30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

monty.cl

výtečný komiks přetavený v hutnou atmosférickou mrazivou jízdu, která pro mne splňuje vše, co očekávám od tohoto druhu filmu. Kvalitní upíři, litry krve (na sněhu vypadá fakt krutě) a pár hodně dobrých seků...co si víc přát? 85% ()

HarlanWade

70%. V jistých ohledech nesmírně profesionálně zvládnutá záležitost. Jenže co si budeme nalhávat. 30 days of night je jen další ohranou báchorkou, které se v nejrůznějších variacích stále dokola opakují a bohužel daný žánr nikam dále neposouvají. A to se v kombinaci s celkovou chladností a vesměs úplnou jednotvárností příliš nevyplácí. Hlavní pozitiva - velice solidní režie a solidní herci... no a konečně někdo zpracoval moje upírské oblíbence co do vizuálního rozměru podle mých představ :-) ()

Achilleus1

Od tohoto filmu som nečakal veľa ale hneď od prvých minút si ma získal. Skvelá atmosféra, tajomný jazyk upírov, zabudnuté mestečko na Aljaške a znovu upíri :)... no proste špica. Vynikajúci scenár a príbeh a noazaj prekvapujúci koniec. Skvelá réžia a výborný Josh Hartnett a Dany Huston. Film, ktorý sa oplatí vidieť. ()

Boulderman

Strašně předvídatelné, nicméně to má něco do sebe... Kdybych neviděl nic jiného z tohoto žánru, tak by mě to možná nadchlo i víc... Velkou slbinou jsou stupidní dialogy a nesmyslné jednání hlavních hrdinů. Ve filmu se najde také několik logických nedostatků. Váhám, zda hodnocení ještě srazit, ale myslím, že nějakch 40% by mohlo být odpovídajících. ()

Ivec

No, ako som už raz spomínal, "upiriády" nemám naozaj príliš v láske. Teda aspoň nie tie novodobejšie. A po vzhliadnutí Tohoto snímku sa môj postoj nezmenil. Má to pár dobrých záberov, má to aj dobré scény, ba sa mi aj veľmi páči štýl natáčania, ktorý si tvorcovia vybrali.... Ale tá atmosféra.....bohužiaľ nie. Že je film natočený prakticky celý iba v noci totiž nestačí. U mňa je to stále iba dobrý horor o upíroch. Ovšem žiadny veľký trhák. ()

LukKon

Výborný horor, možno prvý, pri ktorom som mal pocit strachu, úzkosti a iné nepríjemné pocity, kvôli ktorým ľudia pozerajú horory. Celý film bol výborný až na ten koniec. Preboha ako mohli tvorcovia vymyslieť taký stupídny záver? Mysleli si snáď, že po výborných 4/5 filmu nám môžu naservírovať čokoľvek, čo ich napadne v prestávke na obed vo fronte na McDonalda? Naozaj nerozumiem ako sa mohol tak dobrý film zvrtnúť do tak nezmyselného konca. ()

Nessos odpad!

Kdosi tady psal, že je to kvalitativně na podobné úrovni jako mnou velmi oblíbený film Já legenda. Natěšen z vidiny kvalitního filmové požitku jsem si tento "hnus" včera pustil. A výsledek? Stále trvající deprese, zhnusení a šok ze 113 minutového trapasu. V životě bych nevěřil, jak může jeden film otrávit minimálně několik dní života. Ani průměrný Hartnettův výkon nepomůže k jedné *. "Pijáci krve" jsou strašní, bohužel v negativním slova smyslu. To jejich vřískání, nebo jak to nazvat, bylo opravdu trapné. Krve bylo víc, než bylo potřeba a její použití..no. Nalijme si čistého vína. 15krát za film vidět krvácející krční tepnu je opravdu nechutné. S čistým svědomím dávám odpad, protože tohle je opravdu odpad! ()

ratpile

Technicky brilantní, stejně jako Snyderův Dawn of Dead. Naproti tomu, schématičtější a vážněji pojaté. A v tom to vězí - opravdu není jednoduché udržet dnes diváka bdělého v rámci 2 hodinového survivalu bez nějakých významných invencí či humoru. Naštěstí, atmosféra je opravdu mrazivá (sníh využit na maximum, viz Věc, Fargo) a Hartnett, i přes šíleně papírem smrdící dialogy, opravdu badass. Škoda, že na to nešel Slade více civilněji a příliš se nechal zatáhnou do přestylizovaných vod komiksu. Přesto, áčkových hororů je jako šafránu, a tahle jednohubka se rozhodně nemá zač stydět. ()

Pitryx

Tak se podívejme co nám tato zombiárna přinesla nového. A ejhle! Nic. Nijak zvláštní masky, maličko gore, ale jinak nic. To ani tři scénaristé (Steve Niels, Stuart Beattie, Brian Nelson) nedokázali vymyslet něco nového? Překvapuje i Sam Raimi jako jeden z producentů. Nu, jak tedy asi ohodnotím film se zvlášť pitomě nelogickým závěrem?? Jako dost podprůměrnou podívanou. CI 10225/10817 ()

KateW

Velmi zdařený horor. Strach jsem měla, nebyly tu hektolitry krve, z čehož se v poslední době nechápu PROČ stává trend. 1* ubírám za některé herecké výkony a za nedostatky okolo upírů, ale tak jako tak určitě doporučuji ()

mikhail

Škoda, film mal veľmi dobrý štart, ale postupom času strácal grády. To uz nehovorím o nelogickostiach, akože 30ďnový boj o život sa zvrtne na boj v jeden den. Čím dlhšie som sa na to pozeral, tým bola scenár kostrbatejší a aj akcia išla pomaly ale isto dolu vodou. Hodnotenie? 55% ()

Asdas

Podobné násilné filmy s hektolitrami krvi , bez zaujímavých postáv ale s kopou potomkov upíra z Nosferatu ma neoslovujú . To aby film vyzeral dobre vie v dnešnej dobe už aj podpriemerný režisér. Navyše Slade sa utápa vo vlastnej snahe byť cool . ()

Vanguard77

No, upíry beze špetky šarmu a civilizovanosti opravdu nemusím. Banda tupých zvířat, která řádí jako pominutá, to tak možná zombie nebo ještě vlkodlak, ale upír? Pro mě ne. Celkově mě film nijak obzvlášť nenadchl, nápad by možná nebyl špatný a efekty taky ujdou, ale jinak průměrnost. ()

gicous

Poctivý monster horor s atmosférou tak hustou, že by se dala "sekat". K tomu si připočtěte to nejhrůznější a nejodpornější provedení upírů v dějinách filmu a ve výsledku vám vyjdou dvě hodiny výborné hororové podívané. Nejvíce působivých je zhruba prvních dvacet minut filmu, kdy se dějí podivné a nevysvětlitelné události. Tady Slade položil základ pro zbytek filmu. Upoutá vaši pozornost a nepustí vás až do konce. Je pravda, že místy je děj trochu nelogický a podle mě by filmu prospěl trochu velkorysejší střih. I tak to je ale pořádně povedený krví a strachem nasáklý horor, který patří k tomu nejlepšímu co v tomhle subžánru vzniklo. ()

ConDar

Áno, upírske filmy nemusia byť iba o presladenej romantike... sú to predátori a ľudia lovená korisť, povedzme si na rovinu kto z nás sa zaľúbi do kurčaťa, každý ho vidí radšej na grile :) ()

intro

Tohle je v mém žebříčku hororů s upírskou tématikou jeden z největších favoritů na čelní příčky. Vynikající práce. ()

Forsetino

Hodina by tomuhle filmu slušela. Skoro dvě hodiny z něj pro mě udělaly utrpení. Nebudu se tajit tím, že upíři v tomhle podání nejsou můj šalek kávy. Nudný jednoduchý příběh, hloupé dialogy a celková nuda mě nedovolí dát víc, než slabé 2 hvězdy. Horor bez strachu a thriller bez napětí... ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci