Hlavní podezřelý: Vůně temnot (TV film)

Prime Suspect 4: Scent of Darkness

Hlavný podozrivý: Vôňa tmy

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 1995, 105 min

Hlavního podezřelého, v němž se Tennisonová pokoušela Marlowa dostat, jsem viděla hodně dávno a příliš si na jeho podobu nepamatuji, proto mi teď ani moc nevadilo, že je obsazen jiným hercem. Naopak si myslím, že se po nepovedeném předchozím díle filmy opět dostávají tam, kam patří, čili že se jejich kvalita zvedá. A vítám i to, že máme možnost znovu nahlížet do soukromí superintendantky. To prolínání pracovního a soukromého mě baví. Jinak klasická, v dobrém slova smyslu, britská detektivka.(28.3.2014)

Preco preboha Marlowa neobsadili hercom, ktory sa mu aspon trosku podoba? Totalne to ubralo na autentickosti. Ale v celku sa to po tej nepodarenej casti Inner Circles dalo pozerat. Ale stvrta seria celkovo nestala za vela, uvidime, co bude dalej. (Videne 26.3.2010)(26.3.2010)

Omnoho viac ako o vyšetrovaní, my tento snímok pripadal, akoby chcel vykresliť vzťahy na pracovisku, kedy aj v tak dôležitom povolaní, ako je polícia, dochádza k prehnanej rivalite (či pchaniu sa do riti nadriadeným), ktorá môže viesť k naštrbeniu vzťahov, pričom prvoradým by malo byť vyriešenie vrážd. Film je to dobrý, avšak pokiaľ niekto očakáva dávku temnej atmosféry, nech si ešte raz pustí "Se7en", lebo tu je hlavným obsahom skôr samotné vyšetrovanie než prezentácia násilia.(19.10.2016)

Záměna herců představujících jednu postavu jen v odlišných situacích je vadou na kráse. Ale i tak je to příjemné podívání na klasiku žánru britské krimi.(26.10.2012)

Taká nadstavba na jeden z predošlých (dvoj) dielov, slušné, ale v podstate zbytočné. Napätie vyplýva zo situácie: Je možné, že sa Tennisonová mýli a pred rokmi poslala do väzenia nevinného človeka? Všetko nasvedčuje, že áno, ale ona je neoblomne presvedčená, že vo väzení je ten pravý a musí odhaliť, ako je možné, že vrah tak dokonale do podrobnosti kopíruje pôvodné vraždy. Trocha vadilo, že vraha, ktorý sedí v base hra iný herec, než ten, ktorého tam pred časom poslala :-)(3.7.2007)