Špionážní thriller z prostředí FBI byl natočen na základě skutečných událostí. Mladý agent O´Neill je pověřen sledováním svého nadřízeného Roberta Hanssena, který, jak se ukáže, už léta pracuje pro ruskou stranu…  V květnu 2001 byl zatčen Rober Hanssen, agent amerických tajných služeb a specialista na IT zabezpečení, který byl později usvědčen z patnáctileté spolupráce s ruskými špióny. Šlo o největší informační průlom v dějinách USA.
Americký špionážní thriller vypráví příběh mladého agenta FBI Erica O'Neilla, který je pověřen, aby sledoval svého nadřízeného Roberta Hanssena kvůli podezření ze sexuální úchylky. Eric však zjistí, že je to věřící katolík a věrný manžel, a začne k němu vzhlížet s úctou jako k „prototypu“ vzorného amerického občana. Když však posléze vyjde najevo pravda, musí vedle nepříjemného prozření a manželské krize řešit také dilema, jak nezklamat dobrého přítele a zároveň poctivě plnit pracovní povinnosti...
V hlavních rolích držitel Oscara Chris Cooper a Ryan Phillippe, režii má Billy Ray. (oficiální text distributora)

Sofia

Výborné konverzační špionážní drama přinášející spousty otázek k zamyšlení – jaké pohnutky ho k tomu vedly? Měl přece jenom nějakou tu sexuální úchylku? Kde na to všechno Ryan Phillippe alias Eric vzal nervy? Na DVD doporučuju bonusy – rozhovory s režisérem a scénáristou i se skutečným Ericem / Julianou a Hanssenovými fotkami. V dnešní době je opravdu překvapující, co všechno Hanssen s jeho až primitivními metodami (z dnešního hlediska) „dokázal“. ()

Morholt

Klasický špionážní thriller z prostředí FBI, kde má mladý čekatel na agent odhalit protřelého veterána z vyzvědačství. Jako plus hodnotím ústřední hereckou trojici Philippe-Cooper-Linney, zejména Cooper odvedl vysoký standard. Bohužel převládají mínusy ať už se jedná o napětí, ketré je veskrze žádné nebo, a to zejména, o kolísavé tempo. 60% ()

Tommassi3

"Tak pan O'Neill ho přesvědčil, aby nastoupil zpátky do auta !!" - "Jak to sakra dokázal ??" - "Odtud to vypadalo, že mu nabídl sňatek.." ;) ()

F.man

Mno tak tohle překvapilo. Od Breach jsem nečekal naprosto nic - thriller z prostředí tajných služeb - to jsme viděli už tolikrát. Billy Ray však ukázal režisérský um a vytvořil komorní, rozhovorovou pátračku se vším všudy. Chris Cooper v hlavní roli předvádí, že je poměrně nedoceněný a měl by dostávat více prostoru. Jeho mimika a řeč obličeje je naprosto parádní. Hůře už je na tom Ryan Phillippe, ovšem v mnoha situacích hraje i on dobře. Jedná se tedy o takový ten pohodový filmeček, s dobrou režií, dějem i hereckými výkony. Nemám proč nedát 4 hvězdy. ()

ladko

Je to taký ten typ thrilleru, kedy všetko napätie pozostáva viacmenej z konverzácie O'Neilla a Hanssena a inak sú tam snáď len dve alebo tri vyhrotené scény. Kupodivu to aj napriek tej dĺžke akosi drží pokope a určite vás to nebude nudiť(aspoň mňa to nenudilo). Dialógy medzi Hanssenom a O'Neillom sú veľmi zaujímavé. Určite je to aj vďaka charizme Chrisa Coopera, ktorý v tomto filme vôbec nepôsobí ako grázel. Robert Hanssen: [first words on meeting] "Tell me five things about yourself, four of them true." Eric O'Neill: "I'm sorry?" Robert Hanssen: "It's a *game* we used to play, at the subanalytical unit. Keep ourselves sharp. It's lie detection." Eric O'Neill: "Oh." [chuckling slightly] Eric O'Neill: "I don't think I'd be much good at bluffing." Robert Hanssen: [rolling eyes and walking off] "That would've counted as your lie, right there. " ()

mysiak

Celkom vážna a zaujímavá krimi, v ktorom sú dobrí herci - najmä Cooper, ale aj Phillippe mu zdatne ide po krku...trošku by to chcelo rýchlejšie tempo, ale celkom to bolo pozerateľné a dobre natočené... ()

Ridick

dost inteligentny thriller o spionovi storocia....mnohych isto odradi hlavne to, ze cely film sa nesie na vlne dialogov a su tu len obcasne napatim nadychnute sceny...chris cooper jednoznacne vynika v role vlastizradcu a uchvatilo ma ako previedol na platno jeho bizarne vlastnosti (katolicizmus..)...pre tych vnimavejsich.. ()

slunicko2

Psychologicky líčené profesní dospívání mladého čekatele na hodnost agenta CIA. Zpočátku dost nudný příběh drží na hladině výborný herecký výkon Chris Coopera (Hanssen) a přitažlivý Ryan Phillippe. Ovšem s předvídatelným, naivním až hloupým scénářem si tvůrci neporadili. Zejména v postavě nepřítele vlasti bych očekával kvalitnější portrét a ne jenom novinářskou karikaturu hodnou úvodníku Rudého práva. Námět byl využit tak na 50%. ()

Aiax

Slušné špehózní drama s výborným Cooperem a inteligentním scénářem. Škoda, že se zaměřuje spíš na vztahové než špionážní stránky. Ale dobrý. ()

Skip

Film o odhalení největšího špiona v historii USA by si zasloužil něco lepšího než jen průměrné a hodně vlažné drama. Sice jsem se dozvěděl něco, o čem jsem dosud nevěděl, ale z filmového hlediska nic moc. ()

Gereth

O Robertu Hanssenovi jsem doteď neměl potuchy, takže každé poodhalení dějin jedné z největších mocností světa takovouto nenáročnou formou je určitě vítané. Další hodinu po skouknutí filmu jsem strávil na wikipedii. Ani na herce si nemůžu stěžovat. Ti, co obvykle zaplňují vedlejší role, tu svým civilním, lidským hereckým projevem dokázali vytvořit dost slušnou tajuplnou atmosferu. Vadila mi zde stejná věc, jako například v Charlie Wilson's War. Absence jakýchkoliv zvratů. Co je to za špionážní thriller, kde znáte víceméně každý následující krok? // 65% ()

Hennes

Určitě nadprůmerný špionážní thriller, více postavený na výborných hereckých výkonech než na akčních scénách. To filmu dodává poklidnou atmosféru. Snímek Vás ale udrží v určitém napětí po celou dobu. Film určitě stojí za shlédnutí. ()

Martin741

Ja sa uz tych trojpismenkovych organizacii asi nezbavim - pustim si film, ze aspon trochu oddychnem od - izmov a trojpismenkovych konin - hovno!Teda pardon, mne to zase uslo, chcel som napisat, ze som sa prepocital. Tuna sa jedna konkretne vola Federal Bjuro od Investigejsn, a ide tam o to, ze zatkli akehosi agemnta, ktory pracoval pre dalsi stat, ten sa vola ze Rusko. Videl som uz ja dpost spionaznych filmov, vedie u mna kult ako Where Eagles Dare, alebo hoci aj Lumetov Selhani Vylouceno, popripade aj Enemy of the State mam radsej. Reziser Billy Ray mi nic nehovori, tempo nudne, kulisy akurat na urovni a trochu sa dali aj dialogy. Chris Cooper sa snazi byt presvedcivy, ale nejde mu to, ne, ne . 51 % ()

bogomira

Chris Cooper táhne celej tenhle film na zádech jak Obelix obelisk, zatímco Ryan Phillippe je sice snaživej, ale dost nezajímavej týpek. Vcelku podařenej zástupce žánru je podle skutečný události a sleduje historii z jinýho úhlu než starší filmik s Williamem Hurtem. Udrželo to moji pozornost, takže bez problému za tři. ()

4daPeace

Verdikt: Náboženské moralizování nesnáším. A pokud ho zabalíte v opravdu velkém množství do 'Podle skutečné události' špionážního příběhu, kde se tím špionáž dostává na vedlejší kolej, tak ho nesnáším ještě víc. O tom údajném největším zrádci USA jsem se nedozvěděl téměř nic a o údajných škodách, jež způsobil a které se raději nepodařilo vyčíslit, pomlčím, protože je mi jasné, že to co udělal za těch 25let oficiální služby pro americké služby, organizace, úřady a inteligence má nesčetněkrát větší hodnotu, což už nikdo neřekne, hlavně, že je zameteno a jede se dál. ()

Wormboy

Remeselne a herecky (Cooper) slusne, avsak z mojho pohladu, napriek kratkej stopazi, rozvlacne, sice obsahovo mimoriadne zaujimave, no podane znacne sterilne a nezaujimavo. Proste jedna extremne zaujimava udalost, podana absolutne priemerne. ()

Cedr

Příjemný thriller s celkem klasickou zápletkou. Nic nového pod Sluncem, na druhou stranu provedeno bez chyb. Hledáte-li film na toto téma, tak skvělá volba. ()

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (více)