen na porozumění jednotlivcům.. Co esenciální víra, láska a naděje : Čemu věří vlastně Češi ? ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky